Polecane posty

freetaxi    947

A najlepiej sobie poszukać tych 2 ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja mam miejsce 92xx czekam na przesu nięcie. Co w sytuacji gdy przesunięcie na stąpi na przykład w październiku, a ja ch ciałbym zmienić płodozmian na zasiewy które zrobię we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic się nie dzieje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiem. Ktoś pisał kiedyś, że można zmniejszyć powierzchnię tylko do takiego poziomu aby nie wypaść za listę. Ale ja nigdy nie praktykowałem czegoś takiego bo nie było potrzeby.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Prościej zadzwonić do osoby, która prowadzi Twój wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale ja mówię o osobie, która prowadzi Twój wniosek w ARIMR a nie o człowieku, który Ci go pisał.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No ja osobiście nie spotkałem się z taką sytuacją. Zaczekać i zadzwonić albo ogólnie poprosić inna osobę o pomoc w OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

cholewka, mi wypadło 5ha i po przeliczeniu wyleciałbym poza listę. dajcie znać czy można z tych 5 ha zrezygnować i dostać kase czy trzeba uzupełnić powierzchnię, żeby być na liście. ja zorientuję się w agencji, jak coś będę wiedział to też dam znać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejman89    0

zaryzykuje i pojade do dyrektora może on cos podpowie

 

bo ten gość co miał mial wydzierzawic to pole wyladowal w zakladze psychiatrycznym glupia sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

cholewka, mi wypadło 5ha i po przeliczeniu wyleciałbym poza listę. dajcie znać czy można z tych 5 ha zrezygnować i dostać kase czy trzeba uzupełnić powierzchnię, żeby być na liście. ja zorientuję się w agencji, jak coś będę wiedział to też dam znać,

 

coś czuję że więcej będzie takich którym "coś wypadnie" , dzierżawę 10-letnią nie tak łatwo załatwić bo ludzie się boją .

 

Gdybyś w Twoim przypadku nie musiał uzupełniać powierzchni to byłoby zbyt "fajne " B)

 

Ale czytając wprost instrukcję to byłoby to możliwe ale po udowodnieniu że przyczyna dla której dzierżawa jest niemożliwa jest niezależna od Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A no się zaczyna. Już dzisiaj dzwonił mój klient z informacją, że będzie problem bo jak wydzierżawiający poinformował oficjalnie o tym, że ziemi nie da w umowę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Zaczyna się panika :lol:

Coś czuję, że w tym naborze więcej zrezygnuje niż te 17%.

 

 

tak to już jest jak się wpisuje dzierżawy na siłę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

coś czuję że więcej będzie takich którym "coś wypadnie" , dzierżawę 10-letnią nie tak łatwo załatwić bo ludzie się boją .

 

Gdybyś w Twoim przypadku nie musiał uzupełniać powierzchni to byłoby zbyt "fajne " B)

 

Ale czytając wprost instrukcję to byłoby to możliwe ale po udowodnieniu że przyczyna dla której dzierżawa jest niemożliwa jest niezależna od Ciebie .

 

udowodnieniu? do tego potrzebny byłby kontakt ARIMR z niedoszłym wydzierżawiającym ... nierealne w prawie 100% takich przypadków, osoba trzecia nie kiwnie palcem.

a wypadła dzierżawa i zakup wcześniej umówione, no coż najwyżej trzeba będzie szukać czegoś innego przez pół roku...

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

udowodnieniu? do tego potrzebny byłby kontakt ARIMR z niedoszłym wydzierżawiającym ... nierealne w prawie 100% takich przypadków, osoba trzecia nie kiwnie palcem.

a wypadła dzierżawa i zakup wcześniej umówione, no coż najwyżej trzeba będzie szukać czegoś innego przez pół roku...

 

Niekoniecznie osobisty . Przypadki mogą być różne np. śmierć osoby która obiecała Ci dzierżawę ,kłopoty finansowe/ zdrowotne takiej osoby które zmuszą ją do sprzedaży ziemi itp. , itd. .

 

Oczywiście zamienna dzierżawa jest najpewniejszym rozwiązaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

 

 

czyli wg Ciebie, mogę przepisać to bez dzierżaw (9,5 ha), kupic za premię zadeklarowane hektary za premie, osiągnąć srednią krajowa i 4 esu i po problemie, nawet nie trzeba dzierżaw w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Wystarczy przeczytać opis sytuacji które zobowiązują do zwrotu pomocy. Jedna z nich to nie zwiększenie powierzchni gospodarstwa do średniej, lub zmniejszenie poniżej średniej w przeciągu 3 lat. Więc macie 3 lata na ogarnięcie dzierżaw.

 

Nie dotyczy tych przypadków o których mowa. To o czy piszesz ma zastosowanie po OTRZYMANIU pomocy , a do tego potrzebne jest przejęcie gospodarstwa zgodne z wnioskiem który złożyłeś.

No chyba że wystąpiła siła wyższa niezależna od Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

No to chyba nie ma co się martwić że jestem koło 12tyś na liście bo lista szybko się przesunie a jak kasy dołożą trochę to wcale gładko pójdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj