Polecane posty

Gość   
Gość

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Wy lepiej się martwcie żeby tych pieniędzy nie oddawać. Mój przypadek jest ciekawy, jeżdziłem po urzędach i nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi, pisałem do freetaxi ale też nawet mi nie odpisał. A chodzi o to że jako 4 letnie dziecko po tragicznej śmierci matki stałem się udziałowcem w gospodarstwie, 1/6 w 9 ha. Pytałem wszędzie czy mi się należy MR i nikt nie wie, kazali złożyć wniosek i rozpatrzą

Premię możesz dostać, ale:

- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.

- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

 

 

Nie żartuj sobie bo komuś może żyłka pęknąć z przejęcia ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Szanowni Koledzy,

jedno mnie zastanawia...bo nieraz była tu mowa że na zwiększenie puli środków potrzeba zgody Komisji Europejskiej itd. itp. a tu hop minister Sawicki jednoosobową decyzją przerzucił środki...tak więc skoro to takie łatwe to chyba powinniśmy być w miarę spokojni, że nie będzie przeszkód aby suma pieniędzy była jak największa! Na przykład 31 lipca kończy się nabór na zalesienie...może z tego programu również parę groszy zostanie na MR?

I nie skaczmy sobie do gardła tylko kibicujmy nawzajem wspólnej sprawie - lekkie subiektywne spostrzeżenie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Premię możesz dostać, ale:

- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.

- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Do tych 9 ha nic nie laze, ojciec ma od groma swojego pola. I nie prowadze żadnej działalności rolniczej, nie płacę KRUSU, nie składam o dopłaty, jestem na bezrobotnym obecnie. w przepisach niby pisze o pozbyciu się ziemi "aktem notarialnym lub z datą pewną" czyli zwykła umowa dzierżawy bez notariusza powinna wystarczyć, którą mam z ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Tak tu piszecie i wynika z tego, że najbardziej krzyczą Ci co posiadają gospodarstwa do 10ha. Ale zastanówmy się ile jest takch składających, prawda, że to większość w PL, tylko, że mając te 10ha to nie tak łatwo o tą premię zawalczyć. Trochę trzeba rodzicom zostawić ten 1ha fizyczny, to jak ktoś ma 5ha czy 6 to jak to ma zrobić. Nie wszędzie można bez problemu dzierżawę załatwić. U mnie np. jest bardzo ciężko, praktycznie nikt nie sprzedaje i nikt nie dzierżawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas to samo niby mamy dzierżaw dużo ale nikt nie podpisze na 10lat z datą pewną. Chyba że by 3tony pszenicy dać czynszu na hektar. Gmina to samo woli przetarg robić co rok niż dać jednemu na 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

 

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

Właścicielem jest od ukończenia 18 r.ż lub od momentu zakończenia/zaprzestania nauki. To jest pewne.

A dokładnie ile czasu jest właścicielem to wie sam zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/aktualnosci/sawicki-dodatkowe-120-mln-zl-dla-mlodych-rolnikow,51836.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czemu ma niby byc wlascicielem od momentu zaprzestania nauki, bo nei bardzo rouzumiem co ma nauka do wlasnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mógłby ktoś napisał przkładowe zaswiadczenie ze szkoły o posiadanym zawodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w szkole Ci nie dali takiego zaświadczenia?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dali ale rzekomo złe a nie chce po 5 razy jeździć. I jesli ktoś może miał dobrze podzieliłby się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.

Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Piotrekk to zadzwoń do osoby prowadzącej wniosek niech Ci powie co jest nie tak i będziesz mógł przekazać uwagi komuś w sekretariacie w szkole.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja czytam to forum od początku i nie widziałem żeby ktoś wypisywał większe farmazony od Ciebie damianzbr. Większość twoich komentarzy jest uszczypliwa, złośliwa czasem nie na miejscu i nie na temat. To tylko moje zdanie, a Ty i tak będziesz dalej włosy sobie rwał przed monitorem żeby zabłysnąć swoim geniuszem.

Edytowano przez instas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ja bym w końcu zaproponował żeby takie "prywatne" konwersacje prowadzić na płaszczyźnie prywatnej. Są od tego prywatne wiadomości, komunikatory a operatorzy proponują ostatnio nielimitowane rozmowy za mniej niż złotówkę dziennie. W końcu moderator zamknie temat i będzie na tyle. Nikt nie dowie się niczego nowego być może ważnego dla sprawy, nikt nikomu nie pomoże.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.

Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

no zeszło na psy hahah chyba tylko tobie tak sie wydaje ogarnij sie bo w gębie mocny jesteś tylko i wyłącznie wrzód na zdrowym organizmie tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek178    1

Witam wszystkich!

 

Czy orientuje się ktoś na forum odnośnie tego czy mogę zakupić sprzęt podany we wniosku przed ogłoszeniem listy rankingowej? Idą żniwa i co nieco przydałoby się w gospodarstwie już teraz, a jeśli kupię przed otrzymaniem decyzji oczywiście na fakturę i dane młodego rolnika to nie wiem czy nie będzie problemu z datą faktury.

Może ktoś orientował już się w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Czy MR moźe być przeznaczony jako wkład własny do kredytu na zakup ziemii?

 

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj