Polecane posty

Gość   
Gość

Ludziska ci co dostali to mają prawo się cieszyć ci co nie to trudno i żyć trzeba dalej, bedzie się robiło na starym sprzęcie ale też sie da radę i nie ma się co dołować, nie dzis to następny nabór i spokój. Jedno jest pewne ci co teraz dostali następnej premii już ie wezmą więc już mniejsza konkurencja będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Mam info ze w środe jest zebranie w ministerstwie rol napewno cos dołoza ale nie wiadomo ile maja pzrzesunac jakies srodki ze starego prow sawicki tez ma cos dołozyc a jesli nie starczy totzeba w moim przypadku pisac nowy wniosek niestety.,.. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

teraz wypada wam tylko życzyć pozytywnej weryfikacji rozliczenia wniosku za 5 lat

 

 

A czemu ma być negatywna ?

 

Damian kupi ziemię od swojego sąsiada a syn sąsiada kupi ziemię od ojca Damiana .

Podobnie zrobi żona Damiana i żona syna jego sąsiada .

Nawet ojciec Mateusz nie pomoże wykryciu takiego procederu.

100% LEGALNE .. B)

 

Damian myślałeś już jak sfinansować budowę dwóch garaży ? Bo to trochę wstyd wstawiać takie nowe autka do starego garażu . :unsure:

Edytowano przez PS1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PS1

Tak tak, już jest utworzona spółka z.O.o po a głównymi udziałowcami jestem ja i syn sąsiada, PKD to usługi rolnicze, a spółka dlatego bo przez tego MR musimy obaj być na KRUS (z tym zrobili trochę utrudnienie trzeba kombinować z jakimiś spółkami :wacko:) ale wszystko da się przeskoczyć B) . Wiec teraz są trzy podmioty,

1 ja - korzystam z MR

2 syn sąsiada - korzysta z MR

3 spółka - ma chęć korzystać z nowego budżetu, w którym przewidziano rozwój podmiotów gospodarczych świadczących usługi dla rolnictwa od minimum dwóch lat.

Czy najmiemy geodetę, aby wytyczył nową działkę z dwóch scalonych części. (tu gdzie teraz mamy granicę z sąsiadem będzie oś nowej działki) i właśnie tu postawi się dwuspadowy garaż. Jeden spad do mnie drugi do sąsiada. Po 5 latach postawimy na osi ścianę działową oraz ponownie najmiemy geodetę aby granice działek wróciły do stanu dzisiejszego.

A garaż za pół darmo się postawi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Panowie jest sprawa. Na liście są dwie osoby z tym samym imieniem i nazwiskiem w jednym podane jest drugie imię. i teraz ja nie wiem który jestem ;) Jeśli mozna prosić o podliczenie punktów to mam 19,66 ha ziemi, bezrobocie w moim powiecie wynosi 21,1% a wykształcenie mam średnie ale nie rolnicze. Tak pi razy oko prosiłbym o punktacje ;)

woj. pomorskie ;]

Edytowano przez ostry45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Mam info ze w środe jest zebranie w ministerstwie rol napewno cos dołoza ale nie wiadomo ile maja pzrzesunac jakies srodki ze starego prow sawicki tez ma cos dołozyc a jesli nie starczy totzeba w moim przypadku pisac nowy wniosek niestety.,.. :wacko:

 

 

cos wiecej? skad to info?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

1 ja - korzystam z MR

2 syn sąsiada - korzysta z MR

3 spółka - ma chęć korzystać z nowego budżetu, w którym przewidziano rozwój podmiotów gospodarczych świadczących usługi dla rolnictwa od minimum dwóch lat.

 

Z tą spółką to dobry pomysł , autka też możesz wynająć spółce bo koszty spółce zawsze się przydadzą .

Poza tym nie będzie problemu że samodzielnie nie prowadzisz gospodarstwa / bo rodzice jak robili to chyba dalej będą robić na Twoich hektarach / , zatrudnisz rodziców w spółce a spółka wystawi Ci faktury za usługi . :)

I wszystko będzie LEGAL .

Samochody to kupujesz z silnikiem diesla ? Masz ciągnik to sobie zawsze odliczysz VAT od paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

 

Pracować leganie to będziesz mógł dopiero o roku , w tym czasie normalnie możesz popracować na czarno :)

 

Panowie jest sprawa. Na liście są dwie osoby z tym samym imieniem i nazwiskiem w jednym podane jest drugie imię. i teraz ja nie wiem który jestem ;) Jeśli mozna prosić o podliczenie punktów to mam 19,66 ha ziemi, bezrobocie w moim powiecie wynosi 21,1% a wykształcenie mam średnie ale nie rolnicze. Tak pi razy oko prosiłbym o punktacje ;)

woj. pomorskie ;]

 

Za ziemię 10,18 pkt , wykształcenie 0 pkt za bezrobocie ok. 3 pkt (nie chce mi się sprawdzać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

A czemu ma być negatywna ?

 

Damian kupi ziemię od swojego sąsiada a syn sąsiada kupi ziemię od ojca Damiana .

Podobnie zrobi żona Damiana i żona syna jego sąsiada .

Nawet ojciec Mateusz nie pomoże wykryciu takiego procederu.

100% LEGALNE .. B)

 

Damian myślałeś już jak sfinansować budowę dwóch garaży ? Bo to trochę wstyd wstawiać takie nowe autka do starego garażu . :unsure:

 

bardziej chodziło mi o to że 5 lat to duzo czasu w którym wiele może się zmienić - życzę wam jak najlepiej ale ja bym się bardzo źle czuł gdyby powodzenie moich planów miało zależeć od kogoś innego.

 

zresztą mówimy o 100 TPLN - jakby co sprzedasz kilka hektarów i będziesz miał na spłatę całosci + odsetki (no chyba że ziemia będzie zabezpieczeniem kredytu na nowe maszyny...wtedy to gorzej)

 

tak czy inaczej powodzenia (szczerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

pany, a co z KRUS-em? tak żeby dalej "w miarę normalnie pracować"...

 

na umowe zlecenie mozesz pracowac teraz nawet przez ten rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą spółką to dobry pomysł , autka też możesz wynająć spółce bo koszty spółce zawsze się przydadzą .

Poza tym nie będzie problemu że samodzielnie nie prowadzisz gospodarstwa / bo rodzice jak robili to chyba dalej będą robić na Twoich hektarach / , zatrudnisz rodziców w spółce a spółka wystawi Ci faktury za usługi . :)

I wszystko będzie LEGAL .

Samochody to kupujesz z silnikiem diesla ? Masz ciągnik to sobie zawsze odliczysz VAT od paliwa

Przepis podany na tacy.

Ale nie, jak grochem o ścianę, kto z forum pójdzie tym śladem? Nikt, a później płacz i lament że PLN mało.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to że co niektórzy będą uważać to za podpuchę której realizacja skutkuje ,,puchą,,

 

Na innych forach -elektroda; jeepnięci; clubtouareg - panuje zupełnie inna atmosfera, ludzie są życzliwi, w swoim gronie podpowiadają jak obejść co niektóre rzeczy, jakieś takie większe przekonanie do kolegi po fachu.

A tu nie, nic z tych rzeczy, zawiść i pycha, a każdą próbę podpowiedzi jak zrobić by żyło się lepiej spotyka lincz. Chyba taki klimat kolego, ale co zrobi...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

 

na umowe zlecenie mozesz pracowac teraz nawet przez ten rok ;)

 

 

umowa zlecenia podlega obowiązkowemu oskładkowaniu w ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

na umowe zlecenie mozesz pracowac teraz nawet przez ten rok ;)

 

 

Jesteś pewien ? Coś zmieniło się ostatnio w tej dziedzinie ? Bo dotychczas było tak że umowa zlecenie wyłączała z KRUS i trzeba było płacić ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Przepis podany na tacy.

Ale nie, jak grochem o ścianę, kto z forum pójdzie tym śladem? Nikt, a później płacz i lament że PLN mało.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to że co niektórzy będą uważać to za podpuchę której realizacja skutkuje ,,puchą,,

 

Na innych forach -elektroda; jeepnięci; clubtouareg - panuje zupełnie inna atmosfera, ludzie są życzliwi, w swoim gronie podpowiadają jak obejść co niektóre rzeczy, jakieś takie większe przekonanie do kolegi po fachu.

A tu nie, nic z tych rzeczy, zawiść i pycha, a każdą próbę podpowiedzi jak zrobić by żyło się lepiej spotyka lincz. Chyba taki klimat kolego, ale co zrobi...

 

heh, dokładnie. jak ktoś sam nie może albo nie wie jak zakombinować to lepiej żeby drugi tez hooja dostał.

co do krus, to zamiast obecnej umowy, można by podpisać umowę z obecnym pracodawcom jako sp. z O.o., dobrze rozumiem?

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kamilowi pewnie chodziło o umowę o dzieło. Czyli bierzesz MR, pracujesz na umowę o dzieło i za rok jeszcze ci zwracają PIT za tą pracę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

 

co do krus, to zamiast obecnej umowy, można by podpisać umowę z obecnym pracodawcom jako sp. z O.o., dobrze rozumiem?

 

 

aż tak dobrze to nie ma :(

 

Kamilowi pewnie chodziło o umowę o dzieło. Czyli bierzesz MR, pracujesz na umowę o dzieło i za rok jeszcze ci zwracają PIT za tą pracę :D

 

Całe 556 zł . Z umową o dzieło to nie tak prosto , zależy co chce się robić .

Był projekt aby rolnik mógł dorobić 50% najniższego wynagrodzenia /np. na umowę zlecenie / bez utraty prawa do KRUS / ale póki co to tylko plany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

aż tak dobrze to nie ma :(

 

 

 

Całe 556 zł . Z umową o dzieło to nie tak prosto , zależy co chce się robić .

Był projekt aby rolnik mógł dorobić 50% najniższego wynagrodzenia /np. na umowę zlecenie / bez utraty prawa do KRUS / ale póki co to tylko plany .

 

jak widać jest to ograniczenie możliwości rozwoju, a nie jak twierdzi ministerstwo...

bo niby jaki to problem obrobić 20 czy 50 ha prod. roślinnej i pracować, choćby na całym etacie?

całej roboty w polu max miesiąc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Przepis podany na tacy.

Ale nie, jak grochem o ścianę, kto z forum pójdzie tym śladem? Nikt, a później płacz i lament że PLN mało.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to że co niektórzy będą uważać to za podpuchę której realizacja skutkuje ,,puchą,,

 

Na innych forach -elektroda; jeepnięci; clubtouareg - panuje zupełnie inna atmosfera, ludzie są życzliwi, w swoim gronie podpowiadają jak obejść co niektóre rzeczy, jakieś takie większe przekonanie do kolegi po fachu.

A tu nie, nic z tych rzeczy, zawiść i pycha, a każdą próbę podpowiedzi jak zrobić by żyło się lepiej spotyka lincz. Chyba taki klimat kolego, ale co zrobi...

 

Hm Ty chyba na siłę szukasz wrogów. Dostałeś kasę stosując "kruczki" (?) - gratuluję pomysłowości. Wydasz na samochód - Twoja sprawa i nie mam z tym problemów. Ja nie stosowałem kruczków i nie wydam premii na samochód i to moja sprawa. Nie wciskam nikomu swoich pomysłów, podpowiem raz i wystarczy - kto chce ten skorzysta z rady, a kto nie chce ten nie skorzysta. I nie wiem w jakim celu wałkujesz ten temat skoro widzisz, że raptem tylko kilka osób nie denerwuje się na Twoje pisanie? Jeśli to takie złe forum to nikt Cię nie trzyma tutaj na siłę. Podpowiem Ci co zrobić - odpuścić, a nie co jakiś czas pisać, że chłopy to zawistne capy, które nie potrafią obejść pewnych przepisów.

 

PS Nie sugeruj się 1. zdaniem mojego postu, bo nie znalazłeś we mnie wroga, a w mojej wypowiedzi nie ma zawiści, pychy czy czego tam jeszcze można stereotypowo przypisać do zacofanego chłopa ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zrozumiałej mojego przekazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

 

jak widać jest to ograniczenie możliwości rozwoju, a nie jak twierdzi ministerstwo...

bo niby jaki to problem obrobić 20 czy 50 ha prod. roślinnej i pracować, choćby na całym etacie?

całej roboty w polu max miesiąc ...

 

przechodzisz na zus i pracujesz... gdzie tu problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie zrozumiałej mojego przekazu...

A może Ty zluzuj poślady i daj se siana bo Twoje posty ani nie śmieszą ani nić ciekawego nie wnoszą. No ale może zależy Ci na tym by wszyscy omijali Twoje wypociny? Wiadomo już że nie warto tego czytać. Ehh, o pysze piszesz, sam największą pychą i arogancją się wykazujesz. Nie każdy chce iść drogą cwaniaczka, nawet jeśli jest w świetle prawa, ale ok bądź cwańszy. Za 5 lat się pochwal co MR Ci dał. Wtedy będziesz miał okazję pochwalić się tym jakim to geniuszem jesteś...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wezyren    0

Witam

 

A ja bardzo chetnie sie czegos od PS1 jesli mozna to naucze

 

1. "Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie."

 

 

prosze wspomniec jesli to nie tajemnica

 

2. "Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

 

czy byla jakas mozliwosc dostania 5 punktow wyksztalcenia bez wyksztalcenia?

tego jestem najbardziej ciekawy, w sumie bardzo ciezko to przeskoczyc nawet jesli ktos by mi zaswiadczenia modlitewne pisal ze cale zycie pracowalem na roli to i tak bez papierow nie widze mozliwosci

 

dlatego jesli masz na to patent to chetnie przygarne

 

3. patentu na spolke zoo tez do konca nie rozumiem

 

cos musieliscie we wniosku napisac na te 100k i nie byly to samochody, mozna troche jasniej to opisac

bo nie widze tego dokladnie

 

Pozdrawiam

 

a patenty sa w polsce niezbedne inaczej mozna starcic zycie czekajac rok w kolejce na operacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

 

 

przechodzisz na zus i pracujesz... gdzie tu problem?

 

Problem jest taki, że będąc w ZUS nie możesz starać się o MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj