Polecane posty

PATr    409

Za 2000 to się płaci za kompletne prowadzenie wniosku, i gdzie są cwańszy ludzie od nas wszystkich razem wziętych, jak ktoś dał 2 patyki za samo napisanie wniosku to mocno przepłacił bo taki interes kosztuje połowę tej ceny a nawet i mniej wystarczy się rozeznać w terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.

Już mówiłem, ja nie muszę się gimnastykować i szukać dzierżaw dla podbicia punktów. Swojego pola mam aż nadto.

Nic tu moderator nie ma do robienia. Piszę w temacie, bardzo przydatne informację, jedynie przez takich jak ty muszę się powtarzać.

 

A kombinatorstwo to zajeżdża mi od ciebie. Pola twoja rodzina ma 12 ha, chciał byś aby były renty strukturalne.

Czyli wniosek jest następujący: ojciec nie ma lat aby iść na emeryturę z KRUS. Teraz był nabór MR więc napisaliście część pola że pójdzie na ciebie, ale trochę zostawiliście dla rodziców aby ich nie wykreślono z KRUS i lata im leciały do emerytury.

W związku z tym o ile załapiesz się na zielona listę

1. podzielicie i tak małe gospodarstwo

2. nie będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwa gdyż w tej kwestii za pewne nic się nie zmieni i jak twój ojciec miał zdanie decydujące w podejmowaniu decyzji na własnym 12 ha gospodarstwie, tak dalej będzie podejmował główne decyzje na swoim 1 ha gospodarstwie oraz twoim 11 ha.

 

Wyszło teraz która krowa najwięcej ryczy najmniej mleka daje. Szydzisz kombinowaniem a sam go uprawiasz. Hipokryzja.

 

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazurskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:

http://www.agrofoto....rch_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=125

 

EDIT: kolego ↓ dzięki za wychwycenie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Nie chciał bym się czepiać szczegółów warmińsko-mazurskiego :) , dajcie na luz i tyle wnioski już złożone teraz tylko każdy będzie czekał i jak coś na poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.

Już mówiłem, ja nie muszę się gimnastykować i szukać dzierżaw dla podbicia punktów. Swojego pola mam aż nadto.

Nic tu moderator nie ma do robienia. Piszę w temacie, bardzo przydatne informację, jedynie przez takich jak ty muszę się powtarzać.

 

A kombinatorstwo to zajeżdża mi od ciebie. Pola twoja rodzina ma 12 ha, chciał byś aby były renty strukturalne.

Czyli wniosek jest następujący: ojciec nie ma lat aby iść na emeryturę z KRUS. Teraz był nabór MR więc napisaliście część pola że pójdzie na ciebie, ale trochę zostawiliście dla rodziców aby ich nie wykreślono z KRUS i lata im leciały do emerytury.

W związku z tym o ile załapiesz się na zielona listę

1. podzielicie i tak małe gospodarstwo

2. nie będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwa gdyż w tej kwestii za pewne nic się nie zmieni i jak twój ojciec miał zdanie decydujące w podejmowaniu decyzji na własnym 12 ha gospodarstwie, tak dalej będzie podejmował główne decyzje na swoim 1 ha gospodarstwie oraz twoim 11 ha.

 

Wyszło teraz która krowa najwięcej ryczy najmniej mleka daje. Szydzisz kombinowaniem a sam go uprawiasz. Hipokryzja.

 

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazórskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:

http://www.agrofoto....rch_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=125

 

EDIT: kolego ↓ dzięki za wychwycenie.

 

 

 

Skończ już te farmazony i twoje mądrości bo tego czytać się już nie da. Jak chcesz tak kombinować to kombinuj sam i nierób zamentu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Następny któremu nie styka punktów, przez co nie na rękę jest rozpowszechnianie takich informacji.

 

http://www.arimr.gov...ednolity_MR.pdf

 

str. 18. paragraf 21.

 

,,§ 21.1. Beneficjent może wystąpić do dyrektora oddziału regionalnego Agencji z wnioskiem o wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu...''

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Wszystko wedle rozporządzeń, bez oszustw i kombinatorstwa.

Już mówiłem, ja nie muszę się gimnastykować i szukać dzierżaw dla podbicia punktów. Swojego pola mam aż nadto.

Nic tu moderator nie ma do robienia. Piszę w temacie, bardzo przydatne informację, jedynie przez takich jak ty muszę się powtarzać.

 

A kombinatorstwo to zajeżdża mi od ciebie. Pola twoja rodzina ma 12 ha, chciał byś aby były renty strukturalne.

Czyli wniosek jest następujący: ojciec nie ma lat aby iść na emeryturę z KRUS. Teraz był nabór MR więc napisaliście część pola że pójdzie na ciebie, ale trochę zostawiliście dla rodziców aby ich nie wykreślono z KRUS i lata im leciały do emerytury.

W związku z tym o ile załapiesz się na zielona listę

1. podzielicie i tak małe gospodarstwo

2. nie będziesz samodzielnie prowadził gospodarstwa gdyż w tej kwestii za pewne nic się nie zmieni i jak twój ojciec miał zdanie decydujące w podejmowaniu decyzji na własnym 12 ha gospodarstwie, tak dalej będzie podejmował główne decyzje na swoim 1 ha gospodarstwie oraz twoim 11 ha.

 

Wyszło teraz która krowa najwięcej ryczy najmniej mleka daje. Szydzisz kombinowaniem a sam go uprawiasz. Hipokryzja.

 

(prześledziłem wszystkie twoje posty i sam pisałeś że do średniej woj. warmińsko-mazórskiego brakuje ci około 10 ha, oraz że chciał byś aby były renty strukturalne jednak ich nie będzie i się z tym pogodziłeś, o.np. tu pisałeś ile masz pola, a o strukturalnych trochę wcześniej kombinatorze cwaniaku:

http://www.agrofoto....rch_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=125

 

EDIT: kolego ↓ dzięki za wychwycenie.

mazÓrskiego?:D w podstawówce też chyba kombinowal żeby zdać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mazÓrskiego? :D w podstawówce też chyba kombinowal żeby zdać :D

wybieram propozycje słów jak mi podkreśla a podkreślało chyba dlatego że z małej pisałem, nie moja wina że lipny słownik, a przez opieszałość nie rzuciłem okiem co komputer mi zaproponował.

 

EDIT: ale dzięki za wskazanie błędu. co do podstawówki to raczej nie, lecz później to i owszem. a jak ktoś z tego forum w tej kwestii był świętoszkiem i nigdy nie ściągał niech pierwszy rzuci kamień,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Może wystąpić z wnioskiem o wyrażenie zgody, a co jeśli dyrektor oddziału sie nie zgodzi na zmianę założeń biznesplanu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlatego mówię że najlepiej jet tego dokonać przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu pomocy, czyli np. przy okazji poprawek o ile takowe będą, lub bez wezwania dobrowolnie dostarczyć odpowiednie dokumenty.

Jednakże osoby które na to liczyły dokonały pewnej ważnej rzeczy, przez co spodziewają się poprawek w konkretnej kwestii, aby wykorzystać okazje i wykreślić nieprzemyślane dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

czekaj czekaj

ogolnie ja sie z toba damian zgadzam, bo mowisz rozsadnie, a juz dawno pisalem ze na tym forum taka zawisc panuje ze az przykro patrzec

i jezeli juz, ja nie nazywam tego zadnym kombinowaniem, tylko kreatywnym mysleniem zeby maxymalnie zwiekszyc swoje szane na otrzymanie pieniedzy. kto tego nie rozumie niech dalej narzeka na wszystko i wszystkich

 

I jak mowilem damian slusznie mowisz ale cos mi tu nie pasuje. wpisuje zawyzona ilosc dzierzaw, ale jezeli dokonam poprawek teraz , przy okazji wezwan( bo np u mnie wlasnie teraz wzywali mnie zeby poprawiac jakies bzdety) i teraz zmienie ilosc dzierzaw na mniejsza, to tym samym moj wniosek bedzie oceniony juz z ta mniejsza powierzchnia

 

jakas zmiana ma sens jezeli jest juz lista z punktami , przynajmniej ja tak mysle. wniosek oceeniony, wtedy piszemy o zgode na zmiane wielkosci dzierzaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Haha wszystkim z lenistwa mózgi polasowało i płacili 2000 zł za nieudolne zrobienie wniosku, kupę kasy od was pobrali a nie podpowiedzieli jak załatwić sobie max liczbę pt. za pole.

 

Ale co ja się przejmuję, więcej nieudaczników którzy nie umieli przeczytać rozporządzenia = większe prawdopodobieństwo że dotację dostaniemy my z żoną.

Myślałem że na tym forum są osoby po to aby razem się wspierać, trzymać i podpowiadać sobie. Jednak jest inaczej.

A żeby dokonać tego myku o którym od kilku dni piszę trzeba zrobić jedną małą ale bardzo ważną rzecz o której do tej pory nie wspominałem. I teraz ni huhu wam nie powiem. Jedźcie sobie do wspaniałomyślnego doradcy co was skasował na 2000 tys i z nim sobie to łatwcie. Nara.

 

Damianzbr - na co Ty się człowieku produkujesz? Niech każdy robi jak chce - ja nie mam za ziemie 16 punktów i w gdzieś mam te myki jak zdobyć max za pole. Może nie jest to ten "upragniony" max, ale chociaż mam pewność, że nikt mi się o to nie przyczepi i nie będę musiał zwracać ani grosza (jeśli dostanę MR). Twierdzisz, że masz żonę (więc myślę, że te ponad 23 lata masz) a ostatnie zdania Twojego postu biją gimbą. A tą jedną małą ale bardzo ważną rzecz wsadź sobie wiadomo gdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masa24@ robi się tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu. Najpierw lista, później zmiany i na koniec decyzja o przyznaniu.

 

zyher@ wiesz czym różni się Twoja wypowiedź od innych. Ty otwarcie przyznajesz że nie jesteś zainteresowany bo być może w tym jest jakiś haczyk z którego mogą wyniknąć kłopoty, nie wiesz - nie wnikasz - nie interesuje Cię to. I ja nie mam nic przeciwko takiemu podejściu.

Natomiast pozostali mało z siebie nie wyjdą że nie osiągnęli max liczby pt. za pole, przy czym wmawiają sobie że było to nie możliwe. A ja psuję im tą ideologię, do tego uświadamiam że inni tak robili przez co wyprzedzą ich na listach i dlatego próbują na wszelkie sposoby zamknąć mi usta aby dalej żyć w tej nieświadomości i udawać że nic nie mogli zrobić dla samych siebie.

 

EDIT: Odnośnie gimby - ,,wejdziesz między wrony, będziesz krakał jak i ony''

Sorry kolego ale nie od wczoraj panuje tu gimba, widocznie zdążyłem się zarazić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Jesli we wniosku napisałem ze ziemie przeję w formie darowizny to czy mogę pózniej gdy wyjdize lista zmienic na dzierzawe ?? czy ma to jakies znaczenie ?? punkty te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@damianzbr wszystko ładnie opisałeś, ,,może wystąpić o zgodę'', a zgodę trzeba otrzymać. Narazie piszesz że ludzie tak zrobili a nie piszesz że to im już przeszło, zmieniając powierzchnię przy składaniu wniosku o płatność to wyjdzie, delikwent otrzyma odpowiedz odmowną. Chyba że idziesz w tym kierunku że ktoś ma dajmy na to 4pkt za wykształcenie i bezrobocie i za pole 16pkt, w sumie 20pkt a na zielonej będą ci co mają np. 15pkt, wtedy zmniejszy powierzchnię tak aby mieć te 12pkt + 4pkt = 16pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja już nie mam siły tego tłumaczyć od początku. Niech będzie że tak się nie da i jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

no no niemozliwe:D

a ja sobie ubezpieczenie w krusie zalatwilem na 3 latka

i jzu max za wyksztalcenie wskoczyl:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O i dzięki takim ludziom nasze rolnictwo może w końcu stanie na nogi. Tu trzeba kreatywnego myślenia zamiast użalania się nad sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Obyście nie płakali później po tych "zmianach". Powodzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to że załatwiłes ubezpieczenie świadczy tylko o tym że znasz kierownika w krus. Jak był poprzedni nabór to próbowałem tego. Pani obsługująca interesantów powiedziała że nie na takiej możliwości żeby opłacić za 3lata. Kierownik to samo i nic nie mogłem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Tak czytam te wasze wypowiedzi i widzę, że kolega @damianzbr podniósł co niektórym ciśnienie. Tylko zastanawiam się o co macie pretensje i was tak bulwersuje, że atakujecie akurat tego usera. Pragnę zauważyć, że już wieloktrotnie napisał iż ziemi ma aż nadto! a co za tym idzie nie musi nic kombinować w tym kierunku, a tylko Wam podsuwa pomysł/rozwiązanie ja tu złej woli u w tym nie widzę. Jeśli coś pomyliłem to mi wyjaśnijcie. Więc po co ten zamęt, Polacy to jednak mało cierpliwy naród. Na MR świat się nie kończy, będą prawdopodobnie przyszłe nabory. A tak na marginesie to chyba nie ustawiacie funkcjonowanie swojego przyszłego gospodarstwa pod MR, tylko dążycie do takiego kierunku produkcji jaki się u Was sprawdzi i opłaci. To jest co najwyżej dodatkiem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

patrzac po ludziach ktorzy tu pisza to rolnictwo nie stanie na nogi.

Wiekszosc jest zawistna jak diabli, patrzy na to co robi ten czy tamten

a zacznijcie wkoncu patrzec kazdy na siebie i myslec co zrobic zeby samemu miec lepiej

a nie zalozyc rece i narzekac ze ten to a ten tamto.

Wielcy prawdziwi rolnicy, po 5 hektarow ziemi, 2 krowy, zero wyksztalcenia albo szkola rolnicza, klapki na oczach jak ten kon zapatrzeni w rolnictwo

a tak sie zyc nie da

trzeba roznicowac przychody, miec rozne perspektywy albo chociaz na roznych plaszzcyznach probowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj