Polecane posty

rafalkom555    13

To ja mam taką propozycję, z moim wykształceniem, 15,6ha w lubelskim i bezrobociem 1,8pkt, w sumie niecałe 18pkt, ziemie w większości IVa i IVb, chętnie oddam tą premię komuś kto ma te 21ha i strasznie płacze że ma 19pkt, w moim regionie to raczej nie osiągalne dokupić 5,4ha za 100tysi. Idąc dalszym tropem masz te 21ha w zachodniopomorskim nawet nie masz średniej wojewódzkiej wiec w jakim aspekcie wyróżniasz się na tle twojego regionu?? W lubelskim mam ponad 2krotnie więcej pola niż wynosi średnia wojewódzka, więc chyba zauważasz różnice dlaczego jest taki podział punktów a nie inny??

Dodam jeszcze że w moim województwie(wszędzie praktycznie tak jest) najwięcej punktów za bezrobocie otrzymają regiony o najwiekszych gospodarstwach, tak to już jest tam gdzie były pgry są duże gospodarstwa ale i tez duże bezrobocie. Idąc kolejnym ,,głupim'' tropem można wymyślać kolejne farmazony że ci co nie mają wykształcenia nie powinni dostać, maja dzierżawę itp... Sam znam przypadek że gościu bez szkoły dostał wszystkie hektary od ojca w dzierżawie ponieważ ojciec chce kaski, synuś zielonego pojecia nie ma o prowadzeniu gospodarstwa, a przepisać na własność nie bo żeby synus w d*pkę nie kopnął.

Także ludzie zluzujcie gumę w majtach bo to nie zdrowe, jeszcze nawet listy nie ogłosili a już dorzucili kasy i jeszcze dorzucą bo przed rozpoczęciem naboru było pewne że będą przesuwać bo wybory.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

To ja mam taką propozycję, z moim wykształceniem, 15,6ha w lubelskim i bezrobociem 1,8pkt, w sumie niecałe 18pkt, ziemie w większości IVa i IVb, chętnie oddam tą premię komuś kto ma te 21ha i strasznie płacze że ma 19pkt, w moim regionie to raczej nie osiągalne dokupić 5,4ha za 100tysi. Idąc dalszym tropem masz te 21ha w zachodniopomorskim nawet nie masz średniej wojewódzkiej wiec w jakim aspekcie wyróżniasz się na tle twojego regionu?? W lubelskim mam ponad 2krotnie więcej pola niż wynosi średnia wojewódzka, więc chyba zauważasz różnice dlaczego jest taki podział punktów a nie inny??

Dodam jeszcze że w moim województwie(wszędzie praktycznie tak jest) najwięcej punktów za bezrobocie otrzymają regiony o najwiekszych gospodarstwach, tak to już jest tam gdzie były pgry są duże gospodarstwa ale i tez duże bezrobocie. Idąc kolejnym ,,głupim'' tropem można wymyślać kolejne farmazony że ci co nie mają wykształcenia nie powinni dostać, maja dzierżawę itp... Sam znam przypadek że gościu bez szkoły dostał wszystkie hektary od ojca w dzierżawie ponieważ ojciec chce kaski, synuś zielonego pojecia nie ma o prowadzeniu gospodarstwa, a przepisać na własność nie bo żeby synus w d*pkę nie kopnął.

Także ludzie zluzujcie gumę w majtach bo to nie zdrowe, jeszcze nawet listy nie ogłosili a już dorzucili kasy i jeszcze dorzucą bo przed rozpoczęciem naboru było pewne że będą przesuwać bo wybory.

 

zapominasz że w zachodniopomorskim żeby mieć te 19 pkt z 1.8 pkt za bezrobocie trzeba mieć 60 ha!!!!!. A dokładniej 17.8 pkt

 

za 20 ha + 1.8 pkt jest niecałe 10 pkt...

 

ziemie mam IV klasy

 

z tym że w twoim województwie masz 1.8 pkt za bezrobocie 15 % a ja w moim 1.8 za 25%

 

potwierdzasz tylko że punktacja jest tak skonstruowana że pieniądze trafią do gospodarstw 10 ha w 5 województwach o najniższej średniej pow gospodarstwa, a w takim zachodniopomorskim te z 15 - 20 ha pozostaną bez szans w tym naborze.

 

może w następnym MR się to zmieni...

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi to chyba w gorącej wodzie kompana, jestem cierpliwy i spokojnie czekam co wyjdzie z naborem na MR. Przeczytałem kilka stron wypocin forumowiczów i śmiać mi się chcę, więcej cierpliwości i miłego południa.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Większość ludzi to chyba w gorącej wodzie kompana, jestem cierpliwy i spokojnie czekam co wyjdzie z naborem na MR. Przeczytałem kilka stron wypocin forumowiczów i śmiać mi się chcę, więcej cierpliwości i miłego południa.

 

 

Jetem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

maciek1091

przytocz konretny akt prawny mowiacy o tym ze wlascicielem stal sie dopiero po ukonczeniu rok u18 zycia, lub co bardziej absurdalne po zakonczeniu nauki

wlascicielem stal sie po otwarciu testamentu, sprawie spadkowej itp. inna kwestia jest zarzadzeniem majatkiem maloletniego, ale wlascicielem juz byl

wiec albo podaj konkretne akty prawde albo zamilcz, bo noz sie otwiera od tych kretynizmow

Jest o tym w rozporządzeniu do MR. Właścicielem stał się z chwilą wydania postanowienia sądu o podzieleniu majątku i przydzieleniu odpowiednich części rodzinie. Działalność rolniczą rozpoczyna jak skończy 18 lat albo skończy lub przerwie naukę. W końcu ma ziemię, więc musi się zarejestrować jako rolnik. Powstrzymaj się od pisania, że są to kretynizmy, bo mimo wszystko wiem trochę o takich sytuacjach.

 

Do użytkownika Macius: fajne masz imię, ale nie pleć takich głupot, że jak masz 2 klasę to Tobie bardziej się należy niż komuś innemu. Nie chcę się powtarzać jak ten ***** szymon0, ale jeśli są ustalone jakieś zasady to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Jakiś koleżka pisał, że jest z kieleckiego i ma np ciężko zdobyć 20 ha. Wiem jaka jest sytuacja z ziemią na Opolszczyźnie, więc nie dramatyzuj. Zresztą, sam piszesz, że masz na razie przepisane tylko 21 ha. Tak więc niech ojciec jeszcze Ci odpisze tyle ziemi żebyś mógł tych pktów nazbierać i mieć spokojną głowę.

 

Teraz słów kilka do moderatora. Może jakiś mały ban dla szymon0. ILE RAZY MOŻNA CZYTAĆ TO SAMO, ŻE KASĘ DOSTANĄ TYLKO UPRZYWILEJOWANE WOJEWÓDZTWA?? Krew jasna zalewa.

 

Cały ten temat mogę opisać tylko tak:

 

Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:

- Dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?

- W tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć.

Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:

- Czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?

- Tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy.

Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:

- Czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?

- Tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy.

Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:

- Dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?

- Bo w nim znajdują się Polacy.

- Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?

- Ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

"- Ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół." opluwa i miesza z blotem zeby mu sie nie udalo.

 

Jesli mozna taki dopis zrobic....

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Według mnie punktacja za ziemie jest bardzo niesprawiedliwa. Ktoś kiedyś powiedział: "Są kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyka." Średnia wojewódzka tak na prawdę o niczym istotnym nie mówi, bo przeciętne gosp. w woj. o większej średniej wcale nie muszą być większe, nie wspominając już o dużych różnicach wewnątrz samego województwa.

Punktacja za stopę bezrobocia to już w ogóle jest absurd. Czyli co, założenie jest takie: w twoim powiecie jest mniejsze bezrobocie to tobie nie pomożemy, olej gospodarstwo i idź do pracy? Po za tym czy rolnik mieszkający w sąsiedniej miejscowości (inny powiat) ma gorszą sytuację ode mnie? Czemu on ma dostać 2 punkty więcej?

 

Chociaż można było tego wszystkiego uniknąć. Wystarczyło zrobić punktację wg wielkości ekonomicznej gospodarsta w roku docelowym i tyle. Myślę, że taki sposób byłby najbardziej sprawiedliwy i premiowałby tych najbardziej aktywnych rolników.

 

Ale nic, zasady mamy jakie mamy i nic na to się nie poradzi. Teraz można tylko czekać na ewentualne przesuwanie środków, bo bez tego wielu z nas nie ma nawet co liczyć na tą premię.

 

Większość z Was i tak jest w miarę komfortowej sytuacji, bo będziecie mogli starać się o premię w następnym naborze. Gorzej mają osoby, które posiadają już gospodarstwo, albo i tak niedługo zostanie im przepisane. Cóż 100 000 PLN bardzo by się przydało, ale bez tych pieniędzy też da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

"Ze względu na to, że w ministerstwie środowiska nie ma stosowych przepisów w zakresie dyrektywy wodnej, mamy 120 mln zł, które były na melioracje - przerzucimy je na premie dla młodych rolników" - zapowiedział Sawicki.

 

Dodał, że wszystkie środki, które zostaną z innych programów będą także przesuwane dla młodych rolników, by jak najwięcej wniosków obsłużyć. Chodzi o program "Ułatwianie startu młodym rolnikom", finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W ostatnim zakończonym w czerwcu br. naborze wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 23 tys. wniosków."

 

Dlatego panowie wiecej spokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman7    0

I racja

Poza tym do PSL nie należę i nigdy nie mam zamiaru

A premię mam zamiar w całości spożytkować na doinwestowanie gosp a nie na jakieś bryczki ^^

Edytowano przez ssman7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no maciek1091 musze przyznac ci niestety racje

nie czytalem rozporzadzenia pod katem takich sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ehh Szymon Szymon Ty dalej swoje...

Już Ci nie jeden tłumaczył na forum, że nic z tym nie zrobisz. Jak grochem o ścianę.. Chłopie zrozum za rok wchodzi nowy PROW i MR na NOWYCH zasadach i tam będzie trzeba mieć 10 tyś SO (znika ESU) a to będzie problem dla małych gospodarstw. Ty masz te swoje 20ha to bez problemu spełnisz ten warunek i dostaniesz premie, nawet jak teraz się nie załapiesz to chyba nic Ci się nie stanie jak rok poczekasz?? A co ma zrobić rolnik który ma mało ha? Jak teraz nie dostanie premii to już jej NIGDY nie dostanie.

 

Także jak ktoś już tu mądrze mówił, trzeba wyluzować. W ministerstwie, ktoś pomyślał nad tą punktacją tak aby i Ci mali mieli szanse teraz skorzystać. Mi jest to lotto czy ja teraz dostanę premię czy za rok, a jak ktoś ma mało hektarów i ma chęci brać młodego i się rozwijać to czemu nie.

A jeżeli nadal będziesz marudził nad tą punktacją to będzie oznaczać że jesteś egoistą- nie ważne inni, ważne ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

zapominasz że w zachodniopomorskim żeby mieć te 19 pkt z 1.8 pkt za bezrobocie trzeba mieć 60 ha!!!!!. A dokładniej 17.8 pkt

 

za 20 ha + 1.8 pkt jest niecałe 10 pkt...

 

ziemie mam IV klasy

 

z tym że w twoim województwie masz 1.8 pkt za bezrobocie 15 % a ja w moim 1.8 za 25%

 

potwierdzasz tylko że punktacja jest tak skonstruowana że pieniądze trafią do gospodarstw 10 ha w 5 województwach o najniższej średniej pow gospodarstwa, a w takim zachodniopomorskim te z 15 - 20 ha pozostaną bez szans w tym naborze.

 

może w następnym MR się to zmieni...

Ej ty a wcześniej nie pisałeś że do uprzywilejowanych 7województw???

heh, cały czas piszesz ja ja, a ani się nie liczą, skoro masz te 1,8pkt za 25% bezrobocie to znaczy że są tez inni w twoim województwie co mają po 5pkt za bezrobocie. Tak jak pisałem chętnie oddam tą premie bo skoro jestem w tych super województwach które napewno dostaną za te marne 5ha które pozwolą zwiekszyć areał gospodarstwa. Nie łudź się z tym że nawet w moim województwie ten kto ma 10ha tak odrazu w momencie składania wniosku już dostał przelew na konto ze 100tysiączkami.

 

Z tych rozumowań wynika że punkty za pole powinny byc przyznawane na podstawie średniej powierzchni z gminy nie województwa, ale itak by się tacy znaleźli co by twierdzili że to dalej niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@fioletowy nowy prow jest już dostępny, poszukaj na stronie arimr. Z ważniejszych informacji to wyznacznikiem zdolności ekonomicznej gospodarstwa będzie Standardowa Produkcja SO - wartość średnia z 5 lat produkcji , nie prawdą jest, że współczynnik od razu zdyskwalifikuje na starcie tych małych. Wystarczy hodowla i SO wzrasta. Zresztą sami sobie policzcie, 10tys. euro SO to nie jest jakaś liczba nie do osiągnięcia. Wydaje mi się, że nawet łatwiej to osiągnać. Pozostaje 3 lata na osiągnięcie wykształcenia, co do ziemi wystarczy średnia krajowa bądź wojewódzka.

 

SO to taka nowa wersja ESU, jak jeden ESU to 1200euro, to teraz potrzeba 8 ESU powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma czegoś takiego w tej chwili.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

gdzie Wy macie tą liste wniosków że wiecie na którym miejscu jesteście? :o

Niema takiej listy. A te miejsca to biorą sobie z nieba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Koleś w wieku 18-25 lat najczęściej wie jak zaorać i zasiać ale często nie wie kiedy.

Chyba trochę przesadzasz z tym, że nie wiemy kiedy zasiać czy zaorać. Noo, może jak ktoś sieje zmyślne rośliny to i tak, bo przy kukurydzy i zbożach to raczej filozofii nie ma. Pogodę trzeba oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Widzisz, nie doprecyzowałem. Zaorać pole to żaden problem. Zasiać też chociaż z jakością i orki i siewu można przyświrować jak się nie ma pojęcia. Chodzi o takie sytuacje: posiał w mokre, poszło zimno i sucho - zabetonowało. Dowalił saletry na siłę - poszło sucho i skasowało plon, poszło mokro - żyto wywaliło się zanim wykłosiło. Tu są możliwości w każdą stronę i na polach widać co się dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

W piatek przyszla poprawka. Musze doliczyc do esu ląke uprawianą ekstensywnie, troche mnie zatkalo :D

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Przyszła poprawka w czwartek (jeden krzyżyk) -_- Nr sprawy 75x, a wniosków w podlaskim coś ponad 2 tys, jakoś nie widzi mi się ta lista do 14 sierpnia :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

przecież 1 osoba w Agencji nie siedzi nad wnioskami na MR, tylko ileś osób ma po ileś spraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj