Polecane posty

damian40000    86

Przeczytałam na tym forum, że komuś rodzice nie przepisali calej ziemi, bo musza zostawic sobie kawałek, żeby nie wyrzucili ich z KRUS.

W ustawie z dnia 20.12.1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników jest art. 16, gdzie jest napisane, że na wniosek moze zostac ubezpieczona osoba, która podlegala ubezpieczeniu jako rolnik i zaprzestala prowadzenia działalnosci rolniczej nie nabywajac prawa do emerytury lub renty z ubezpieczenia, jeżeli podlegala ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 12 lat i 6 miesięcy. Dobrym wyjściem jest też ubezpieczenie sie jako domownik, wtedy juz z mocy ustawy, o ile ma to jakies znaczenie.

a co z niepełnoletnim rodzeństwem? Jak ich ubezpieczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Haha wszystkim z lenistwa mózgi polasowało i płacili 2000 zł za nieudolne zrobienie wniosku, kupę kasy od was pobrali a nie podpowiedzieli jak załatwić sobie max liczbę pt. za pole.

 

Ale co ja się przejmuję, więcej nieudaczników którzy nie umieli przeczytać rozporządzenia = większe prawdopodobieństwo że dotację dostaniemy my z żoną.

Myślałem że na tym forum są osoby po to aby razem się wspierać, trzymać i podpowiadać sobie. Jednak jest inaczej.

A żeby dokonać tego myku o którym od kilku dni piszę trzeba zrobić jedną małą ale bardzo ważną rzecz o której do tej pory nie wspominałem. I teraz ni huhu wam nie powiem. Jedźcie sobie do wspaniałomyślnego doradcy co was skasował na 2000 tys i z nim sobie to łatwcie. Nara.

 

Pan profesor sie znalazł...... Żeby cie tylko żona z torbami nie puściła jak kasiore wezmie z kolega od samochodu..... (:

 

 

Na twoje nieszczescie zdazylem dobrac dzierzaw na max ilosc punktow.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A żebyś wiedział że znam dokładnie taki przypadek. Gospodarstwo na synową, młody rolnik, 50 tys premii, zakup autka rejestracja też na synową = brak gospodarstwa i samochodu. Co najlepsze uznali że lepiej oddać 50 tys premii i walczyć z synową o odzyskanie gospodarstwa, niż synowa nie dopełni obowiązków wynikających z wzięcia premii przez co komornik zabierze jej gospodarstwo które rzeczywiście nigdy nie było jej.

 

Na moje nieszczęście? Zawiść przemawia przez ciebie.

EDIT: zdążyłeś dobrać dzierżaw? Więc przeczytaj powyższe posty i przemyśl czy było to dobre posunięcie, bo większość sugeruje że nie będzie ci do śmiechu jak ARiMR przyjdzie po zwrot wyłudzonej dotacji. .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

zamknijcie temat do ogłoszenia listy bo pisanie wkoło o jednym mija sie z celem tego forum @damianzbr nie kozacz tak bo nie takich cwaniaków juz widziałem i nic z tego nie wyszło nie mówie ze nie dostaniesz premii bo kombinujesz i moze ci sie udac (sory taki mamy system) ale skończcie te przekomarzanie sie bo nie po gospodarsku to wygląda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

damianzbr ja wole dać te pieniądze i mieć pewnośc że wniosek został dobrze wypełniony i nie myśleć że coś źle zrobiłem i w razie gdybym coś źle zrobił nie miał pretensji do siebie o to. a tak dałem 1500zł firmie która się tym zajmuje. Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać. A po drugie nie obrażaj innych użytkowników forum od psów itp bo to świadczy o twoim wychowaniu i wieku smarkacza. Piszesz że jesteś masz aż nadto hektarów. Więc jak przyznają Ci premie zrób zdjęcie i wstaw na forum bo jeste bardzo ciekaw czy jest tak faktycznie. Dziękuje i Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam zbyt "zlasowany mózg" zeby to czytac i zrozumiec (:

Z tym nie do mnie lecz lekarza.

 

zamknijcie temat do ogłoszenia listy bo pisanie wkoło o jednym mija sie z celem tego forum @damianzbr nie kozacz tak bo nie takich cwaniaków juz widziałem i nic z tego nie wyszło nie mówie ze nie dostaniesz premii bo kombinujesz i moze ci sie udac (sory taki mamy system) ale skończcie te przekomarzanie sie bo nie po gospodarsku to wygląda:D

Raz piszesz że nic nie wyszło z cwaniakowania, później że jednak różnie dziwne rzeczy są możliwe bo taki mamy system. Następnym razem zdecyduj się co tak naprawdę chciałbyś przekazać.

 

Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać.

Skończ już te farmazony i twoje mądrości bo tego czytać się już nie da. Jak chcesz tak kombinować to kombinuj sam i nierób zamentu..

No tak, gdybyś jednak sam zakombinował to wszytko byłoby OK. A że tego nie zrobiłeś to teraz wszyscy inni są be.

I oczywiście cieszę się że wniosek wypełniała ci wróżka która przewidziała szczęśliwą liczbę pt.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

punkty punktami ale wnioski też zatwierdzają ludzie....a wiadomo że jak się chce to się "załatwi" więc ja się nie dziwię że niektórzy płacili te 2 tyś zł.....

podobnie bylo z dopłatami do przedsiębiorców, premi 40 tyś zł, firma brała 7% i delikwent dostawał dotację na pewno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No patrz, jakie to ci kombinatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ciekawe jak będzie można kombinować przy dostaniu się na listę skoro publikuję ją prezes agencji a dwa, trzeba mieć odpowiednią liczbę pkt bo przyznawanie pomocy nie jest uznaniowe. Ci co biorą po 2 tys za wniosek żerują na naiwności i głupocie rolników skoro do tej pory pojawiają się pytania ile pkt. ktoś uzyskał.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Niektorych bardzo boli ze kogos stac zeby zaplacic za skompletowanie wniosku.... i smieszy ze trafiaja sie niekompetentni doradcy.... Jakby ktorys z nas np. zlamal noge i tu napisal to Damianzbr tez by sie smial i cieszyl ze ktos chodzic nie umie i nie dostanie odszkodowania.....

 

Koniec tego tematu- piszmy o konkretnych sprawach dotyczach Młodego Rolnika bez podsmiech.jek zadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

Jesli doradca ma dobry bajer to rolnik zapłaci mu nawet powyżej 2 tys zł, a następnie za każdą poprawke jeszcze płacą.

Trzeba wiedzieć jakie ceny za wypełnienie wniosku są na rynku, a nie nabierać się jak dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Złamanie nogi to siła wyższa. Tu wystąpił brak umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wypełniania dokumentów, natura ma swoje sposoby na eliminację takich osobników czego będziemy świadkiem po opublikowaniu list.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

niewazne.... jeden koles mi dzis mowil ze za premie mr nie mozna kupic np. traktora belarus bo pochodzi z poza uni.... wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciężko jakkolwiek odnieść się do tego stwierdzenia gdyż ja zamierzam kupić od kolegi używany samochód osobowy lexus za 100 tys zł który w podobieństwie do belarus nie pochodzi z UE. Być może do traktorów mają inny przelicznik i będziesz potrzebował na niego homologację samochodu osobowego.

 

Trzeba by zasięgnąć rozporządzenia. Może kolega falcon coś pomoże bo już raz trafnie naprowadził na poszukiwane zapisy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

niewazne.... jeden koles mi dzis mowil ze za premie mr nie mozna kupic np. traktora belarus bo pochodzi z poza uni.... wie ktos cos na ten temat?

jezeli poziom inteligencji tego kolesia jest taki jak mysle to lepiej niech juz nic wiecej nie mowi bo juz i tak jest tak glupi ze chyba nawet boli.ps.powiedz mu ze john deera tez nie da rady bo jest z ameryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

damianzbr ja wole dać te pieniądze i mieć pewnośc że wniosek został dobrze wypełniony i nie myśleć że coś źle zrobiłem i w razie gdybym coś źle zrobił nie miał pretensji do siebie o to. a tak dałem 1500zł firmie która się tym zajmuje. Pytałęm tego faceta co mi robił czy te punkty co mam czyli 18.61 czy starczy bo chcieliśmy dopisać to powiedział żebym był spokojny i nic nie dopisywał bo powinienem się dostać. A po drugie nie obrażaj innych użytkowników forum od psów itp bo to świadczy o twoim wychowaniu i wieku smarkacza. Piszesz że jesteś masz aż nadto hektarów. Więc jak przyznają Ci premie zrób zdjęcie i wstaw na forum bo jeste bardzo ciekaw czy jest tak faktycznie. Dziękuje i Pozdrawiam :)

 

Ja dałem 200zł bo większość sam wypełniłem. Co do ilości punktów... nie mów hop. Sam mam podobną liczbę ale jakoś nie jestem w tym względzie spokojny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

moi drodzy

powiem krotko ale dosadnie

wniosek ktory sklada sie w programie pomoc mlodym rolnikom, nie jest wart 200 zł. oceniane sa fakty, wszelkie pole gdzie trzeba cokolwiek opisac mozna wypelnic pobieznie, aby z sensem. Calego tekstu do wpisania jest tam moze z 10-15 zdan. Jezeli ktos chce placic po 2 tys za to , jego sprawa, jeden woli dy...ac drugi woli byc d..ymany

( wyprzedziles mnie, ewentualnie 200 zl mozna dac ale to juz gorna granica:)

 

co do premii 40 tys na otwarcie firmy. Otoz tez jestem beneficjentem tego programu. robilem wniosek paru osobon ktore tez dostaly. nie mam zadnych znajomomosci

mimo ze kwota w tym programie jest nizsza niz 100 000 to wniosek do zrobienia jest trudniejszy. Trzeba wszystko ladnie opisac, zrobic analize rynku ,konkurencji, do tego rachunek zyskow i strat.

 

ooo widze nastepny

pan wzial 1500 i juz jest wyrocznia? wie jaka ilosc pkt bedzie potrzebna zeby dostac

no brak slow

za co wy placicie? za wstawienie w rubryke ilosci uzytkow rolnych ktore macie? czy za napisanie paru zdan ?

ja pierr

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Za wypełnianie kto chciał to płacił, kto nie chciał to pisał sam. Ale na ile kosztów nie mieliśmy wpływu? Kartka z Urzędu Skarbowego 17 zł, jak żonaty to x 2, niby mało ale w skali kraju to fortuna. Tak samo za wypis działek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Jest też jeszcze jedna ciekawa kwestia, którą moze podejmiecie. Jezeli sami napisaliscie swietnie swój wniosek to na pewno zalozyliście rozliczenie całej inwestycji po 3 a nie 5 latach. Ja sam na to nie wpadlem i z rozporzadzenia ktore już niemal znam na pamieć to też nie wynika, a dzieki temu latwiej jest się ubiegac o srodki z innych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

Jest też jeszcze jedna ciekawa kwestia, którą moze podejmiecie. Jezeli sami napisaliscie swietnie swój wniosek to na pewno zalozyliście rozliczenie całej inwestycji po 3 a nie 5 latach. Ja sam na to nie wpadlem i z rozporzadzenia ktore już niemal znam na pamieć to też nie wynika, a dzieki temu latwiej jest się ubiegac o srodki z innych programów.

 

Tak, bo rozliczyć z pieniędzy trzeba się w ciągu trzech lat.

Edytowano przez honia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

20 dni od zakończenia naboru. I nie jest to korekta a zmiana do wniosku.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

co nie którzy kombinują jak koń pod górkę.

żeby tylko później nie płakali.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

A do kiedy moge zmienić oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia? bo wpisalem, ze uzupelnie o R16, a dostalem odpowiedz z arimr ze wystarczy R3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj