Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid3p    364

Ja słyszałem że kiedyś do jednego przyjechała kontrola to młody nie wiedział które pole ma :D, ja mam 82xx miejsce, i niektórzy piszą że mają 12xxx i mają jeszcze szanse??? Jak to jest??? Bo nie wiem czy trzymać zasiewy odnośnie Biznes Planu czy nie , chodzi mi o takie realne szanse a nie jakieś tam nadzieje, nie wiem w sumie jak ostatni MR wyglądał, FREETAXI co o tym sądzisz bo widzę że jesteś lepiej obcykany niż ODR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Wlasnie jak to jest? Ile osob wypadnie z zoltej listy i ile pieniedzy moga przesunac bo tez nie wiem jak robic z zasiewami tym bardziej ze w pierwszym roku mam praktycznie sam rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czekaj zaraz Ci powiem dokładnie

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

 

 

 

 

Niestety szklana kula się popsuła.

 

 

 

 

Ludzie bez jaj, kto to niby ma wiedzieć? Nikt tego nie wie, ilu odpadnie, a ilu samemu zrezygnuje, trzeba czekać.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

zasiewy zawsze można przecież zmienić, wystarczy odpowiednia argumentacja[gradobicie, wymarzniecie, dziki, zly jakosciowo material siewny], powodow moze byc wiele-tj samo życie ;) co do osob z listy tak jak wspomniano wyzej jest 180 dni na znalezienie dzierzaw....chyba ze jakis kret napisze do arimir, iz z osoba xxx nie bedzie podpisywal umowy dzierzawy i wtedy bedzie niestety tylko 7 dni na ustosunkowanie sie do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jakie problemy? Wystarczyło podać działki od rodzinki a po decyzji jest 180 dni na wyszukanie dzierżaw. Zawsze to więcej niż miesiąc.

prosze pana a ja mam takie pyatnie bo w obrocie ziemia panstwowa to tak jest ze przykladowo jeden dzierzawil mial umowe na 3 lata a za rok panstwo to sprzedalo i kupil 2 i kupil to z dzierzawca czyli ze tamten uprawia dopoki mu sie nie skonczy umowa a umowa u notariusza a jak to wygladalo by w obrocie prywatnym tzn jeden podpisuje umowe na 10 lat u notariusza i przykladowo ktos inny podkupuje go i kupuje ta ziemie a temu zostalo np 5 lat dzierzawy jak to wyglada czy obrabia ten co to ma w dzierzawie czy ten co kupił wedlug prawa jest i jak jest z mr jak sie utraci dzialke ? czy do konca dzierzawy sie robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

nie ma co czekac na zbawienie trzeba robic to co sie planowalo nie ten rok to nastepny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Warchest przy składaniu wniosku o płatność masz mieć taki areał jaki składałeś we wniosku o pomoc. Nikogo nie będą obchodzić kto jak sprzedaje, kupuje, wydzierżawia ziemię. Możesz podać działki inne abyś miał powierzchnię identyczną albo większą od tej we wniosku o pomoc.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ktoś orientuje się czy osoba która do tej pory zajmowała się danym wnioskiem w Agencji będzie zajmować się nim dalej? i jak tak to jak długo czy 180 dni czy też przez całe 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Całe 5 lat chyba, że zwolni się z pracy więc wtedy pisze się pismo o ustanowienie osoby prowadzącej sprawę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Normalnie. Tylko trzeba pamiętać, że ESU w roku docelowym musi być większe od 4 albo równe temu co jest w roku bazowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

jeśli jest to tak mala różnica to chyba nie trzeba nic składać bo kto Ci to zmierzy? a jeśli bys już chciał zmieniać to do agencji i koretka w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po akcjach w dolnośląskim OR wolę mieć na wszystko na papierze włącznie w podpisem urzędnika :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

I premii nie ma. Zgłoszone ponad 21 ha wykształcenie technik rolnik powiat olsztyński miejsce 106** i trzeba dalej się męczyć sipmą bo nowej prasy nie będzie

 

 

szkoda, że się nie załapałeś - jesteśmy ten sam powiat (okolice Jezioran).

 

ziemi miałem podane 2 x więcej niż ty - ponad 42 ha - czyli 4 średnie krajowe. jestem w pierwszej "ćwiartce".

 

w ogóle z naszego województwa malutko ludzi załapało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

jak bedziesz składał wniosek o płatność to zapytaj, będziesz miał pewność. Na razie bym się nie przejmował tym, bo jeszcze może Ci sie sporo zmienić i z pszenżyta będzie kukurydza ;P poza tym wchodzą zmiany w przepisach dotyczących dopłat i o ile sie orientuje tam też są wytyczne dotyczące rodzaju zasiewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No dobra, to kolejne pytanie: co jeśli powiedzmy mam wpisane 10ha pszenicy, Zmniejszam areał do 8ha. Mam też 10ha kukurydzy i zwiększam o 2 ha zamiast pszenicy. Esu większe niż 4 tylko czy to też trzeba zgłaszać. Podobno można niezgłaszać zmian gdy uprawy zmieniają się o mniej niż 30 %. Tylko czy chodzi o 30% względem danej uprawy czy względem całości upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie też płodozmian już leży susza straszna i za rok zamiast 7ha kukurydzy musi być conajmniej 10ha bo krów nie wyżywie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Czyli nie ma problemu czy będzie 0,5 ha w tą czy w tą danej rośliny. Grunt to dobrze policzyć. Pytanie ostatnie: czy trzeba to uwzględniać w biznesplanie. Gdy zmiany są ponad 30% trzeba pytać o pozwolenie ale czy trzeba zmiany zgłaszać gdy są mniejsze niż 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Chyba jeszcze kolega nie wytrzeźwiał po wczorajszym odpuście z Częstochowy.. :P

Poważnie mam taką sytuację. Na szczęście mogę utworzyć gospodarstwo kiedy chcę, tylko będę musiał z pewnego dobrodziejstwa zrezygnować. A w maju ta mana się już kończy więc gdybym miał czas nie musiał bym z niej rezygnować. :wacko:

 

a cóż za dobrodziejstwo Cię minie Damianie jeśli można wiedzieć? :P


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy_12    0

siema jest ktoś z pomorza kto dostał MR ?? bo jestem ciekawy ile trzeba było mieć punktów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

A co z nowym PROW, czy młody rolnik będzie miał jakieś uprzywilejowanie?? ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie miał 25 % dopłat więcej :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj