Polecane posty

Gość   
Gość

to teraz założyć temat kto na co wyda te kasę hihi :D

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

 

Zauważyliście ze na liście jest sporo pań :P

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.

Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

 

nic dziwnego mój wniosek jest na żonę gdyż to ona studiuje rolnictwo

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

 

wpompuje kasę w sprzęt czy nawet kostkę sobie robi a po 5 latach zlikwiduje, sprzęt sprzeda i tak będzie do przodu a nie do tyłu, a przez te 5 lat moze podczepić się gdzieś do roboty na śmieciówce. Wiem bo u nas niektórzy tak pokombinowali. Ale mają rację jak dają tylko głupi by nie brał a jak jeszcze ma możliwość wziecia ;)

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

 

obecne zasady tworzą patologie...

szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

 

Proszę powiedźcie mi teraz jak wygląda dalszy tok postępowania....

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

 

gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

 

 

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.

Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

 

 

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

 

 

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

 

 

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

 

 

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

 

 

może kogoś to śmieszy, mnie - nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie ma śmieszyć, to ma dać do myślenia. Zwróć uwagę ilość wniosków złożonych w woj. Maz. a ile w innych. I dalej uważasz że rolnikowi nie wypadało korzystać z furtek, a warszawiakom o pochodzeniu i meldunku wiejskim tak. JA tak nie uważam ale niestety tak się stało. Połowa kasy trafi do ludzi nie związanych z rolnictwem.

 

A gdy zaraz po zakończeniu naboru mówiłem co zrobić aby prześcignąć nierolników którzy korzystają z furtek wyśmiano mnie.

I dobrze nie będzie nowych ciągników to chociaż nowe auta się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

"Wszystkie niewykorzystane środki będziemy starali się przeznaczyć na premię Młodego Rolnika" - Zofia Szalczyk, wiceminister rolnictwa

 

źródło: Agrobiznes, TVP 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

A gdy zaraz po zakończeniu naboru mówiłem co zrobić aby prześcignąć nierolników którzy korzystają z furtek wyśmiano mnie.

I dobrze nie będzie nowych ciągników to chociaż nowe auta się pojawią.

 

teraz wypada wam tylko życzyć pozytywnej weryfikacji rozliczenia wniosku za 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Wniosek na TAK :) czas w końcu zająć się tylko gospodarstwem a nie tyrać dodatkowo jak niewolnik w dużych zakładach :) ciekawe ile czasu zajmą formalności do czasu przelewu na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Nie żebym komuś zazdrościł ale nie oszukujmy się pomoc znowu otrzymali najwięksi i najbogatsi rolnicy.Koniec końców i tak jedynym kryterium oceny wniosku była ilość posiadanych hektarów czyli najwięksi rolnicy. Bezsens


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Nie żebym komuś zazdrościł ale nie oszukujmy się pomoc znowu otrzymali najwięksi i najbogatsi rolnicy.Koniec końców i tak jedynym kryterium oceny wniosku była ilość posiadanych hektarów czyli najwięksi rolnicy. Bezsens

 

tu się mylisz... dostali ci z województw o średniej powierzchni poniżej 10 ha (mikrogospodarstwa)

sam mam 20 ha bezrobocie 25% i wykształcenie - okolice 14000 miejsca

zero szans na premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

gratulacje dla tych co się załapali na premie, u mnie brat ma miejsce 32xx, i teraz mam pytanie czy trzeba czekać na jakieś oficjalne pismo z agencji( jeśli w ogóle wysyłają) żeby przepisać gospodarstwo czy też już po ogłoszeniu listy można przepisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Nie żebym komuś zazdrościł ale nie oszukujmy się pomoc znowu otrzymali najwięksi i najbogatsi rolnicy.Koniec końców i tak jedynym kryterium oceny wniosku była ilość posiadanych hektarów czyli najwięksi rolnicy. Bezsens

baju baju pitu pitu

 

znajomy ziemia na full, cienkie bezrobocie i wykształcenia brak bo jest w trakcie technikum i d*pa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

baju baju pitu pitu

 

znajomy ziemia na full, cienkie bezrobocie i wykształcenia brak bo jest w trakcie technikum i d*pa..

 

a ja mam wykształcenie bezrobocie największe w polsce i średnia wojewódzka hektarów też spełniona i na czarnej liście tylko pytanie jeszcze na jakiej podstawie jest wyliczana średnia krajowa bo na mazurach wynosi 24ha a gdzieś w innych rejonach polski 10ha albo mniej a to przecież też ma znaczenie

Edytowano przez mati5720

"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Średnia krajowa w całym kraju jest równa. Co innego średnia wojewódzka która już zależy od województwa ;)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

 

 

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.

Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

 

 

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

 

 

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

 

 

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

 

 

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

 

Dzięki takiemu podejściu i takim ludziom "Polski Chłop" i "Durny Cep" przestają być synonimami, popieram w 100 % i gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@janczar powiem Ci kolego że net u mnie w mieście nie grzeszy stałe szybkie łącze na światłowodzie a mimo to też nie mogę jej ściągnąć. Po co chcesz ściągnąć tą listę, nie otwiera się przez przeglądarkę?

 

Jak nie możesz jej w ogóle otworzyć, a nie chcesz podawać imienia i nazwiska to podaj mniej więcej liczbę punktów i email to zrobię parę print screnów i wyślę je na twoją pocztę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Średnia krajowa w całym kraju jest równa. Co innego średnia wojewódzka która już zależy od województwa ;)

 

sory pomyliłem sie chodziło mi o średnią wojewódzką


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dzielisz powierzchnię użytków rolnych w województwie przez ilość gospodarstw i masz średnią wojewódzką.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

niech mi ktoś powie, jeżeli się załapałem a chciałbym zmienić maszyny które we wniosku wpisałem to trzeba zrobić to jak będę składał wniosek o płatność czy kiedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Gratuluje wszystkim ktorzy dostali ja niestety sie nie zalapalem :-(

Nie wiecie moze co z nastepnym naborem ?

 

Bamber Gold się załapał, a Ty Paweł nie? Czemu tak mało pkt dostałeś?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj