Polecane posty

Krassus    97

@damianzbr

Twój myk jest dobry, jeżeli urzędnicy się nie dopatrzą twoich zmian. Decyzja jest wydawana na podstawie punktacji, ale po otrzymaniu tej decyzji, musisz wystąpić o płatność która także jest na podstawie decyzji i jej wydanie zależne jest od spełnienia warunków tych, dzięki którym uzyskałeś pomoc.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak do tej pory nic na to nie wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

nie znam zadnego kierownika krus ani nikogo takiego, w krusie bylem pierwszy raz w zyciu

sami podsuneli takie rozwiazanie i nie robili zadnych przeszkod

chociaz faktem jest ze uzasadnienie mialem bardzo dobre to moze to sprawilo ze latwo poszlo

a moze kasa ktora trzeba zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to wszystko zależy od oddziału w jednych można w drugich nie można ale podejrzewam że jak się zna kierownika to w tych drugich też można. U mnie się wtedy nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tylko tyle masz do powiedzenia? To się nie popisałeś. A teraz co mi napiszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

patrzac po ludziach ktorzy tu pisza to rolnictwo nie stanie na nogi.

Wiekszosc jest zawistna jak diabli, patrzy na to co robi ten czy tamten

 

trzeba roznicowac przychody, miec rozne perspektywy albo chociaz na roznych plaszzcyznach probowac

 

Rolnictwo jest na nogach a każdy jak robi tak ma.

Zawiść mamy we krwi.

Z różnicowania przychodów można uzyskać: GARBA na plecach. Nie idzie mieć stada krów, stada świń i 50ha ziemniaka. Albo specjalizacja albo kombinacje ale to wymaga większych nakładów pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

nie koniecznie chodzilo mi o takie roznicowanie jak mowisz

a bardziej inne zrodlo dochodu pozarolniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dajcie już spokój - zamiast skupić się na meczu Holandia - Kostaryka, to skaczecie sobie do gardeł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

I tylko tyle masz do powiedzenia? To się nie popisałeś. A teraz co mi napiszesz piesku? Pisać psie, cokolwiek, pisz.

 

"człowiek może i wyjdzie ze wsi...wieś z człowieka nigdy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

przestańcie się kłócić z półmózgiem i trollem, człowiek się chce dowiedzieć czegoś na temat młodego rolnika na przyszły rok a wy się wszyscy dajecie ponieść emocjom ku satysfakcji znudzonego dzieciaka na wakacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

W czwartek dzwonili do mnie z agencji, że należy wprowadzić poprawki tj. napisanie o mieszance zbozowe, że jest jara i pszenica, że jest ozima. Ponadto jak zwykle w systemie mieli inną ilość bydła niż ja miałem w oborze na dzień 31.12.2013. To mnie nie zdziwiło bo nieraz już były jaja u nich w papierach.

Na marginesie to złożyłem wniosek w agencji w pabianicach, a mój wniosek rozpatruje agencja w sieradzu. Ah ta Polska papierologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak do tej pory nic na to nie wskazuje.

 

Tak jak pisałem, narazie piszesz że jest taki myk i ty święcie wierzysz że to jest wszystko OK. Nie bierzesz tego pod uwagę że po wydaniu decyzji jak zmienisz powierzchnię jest potrzebna zgoda ARiMR do tego, zmieniajac powierzchnie spada nam esu, jeśli uda się zmniejszyć do wartości punktów z końca zielonej listy to ok. Z dzierżawą 10letnią też jest myk że wcale ona nie musi trwać 10lat i to jest pewne.

Teksty typu że ktoś zazdrości czy coś w tym stylu w ogóle nic nie mają do tego, bo staramy się tu wyjaśnić pewne ,,marzenia, pomysły", mam jakieś 17,9pkt, może dostanę może nie, płakał nie będę, bedzie kolejny nabór, a zmieniać-modernizować gospodarstwo można także bez ziemi przepisanej na siebie, co małymi krokami czynię. Wczoraj pani dzwoniła z poprawkami(wyjasnienie szkoły) do znajomego, ma 13,5-14pkt no i raczej żadnych szans mu nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Następny któremu nie styka punktów, przez co nie na rękę jest rozpowszechnianie takich informacji.

 

http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

 

str. 18. paragraf 21.

 

,,§ 21.1. Beneficjent może wystąpić do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu...''

 

Powinieneś zacytować cały paragraf 21 a w szczególności punkt 5, a nie tylko 21 punkt 1 bo z niego nic ne wynika. Podpowiedzialem Ci wczesniej gdzie jest właściwy zapis to zrób przpis jak należy niech zobaczą wszyscy gdzie nie mieli racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Wydaje mi sie że ci którzy zapłacili 2000 za prowadzenie wniosku dobrym prowadzącym nie wyrzucili pieniędzy w błoto bo oni znają wszystkie spady i są znani w agencji,a to nie przeceniona wartość.

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

czyli wynika z tego że:

a) dopisujemy dzierżawy i po ogłoszeniu wyników je "kasujemy" ale wypadamy z listy- PREMIA PA PA PA :(

b- to samo co wyżej ale jesteśmy nadal na liście- WITAJ 100 tysięcy na nowe BMW :D :lol:

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

czyli wynika z tego że:

a) dopisujemy dzierżawy i po ogłoszeniu wyników je "kasujemy" ale wypadamy z listy- PREMIA PA PA PA :(

b- to samo co wyżej ale jesteśmy nadal na liście- WITAJ 100 tysięcy na nowe BMW :D :lol:

 

Uważam że celowe planowanie zawyżonego wniosku nie jest ok,ale sami wiecie że czasem nie da się wszystkiego przewidzieć coś nie wyjdzie przy przejęciu,lub spisaniu umowy dzierżawnej i jest po premii a dzieki możliwości korekty nie ma płaczu i po to jest ten zapis w rozporządzeniu. Nowe BMW za 100 tys. to najwyżej serii 1 i po co ono rolnikowi.Za te 100 można kupic ciągnik 100km, pod warunkiem że drugie 100 dołoży Ojciec, bo jak młody zacznie od kredytu to nie zazdroszczę. Taki młody pozostawiony sam sobie jest bez szans a ta premia to kropla, zatem nie posądzajcie nikogo o zle zamiary jezeli sami liczycie na pomoc ojca. Szacun dla szaleńców którzy chcą sami zaczynać od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeczytałam na tym forum, że komuś rodzice nie przepisali calej ziemi, bo musza zostawic sobie kawałek, żeby nie wyrzucili ich z KRUS.

W ustawie z dnia 20.12.1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników jest art. 16, gdzie jest napisane, że na wniosek moze zostac ubezpieczona osoba, która podlegala ubezpieczeniu jako rolnik i zaprzestala prowadzenia działalnosci rolniczej nie nabywajac prawa do emerytury lub renty z ubezpieczenia, jeżeli podlegala ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 12 lat i 6 miesięcy. Dobrym wyjściem jest też ubezpieczenie sie jako domownik, wtedy juz z mocy ustawy, o ile ma to jakies znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer0010    0

ile mogę dostać punktów za

8.77 ha

wielkość rolnictwa w roku bazowym 6.63 ESU

wielkość rolnictwa w roku docelowym 7.72 ESU

wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa 1.09 ESU

wykształcenie zasadnicze o profilu ogrodnik

ile punktów mogę dostać za bezrobocie w powiat Dąbrowa Tarnowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Wielkość esu nie ma nic do punktacji a co do liczenia punktów to poczytaj trochę i sam sobie policzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

jezeli ktos nie potrafi sobie mniej wiecej pkt policzyc , to nie dziwie sie ze jest sporo ludzi ktorzy daja sie kasowac po 2000 zl za wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeAWuEeL    0

Osoba która podała we wniosku np.100ha aby dostać max. punktów i załapie się na premie, następnie na jesieni zrezygnuje z części dzierżaw to na pewno nie otrzyma dotacji bo:

1. Wniosku po złożeniu nie można zmienić (tylko można go poprawić jak będzie jakiś błąd)

2. Najpirew przejmujesz gospodarstwo jakie podałeś we wniosku, a potem dopiero składasz wniosek o przyznanie premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozwiałeś wszelkie wątpliwości i wszystko już jest jasne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj