Polecane posty

dawwidos    0

Kolego źle liczysz ponieważ za średnią krajową, czyli 10,42ha jest 10pkt (chodzi mi o woj. poniżej średniej) więc za trochę więcej niż podwójna średnia czyli doķładnie 20,85ha jest 16pkt. Odejmujemy 20,85-10,42=10,43, czyli w przedziale 10,43 możemy otrzymać 6pkt. Więc dzielimy 10,43/6=1,74ha jest 1pkt powyżej średniej krajowej.

Czyli 17,62-10,42= 7,2

7,2 - x

1,74 - 1

7,2/1,74= 4,14pkt +10pkt(za średnią krajową) = 14,14PKT

 

Może być tak jak liczysz kolego, ale nie jestem pewien bo jeszcze może być tak zamiast 10,43/6=1,74 może być 10,42/5=2,084. Bo 16 pkt jest za więcej niż podwójna średnia a poniżej punktujemy od 5 ptk do 0 - za średnią krajową (10 ptk). Ale wolał bym żeby twoje liczenie było ok to więcej ptk zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Moje liczenie jest troszkę mniej że tak powiem pozytywne dla punktacji, dlatego kolego wino36 chciałbym żeby było tak jak Ty liczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

No właśnie albo dzieliny 10,42 na 5 albo 10,43 na 6pkt. Dziwne to jest bo jak ktoś ma 20,84ha to otrzymuje 15pkt a wystarczy że ktoś ma o 0,01ha więcej i ma 16pkt. Tak czy owak mała różnica jest w pkt licząc tak czy tak.

 

@wino36 bezrobocie w sierpeckim 2.98 jak to policzyłeś? Liczy się miejsce powiatu czy procent bezrobocia w stosunku do innych powiatów? Bo jeśli chodzi o miejsce to 5/42 więc raczej więcej pkt.

Ktoś wrzucił na forum tabele z punktami za bezrobocie. Jak będę przy kompie to wrzuce drugi raz.

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Gdy wnioski były przyjmowane można było zrozumieć pytania typu "ile mam pkt za..?" ale teraz staje się to coraz bardziej irytujące :/ Swoją drogą ciekawe że ktoś składa wniosek a nie ma pojęcia co w nim "narysował". Nawet jeśli wniosek wypełniała firma / pracownik z ODR etc.. to wydaje mi się bynajmniej nie na miejscu by nie zapytać ile pkt się zgromadziło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a ja tam to rozumiem. Sporo ludzi złożyło tylko podpisy a poza tym nic nie wiedzą i się nie interesują wcale o co tam chodzi. Teraz usłyszeli że jakieś punkty są to chcą wiedzieć ile mają ale żeby samemu poczytać i sobie policzyć to już ponad siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Kolego źle liczysz ponieważ za średnią krajową, czyli 10,42ha jest 10pkt (chodzi mi o woj. poniżej średniej) więc za trochę więcej niż podwójna średnia czyli doķładnie 20,85ha jest 16pkt. Odejmujemy 20,85-10,42=10,43, czyli w przedziale 10,43 możemy otrzymać 6pkt. Więc dzielimy 10,43/6=1,74ha jest 1pkt powyżej średniej krajowej.

Czyli 17,62-10,42= 7,2

7,2 - x

1,74 - 1

7,2/1,74= 4,14pkt +10pkt(za średnią krajową) = 14,14PKT

 

Według mnie Ty źle liczysz. W rozporządzeniu jest info: od średniej krajowej do podwójnej średniej krajowej 15pkt, powyżej (nawet o 0,01) 16pkt. Nie można dostać za ziemię np 15,35pkt tylko albo od 5 do 15pkt albo całe 16pkt.

 

17,62-10,42=7,2

 

7,2 - x pkt

10,42 - 5 pkt

 

7,2*5=10,42*x

x=3,45489...

 

Czyli 10pkt + 3,45 = 13,45pkt za 17,62ha w woj o mniejszej średniej niż krajowa

 

Mam nadzieję, że nikogo nie zasmuciłem...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

A dostałeś może jakieś info z agencji ile masz rzeczywiście pkt? Pytałem osobę prowadzącą mój wniosek, ale powiedziała że nie ma obowiązku informować mnie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dostałem i mało tego - kobieta specjalnie logowała się do systemu żeby się dowiedzieć. Widocznie ktoś miał Cię w D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Możliwe. Każdy dba o swój stołek. Skoro nie ma obowiązku to się nie wychylała.

 

Zostaje jeszcze kwestia rozdziału pktów wg bezrobocia. Czy jest podział 5pktów na powiaty wg województwa od 0 do 5 (np świętokrzyskie 0-buski, 5-skarżyski i reszta proporcjonalnie na 12powiatów), czy wg kraju (czyli proporcjonalnie na 379 minus te z największą i najmniejszą stopą bezrobocia w woj, czyli 379 - 36 = 343)

Dwie różne metody liczenia - bardzo różne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

wczoraj był telefon z agencji ziomek który rozpatrywał mój wniosek mówił ze mam 21 punktów. Takze mówił ze wszystko bedzie wiadomo do 14 sierpnia co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A trzeba zadzwonić do swojego oddziału regionalnego i zapytać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Możliwe. Każdy dba o swój stołek. Skoro nie ma obowiązku to się nie wychylała.

 

Zostaje jeszcze kwestia rozdziału pktów wg bezrobocia. Czy jest podział 5pktów na powiaty wg województwa od 0 do 5 (np świętokrzyskie 0-buski, 5-skarżyski i reszta proporcjonalnie na 12powiatów), czy wg kraju (czyli proporcjonalnie na 379 minus te z największą i najmniejszą stopą bezrobocia w woj, czyli 379 - 36 = 343)

Dwie różne metody liczenia - bardzo różne wyniki

 

Kaczor ktoś niedawno wrzucił w tym temacie tabelkę z punktami za stopień bezrobocia - przejrzyj kilka stron wstecz i znajdziesz. Wg tej tabelki miałem bodaj 3,01 pkt i tyle samo obliczyli w agencji jak pytałem ile mi naliczyli punktów, także tam jest dobrze policzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Możliwe. Każdy dba o swój stołek. Skoro nie ma obowiązku to się nie wychylała.

 

Zostaje jeszcze kwestia rozdziału pktów wg bezrobocia. Czy jest podział 5pktów na powiaty wg województwa od 0 do 5 (np świętokrzyskie 0-buski, 5-skarżyski i reszta proporcjonalnie na 12powiatów), czy wg kraju (czyli proporcjonalnie na 379 minus te z największą i najmniejszą stopą bezrobocia w woj, czyli 379 - 36 = 343)

Dwie różne metody liczenia - bardzo różne wyniki

Pkty za bezrobocie to 5/liczba powiatów razem z miejskimi a otrzymany wynik pomnożyć przez miejsce Twojego powiatu na liście licząc je od powiatu z najniższym bezrobociem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Pkty za bezrobocie to 5/liczba powiatów razem z miejskimi a otrzymany wynik pomnożyć przez miejsce Twojego powiatu na liście licząc je od powiatu z najniższym bezrobociem.

 

Wiem jak to policzyć, ale nie wiem w jakiej skali - wojewódzkiej, czy krajowej...

W wojewódzkiej każde następne miejsce to skok o 0,36pkt (świętokrzyskie), w krajowej 0,013pkt

Czyli wg skali wojewódzkiej mam 4,32pkt (powiat ostrowiecki), a wg krajowej 3,64 (tabelka)

 

 

Porównując w tabelce np powiat ostrowiecki i chełmski

bezrobocie 22,9% (ost) i 21,4% (cheł)

pkty 3,64 i 3,66

W ostrowieckim większe bezrobocie niż w chełmskim a mniej pktow.

 

Tabelka ni w pięć ni w dziewięć

Dz.112_punkty(kraj)-2014.pdf

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Wiem jak to policzyć, ale nie wiem w jakiej skali - wojewódzkiej, czy krajowej...

W wojewódzkiej każde następne miejsce to skok o 0,36pkt (świętokrzyskie), w krajowej 0,013pkt

Czyli wg skali wojewódzkiej mam 4,32pkt (powiat ostrowiecki), a wg krajowej 3,64 (tabelka)

 

 

Porównując w tabelce np powiat ostrowiecki i chełmski

bezrobocie 22,9% (ost) i 21,4% (cheł)

pkty 3,64 i 3,66

W ostrowieckim większe bezrobocie niż w chełmskim a mniej pktow.

 

Tabelka ni w pięć ni w dziewięć

 

W skali wojewódzkiej. Nie porównuj powiatów z 2 różnych województw, bo tak to nie działa. Tabelka zawiera wszystkie powiaty w kraju i jest obliczona w skali wojewódzkiej. Może wygląd tej tabelki sprawia wrażenie jakby była policzona w skali krajowej. Ten Twój skok o 0,36 pkt dla każdego powiatu również nie jest poprawny, ponieważ nie dzielimy max ilości punktów (5) przez liczbę powiatów w województwie i stopniujemy np. jeśli w Twoim województwie powiat X ma bezrobocie 15 % natomiast powiat Y ma bezrobocie 15,01 % to różnica w punktach między tymi powiatami będzie rzędu 0,01 pkt (nie wiem dokładnie, przykład dla zobrazowania), a nie 0,36 pkt. Na stronie gdzie była ta tabelka ktoś podał wzór wg jakiego ta tabelka jest policzona, nie ma tam żadnego stopniowania tylko bardziej na zasadzie proporcji w odniesieniu do stopnia bezrobocia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

No OK, już rozumiem, tylko jestem ciekaw, czy to poprawne...

No nic, pozostaje tylko czekać, mam nadzieję, że opublikują listę z ilością pktów kto ile uzyskał i za co...

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Poprawne, bo jak już wcześniej wspomniałem byłem kilka dnia temu w ARiMR i zapytałem o ilość punktów (za wykształcenie, ziemię oraz bezrobocie) jaką mam we wniosku i system naliczył mi tyle samo punktów ile ja sobie wcześniej sam podliczyłem (a punkty za bezrobocie podliczyłem na podstawie tej tabelki, o której piszemy).

 

Jak widzisz dużo zależy od tego na kogo się trafi w agencji - jedna osoba powie Ci ile masz punktów i za co konkretnie , a druga z wielką łaską powie, że to nie jest jej obowiązkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

dzisiaj miałem tel z ARiMR w Zamościu. muszę donieść wypis z rej. gruntów na 2 działki zeby sprawdzić czy są rolno budowlane bo stoja na niej budynki Jeszcze okazało sie że Urząd Skarbowy w Zamościu dał ciała i wszyscy muszą nowe zaswiadczenia donieść.W Zamościu wszystkie wnioski juz sa w systemie a lista ogolnopolska istnieje ale nie jest jeszcze wiarygodna. pozdr

Ja też mam zaświadczenia z US w Zamościu i do mnie nikt nie dzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Dla przypomnienia sposób wyliczenia pkt za bezrobocie

 

Za bezrobocie w waszym powiecie dostaniecie punkty według wzoru - (pow-min)/(max-min)*5 i wynik zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku, gdzie:

- max - maksymalne bezrobocie w województwie (%)

- pow - bezrobocie w twoim powiecie (%)

- min - minimalne bezrobocie w województwie (%)

Wartości bezrobocia są brane z tabeli GUSu z marca, czyli stan na koniec lutego. Do wyliczeń liczą się wszystkie powiaty, miejskie też.

Tabelka już z wyliczonymi wartościami i posortowana w skali kraju od 5 do 0 pkt. już była zamieszczana

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Ja też mam zaświadczenia z US w Zamościu i do mnie nikt nie dzwonił.

zadzwonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj