Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

od ilu hektarów dostaje sie dofinansowanie z UNII ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Czyli teraz trzeba udac te pieniadze :D i jak dobrze rozumiem trzeba udac kwote brutto z tych 100tys, czyli powyzej 70tys brutto. a jezeli ktos jest na vacie? to wtedy musi udac kwote netto?:) czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

ctrl + f i wpisz nazwisko

 

ciekawe ile wniosków przeszło w każdym województwie, bo jakie znaczenie ma ile wniosków zostało złożonych?

 

dam sobie rękę uciąć że prawie wszystko poszło w kilka województw, a warmińsko- mazurskie, zachodniopomorskie, czy lubuskie zostaną pominięte.

 

mam ogromną nadzieję że w następnym naborze warunki będą takie, żeby gospodarstwa 15-20 ha w tych województwach też coś dostały.

i liczę na to że dzierżawy nie będą traktowane tak samo jak własność/darowizna, bo to sprzyja krętactwu.

 

pozdrawiam i gratuluję :)

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Już widać że zakombinowali 20 baniek. Lista zamyka się na 7798, a mieli przeznaczyć 800 mln. I szampan musi pójść na chrzciny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

ctrl + f i wpisz nazwisko

 

ciekawe ile wniosków przeszło w każdym województwie, bo jakie znaczenie ma ile wniosków zostało złożonych?

 

dam sobie rękę uciąć że prawie wszystko poszło w kilka województw, a warmińsko- mazurskie, zachodniopomorskie, czy lubuskie zostaną pominięte.

 

mam ogromną nadzieję że w następnym naborze warunki będą takie, żeby gospodarstwa 15-20 ha w tych województwach też coś dostały.

i liczę na to że dzierżawy nie będą traktowane tak samo jak własność/darowizna, bo to sprzyja krętactwu.

 

pozdrawiam i gratuluję :)

 

Kolego, nudne to już jest z tymi uprzywilejowanymi województwami.

Masz jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia szkoły, więc zrób coś dla nas wszystkich. Jak jesteś ciekaw ile jest na poszczególne województwa to policz z listy ile osób ma nr początkowy sprawy taki sam. Powiem ci, że mazowieckie ma OR07. Podaj na forum statystykę tych numerów, to koledzy podadzą ci kolejne nr OR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

No to już nie ma co się tutaj chwalić, która to pozycja. Od razu można podać imię, nazwisko, adres. Mogą też być dane autoryzacyjne do karty kredytowej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

ctrl + f i wpisz nazwisko

 

ciekawe ile wniosków przeszło w każdym województwie, bo jakie znaczenie ma ile wniosków zostało złożonych?

 

dam sobie rękę uciąć że prawie wszystko poszło w kilka województw, a warmińsko- mazurskie, zachodniopomorskie, czy lubuskie zostaną pominięte.

 

mam ogromną nadzieję że w następnym naborze warunki będą takie, żeby gospodarstwa 15-20 ha w tych województwach też coś dostały.

i liczę na to że dzierżawy nie będą traktowane tak samo jak własność/darowizna, bo to sprzyja krętactwu.

 

pozdrawiam i gratuluję :)

heh, kilka województw, lekko powyżej 15ha w lubelskim nie wystarczyło, bezrobocie 1,78pkt, szkoła 3pkt, także czekamy, niecałe 1100 za zieloną. Jedno co mnie zaskoczyło to jak zostały podliczane punkty za pole, według moich obliczeń powinno być te 0,6pkt więcej, ale widocznie ktoś to wie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

ja miałem 19,98 ha i tez wydaje mi sie ze mam zamalo punktów za pole, ty kolego ile masz za to pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkim ci co dostali dotacje gratuluję i życzę dobrego wykorzystania pieniążków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaal123   
Gość sebaal123

Już widać że zakombinowali 20 baniek. Lista zamyka się na 7798, a mieli przeznaczyć 800 mln. I szampan musi pójść na chrzciny...

Budżet działania od początku miał 189 mln euro więc około 791 mln zł. Z melioracji raczej na pewno przejdzie 120 mln zł.

 

Niby Sawicki twierdzi, że wszystkie środki, które zostaną z innych programów będą także przesuwane dla młodych rolników, by jak najwięcej wniosków obsłużyć - oby

Edytowano przez sebaal123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

największego farta ma te 7 osób z 17,66 pkt, pozostałe 36 z taką punktacją odpadło...

 

kiedy lista zniknie (pewnie nie zniknie, bo nadal są stare nabory dostępne)? nie chcę, aby każdy sąsiad wiedział o premii...

 

z mojego województwa warm-maz (OR14) malutko ludzi dostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Git, ja tez dostalem. Szymonie, Szymonie a Ty dostałeś?

Btw, u mnie brakuje równo jednego punkta.

Edytowano przez Maciek1091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

pierwszy który nie dostał ma na imie Szymon oby to nie był ten "nasz" bo oberwie sie sie nam z "uprzywilejowanych" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj