Polecane posty

dexter00    30

Zauważyliście ze na liście jest sporo pań :P

nic dziwnego mój wniosek jest na żonę gdyż to ona studiuje rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

YES, YES, YES - miejsce 36xx - HAPPY (a tak sobie pomyślałem kilka dni temu, że na 30 urodziny to byłby miły prezent) :):D :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś jak ma bardzo dużo pola i porozpisywał na dzieci to każde mogło sie ubiegać o dotację w sumie to jest tylko 5 lat, wpompuje kasę w sprzęt czy nawet kostkę sobie robi a po 5 latach zlikwiduje, sprzęt sprzeda i tak będzie do przodu a nie do tyłu, a przez te 5 lat moze podczepić się gdzieś do roboty na śmieciówce. Wiem bo u nas niektórzy tak pokombinowali. Ale mają rację jak dają tylko głupi by nie brał a jak jeszcze ma możliwość wziecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

 

czy to jest tak trudno zrozumieć że sprzedajemy na takim samym rynku, którym jest w najlepszym razie kraj, a właściwie unia europejska?

 

co z tego że w jednym powiecie są 10 razy mniejsze gospodarstwa niż w innym? skoro sprzedają za taką samą cenę, tyle samo płacą za środki ochrony roślin itd?

 

jak te działanie ma zwiększyć konkurencyjność, jeżeli środki dostaną w ogromnej większości gospodarstwa po 10 ha a te 15-20 ha w niektórych województwach zostaną pominięte?

 

 

podobnie jest z bezrobociem, dlaczego nie jest punktowane w skali kraju??

Dobrze piszesz, środki na rozwój gospodarstwa to są, a więc nawet za te 100tysi ktos kto ma 10ha nie jest wstanie za ta kasę dobić do 20ha, to jest tak zrobione że w tym naborze ci co mają poniżej 10ha aby dostać muszą mieć max punktów za wykształcenie i prawie max za bezrobocie, co jest rzadkością, tak jak pisałem mam te 15ha i chetnie oddam te 100tysi jak znajdzie sie dodatkowa kasa na te 1100wniosków, jeśli ktoś odda mi te 5hektarów. W moim rejonie cena 20tysi/ha raczej nie osiągalna, w tej chwili kawałek lekko ponad hektar ceniony jest na 60tysi za hektar.

Tak więc sam sobie odpowiedziałeś, środki mają zwiększyć konkurencyjność, ci mniejsi może dokupia pola i wiecej będą sprzedawać, może kupią maszyn, tak jak w moim przypadku mam wpisane na 250tysi wniosek, a chyba bede zmieniał i z jednej maszyny kupie dwie za ponad 300tysi, co pozwoli mi nie myśleć o najważniejszych maszynach w gospodarstwie tylko na zwiększaniu wartości sprzedaży produktów z gospodarstwa.

 

 

 

19,90 -10,42 = 9,48

 

9,48:10,42 x 5 = 4,55 pkt

 

+ 10 pkt za średnią krajową

Czyli tak liczy agencja? Według tego wzoru już jest u mnie rozbieżność rzędu 0,04pkt, czyli mogłem źle zliczyć wszystkie działki.

Według mnie skoro za podwójną krajową czyli 20,85ha jest 16pkt a za 10,42ha 10pkt, powinno być inaczej, bo według twojego wzoru za 20,85ha jest 15pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

hmmm dlaczego nie mam mnie na liście? Mogli odrzucić wniosek??

 

EDIT: Jednak jestem i co to ma być do KUR.... nędzy mam 16h w woj. lubelskim co daje mi 15pkt do tego za bezrobocie według Pani z agencji która prowadziła wniosek to 3,63pkt czyli grubo ponad 18pkt, a na liście mam 15,02pkt.

 

ja za lekko ponad 16 ha w lubelskim mialem 13,64 za areał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

a ja z 14,24 jestem prawie na 15500 miejscu i mozna zapomniec o nowym ciągniku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Wszyscy się chwalą to i ja nie będę gorszy :P 11300 i trzeba będzie czekać cierpliwie aż coś rzucą ;) i muszę przestać pić kawę :P

 

I też przyłączę się do podziękowań dla Freetaxi, sprawdził mój wniosek i dzięki niemu wszystko było ok, także szczerze polecam na przyszłe nabory ;)

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Czyli tak liczy agencja? Według tego wzoru już jest u mnie rozbieżność rzędu 0,04pkt, czyli mogłem źle zliczyć wszystkie działki.

Według mnie skoro za podwójną krajową czyli 20,85ha jest 16pkt a za 10,42ha 10pkt, powinno być inaczej, bo według twojego wzoru za 20,85ha jest 15pkt.

 

Nie wiem jak licz Agencja ale matematyka jest jedna , co najwyżej możesz mieć różnicę na zaokrągleniu .

Wg "mojego" wzoru za 20,85ha jest 16 pkt . Ale uwaga wzór dla województw gdzie średnia wojewódzka jest niższa od krajowej .

Wzór do liczenia pkt między 10,42 a 20,84 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

17,68 Uf gorąco xD haha ;d , mam nadzieję , że dołożą środków , aby jak najwięcej osób dostało premię ! Masakra... co by było gdyby w Jędrzejowskim za bezrobocie było 1.62 pkt a nie 1.68? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
może ci co sa DRUKOWANYMI literami napisani to rolnicy ktorzy już posiadaja gospodarstwo :)

 

raczej nie - też jestem kobyłami zapisany, a nie mam gosp.

 

oby nie było to oznaczenie osób przeznaczonych do kontroli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

18xxx nie będzie nowego ciągnika szybko, ciekawy jestem ile wniosków będzie złożonych w następnym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

mi wystarczy ze doloza 30mln i mnie uwzglednia :-)

 

18xxx nie będzie nowego ciągnika szybko, ciekawy jestem ile wniosków będzie złożonych w następnym naborze?

 

 

dorzuca kasy do tego naboru


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

YES YES YES udało się :) 205x na liście i będzie jakiś nowy sprzęt. Gratulacje dla wszystkich i oby dorzucili jak najwięcej środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Dobrze piszesz, środki na rozwój gospodarstwa to są, a więc nawet za te 100tysi ktos kto ma 10ha nie jest wstanie za ta kasę dobić do 20ha, to jest tak zrobione że w tym naborze ci co mają poniżej 10ha aby dostać muszą mieć max punktów za wykształcenie i prawie max za bezrobocie, co jest rzadkością, tak jak pisałem mam te 15ha i chetnie oddam te 100tysi jak znajdzie sie dodatkowa kasa na te 1100wniosków, jeśli ktoś odda mi te 5hektarów. W moim rejonie cena 20tysi/ha raczej nie osiągalna, w tej chwili kawałek lekko ponad hektar ceniony jest na 60tysi za hektar.

Tak więc sam sobie odpowiedziałeś, środki mają zwiększyć konkurencyjność, ci mniejsi może dokupia pola i wiecej będą sprzedawać, może kupią maszyn, tak jak w moim przypadku mam wpisane na 250tysi wniosek, a chyba bede zmieniał i z jednej maszyny kupie dwie za ponad 300tysi, co pozwoli mi nie myśleć o najważniejszych maszynach w gospodarstwie tylko na zwiększaniu wartości sprzedaży produktów z gospodarstwa.

 

 

teraz wiekszość środków dostały gospodarstwa po 10 ha, twoją logiką powinny dostać te po 5 ha, bo trudno byłoby im dobić do 10 bez pomocy, a może tylko te po 1 ha?? bo tym jest jeszcze trudniej?

bzdura

 

punktacja za hektary powinna się odnosić tylko do średniej krajowej, takim sposobem ci średni po 15-25 ha nie zostaliby pominięci, i jednocześnie pieniądze nie trafiłyby TYLKO do uprzywilejowanych województw ze średnią powierzchnią poniżej 10 ha. Dzięki temu ogólnokrajowa średnia powierzchnia gospodarstwa by wzrosła, jednocześnie gospodarstwa poniżej 10 ha starałyby się o dofinansowanie w innych, przeznaczonych tylko dla mikrogospodarstw programach.

 

lubelskie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 1050 przyznanych

łódzkie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 750 przyznanych

w zachodniopomorskim dostało tylko 96 osób - katastrofa

 

obecne zasady tworzą patologie...

szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Kujawsko pomorskie miejsce 4501 19,15 punków będzie nowy ciągnik

i tak na nowy ciagnik z taka twarza nie wyrwiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

i tak na nowy ciagnik z taka twarza nie wyrwiesz :D

 

pochwal się swoją

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

Gratuluje wszystkim ktorzy dostali ja niestety sie nie zalapalem :-(

Nie wiecie moze co z nastepnym naborem ?

Edytowano przez kendzior15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

mi braklo 1900 miejsc, sa szanse ze na tyle jeszcze doloza kasy?

 

osobiście wróżę że jeszcze coś dołożą, chociaż ja jestem tak daleko że i tak się nie załapię :P

wykształcenie i 20 ha nie wystarczyło :) nawet bezrobocie 25% nie pomogło

 

musieliby dodać z 600 mln :P

trzeba się pogodzić z tym że ten nabór jest skierowany do tych najmniejszych

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj