Polecane posty

Kamilek1    52

Kamilowi pewnie chodziło o umowę o dzieło. Czyli bierzesz MR, pracujesz na umowę o dzieło i za rok jeszcze ci zwracają PIT za tą pracę :D

 

 

kurcze ja w tamtym roku i w poprzednim np mialem tak:

 

studiuje a do tego mialem jakies tam platne staze prace itp a wszytko wlasnie na umowe zlecenie i co roku wlasnie dostawalem zwrot z pitu a jestem ubezpieczony u rodzicow na krusie jako studnet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

 

 

przechodzisz na zus i pracujesz... gdzie tu problem?

 

Problem jest taki, że będąc w ZUS nie możesz starać się o MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Witam :) mam pytanie, bo niewiem co robic :P czekac na jakies pismo z agencji czy juz skladac wniosek o platnosc? a moze przepisywac gospodarstwo? czy co robic bo niewiem :P z gory dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Witam :) mam pytanie, bo niewiem co robic :P czekac na jakies pismo z agencji czy juz skladac wniosek o platnosc? a moze przepisywac gospodarstwo? czy co robic bo niewiem :P z gory dzieki za odp :)

 

nie rozumiem dlaczego nie zadzwonisz do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Ok, panowie i panie.. Mam pytanie odnośnie tych przesunięć. Nie mam chwilowo za bardzo sie jak dowiedziec w agencji więc chciałbym zapytać tutaj może ktoś wie. Kiedy można się spodziewać jakichś informacji odnośnie tych właśnie przesunięć środków i jak to później wygląda, aktualizują listę czy jak? Pytam bo jak można się domyślić nie udało się załapać, zabrakło 0.3 punkta i jakieś 650 miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

nikt tobie tego tutaj nie powie, telefonując do agencji też pewnie niczego się nie dowiesz, bo nieoficjalnych informacji nie będą tobie podawali.

 

raczej pewne jest że dorzucą 120 mln(to było ogłoszone, więc może to potwierdzą przez tel), wydaje mi się że coś jeszcze do tego, więc na twoim miejscu bym się nie martwił.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dzięki za odp. Czyli co teraz pozostaje czekać na decyzje, rozumiem, ze jakieś powiadomienie przyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Bo agencja juz nieczynna, wiec myslalem ze sie tu cos dowiem :P a teraz wszyscy maja dlugi weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie się sprawdza czy się dostało tą premię bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć , jeżeli by ktoś mógł podrzucić jakiś link byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

A będzie można MR połączyć z PROW jako wkładd własny?

Można, sam mam tak wpisane w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

teraz wiekszość środków dostały gospodarstwa po 10 ha, twoją logiką powinny dostać te po 5 ha, bo trudno byłoby im dobić do 10 bez pomocy, a może tylko te po 1 ha?? bo tym jest jeszcze trudniej?

bzdura

 

punktacja za hektary powinna się odnosić tylko do średniej krajowej, takim sposobem ci średni po 15-25 ha nie zostaliby pominięci, i jednocześnie pieniądze nie trafiłyby TYLKO do uprzywilejowanych województw ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha. Dzięki temu ogólnokrajowa średnia powierzchnia gospodarstwa by wzrosła, jednocześnie gospodarstwa poniżej 10 ha starałyby się o dofinansowanie w innych, przeznaczonych tylko dla mikrogospodarstw programach.

 

lubelskie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 1050 przyznanych

łódzkie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 750 przyznanych

w zachodniopomorskim dostało tylko 96 osób - katastrofa

 

obecne zasady tworzą patologie...

szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Ciekawie gadasz skoro jestem z lubelskiego i mam lekko ponad 15ha i się nie załapałem to jakim cudem załapali sie ci co mieli 10ha??? Za bezrobocie 1,78pkt i szkołę 3pkt. Zeby 10hektarowcy się załapali potrzebowali by średnio 4pkt za szkołe i 4pkt za bezrobocie, a traf jest taki że w lubelskim tam gdzie najwieksze gospodarstwa w regionie to i najwieksze bezrobocie w województwie, a tam gdzie gospodarstwa mniejsze to i bezrobocia nie ma, mam kilku znajomych z powiatu co nie mają szkoły i mieli po te 13 15 a nawet 17ha i się nie załapali. Także twoje i moje pisane w niektórych przypadkach jest błędne, ale oczywiscie lepiej zwalić winę na to że ci co mają 10ha premię dostali, phii ciekawe ile osób?

 

 

Nie wiem jak licz Agencja ale matematyka jest jedna , co najwyżej możesz mieć różnicę na zaokrągleniu .

Wg "mojego" wzoru za 20,85ha jest 16 pkt . Ale uwaga wzór dla województw gdzie średnia wojewódzka jest niższa od krajowej .

Wzór do liczenia pkt między 10,42 a 20,84 ha .

No tak zapomniałem o przeskoku z 20,84ha 15pkt na 16pkt przy 20,85ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

bardzo jestem ciekawy dokładnych statystyk tego naboru i jaka była mediana powierzchni ziemi, myślę że się dużo nie pomyliłem

 

 

za ziemie masz jak się nie mylę 13 pkt

w zachodniopomorskim miałbyś 6,25 pkt

 

czyli przy twoich warunkach(bezrobocie i wykształcenie) w swoim województwie potrzebujesz 15,5 ha żeby się załapać, a w zachodniopomorskim 46 ha

 

sam mam 20 ha 4 pkt za wykształcenie i bezrobocie na poziomie 25% co daje mi trochę ponad 3 pkt (ktoś może pomyśleć dlaczego nie 5?) i jestem na 14000-15000 miejscu :)

 

warunki są po prostu stworzone pod województwa takie jak mazowieckie czy lubelskie, ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha, szkoda że zapomina się że województw jest 16, a nie 5

 

myślę że gdyby dzierżawa była punktowana 50% w stosunku do własności/darowizny(lub nieuznawana) odpadłoby wielu cwaniaków nie mających z rolnictwem nic wspólnego

domyślam się że celowo w tym naborze było to dozwolone, ktoś miał w tym interes.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

myślę że gdyby dzierżawa była punktowana 50% w stosunku do własności/darowizny(lub nieuznawana) odpadłoby wielu cwaniaków nie mających z rolnictwem nic wspólnego

domyślam się że celowo w tym naborze było to dozwolone, ktoś miał w tym interes.

 

Jeśli to takie proste z dzierżawami to dlaczego płaczecie zamiast wydzierżawić grunty tam gdzie było to korzystne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Interes ? Dla tych co robią przekręty takie zasrane 100 tys to drobne na tace a nie pieniądze. A Twojego skamlenia nasłuchaliśmy się już wcześniej - teraz masz nowe konto ale styl pisania ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

W przyszłym tylko 30% dzierżaw. Nie uogólniałbym tak z tymi województwami, fakt może jest łatwiej ale jest też duży problem z ziemią, w niektórych rejonach kupić ziemię to duży problem a ceny są horendalnie wysokie. Np. w moich okolic nikt mi nie da dzierżawy bo nie ma ziemi i nie podpisze umowy na te 10lat. A jak się trafi kawałek to kilkanaście km od gospodarstwa i to 40tys. w górę. A z tego co się orientuję w zach jest łatwiej. Rozumując Twoim tokiem myślenia ja też mogę powiedzieć a w zachodniopomorskim to ziemi w bród i za grosze.

 

pozdrawiam

 

skoro w zachodniopomorskim jest tak łatwo to dlaczego dostało tylko 90 osób a nie jak w mazowieckim 1100 lubelskim 1050?

przecież to 1200%! różnicy, czy celem tego naboru była taka dysproporcja? czy wyszło to przypadkowo?

 

Jeśli to takie proste z dzierżawami to dlaczego płaczecie zamiast wydzierżawić grunty tam gdzie było to korzystne ?

 

wydaje mi się że to nie konkurs kto więcej zakombinuje żeby podwyższyć punktację, czy może twoim zdaniem jest inaczej?

 

twierdzę tylko, że wśród wniosków z dzierżawą znajduje się miażdżąca większość za wszystkich przekrętów, co odbiera miejsca ludziom którzy będą rzeczywiście gospodarowali na zadeklarowanej ziemi

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a miało być przyjęte 8500 tys wniosków,??? gdzieś słyszałem że MR ma cel zmniejszenie bezrobocia :P

 

Frustracja gwarantowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

a miało być przyjęte 8500 tys wniosków,??? gdzieś słyszałem że MR ma cel zmniejszenie bezrobocia :P

 

może dlatego celem są tylko niektóre województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że jest łatwo tylko, że nie uogólniaj tak całego, bo nie znasz realiów jakie tam występują. Dlatego idąc Twoim tokiem myślenia ja czy ktoś z tych uprzywilejowanych woj może twierdzić, że u Cb ziemia jest tania i można ją nabyć bez problemu. A tak być nie musi. Daj już spokój, ile masz tych pkt i które miejsce, że tak rozpaczasz? Może dorzucą jeszcze na kilka tysięcy chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Interes ? Dla tych co robią przekręty takie zasrane 100 tys to drobne na tace a nie pieniądze.

 

 

czyli każdy kto robi przekręty traktuje 100tys jak drobne na tace?

genialne podejście. gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

skoro w zachodniopomorskim jest tak łatwo to dlaczego dostało tylko 90 osób a nie jak w mazowieckim 1100 lubelskim 1050?

przecież to 1200%! różnicy, czy celem tego naboru była taka dysproporcja? czy wyszło to przypadkowo?

 

 

Bo w zachodniopomorskim mieszkają cwaniacy którzy wydzierżawili po 8 ha np.w lubelskim i mazowieckim tylko po to by zaniżyć statystyki w swoim województwie .

 

Taki np. Marcin co mógł mieć 30ha od ojca pod Szczecinem zamiast zgłosić całość u siebie wydzierżawił 8 ha w lubelskim ziemi VI klasy a 7 ha przepisał mu ojciec ziemi I klasy pod Szczecinem .

I zrobił o tylko po to by być wyżej w rankingu . A że to cwaniak jakich mało wydzierżawił to w powiecie o najwyższym w województwie lubelskim bezrobociu .

 

A jak dostanie MR to sobie przejmie pozostałe hektary od ojca . :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj