Polecane posty

Optimus    71

tydzień nie jednemu sie dłuży :) dziś impreza jutro przespać cały dzień od poniedziałku ostro w pole zjechać w środe wieczorem iść spać wstać w południe i patrzeć na liste :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Mi natomiast nikt nic nie chciał powiedzieć, bo po prostu sami nie wiedzą ;) Prawda jest taka, że sami pracownicy się w tym gubią bo w jednym ARiMR mówią tak, a pojedziesz do drugiego i znowu co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jaro30 z 15h w mazowieckim można mieć i 20pkt i premia pewna, kwestia wykształcenia i bezrobocia

co do pieniędzy to na wszystkie wnioski nie mieli by z czego przesunąć, 23,5tys wniosków to 2,35 mld zł, miejmy nadzieje że coś dorzuca jeszcze ale nie 1,5mld zł, nie dawno znaleźli pieniądze na przywracanie potencjału dla wszystkich cto trzeba być dobrej myśli

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Co do wykształcenia to fakt nie ma rolniczego(sistra cioteczna ma przejąc gospodarstwo)i stąd mam te info bo już 2 razy była na poprawkach i jej trochę pomagałem.Moim zdaniem wystarczyło dac po 75 lub 50 tyś jak jest mały fundusz a zasycic większe grono "młodych rolników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

zależy jakiej ziemi u mnie na mazowszu 50tys. za 4b i a piaski i po 40tys. Rekordziści za lepsze kawałki nawet po 100tys./ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W niektórych okolicach po 100 000 PLN za hektar ustawia się długa kolejka chętnych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

 

Kiedyś nie było żadnej pomocy i ludzie dorobili się dużych gospodarstw a teraz 100 tys. pomocy za wypełnienie kilku papierków to dla wielu grosze. Brakuje tu niektórym pokory.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

ponawiam pytanie, bardzo zależy mi na odpowiedzi

Żaden problem. Wpisujesz w roku bazowym krowy mleczne, a w następnych latach np. krowy mamki i resztę, jeżeli chcesz to prowadzić w cyklu zamkniętym.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemqs    0

Województwo Mazowieckie , Powiat Maków Mazowiecki wystarczy mieć wykształcenie podstawowe ha i dostajecie pkt za najwysze bezrobocie w województwie , tu są pewniacy co powinni się juz cieszyć :)

a z szansą uzupełniena wykształcenia jest jakieś 70 % że premię przyznają :)

 

 

Panowie lista rankingowa bedzie na stronie ARiMR , ale pytanie brzmi jak ją sprawdzić poprzez pesel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie sprawdzisz przez pesel. Na liście rankingowej będzie prawdopodobnie imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer gospodarstwa o ile takowy ktoś posiada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powinna być. Chociaż różnie z tym może być.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

 

Tak, były. Kiedyś ze wsi ludzie uciekali, teraz każdy chce być rolnikiem ale pod warunkiem, że państwo będzie mu dopłacało. Założę się, że w tamtych realiach wielu obecnych przyszłych rolników uciekałoby ze wsi oby jak najdalej.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

Fakt byly inne. 18 lat temu mieliśmy 10ha i od tamtego czasu regulanie co roku kupowało się. Dziś juz jest 50ha własnej i prawie 40ha dzierżaw. Ostanio kupiłem ziemie w marcu ubiegłego roku po 38 000 za ha 3 klasa, dziś juz schodzi 3 lasa po 50-52 tysiace i jak tylko coś sie pojawia znika w ciagu paru dni. Sam szukam czegoś ale bardzo ciężko coś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W którym rejonie kuj-pom cena ziemi wynosi tylko 52tys/ha? u mnie trzeba dać około 66-76tys/ha 3klasa

Powiat Lipno. Powiem ci jakby ktoś przyszedł do mnie i powiedział że da mi 70 tysiecy za hektar nawet bym się nie zastanawiał i sprzedał 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Mieszkam na lubelszczyźnie w moim rejonie ceny wzrosły w ostatnim roku z 10tyś do 20/30 tyś za ha. Przy takich cenach zbóż to dla mnie te 20tyś za ha jest za dużo. Zobaczycie jak przez parę lat ceny będą niskie jak teraz to ziemia też poleli w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed wejściem Polski do UE w niektórych miejscach nie miał kto kupić ziemi po 4-5 tyś a teraz każdy z kim rozmawiam pluje sobie w brodę... Dlaczego nie brałem jak była okazja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

U nas tak się kupowało po 5tysiecy. 4-6 kosztowała 3-4 klasa.Za 1 lub 2 klase trzeba było dac okolo 10tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

Przejdzie, dlaczego mialo by nie przejść, zmieniać biznesplan można aby osiągnąć esu.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

ja w zeszłym roku kupiłem 2ha za 25tys. zł a dwa lata temu 1 ha za 8500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj