Polecane posty

Kamilek1    52

ciezko cokolwiek powiedzieć na ten moment, ale skoro pytasz o ocene szans to wg mnie niestety Twoje szanse nie sa zbyt duze.. choc zawsze moze sie tak zdarzyc ze np duzo srodkow na MR zostanie przekazanych z innych zrodel itp :) pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

witam wszystkich :) chcialem was podpytac czy wg mam szanse na mlodgo rolnika skoro gospodarstwo mam 5,85 ha a mieszkam na pomorzu..pieniadze chcialbym przeznaczyc w calosci na zakup ziemi (bo akurat mialbym mozliwosc odkupic) tak zeby bylo conajmniej 10,42 ha bo tyle obecnie wynosi srednia krajowa..wysksztalcenie mam techniczne ale logistyczne wiec musialbym je uzupelnic..myslicie ze wg jest jakas szansa na to aby otrzymac te srodki?

 

Jeśli złożyłeś wniosek, to poczekaj jeszcze te niecałe dwa tygodnie i się dowiesz czy dostałeś - czy nie. Szanse są zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Witam, w biznesplanie wpisałem, że ziemie przejmę od rodziców na podstawie umowy darowizny. Czy będę mógł to jeszcze zmienić na umowę dzierżawy? Jeśli tak to kiedy i na jakim etapie to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz teraz. Możesz poczekać do otrzymania decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

Spostrzeżenie po odwiedzeniu strony ARiMR: ODRy w woj podkarpackim nie maja ani jednego eksperta do funduszy unijnych!

Czy woj. podkarpackie jest woj. stricte przemysłowym, że nie sa potrzebni? Czy to może najgorsze zad*pie mentalne w Polsce.

 

 

freetaxi usuń stopkę, bo wprowadzasz ludzi w błąd

Edytowano przez colorado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Sam areał nic nie powie ile masz pkt. Dochodzi jeszcze bezrobocie w powiecie i wykształcenie - na tym forum było to wałkowane może ze 150 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spostrzeżenie po odwiedzeniu strony ARiMR: ODRy w woj podkarpackim nie maja ani jednego eksperta do funduszy unijnych!

Czy woj. podkarpackie jest woj. stricte przemysłowym, że nie sa potrzebni? Czy to może najgorsze zad*pie mentalne w Polsce.

 

 

freetaxi usuń stopkę, bo wprowadzasz ludzi w błąd

 

http://www.arimr.gov...kopiuj-1-1.html

 

Odwiedziłeś stronę ARIMR i nie znalazłeś tego artykułu? Nabory są i póki co będą ale nie we wszystkich częściach kraju. Kolego żyjemy w XXI wieku. Są telefony, e-maile, faxy. Ja mam klientów, których na oczy nie widziałem :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Moje odczucie po kontakcie z ARiMR Poznań w pelni pozytywne, trafilem na dwie bardzo konkretne i mile osoby, mozna powiedziec ze ostatnia korekte sami wykonali, naprawde zlego slowa powiedziec nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Czy można zmienić formę przejęcia gospodarstwa z darowizny na dzierżawę po ogłoszeniu list? Ile może potrwać takie rozpatrywanie wniosku bo zależy mi na czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Kolego freetaxi mam pytanie. Na początku wujek z ODR spisywał wszystkie sprzęty i ja mam ursusa C 360 i C 330. Podane mam ze za pieniądze chce kupic tur z osprzętem duzy pług i takie tam. Na zimę tego roku planujemy zakupić ciągnik ok 100 koni mechanicznych ale za swoje pieniądze. Czy nie będzie problemu z tym aby właśnie na ten duży ciągnik włozyć tura i sprzęty do niego właśnie? Jak to wygląda.

I drugie pytanie. Mam 7 krów mlecznych sprzedaje mleko ludziom ale zbiornika na mleko nie posiadam. Wujek mówił ze jak załapię się na MR będę musiał kupic zbiornik na mleko. Czy dałoby się później zmienić to tak, aby jednak mleko szło na własne potrzeby albo likwidować dojne krowy i zastępować je byczkami mięsnymi?

Byłbym wdzięczny za informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Kolego ostry45 myślę, że nie będzie ich interesowało do jakiego ciągnika ten Tur będzie ,aczkolwiek dla pewności go możesz zakupić dopiero po kupnie większego ciągnika, masz 3 lata na wykorzystanie pieniędzy, chyba ,że zastrzegłeś w biznesplanie ,że do końca tego roku to zrobisz więc musisz, ale myślę,że nikt się nie doczepi do jakiego ciągnika ten TUR . A z krowami mlecznymi ,może być ciężko żeby przejść na produkcję mięsną bo to jednak był biznes- plan , co innego gdybyś dodatkowo do mlecznej mięsną produkcje przyłączył to tylko drobna korekta , a tak to zmiana całej struktury hodowli będzie wchodziła w grę ,zmieni się wartość ESU itd. Wtedy już byś nie kierował się tym co było zawarte w biznesplanie gospodarstwa, a w wymaganiach jest napisane ,że włąsnie należy prowadzić gospodarstwo własnie zgodnie z nim. Więc nie wiem czy uda się krowy zlikwidować bo włąsnie na jie pieniądze dostajesz. A zbiornik musisz mieć bo jest niezbędny przy produkcji mleka i wymagany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

ja mam problem innej kategorii, otóż moi rodzice na tą chwilę utrzymują się z produkcji mleka, ale ja gdybym przejął gospodarstwo to chciałbym zmienić profil na chów bydła opasowego, jest jakikolwiek sposób, by tak skonstruować biznesplan na MR, żebym przejął gospodarstwo z krowami, zlikwidował je i zamiast ich nastawiał byków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pytanie do osób które korzystały już z młodego rolnika czy po otrzymaniu pozytywnej decyzji można zmieniać np maszyny, ceny które chce się kupić jeśli tak to czy są z tym jakieś problemy ? z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Mam troche ponad 13 pkt. i jestem na liście grubo ponad 17 tys. Jest to oczywiście nieoficjalna lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostry45    5

Kolego Mati21 dzięki za odpowiedź w sprawie tura. A co do tych krów to nie mówię o całkowitej likwidacji krów mlecznych tylko o zaprzestaniu sprzedaży na rzecz pozostawienia tego mleka sobie na własny użytek, czyli dla cielaków itp. W grę wchodzi zmniejszenie ilości krów ale calkowita likwidacja niee. Da sie zrobic coś takiego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

I jak wiadomo coś czy się zwiększy pula pieniędzy ??

 

 

grom wie, jeśli chodzi o dodatkową kasę - teraz jeszcze doszli sadownicy i inni producenci objęci embargiem Rosji i jeśli trafi się gdzieś nadwyżka finansowa, to pewnie będą woleli dać na rekompensaty dla nich, niż na MR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

grom wie, jeśli chodzi o dodatkową kasę - teraz jeszcze doszli sadownicy i inni producenci objęci embargiem Rosji i jeśli trafi się gdzieś nadwyżka finansowa, to pewnie będą woleli dać na rekompensaty dla nich, niż na MR...

wątpie ze te pieniądze można przeznaczyć na takie cele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

witam mój dziadek dał mi w darowiźnie 5 ha tak wpisałem w wniosku na MR ale teraz pojawił sie problem bo musi spłacić swój stary kredyt i będę musiał kupić tą ziemie by dziadek mógł spłacić swój stary kredyt byłem w banku to mają takie kredyty około 7% i moje pytanie czy jak bym kupił tą ziemie a w wniosku mam wpisana darowizna to czy stworzy to jakieś problemy. trochę pokręcone ale mam nadzieje że ktos mi doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj