Polecane posty

fireseba    224

ba jak widac takie ludzie sa zachlanne ze bogatemu zawsze bedzie malo powinni tym malym dac na rozwoj bo te duze to se radza a te male trzeba rozwinac

 

Małe idą do piachu i tak, to tylko kwestia czasu, będzie to co na zachodzie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

to dlaczego MR sprzyja dzieleniu i przez to pomniejszaniu gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Tylko dlaczego w innych krajach np Austrii funkcjonują małe gospodarstwa z małym sprzętem i mają się całkiem dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie ma ktoś czasem wzoru oświadczenia nie zapamietalem dokładnie jakiego, bo jestem na polu polu ale chodziło coś o to że budynki nie będą stanowiły współwłasności:) kojarzy ktoś coś takiego? Bo ponoć te oswiadxzenia wysylakla

agencja ale mi nie przyslali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

kryterium wielkości gospodarstwa powinno być ogólnokrajowe, a nie z podziałem na województwa.

 

teraz pieniądze dostaną gospodarstwa po 10 ha w uprzywilejowanych województwach, a w takim zachodniopomorskim ktoś z 15-20 ha i nawet z wykształceniem nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0

Szymon ty zas o tym samym dej se chłopie na luz. Dzis w Agrobiznesie mówili że wszystko kasa co zostanie z Prow 07-13 pódzie na MR więc spokojnie nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

kryterium wielkości gospodarstwa powinno być ogólnokrajowe, a nie z podziałem na województwa.

 

teraz pieniądze dostaną gospodarstwa po 10 ha w uprzywilejowanych województwach, a w takim zachodniopomorskim ktoś z 15-20 ha i nawet z wykształceniem nie ma szans.

 

A Ty swoje biadolenia średnio co 2-3 strony zamieszczasz, nie znudziło Ci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

Mówili ze co 3 rolnik dostanie , bo wnioskóww wpłyneło ok 23 tys. a bedzie kasy dla 8-9 tysięcy. Wg. tego co zapamietałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Mówili ze co 3 rolnik dostanie , bo wnioskóww wpłyneło ok 23 tys. a bedzie kasy dla 8-9 tysięcy. Wg. tego co zapamietałem

co 3 dostanie z podstawowej puli ale jak dołożą to dostanie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

kryterium wielkości gospodarstwa powinno być ogólnokrajowe, a nie z podziałem na województwa.

 

teraz pieniądze dostaną gospodarstwa po 10 ha w uprzywilejowanych województwach, a w takim zachodniopomorskim ktoś z 15-20 ha i nawet z wykształceniem nie ma szans.

 

Kurde głupotę innych jeszcze zdzierżę i nie włączałem się do dyskusji która nie miała sensu ale egoistów nie lubię!! I post kolegi Szymona nie zostawię bez komentarza.

 

Powinni Ci dać bana na jeden dzień bo ciągle piszesz to samo (nic nie wnosisz do dyskusji) a spam jest punktowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam, proszę o pomoc, a mianowicie chodzi mi o to czy jest jakaś szkoła aby w rok zdobyć wykształcenie i czy za dokładnie rok będzie następny MR czy może to być za 2-3 lata, orientuje się ktoś w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Małe idą do piachu i tak, to tylko kwestia czasu, będzie to co na zachodzie

zobaczymy jak tym na samym kredycie wilekim sie ebdzie zylo tak jak kiedys co balcerowicz wszedl to dopiero by plakali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

a jakie wykształcenie masz obecnie?

 

 

obecnie mam liceum, czy da rade jakoś przyspieszyć ten kurs bo z tego co wiem najkrótszy 2 lata trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Jak masz znajomości to i na jutro można mieć papier. Gwarancji na to, że nabór będzie za rok nie ma.

 

O tym banie dla szymona już wcześniej wspominałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

a ja mam takie pytanie czy jak 14 sierpnia ogłasza liste i powiedzmy teoretycznie bede koło( 5-6tysia tak zeby była pewna premia) to przepiisywać gospodarstwo odrazu czy czekać na list z agencji ze oficjalnie zostala przyznana , jak myślicie zaraz po 14 beda ludziom wysyłać decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

U mnie w poprzednim naborze wniosków decyzja przyszła dosyć szybko wieć jak poczekasz kilka dni to nic się złego nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Powiało optymizmem,ciekawe tylko ile środków jeszcze przesuną?

Pewne jest,że dostaną wnioskujący z liczbą pkt.ok.20 i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Powiało optymizmem,ciekawe tylko ile środków jeszcze przesuną?

Pewne jest,że dostaną wnioskujący z liczbą pkt.ok.20 i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

 

 

obecnie mam liceum, czy da rade jakoś przyspieszyć ten kurs bo z tego co wiem najkrótszy 2 lata trwa?

Kurs kwalifikacyjny r3 trwa 3semestry, a w niektórych szkołach trwa nawet 2semestry, z tego co wiem to druga część nieobowiązkowa po kursie r3 czyli r16 miała trwać 2-3semestry a w mojej szkole twierdzą że jak bedą chetni to będzie trwał 1semestr.

Także co szkoła to inny czas, dana ilość godzin ma być przerobiona i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawasaki89    0

dzisiaj byłem w agencji korekty robić i babka powiedziała ze 14,5pkt słabo to widzi bo jak narazie bd dawać od 17pkt jedynie ze środki przesuną to wszyscy ale słabo... mi to nic nie da bo juz jestem właścicielem od kwietnia i następny nabór mnie nie obejmie ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Witam.

 

Przyszła korekta i czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie?, mianowicie:

 

Chodzi o tabele 6,1- 6,4 Nadwyżki bezpośrednie.

 

W instrukcji wypełniania prg jest wyraźnie napisane :

 

"Tabele od 6.1. do 6.4. Nadwyżki bezpośrednie dla działalności roślinnych i zwierzęcych

Wypełnienie tabel jest obowiązkowe tylko dla wnioskodawców prowadzących

działalności produkcyjne niewyszczególnione w Tabeli 6"

 

A ja nie prowadzę ani nie będę prowadził(przynajmniej narazie nie zamierzam) niczego co nie znajduje się w tab 6.

 

Więc o co im chodzi ? Czy może ja czegoś nie rozumiem ? a może oni ?

 

Prosze o jakąkolwiek odpowiedź .


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj