Polecane posty

Maciek1091    2

Nie sądzę żeby z tym mieszali. Jeśli mają już wszystko ułożone to poczekają do 14 i np o północy puszczą skrypt i rano już będziemy znać wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja dziś rano piłem kawę sypaną bo tylko taką lubię. Jakoś inni mogą pić rozpuszczalną ale mi tam ona nie smakuje. Dodałem odrobiny mleka tak z półtorej do 2 łyżeczek bo nie lubię jak jest go za dużo i półtorej łyżeczki cukru. Kiedyś sypałem 2,5 do 3 bo wspierałem Polski Cukier, w końcu ojciec jest plantatorem ale słyszałem, że cukier jest nie zdrowy i za namową mojej dziewczyny zmniejszyłem ilość cukru do 1,5 łyżeczki, było ciężko ale może na zdrowie mi to wyjdzie.

Kawę piłem przy stole w kuchni, na tym samym miejscu co zawsze czyli przy krótszym boku stołu tyłem do okna, można rzec drzwi bo to takie duże okno które służy jako wyjście na taras. Jak zwykle piłem ją przy śniadaniu, a dziś jadłem kanapki z pastą jajeczna i pomidorkiem (gotowane jajka i makrela wędzona może być też i dorsz wędzony, ogólnie polecam a pomidor gruntowy z ogródka, też polecam). Jedząc kanapki popijałem każdy gryz dobrą kawą, w sumie nie wolno popijać i też nie wiem dla czego ale od dziecka tak mam i zawsze popijam jedząc a już w szczególności kanapki. Niestety kawa się skończyła, jak zwykle wszystko co dobre kiedyś się kończy, dopiłem jeszcze tyle ile się da uważając, żeby nie najeść się fusów. Odstawiłem kubek, zapomniałem powiedzieć na wstępie, że kawę lubię pić z kubka, spojrzałem na te fusy i tak jakoś dziwie się ułożyły, tak jakoś inaczej jak zwykle i wtem uświadomiłem sobie, że lista będzie w czwartek. :)

 

Jak się nie sprawdzi to zmieniam producenta kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

To jeszcze zapomniałeś dodać jaką kawę teraz pijasz? Znaczy jakiej marki...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja od połowy lat 90-tych nie słodzę herbaty, a kaw wypijam kilka rocznie...

 

pamiętaj - im więcej cukru w życiu, tym bardziej gorzki jego koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Widzę, że temat przewodni zmienił się drastycznie w "Poradnik Domowy"... historyjki, ploteczki, zdrowie i uroda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dyrektorzy oddziałów regionalnych Agencji w terminie 50 dni, licząc od dnia upływu terminu składania wniosków, przyznają wnioskodawcom punkty. Prezes Agencji, niezwłocznie po otrzymaniu informacji z oddziałów regionalnych, ustala na jej podstawie kolejność przysługiwania pomocy, podaje liczbę punktów uzyskaną przez poszczególnych wnioskodawców oraz określa, które wnioski o przyznanie pomocy mieszczą się w limicie środków określonym w Programie, przez wskazanie, który wniosek przyznanie pomocy jako pierwszy zawiera zapotrzebowanie na środki przekraczające wysokość tego limitu. "

 

Jak na moje oko to nigdzie nie jest określone kiedy będzie lista. 50 dni to mają na podliczenie punktów, natomiast listę prezes ARIMR ogłasza NIEZWŁOCZNIE, a to dość mgliste pojęcie. Może być to tydzień, może być miesiąc.

Jedyna pewna data w rozporządzeniu to

 

"Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy."


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoaming    0

Pojęcie "działkowiec" jest względne. W swoim województwie Ty jesteś działkowcem i to takim mizernym. 14,8pkt to miejsce pewnie gdzieś w okolicy 15tys.

 

W skali kraju czy europy w tym naborze MR dostaną właśnie działkowcy, a tacy 15-20 ha z kilku województw zostaną pominięci

Edytowano przez Hoaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

w pon robilem poprawki jeszcze, watpie zeby lista byla dzisiaj, pewnie tak jak piszecie 14


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

zobaczymy czy moja kawa się nie myliła :P a piję terach tchibo famili a wcześniej belgijską i była bardzo dobra jak znajdę jakieś opakowanie stare to napiszę jak się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Wszyscy sie mylicie! Starożytni Majowie wyliczyli ze lista bedzie w środe o godzinie 13h 32min 44sek, a Rosyjscy szpiedzy podejrzeli z satelity przez okno prezesa na jego biurko ze lista sie konczy na 16.66pkt, szatanski spisek chyba... Ale Panowie, slyszalem tez ze kazdy kto ma konto na AF dostanie premie, malo tego nie 100tys a 100tys EURO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

myslisz ze jesteś zabawny?

a ty poważny? nie stresuj sie ziom, nie dostaniesz to nie dostaniesz na tym swiat sie nie konczy bedziesz i tak pole oral i krowy doil tyle ze starszym sprzetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie pisać do mnie wiadomości z prośbą o przeliczanie punktów. Liczyć samemu albo niech liczy ten co pisał wniosek. Nie mam czasu Wam odpowiadać.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Mam takie pytanie mianowicie: Moja mama ma 20ha ziemii, we wniosku mam, że przepisze na mnie 14ha ziemii i wszystko ładnie oczęśc osób mi mówi, że jak ktoś przepisuje ziemie to powinien sobie srednia wojewódzką zatrzymać. Nigdy o czyms takim nie słyszałem ale dla pewności jesli juz ktos ma informacje na ten temat to prosze o podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

19,01 pkt nie mam co sie stresować ale koleś wydurnia sie na forum

A Ci co wróżą sobie premie z fusów się nie wydurniają?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj