Polecane posty

honia    0

co nie którzy kombinują jak koń pod górkę.

żeby tylko później nie płakali.....

Ale zwykle tym cwaniakom właśnie się upieka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile lat wstecz opłacano w KRUS i jaki to był koszt?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Chodzi o to ze trzeba zalozyc jak najkrotszy czas osiagniecia nadwyzki i dzieki temu po 3 latach rozpocząć nowy program a nie martwic sie ze jest nabór ale nas trzyma MR i nie mozna zlozyc wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@honia i na cwaniaczków przyjdzie czas.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

@honia i na cwaniaczków przyjdzie czas.

miejmy nadzieje :)

Edytowano przez honia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież tu nie ma żadnych moderatorów

no może w galerii jedynie, bo większość ludzi wchodzi tu głównie z jej powodu, więc jest machiną napędową dla której można by nawet zatrudnić moderatorów na etat, albo już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark93    0

Witam. Mam pytanie. Czy osoba która nie ma wykształcenia rolniczego a zobowiązała sie ze takie uzupełni w ciagu trzech lat otrzymuje punkty? Czy dostaje wtedy 0 ? Moze to banalne pytanie ale jestem tego ciekaw i dlatego założylem konto aby je zadac:D Licze na szybką odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Otrzymujesz tyle punktów jakie masz wykształcenie w dniu złożeniu wniosku, czyli jak nie masz rolniczego masz 0 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Widzę że już każdemu ten zapał minął z dopisywaniem hektarów, niektórzy się przeliczą jak po opublikowaniu listy okaże się że nie mają jak odpisywać fikcyjnych działek bo wypadną poza listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Widzę że już każdemu ten zapał minął z dopisywaniem hektarów, niektórzy się przeliczą jak po opublikowaniu listy okaże się że nie mają jak odpisywać fikcyjnych działek bo wypadną poza listę.

 

3 kwestie:

1. Nie takie proste znaleźć dzierżawę nawet fikcyjną - sąsiedzi tak samo chcą prowy brać w kolejnym rozdaniu. Ludzie też zazdrośni a i się boją bo oddaj na 10 lat komuś grunt.

2. Na logikę - wielkość gospodarstwa deklarowana we wniosku stanowi podstawowy element oceny i punktów i ESU - nie ma szans żeby zmniejszyć areał. Przecież już nie jeden szukał działek jak mu np dzierżawca nie sprzedał ziemi bo ktoś podbił cenę.

3. Po takim manewrowaniu można zabulić 100% premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ja tylko zapytalem teoretycznie o ta kwestie ze zmniejszaniem powierzchni po ocenie

lubie zwiekszac swoje szanse ale nei lubie trzasc sie o ewentualne kary:)

lubie zwiekszac swoje szanse ale jak juz to nazwalbym to kombinowaniem uczciwym

w warminsko mazurskim jest okolo 1500 wnioskow jak juz podajecie wojewodztwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1337    0

do końca

tzn do kiedy? chodzi mi o dokładny termin, ponieważ nie ma mnie w tej chwili na miejscu i nie wiem czy zdążę poprawkę małą wnieść.

A jak już piszę to jedno pytanie jeszcze. Czy jak wprowadzę poprawkę to np gdybym ewentualnie dostał premię to czy przedłuży się jakoś termin wypłaty tej premii? Czy to bez znaczenia już jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

a czy jak dostaniemyu młodego rolnika to mozemy kozystac z modernicacji przy najbiższej okazji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

I tylko tyle masz do powiedzenia? To się nie popisałeś. A teraz co mi napiszesz piesku? Pisać psie, cokolwiek, pisz.

zastanawiam się czy oby co niektórzy użytkownicy forum, mają wszystko z głowami w porządku. Nie wspominając już o braku obycia i kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a czy jak dostaniemyu młodego rolnika to mozemy kozystac z modernicacji przy najbiższej okazji ??

 

mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

 

mozna :)

 

Teoretycznie można, a w praktyce różnie to bywa.

 

tzn do kiedy? chodzi mi o dokładny termin, ponieważ nie ma mnie w tej chwili na miejscu i nie wiem czy zdążę poprawkę małą wnieść.

A jak już piszę to jedno pytanie jeszcze. Czy jak wprowadzę poprawkę to np gdybym ewentualnie dostał premię to czy przedłuży się jakoś termin wypłaty tej premii? Czy to bez znaczenia już jest?

 

To znaczy do wypłaty premii, ale po zakończeniu naboru zmiany i poprawki za zgodą agencji i na pisemny wniosek. Najlepiej poczekać na ogłoszenie wyników jeżeli zmiana nie ma wpłynąć pozytywnie na punktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no dobra a jak ktos ma swoja ziemie i ma ta dzierzawe kilka ha i bedzie mial u notariusza umowe na 10 lat a jak tamten sprzeda ta ziemie np po 5 latach bo cene podbija duzo wyzej to jak bedzie i samemu nie da rady kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Jak jest umowa z datą pewną to obowiązuje ona nadal. Nowy właściciel będzie musiał czekać aż wygaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli sprzeda tą ziemię zanim upłynie okres 5 lat to musisz szukać zastępczej działki. Jeśli po 5 latach a rozliczony jesteś już z MR to nie ma konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeAWuEeL    0

To znaczy do wypłaty premii, ale po zakończeniu naboru zmiany i poprawki za zgodą agencji i na pisemny wniosek. Najlepiej poczekać na ogłoszenie wyników jeżeli zmiana nie ma wpłynąć pozytywnie na punktacje.

 

Wniosek można poprawić do 20 dni od zakończenia naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

A takie pytanie może dostać dwóch rolników na jednym gospodarstwie dofinansowanie na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj