Polecane posty

jaroWM    44

podoba mi się ta tabelka :)

 

za bezrobocie w pow. olsztyńskim od zawsze przyznawałem sobie 1,2 pkt, a w niej mój powiat ma równe 3 pkt!

 

tym samym liczba moich punktów zwiększyła się do ok. 22,5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

zadzwonią

No i zadzwonili dzisiaj. Złe zaświadczenia z US i potrzeba donieść wypisy działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Przyszło dziś do mnie pismo z poprawkami. Sytuacja wygląda tak, że muszę wykazać budowle na której składowany jest nawóz naturalny. U mnie natomiast zbiornik jak i płyta nie były zgłaszane i nie ma ich na planach. Da się coś zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kolego instas, przyczepili się coś o inwestycje z tym PROWem 14-20 w biznesplanie do Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mnie też wczoraj przysłali ale to błahostki :P no i uzasadnienie kupna 2 maszyn :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

potwierdzam ze tabelka umieszczona kilka postow wczesniej z bezrobociem jest poprawnie zrobiona i zgadza sie co do jednej setnej, poniewaz zweryfikowalem to z informacja jaka otrzymalem z agencji o liczbie pkt za bezrobociu w moim powiecie

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Do mnie też wczoraj przysłali ale to błahostki :P no i uzasadnienie kupna 2 maszyn :/

 

2 takich samych maszyn?

planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Kolego instas, przyczepili się coś o inwestycje z tym PROWem 14-20 w biznesplanie do Ciebie?

Nie. Wręcz przeciwnie, usłyszałem że jak bym się wstrzymał z zakupami to żebym wszystko brał na modernizację.

 

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

 

 

2 takich samych maszyn?

planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

Jak Ty chcesz to zrobić, skoro w nowym rozporządzeniu prow 15-20 jest zapis że jak zakupisz maszynę lub zakupiłeś ze starego prow to w nowym nie kupisz drugiej tego samego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

 

Agencja miała 4 dni na wpisanie wszystkich wniosków do systemu. Wszyscy wpisywali na pałe bo mało czasu było i duzo jest wniosków które nie mają podanych pow gosp czy wykształcenia ale wszytskie muszą byc w systemie. No i dochodza jeszcze zmiany i korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

po waszych wypowiedziach wnioskuje, że mr będzie można połączyć z modernizacją '14-'20. zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

 

 

-----------------------------------------------------------------

 

sadze zeee ten Pan z ARIMR moze miec racje, bo wnioski w systemie sa juz wszstkie jak ktos wczesniej pisal... teraz korekty zmiany itp a pewnie od 17-18pkt moze byc ktorys tysiac osob, bo to taka granica jaka duzo osob mialo..

 

pytanie czy ten Pan z ARIMR mial na mysli liste 8 tys czy 9200 osob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia3261    0

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

 

 

-----------------------------------------------------------------

 

sadze zeee ten Pan z ARIMR moze miec racje, bo wnioski w systemie sa juz wszstkie jak ktos wczesniej pisal... teraz korekty zmiany itp a pewnie od 17-18pkt moze byc ktorys tysiac osob, bo to taka granica jaka duzo osob mialo..

 

pytanie czy ten Pan z ARIMR mial na mysli liste 8 tys czy 9200 osob?

myślę że bez tych 120mln. Kiedy zadałem pytanie o ilość pkt. i jak się przedstawia lista, wyszedł gdzieś na piętro, nie było go z 20min. Kiedy wrócił powiedział że z moim 18,7pkt. powinienem być gdzieś w 6 tysiączku.

 

po waszych wypowiedziach wnioskuje, że mr będzie można połączyć z modernizacją '14-'20. zgadza się?

A czemu nie. Przecież i tak zainwestujesz MR w gospodarstwo. Trzeba tylko pamiętać że koszty kwalifikowane w MGR to 40% kwoty netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Koledzy nie wiem skąd Ci ludzie podaje informację o jakiejś liście. Żadne statystyki nie są prowadzone, nie ma na to czasu. Agencja ma czas do końca lipca na sprawdzenie wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

z tych wypowiedzi można wnioskować, że z moimi 16,5 mogę już zapomnieć o mr:/ a ktoś się orientuje jaka jest granica, biorąc pod uwagę 9200 osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia3261    0

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    227

Za wykształcenie 0pkt :)

 

Koledzy, pomoże ktoś sprawdzic stope bezrobocia w woj. Lubuskim, powiat Wschowski ? ile pkt za niego ? Nie ogarniam tej strony Urzedu Statystycznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia3261    0

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja mam 17,94 także jestem na pograniczu jeśli ta informacja jest prawdziwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

instas, dzięki za odpowiedź.

 

Dobra , a teraz pytanie: wie ktoś na pewno jak to jest z tym bezrobociem>? Wg tej tabelki kilka postów wcześniej czy jednak bezrobocie w województwie się liczy? Bo już nie ogarniam i nie wiem jak te punkty sobie liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bezrobocie oblicza się na podstawie średniej z województwa.

A jak jest w tabelce niech powie ten kto ją zrobił. Bo raz rzuciłem na nią okiem i akurat mojego powiatu nie znalazłem ale był inny sąsiedni którym też się interesowałem i pt. mi się nie zgadzały więc śmiem podejrzewać że jest wyciągnięta średnia krajowa.

  1. jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:

    1. najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
    2. niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.
       

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 takich samych maszyn?

planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

 

 

Pani czepia się 3 metrowego siewnika nadbudowanego talerzowego oraz ciężkiego agregatu uprawowego również 3m. Niby 2,5 m bez problemu ale na "H" mi taki siewnik jak się będą rzucać to wezmę ciągnik a jak nie to rozygnuję bo nie będe dryli 1,8m kupował niby chca dac kase na inwestycje na maszyny ale 50 cm się czepiają..... Taka POlska niestety. A cofaćsięw rozwoju nie będe bo obecnie uprawiam pola siewnikiem i agregatem 3m ale niestety sprzęt ma swoje lata i jest wysłużony, przydałby się nowy.

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Dzwoniłem dziś do ARiMR, koleś który rozpatruje mój wniosek powiedział że nie ma dostępu do listy ogólnopolskiej, powiedział mi jedynie że mój wniosek jest mniej więcej w polowie listy W ŁUKOWSKIM (nawet nie Lubelskim) oddziale, a do kupy będą to zaczynali składać za 2-3 tygodnie, tak więc mamy sprzeczne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj