Polecane posty

wojtyla28    13

Dziś słyszałem od znajomego z agencji że z gospodarstwa w brane w dzierżawę nie mają w tym naborze za dużych szans. W pierwszej kolejności ma iść na gospodarstwa własnościowe, ale ile w tym prawdy to się okaże.... Oby tak było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można płacić gotówką, faktura musi mieć adnotację "zapłacono gotówką". Podobno kwoty powyżej 10k tylko przelewem, ale nie znalazłem takiego przepisu.

Jak płacicie przelewem, to w tytule musi być nr faktury, bo jak nie, to będą kłopoty. Sprawdzone na własnym przykładzie ;)

 

 

U mnie agencja twierdzi że można gotówką bez ograniczeń.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Dziś słyszałem od znajomego z agencji że z gospodarstwa w brane w dzierżawę nie mają w tym naborze za dużych szans. W pierwszej kolejności ma iść na gospodarstwa własnościowe, ale ile w tym prawdy to się okaże.... Oby tak było :D

 

Oj kolego, zmień znajomego. Wprowadził Ciebie w błąd. Liczą się tylko punkty, a nie czyjeś widzimisie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

23 199 wniosków.

jakim k.a cudem? ile to ma jeszcze przychodzić? do sierpnia może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pocztą idą albo jeszcze biura powiatowe przekazują do OR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Pocztą idą albo jeszcze biura powiatowe przekazują do OR.

przecież w powiatowych nie można było składać, sam byłem: 'albo poćtą albo do warśawy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można było składać w BP. Wprowadzili Cię w błąd.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

 

 

U mnie agencja twierdzi że można gotówką bez ograniczeń.

 

A rozliczałeś się już z wydatkowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Mam do was pytanie jeżeli we wniosku o dotacje dla młodego rolnika zapisałem że pięniądze chce przeznaczyć na zakup ciągnika i podałem marke tego ciągnika czy mogę zmienic na inny . Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Marka nie ma znaczenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Po takiej ilości wniosków juź sobie dałem spokój z premią źe,dostane

 

 

A ile masz punktów kolego?

 

Ja w okolicach 20,5. Nadzieja jeszcze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najprościej zrobić zmianę do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rozliczałeś się już z wydatkowania??

 

W Biurze Wsparcia Inwestycyjnego pytałem przy okazji składania wniosku. Dostałem również taką samą odpowiedź na maila.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Najprościej zrobić zmianę do wniosku.

ale to zmiane to mozna robic w kazdej chwili ale drugie pytanie czy zmiane zasiewowo omzna tez zmienic jesli tak to do keidy ? ?? czy jak decyzja z pieniedzmi przyjdzie mozna zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można zmienić tylko musi być zgoda ARiMR wcześniej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jak to jest z zasiewami? We wniosku wpisalem tylko swoją ziemię 17ha a do dopłat zgłaszamy co roku jakieś 25-30ha. Ta nadwyżka to dzierżawy które co roku się zmieniają. Nie będzie problemu w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie z tym problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzięki. Mam kilku kolegów co brali wcześniej mr ale nie bardzo orientują się w temacie. Pamiętają tylko że kasa na konto wpłynęła a resztę doradcy robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Dziś słyszałem od znajomego z agencji że z gospodarstwa w brane w dzierżawę nie mają w tym naborze za dużych szans. W pierwszej kolejności ma iść na gospodarstwa własnościowe, ale ile w tym prawdy to się okaże.... Oby tak było :D

 

Też to słyszałem. A jak to mówią w każdej plotce jest coś na rzeczy... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadne z rozporządzeń na to nie wskazuje więc wątpliwa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Pisało coś o podziale na 2 grupy rolników którzy mają już gospodarstwo i ci którzy je dopiero przejmą, a że wniosków było tyle to może najpierw dostać pierwsza grupa.... Jakoś te rozporządzenia nie wiele się mają jeżeli nabór miał być do 21 czerwca a zrobili do 23 czyli zmieniają jak chca :P

Edytowano przez wojtyla28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

myslenie nie boli

to nie jest widzimisie soltysa korsz

tylko ministerialne rozporzadzenie z jasno ustalonymi kryteriami oraz zasadami punktacji

pozatym 70% pracownikow armir to niestety glaby

wiec albo kretyn chwali sie swoimi wtykami

albo drugi kretyn piszacy tu na forum wymysla swoje teorie

przestancie co chwila liczyc na dodatkowa pule pieniedzy albo zmiane zasad bo pasuja wam inne

sa jasno okreslone kryteria i wg tego premia zostanie przydzielona, ktos dostanie a ktos nie. zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj