Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
k0b    33

masa24 co do wykształcenia to jestem w podobnej sytuacji bo obronę mam w marcu ale pani z infolini twierdziła, że mam 5 pkt, doradcy też, dopiero w agencji się dowiedziałem ;) Co do 500zł to stawka ustalona ustawowo, ale jest jeszcze uczciwa. I tak w większości przypadków kasa idzie do odr a nie doradców, choć oczywistym jest, że na boku robią także biznesplany. W moim odr szacuje, że na jednego doradcę wypadło nawet po 10-15 wniosków więc zawsze coś wpadnie. Mam nadzieję, że 15 a nawet i 7pkt niech starczy ludzie są w różnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Infolinia 0 800 to ostatnie miejsce gdzie należy szukać informacji. Kiedyś zadzwoniłem z ciekawości dwa razy i miałem 2 różne odpowiedzi. Co do ODR to też nie mam zbyt dobrych opinii. Po rozmowach z niektórymi klientami miałem wrażenie, że ludzie tam pracujący nie przeczytali nawet rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty to masz chyba za dużo wolnego czasu :blink:

Normalni ludzie czasem pracują a Twoje posty swoją "rozpiętością czasową" mogą świadczyć o wakacjach.

Czyżby gimbaza B) .

A widzisz jak mi się powodzi. Ciągle wakacje, beztroskie życie gimbaza, nie pracuje, mnóstwo wolnego czasu w dodatku dzięki kombinatorstwu duże szanse na uzyskanie premii MR z przeznaczeniem na samochód.

 

Ludzie po to tu są bo szukają odpowiedzi na swoje pytania. Proste.

Raczej nie o nich mi chodziło, a o tych co zadają głupie pytania oraz udzielają jeszcze głupszych odpowiedzi, na domiar złego jest ich zdecydowana większość.

Chyba nie jesteś tu długo ale kiedyś poczujesz zirytowanie, ta gehenna będzie trwać w nieskończoność, nigdy tu nie następuje poprawa temat albo ucicha albo staje się coraz bardziej nieznośny. Tego nie wytrzymują najwytrwalsi i szybko rezygnują albo zaglądają jedynie dla poprawy humoru, ewentualnie aby dawka była jeszcze większa zamieszczają pikantne komentarze.

Ehh, bym zapomniał tyczy się to nawet tych którzy dobrą radą robią sobie reklamę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

do kolegi dzwonili dzisiaj w sprawie poprawek i powiedziano mu że z 16 punktami w woj. opolskim jest na 169 miejscu :D powiedziała jeszcze że jest dużo wniosków osób które nie mają wykształcenia rolniczego. Więc ja z moimi 19,81pkt jestem spokojny :D

 

Ty na górze daj se już siana i nie pisz już na tym forum nic bo nic na niego nie wnosisz oprócz zamentu

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Martwiąc się o twój spokój maciusiu, wnoszę abyś dowiedział się ile wszystkich wniosków jest złożonych w tym opolskim. Bo miejsce 169 na tle np. 200 wniosków jest niezbyt atrakcyjne, sytuacja będzie odmienna gdy wniosków złożonych naliczymy np. 1000. Wiesz o co pytać, gdy już będziesz miał te informacje podaj i będziemy szacować ile pt. styka na nową furę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

utawowo to minister oglosil bezlpatnych doradcow z odr

mysle ze te 500 zl rozchodzi sie do prywatnych kieszeni

co do opolskiego, dziwne ze tak mu miejsce odrazu podali:) nie chca udzielac takich informajci, jedynie czasem mozna wyciagnac jaki sredni wynik przewaza, i przewaznie jest to 16-17 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

W tym opolskim jak rzekłeś na tych pięknych klasach ziemi a nie piaskach jest mniej na pewno lanserów w "lexusach" niż w twoim województwie ale licząc że jest 16 woj i 23tyś wniosków przypada na oko jakieś 1450 wniosków na woj. A że opolskie nie jest za dużym województwem to myśle że z 1000 wniosków powinno być

 

Trafił na miłą panią w ARiMR i mu powiedziała jakie ma miejsce

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To takie gdybanie. W maz. złożyłem wniosek jako 2800 osoba a było to w przedostatnim dniu przyjmowania. Zapytaj kolegi kiedy złożył i jaki ma nadany znak sprawy. Ostatnie cyfry wskazują na to który z kolei został złożony jego wniosek. Gdyby to były jakieś ostatnie dni można by szacować ile na prawdę tych wniosków jest w opolskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Pytałem wczoraj w Kielcach, ale mi nie chcieli ujawnić szczegółów co do ilości wniosków i jakiejś średniej. Mimo tego bardzo chwalę pracujących tam ludzi. Miło i fachowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19,49 punkta, na wczoraj miejsce ok 3200.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PFK O czym mówisz? Lista krajowa wojewódzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

19,49 punkta, na wczoraj miejsce ok 3200.

 

 

Pytanie ile wniosków jest już w tym systemie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PFK O czym mówisz? Lista krajowa wojewódzka?

 

Lista krajowa. Kobieta w ARIMR twierdziła że ma podgląd na listę krajową. Nie wszystkie wnioski sa w systemie jeszcze to po 1, a po 2 niektóre były zmieniane po zakończeniu naboru i więc miejsce się przesunie w dół na 100%.

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

rozmawiałeś z nia osobiście czy przez telefon? wiesz ile było wniosków na tej liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

czemu ma niby byc wlascicielem od momentu zaprzestania nauki, bo nei bardzo rouzumiem co ma nauka do wlasnosci

Bo tak stanowią przepisy. Wg mnie w ogóle od takich spadkowych rzeczy nie powinien być liczony czas od kiedy jest się właścicielem. Nikt na to nie ma wpływu. Co więcej, sąd przydziela tylko część gospodarstwa która nie jest określona konkretną działką. Masz coś ale nie wiesz co.

 

Co do tych list to dajcie na razie na luz. Jeden pisze, że ma około 19 pktów i jest 100któryś tam a inny z podobną sytuacją jest na miejscu 3200. Poczekajmy do 14. sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

osoba z agencji prowadząca mój wniosek mówiła że lista ukaże się 10 sierpnia

lista krajowa, gdzie osoby weryfikujące wklepują sprawdzane wnioski, na pewno istnieje, tylko nie każdy ma pewnie do niej dostęp(albo nie każdy o tym mówi) no i istotna jest kwestia ile wniosków już tam jest, bo być 3200 z 19 punktami, a wniosków tam jest z 6-7tys to nie za dobrze, ale jak już by tam było z 16-17 tys wniosków to już było by całkiem fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman7    0

W Kielcach ok. 1000 wniosków

I niby od 14-15 punktów można już powoli marzyć... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak jak kolega pisze lista tworzy się na bieżąco z wprowadzanych danych tylko nie każdy o tym wie

 

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

maciek1091

przytocz konretny akt prawny mowiacy o tym ze wlascicielem stal sie dopiero po ukonczeniu rok u18 zycia, lub co bardziej absurdalne po zakonczeniu nauki

wlascicielem stal sie po otwarciu testamentu, sprawie spadkowej itp. inna kwestia jest zarzadzeniem majatkiem maloletniego, ale wlascicielem juz byl

wiec albo podaj konkretne akty prawde albo zamilcz, bo noz sie otwiera od tych kretynizmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

do mnie tez doszły słuch że przed 10 sierpnia wszystko sie wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak to jest? Kuzyn dziś mówił że dostał wezwanie do ARiMR o dokonanie zmian i w obecnym naborze nie można składać na kilka sprzętów tylko na jeden (!)?? Czy to prawda?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie czy tak doradzili kuzynowi w Agencji czy u doradcy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj