Polecane posty

MarcinCiesz    0

Śląsk bodajże 1,6ha gość zaśpiewał 230 tys :-) sąsiad mówił ze by kupił bo działka zaraz koło gospodarstwa ale by dał 100 tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od kogo i gdzie się kupuje :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

To powiem wam że rolnicy są bardzo bogatymi ludzmi patrząc na ceny ziem. Wystarczy sprzedać 20ha po 50tyś za ha i mamy milion zł na koncie;)

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Taa.. albo tak jak u nas 10ha po 10 tys i raptem 100tys.. i to całkiem dobra ziemia była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

To powiem wam że rolnicy są bardzo bogatymi ludzmi patrząc na ceny ziem. Wystarczy sprzedać 20ha po 50tyś za ha i mamy milion zł na koncie;)

 

Bardzo głupimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pisałem w innym temacie, w rejonach sadowniczych jest jeszcze gorzej z cenami, kwestia tego, ze biznesmeni coraz częściej inwestują w różnego rodzaju uprawy i stąd takie ceny, embargo na warzywa i owoce, może odmieni ten trend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Zależy od kogo i gdzie się kupuje :)

 

A wszystko to przez UE. Przyjedzie taki z zachodu i kupuje za grubą kasę na polskiego słupa to i ceny głupieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

w opolskim to już poniżej 60tyś za ha można kupić. Ludzie 2 lata się wydurniali płacąc ponad 100 tyś za hektrar w końcu dali sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

U nas w tym roku ziemie poszly po 101 tyś za ha normalnie sie bili o ziemie ale przeważnie duże gospodarstwa kupują lub biznesmeni ci co mają pieniądze to kupią za tyle nieważne czy zarobią na tym czy nie mam tu takiego gospodarza on to od wszystkich kupi nieważne za ile a my małe gospodarstwa nie mamy szans zeby teraz jakąś ziemie kupić chyba ze ktoś przyjdzie po cichu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

A jaki sens dla małego gospodarstwa kupować grunt po 50-100 tys? Przy 15ha można trzymać stado 20 krówek i spokojnie żyć. Starczy na dobre auto, fajny traktor i godne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Taa.. albo tak jak u nas 10ha po 10 tys i raptem 100tys.. i to całkiem dobra ziemia była.

gdzie tak tanio? całkiem dobra to chyba 5klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kurde panowie wiecie kiedy lista? co wam powiedzieli w arimr? bo mi że nie wiadomo jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
resor33    0

lista ma być 12 tak słyszałem w piątek w arimr . a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;)

 

lista ma być 12 tak słyszałem w piątek w arimr . a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;) a szkoła rolna wyższa ale narazie przerwana:) czyli 0 pkt

 

 

 

 

 

 

:

Edytowano przez resor33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam wrażenie że oni sami nie wiedzą w tym arimr bo wszędzie inaczej mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Jak macie ziemie po 100 tys. za ha to po co zasuwać w polu ?? sprzedać te 10, 15 ha po 100 tys i kupić w większym mieście 3 mieszkania i nie trzeba pracować ..

gdyby tak u mnie było to już bym dawano sprzedał wszystko i teraz wypoczywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
resor33    0

hej ludziska ponawiam pytanie dla postowiczów i forumowiczów odnośnie 2 posty wyżej ile pkt. mam z dokładnośćią po,,:) ale tak domniemywam iż koło 17 pkt. Ale tak poważnie patrze na statystyki z wszystkich naborów i wnioski złożone a zrealizowane to ok.15% odpada a w tym naboże ze 4 tyś. na formalnym postępowaniu już albo wkrótceee good bayyyy Jak będzie z 18 tys . na płatność to będzie dobrze a jak coś to dorzucą reszcie bo jak nieeee to robimy akcje dlaczego MY NIE!

 

JUŻ 3 POSTY WYŻEJ:) IDZIIEEE FORUMM IDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jak macie ziemie po 100 tys. za ha to po co zasuwać w polu ?? sprzedać te 10, 15 ha po 100 tys i kupić w większym mieście 3 mieszkania i nie trzeba pracować ..

gdyby tak u mnie było to już bym dawano sprzedał wszystko i teraz wypoczywał :)

Ja już dawno bym sprzedał gdyby tylko ktoś mi dał chociażby 70 tysiecy. 50ha po 70 tysiecy kasa na lokate i z samej lokaty spokojnie mozna wyzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
resor33    0

a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;) a szkoła rolna wyższa ale narazie przerwana:) czyli 0 pkt bo już cieszę sięęę jak ......do sera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Ja już dawno bym sprzedał gdyby tylko ktoś mi dał chociażby 70 tysiecy. 50ha po 70 tysiecy kasa na lokate i z samej lokaty spokojnie mozna wyzyc.

 

Sarkazm? Jeśli nie to nie ma sie czym chwalić. Nie trzeba nawet sprzedawać ziemi u nas w kujawsko pomorskim za oddanie w dzierżawę 1h dają nawet 2 tys zł! Mając 50 h i inkasując 100 tys zł rocznie można żyć niczym poseł i jak owy poseł nic nie robiąc.. ale czy o to właśnie chodzi w rolnictwie ? Mam nadzieje że nie tylko dla mnie rola to religia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Siemka. Mam pytanko czy jeśli wnioski złożyło 23477 osób to czy ta liczba się zmniejszy z jakiś powodów np. formalnych czy już tak zostanie do ogłoszenia wyników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

resor33 to jest aż tak ciężko samemu policzyć?

 

co do listy moja osoba prowadząca też mówiła coś o 12 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osoby, które mają na tą chwilę 17,64 punktów dostaną wsparcie. Jeśli resort dołoży kasę dla 1200 osób z pieniążków krajowych przeznaczonych na meliorację to dostaną osoby od 17,11 punktów. Informacja potwierdzona.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
resor33    0

mi aktualnie nie idzie to liczenie bo gdzieś mi się w rozporządzeniu obiło iż te wasze wyliczenia to .. może i poprawdzie prawie 98% prawdy ale jak to sie ma do tej samej lidżby pkt. ...i tu dalej pkt liczą kto ma więcej najpierw ziemi idt itp. to ja mogee mieć 19 max to wiem ale mogę i 15 no 14 nawet...i coś po przecinku hee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj