Polecane posty

masa24    2344

witam, krotkie pytanie

czy maszyny ktore chce kupic musza wkoncu byc dobrane do ilosci hektarow?

w rozporzadzeniu i regulaminie nic o tym nie ma , a dzwonila teraz baba i mowila ze musze zmienic bo maszyny sa za duze do gospodarstwa

i np mam 15 ha i chce agregat uprawowy 3,6 to moge 2,5

siewnik chce 3 m a moge 2,7

czy jest jakis wymog tego czy to jest ich nadgorliwosc?

 

czy np jak wpisze siewnik 2,7 to potem jak dostane moge zmienic i wpisac sobie 3 m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Bieda jest jak się robić nie chce bądź zdrowia zabraknie.

nie to jest lenistwo albo nieszczęście mylisz pojęcia

bieda to jest jak się rolnik nie łapie z urzędu na te programy, dotacje itp pieniadze się należą bogatym to jest celowe to nie dzieje sie ot tak samo z siebie

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

@masa24 ja musiałem pisać tzw uzasadnienie doboru maszyn[siewnik 3m, kosiarka rotacyjna, zgrabiarka] i przeszło ok. W uzasadnieniu zawarłem informacje na temat wykorzystania tychże maszyn, względów ekonomicznych, warunków terenowych. Generalnie jest to "lanie wody", ale trzeba to opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jakby bylo uzasadnienie to jeszcze byloby dobrze.ali mi krze zmieniac. jak dla mnie to te barany z agencji mieszaja wytyczne modernizacji z mlodym rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

zboża nie sprzedawałem i nie sprzedaje tak że nie wypowiem się na temat opłacalności. Mogę coś powiedzieć o opasach i mleku. Mleko jest teraz droższe o około 20gr a opasy są w tej samej cenie co 10lat temu. Pasza paliwo nawozy usługi weterynaryjne mocno podrożały. Tak że gospodarstwo 20ha produkujące 100tys litrów mleka i 15 opasów rocznie nie inwestując nic w maszyny ani budynki może odłożyć pieniądze na 1ha ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

1. do jakiego czasu agencja może wezwać o poprawki? minął 40 dzień kiedy złożyłem wniosek.

2. a jeśli wszystko jest okej to wysyłają jakąś informację z potwierdzeniem, że wniosek jest kompletny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie to jest lenistwo albo nieszczęście mylisz pojęcia

bieda to jest jak się rolnik nie łapie z urzędu na te programy, dotacje itp pieniadze się należą bogatym to jest celowe to nie dzieje sie ot tak samo z siebie

 

Bla bla bla... Zdrowia zabraknie i Ci urzędy i programy nie pomogą. Na program można się było załapać - PROW był. To że teraz ludzie się rzucili na MR nie świadczy o tym że wielka niesprawiedliwość panuje. Sam nie brałem żadnego PROW a przez 10 lat zwiększyłem areał o 10ha, kupiłem kombajn, prasę, ciągnik 125km i bez Unii. Fakt że używane ale w dobrym stanie. Tylko nikt nie policzył wydźwiganych ton ziemniaków i innych przyjemności związanych z rolnictwem. PROW wydajności z jednej krowy czy hektara nie zwiększy - do roboty i radzić sobie w warunkach jakie każdy posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

no to tylko przyznałeś że uczciwą pracą w Polsce nikt sie nie wzbogacił- taki system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie moze ktos sie orientuje jak ustawic pazury w przetrzasarcze fahr 4 gwiazdowej by nie robiłą tzw warkoczy za soba tylko łądnie rozrzepywala siano??

Post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

jakby bylo uzasadnienie to jeszcze byloby dobrze.ali mi krze zmieniac. jak dla mnie to te barany z agencji mieszaja wytyczne modernizacji z mlodym rolnikiem

 

Niestety wytyczne z programów MGR i MR to te same wytyczne, sam zdążyłem się o tym przekonać i nic na to nie poradzisz. Oczywiście można trochę polać wodą.. Jeśli potrzebujemy większy ciągnik/kombajn piszemy we wniosku że teren jest wysoce pofałdowany i trudny w uprawie/orce. Jeśli potrzebujemy szerszą/większą maszynę można argumentować fakt oddalenia ziemi od gospodarstwa. Nie twierdze tutaj że ma ktoś pisać o powyższych jeśli mieszka na terenach równinnych, o glebach piaszczystych a ziemie ma "za ogrodem". Jednak czasem nie wiemy że coś można nadciągnąć jeśli rzeczywiście w owej sytuacji się znajdujemy.

 

 

1. do jakiego czasu agencja może wezwać o poprawki? minął 40 dzień kiedy złożyłem wniosek.

2. a jeśli wszystko jest okej to wysyłają jakąś informację z potwierdzeniem, że wniosek jest kompletny?

 

1. nie ma reguły, wiele zależy czy w danej jednostce jest dużo złożonych wniosków czy mało

2. obawiam się że takiej walentynki się nie doczekasz :)

 

Osobiście radził bym dowiedzieć się (o ile tego nie wiesz) kto rozpatruje twój wniosek, zorganizować tel kontaktowy do owego pracownika agencji i zadzwonić zapytać. Sam nie długo zaczne wysyłać kartki na święta do miłej Pani z agencji która rozpatruje mój wniosek bo kontakt mamy co najmniej intensywny :D Choć po ostatnim telefonie(zapytaniu) gdy usłyszałem że mój wniosek ostatecznie został pozytywnie zaopiniowany postanowiłem dać miłej Pani odpocząć od mojego nr telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Bla bla bla... Zdrowia zabraknie i Ci urzędy i programy nie pomogą. Na program można się było załapać - PROW był. To że teraz ludzie się rzucili na MR nie świadczy o tym że wielka niesprawiedliwość panuje. Sam nie brałem żadnego PROW a przez 10 lat zwiększyłem areał o 10ha, kupiłem kombajn, prasę, ciągnik 125km i bez Unii. Fakt że używane ale w dobrym stanie. Tylko nikt nie policzył wydźwiganych ton ziemniaków i innych przyjemności związanych z rolnictwem. PROW wydajności z jednej krowy czy hektara nie zwiększy - do roboty i radzić sobie w warunkach jakie każdy posiada.

tylko zależy jaki miałeś kapitał początkowy bo wątpię żebyś kupił te 10 ha mając na początku tylko 10 hektarów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

tylko zależy jaki miałeś kapitał początkowy bo wątpię żebyś kupił te 10 ha mając na początku tylko 10 hektarów .

 

polać mu! święta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

dzisiaj w samo południe w agro biznesie mówili ze wnioski bedą podlegać jakiejś weryfikacji i co najlepsze zostało powiedziane ze ten kto ma dużo ziemi wcale nie ma większych szans na otrzymanie premii od kogoś co ma połowę mniej. Czy ktoś wie o jaką waryfikacje chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

pawelol111 były takie czasy, że za pół hektara truskawek pewien znajomy zrobił dom na surowo. A było to z 15 lat temu a może i więcej. Pamietam jak cena za kg wynosiła 50 tys pzrzed denominacją banknotów czyli ok 1995 roku. czyli 5 zł dzisiaj. a teraz co ?? Jkie koszty produkcji w stosunku do ceny za płody?? 2 zł i to jeszcze żeby chcieli brać owoc. Na opryski ledwo co starczyło. Jakieś 5 może sześć lat temu cena na zboże też była do d*py. Zajefajny jęczmień sprzedałem po 37 zł a następnego roku jak zboża było mało to jakieś 70-80 o ile dobrze pamiętam. Ot i mamy wolny rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Czy jest ktoś na forum, kto się jeszcze nie wpisał?

https://docs.google....p=sharing#gid=0

 

Swoją drogą, to przy wpisach około 120 osób, ma się ta nasza średnia w stosunku do wszystkich wniosków, jak wpływ zorzy polarnej na popęd seksualny rabarbaru :)

to tylko świadczy o tym ilu z tych 23 000 szuka informacji i interesuje sie MR. nie twierdze ze wszyscy ale większość poprostu złożyła wnioski bo 1000 tys dają za free .Tu upatruje swoją szansę bo nie wierzę ze wszyscy mają po 20 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

tylko zależy jaki miałeś kapitał początkowy bo wątpię żebyś kupił te 10 ha mając na początku tylko 10 hektarów .

Kredyty kolego - 2-3ha ziemniaków, kilka krów, byki i co rok, co 2 lata zakup gruntu w różnej cenie, od 7 do 14 tys/ha. Z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować i np tłuc się dwudziestoletnim autem kilka lat.

 

dzisiaj w samo południe w agro biznesie mówili ze wnioski bedą podlegać jakiejś weryfikacji i co najlepsze zostało powiedziane ze ten kto ma dużo ziemi wcale nie ma większych szans na otrzymanie premii od kogoś co ma połowę mniej. Czy ktoś wie o jaką waryfikacje chodzi ?

Chodzi o tą punktację. Możesz mieć 30ha i mieć mniej pkt niż ten co ma 11 ha ale ma wykształcenie i bezrobocie w powiecie na wysokim poziomie.

 

to tylko świadczy o tym ilu z tych 23 000 szuka informacji i interesuje sie MR. nie twierdze ze wszyscy ale większość poprostu złożyła wnioski bo 1000 tys dają za free .Tu upatruje swoją szansę bo nie wierzę ze wszyscy mają po 20 pkt

Oczywiste jest że nie wszyscy mają po 20 pkt. Wystarczy spojrzeć jak się przedstawia średnia gruntów w województwach. Tam gdzie średnia 6-8ha raptem nie nazbierają po 22 ha żeby mieć max punktów. Kolejna sprawa - dużo osób nie ma wykształcenia.

 

pawelol111 były takie czasy, że za pół hektara truskawek pewien znajomy zrobił dom na surowo. A było to z 15 lat temu a może i więcej. Pamietam jak cena za kg wynosiła 50 tys pzrzed denominacją banknotów czyli ok 1995 roku. czyli 5 zł dzisiaj. a teraz co ?? Jkie koszty produkcji w stosunku do ceny za płody?? 2 zł i to jeszcze żeby chcieli brać owoc. Na opryski ledwo co starczyło. Jakieś 5 może sześć lat temu cena na zboże też była do d*py. Zajefajny jęczmień sprzedałem po 37 zł a następnego roku jak zboża było mało to jakieś 70-80 o ile dobrze pamiętam. Ot i mamy wolny rynek

p

Jak jest za dużo czegoś na rynku to cena spada - proste i logiczne. 1995 rok był raz i się więcej nie powtórzy, gdyby tak było co rok to 50% upraw w PL stanowiłaby truskawka. Sam pszenżyto po 35 zł sprzedawałem - takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Kredyty kolego - 2-3ha ziemniaków, kilka krów, byki i co rok, co 2 lata zakup gruntu w różnej cenie, od 7 do 14 tys/ha. Z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować i np tłuc się dwudziestoletnim autem kilka lat.

 

śr 10tys/ha :lol: po takiej cenie ziemi to i ja bym co roku kupował po kilka ha!

a wracając do liczby wniosków to okrągła setka działała jak magnez na chętnych i składał kto mógł, trzeba spokojnie ten miesiąc przeczekać i wszystko się wyjaśni.

PS: Szwagier 9.08.2014 bierze ślub jeśli to prawda że lista ukaże się 14 i jeśli by się załapał to chyba lepszego prezentu nie mógł by sobie wymarzyć, i to się nazywa zostać młodym rolnikiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko że... to nie jest ziemia pszenno buraczana... Sporo łąk, sporo 5 klasy, niedaleko las. Kukurydzy nie posieję. Stąd takie ceny. 5 km dalej płacą po 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Ja biore slub 20.10.2014 i dla mnie tez to byl by rewelacyjny prezent od ARiMR. Mam nadzieje ze moje 23.75 pkt starczy na taki zaszczyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

brać ile wlezie ludzie jak macie takie możliwości skoro głupia unia daje bo co innego nam zostało tylko te zasiłki bo na uczciwie ceny za produkty nie macie co liczyć w tym systemie niestety - ttak to się porobiło, że bez tych zasiłków ( dotacji, dopłat) nie można ujechać i nei ma co tu dyskutować co było 15-20 lat temu to było i nie wróci. Neistety młodzi nie zazdroszę wam czasy spokojnego gospodarzenia skończyły się i czeka was ciagły wyścig szczurów do u...j śmierci na tym łez padole.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jeszcze mam jedno pytanie

czy liczba pkt jaka uzyskam jest odnoszona do uczestnikow w calym kraju, czy kazdy rywalizuje jakby tylko w wojewodztwie w ktorym mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek223    0

Ja za 12ha ma 19pkt. Też mam nadzieję, że to wystarczy, ale obawy ma również.

 

 

 

------------------------------------------

Polecam super woda do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Ja już czekam na 14sierpnia. Poprawki zrobione do wniosku. Tylko punktów mało 19,41. Wątpię żeby to wystarczyło. Ale zawsze za rok można spróbować. Gorzej mają Ci co już przepisali gospodarstwo.

 

Ja za 12ha ma 19pkt. Też mam nadzieję, że to wystarczy, ale obawy ma również.

 

Ja dokładnie z 11,98ha =10,75pkt w lubelskim +3,66 za bezrobocie z chełmskim + 5pkt za wykształcenie

 

------------------------------------------

Polecam super woda do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

chcecie się pochwalić czy powkurzać tych co mają mniej pisząc że 19 punktów to mało?

zastanawiam się kiedy ktoś napisze (mam 26 punktów ciekawe czy się załapie?)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj