Polecane posty

freetaxi    947

00-175 Warszawa, Al. Jana Pawła II 70

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Trzeba być naprawdę głąbem żeby dawać komuś kasę (jakąkolwiek) za zrobienie tego wniosku i biznaesplanu. Czy naprawdę to jest takie trudne, gdzie wszystko jest w instrukcji? Co reprezentują sobą takie osoby skoro same nie wiedzą co będą robić przez 5 lat? Przecież zmianowanie i obrót stada to podstawa podstawy. Nie można się tłumaczyć, że czasu nie było. Mi wypisanie i zdromadzenie wszystkich dokumentów zajeło dwa dni po 2h (włącznie z staniem w kolejkach), a za inteligenta się nie uważam bo ledwo technikum skończyłem.

Przepraszam, że nowe konto i odrazu takie gożkieżale ale przeglądam ten temat od dawna i aż krew mi z oczu cieknie jak widże niegospodarność i głupotę ludzi.

ja skonczylem studia i wolalem zaplacic by miec to z glowy i by zajal sie poprawka gdy cos wyjdzie nie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

we wtorek otrzymałem tel że są poprawki, a wniosek składałem na początku czerwca.

No i zaświadczenie z US ale to dotyczy Zamościa

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ładnie spisał się US w Zamościu :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

W sumie nie wiem czy to wina US czy widzi misie ARiMR w Zamościu. Trochę pożartowałem z panią w US i mówiła mi, że oni od lat już takie zaświadczenia wystawiają i nie było nigdy problemów.

Jak na moje oko dostałem takie same 2 zaświadczenia z tą różnicą, że to pierwsze nie podobało się agencji.

Ale co tu dużo mówić, polskie urzędy - tego nie ogarniesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ogólnie lubelskie to masakra w tym roku. Czepiają się dosłownie wszystkiego i trzeba czasami zaliczyć po kilka wycieczek do BWI.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Lubelskie masakra? A mazowieckie to nie!?

Ja musiałem jechać do Krusu aby wydali mi drugi raz to samo zaświadczenie tylko dlatego, że PANI w Agencji nie spodobał się kolor pieczątki i podpis.

To dopiero paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wernicjusz jeden z moich klientów miał 4 wypady po 200 km w obie strony bo Pani w Agencji co dwa dni się co raz więcej nie podobało :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyran    0

Wiesz nie każda osoba jest alfą i omegą. Do mnie zgłaszały się nie tylko osoby, które były zainteresowane przygotowaniem wniosku ale także te, które chciały żebym sprawdził krok po kroku całość. Jak popsuje mi się samochód to nie naprawiam go sam tylko jadę do mechanika :)

samochód to inna sprawa bo wymagana jest specjalistyczna wiedza, w przypadku wniosku to wszystko robione jest dla ludzi i jest instrukcja telefony do agencji i można to ogarnąć a co do biznesplanu to przepraszam ale jesli ktoś nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności żeby go wypełnić to nie nadaje się na rolnika. gdzie wszystko wypełnia program i dotego jest instrukcja to naprawdę trzeba się starać żeby coś źle zrobić. Tymbardziej że skoro już chcesz te 100tys to powinieneś wiedzieć jak bedzie wyglądał twój biznes przez 5 lat.

ja skonczylem studia i wolalem zaplacic by miec to z glowy i by zajal sie poprawka gdy cos wyjdzie nie tak:)

Znam ja takich studentów rolnictwa co po studiach nie wiedzą ile to kwintal. Jak cos mogłoby wyjść nie tak? Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki. Sam tez miałem kilka drobnostek do wyjaśnienia i uzasadnienia ale wystarczył telefon do osoby prowadzącej co i jak.

 

Takie podejście ludzi do sprawy tylko sztucznie generuje całą rzeszę ludzi bardziej ogarniętych którzy żyją na dofinansowaniach rolnictwa z UE. Unia daje tobie ale do mnie 10%. Miastowi wiecznie psiocza na rolników jak to oni mają dobrze z tą unią ale czy ktos dysponuje informacjami ile forsy idzie na urzedzników obracających unijną kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0
.

 

Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki.

 

 

 

 

Nie czytałeś instrukcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

I ja również miałem poprawkę, a zabrakło kilku słów, bo plan rozwoju gospodarstwa jest nastawiony na produkcję roślinną, a że żadnych budynków nie mam wpisanych to się przyczepili do przechowywania nawozów, bo była wpiska że będą stosowane. Wystarczyło dopisać, że będą rozsiewane bezpośrednio po zakupie, tak samo ze zbożem, sprzedaż bezpośrednio z pola. Ogólnie tych maszyn które trzeba było wpisać to osoba robiąca wniosek powiedziała mi, że to można zmienić nawet jeżeli dostane MR dlatego też żeby ominąć dodatkowe poprawki wpisaliśmy ciągnik i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W agencji to sami nie wiedzą co chcą i po co to im jest. Mi pani kazała wpisać obroty stada bo jej się nie widziało, potem ze może sama poprawić i tak poprawiła że ESU spadło o 0,2 pkt, zaś po wysłaniu jej kawałka instrukcji zostawiła tak jak miałem pierwotnie.

 

PS. Ja to sknera jestem bo mi dużo było wydać 400 zł za wniosek... ;)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie chodzi o to, że nie wiedzą co chcą tylko nie ma w kraju jednolitego systemu weryfikacji wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedy bedzie wiadomo czy decyzja pozytywna czy negatywna i czy jak negatywna czy pozytywna to pismo przyjdzie czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak się zobaczysz na zielonej liście za niecałe 2 tygodnie to możesz powoli czekać na decyzję pozytywną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

samochód to inna sprawa bo wymagana jest specjalistyczna wiedza, w przypadku wniosku to wszystko robione jest dla ludzi i jest instrukcja telefony do agencji i można to ogarnąć a co do biznesplanu to przepraszam ale jesli ktoś nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności żeby go wypełnić to nie nadaje się na rolnika. gdzie wszystko wypełnia program i dotego jest instrukcja to naprawdę trzeba się starać żeby coś źle zrobić. Tymbardziej że skoro już chcesz te 100tys to powinieneś wiedzieć jak bedzie wyglądał twój biznes przez 5 lat.

 

Znam ja takich studentów rolnictwa co po studiach nie wiedzą ile to kwintal. Jak cos mogłoby wyjść nie tak? Ja wypełniałem wszystko z myslą że nie ma już żadnych poprawek a wyłącznie sprawdzzenie na miejscu. i jakie było moje ździwienie kiedy dowiedziałem sie o okresie na poprawki. Sam tez miałem kilka drobnostek do wyjaśnienia i uzasadnienia ale wystarczył telefon do osoby prowadzącej co i jak.

 

Takie podejście ludzi do sprawy tylko sztucznie generuje całą rzeszę ludzi bardziej ogarniętych którzy żyją na dofinansowaniach rolnictwa z UE. Unia daje tobie ale do mnie 10%. Miastowi wiecznie psiocza na rolników jak to oni mają dobrze z tą unią ale czy ktos dysponuje informacjami ile forsy idzie na urzedzników obracających unijną kasą.

no niestety ja po zoo :), a tak na marginesie jestes zwyklym hejterem, bye mistrzu Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

akurat z tym wypełnianiem papierów to różnie jest. Znam sporo dużych gospodarzy którzy sami nic nie wypełnia od tego mają doradców i księgowe. I nie przeszkadza im to w korzystaniu z wszelkich programów i rozwijaniu gospodarstw. Tak samo jak można mieć firmę która zatrudnia kilkaset osób a mieć ukończona zawodówkę. Wystarczyło mieć układy jak padała komuna można mieć pół miasta i 1000ha. I nie trzeba się znać na wypełnianiu papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie.Decyzja o przyznaniu pomocy przyjdzie pozytywna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Tak z innej beczki się zapytam, podrzuci ktoś jakiś link ew inne żródło z którego mógł bym się dowiedzieć o co biega w tych obrotach stada? Sam nie mam produkcji zwierzęcej a chciał bym się trochę dokształcić z tego tematu


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W google.pl na pewno coś się znajdzie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No już sobie co nieco wygoglowałem :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętać, że Wujek Google zawsze pomoże :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Witam. Mam pytanie odnośnie struktury zasiewów. W biznesplanie mam napisane, że będę miał 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta. Czy mogę zasiać np. zamiast po 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta 8 ha żyta. Czy to jest grupa upraw(zboża), czy wszystko traktujemy oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na moje oko to nie bo żyto i pszenżyto maja inne wartości sgm


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj