Polecane posty

pierre    1

Dziwię się, że tak bardzo Wam zależy na tej premii. Ja skorzystałem z tego programu 3 lata temu, teraz czas na rozliczanie. Czepiają się wszystkiego, wiedzą lepiej niż ja ile krów, ile trzody, ile zasiane. Ciągle telefony, że jedna krowa za dużo, że błąd w fakturze...

Dobry program dla osób, które mają odpowiedni areał, kupią jedną-dwie maszyny, nie mają zwierząt i dostarczą faktury. Dla mniejszych gospodarstw więcej roboty przy papierach niż w polu. Żeby nie było, pracuję uczciwie, nie kombinuję, jednak te formalne sprawy spędzają sen z powiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pierre, napisałem w swoim życiu zawodowym kilkaset wniosków na MR i z innych działań związanych z PROW. Kontakt z klientami korzystającymi z premii mam cały czas aczkolwiek widzę się z nimi parę razy do roku, np. przy wypełnianiu wniosku o dopłaty bezpośrednie. Nikt nigdy nie narzeka na takie sytuacje, które opisujesz. Chyba, że mieszkasz w dolnośląskim a tam akurat Agencja była i jest słynna z niektórych dziwnych akcji. Więcej do poczytania na ten temat na agrofoto.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@freetaxi, żałuję, że nie zleciłem tego wszystkiego ludziom takim jak Ty, wszystko robiłem sam. Jestem na etapie wypełniania sprawozdania z realizacji biznesplanu... Możesz mi powiedzieć co oznacza kolumna "Wielkość wskaźnika"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w instrukcji wypełniania sprawozdania wszystko jest. Wczytaj się na samej górze strony 3. Jakbyś miał jednak problem z poprawnym wypełnieniem tego pisz do mnie na pw.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Koledzy, czy jeszcze teraz mozna zmienić wniosek i dopisać ziemie ? bedzie ona sie liczyła do punktacji? Z góry dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie w woj. opolskim średnia wojewódzka jest 18,12ha czyli żeby dostać 16pkt. za grunty trzeba mieć więcej niż 36,24ha? Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

dobrze rozumiesz. bo jeśli srednia woj jest większa od krajowej to dla 16 pkt trzeba mieć powyżej 2 razy wojewódzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Moje posty byly czysto humorystyczne jesli chodzi o te podpisy i reszte, a kolega Damianzbr nie wiem czy tez se jaja robil czy serio ale raczej zarcik (:

Czasami przeciez mozna sie posmiac nawet na forum (: Jeśli moderator tego forum nie interweniowal zarcik wyszedl..... (:

 

Dolaczam sie do pytania Szu15000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Co mozna a nie mozna to regulamin okresla a dopilnowuje moderator.

 

Niektorzy sa tak przejeci ta premia jakby zycie od tego zalezalo...

 

Ja mam malo szanse dostac, wiec sie nie nastawiam ze bedzie, jak dostane to ok jak nie dalej trzeba parkotac 60tka ktora lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Koledzy, czy jeszcze teraz mozna zmienić wniosek i dopisać ziemie ? bedzie ona sie liczyła do punktacji? Z góry dziekuje ;)

 

Do 20 dni po zakończeniu naboru możesz wprowadzać korekty. Jest zapis, że po 20 dniach jakiekolwiek zmiany nie wpłyną na punktację. Pytanie tylko czy zmiana typu zmniejszenie powierzchni też nie wpłynie na zmniejszenie punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Up. Nie możesz mieć mniejszej powierzchni niż deklarowana we wniosku. Jest chyba 180 dni na "zamianę" działek, ale powierzchnia musi się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany, które zrobicie do 20 dni od końca naboru mają wpływ na punktację.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Przez 20 dni od daty zlożenia wniosku, było to już pisane ze 3 razy na ostatnich 5 stronach. Przed 20 dni od złożenia wniosku można dodać dodatkowe powierzchnie, i będzie tobrane pod uwagę przy wyliczaniu punktów. Po upływie 20 dni to normalna zmiana w biznesplanie, nie dająca dodatkowych pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Up. Nie możesz mieć mniejszej powierzchni niż deklarowana we wniosku. Jest chyba 180 dni na "zamianę" działek, ale powierzchnia musi się zgadzać.

 

Z moich informacji uzyskanych w AR można zrobić korektę i "ująć" ziemi po opublikowaniu listy rankingowej. Szkopuł w tym aby nie ująć zbyt wiele i nie wypaść z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A skąd wiedzieć ile ująć żeby było dobrze?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jest to bardzo niesprawiedliwe, z tym że przez 20 dni można sobie np ziemie znaleźć. Dojdzie z 1 tyś cwaniaków na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

czy młodego mogę sobie wypłacać/wpłacać/dowolnie przelewać z konta na konto abym tylko wyrobił się w 3 latach i kupił to co wpisałem? istnieję w ogóle jakieś obostrzenie dotyczące kasy? ma leżeć na koncie? czy można robić co się chce aby dotrzymać terminu tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ważne żebyś płacił przelewem ze swojego konta a co zrobisz z kasą od momentu kiedy Ci agencja ją przeleje do momentu zapłaty za maszyne/ziemie czy na co tam ją wydasz to nikogo nie interesujue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam może mi ktoś powiedzieć ile puktów mniej wjęcej wyjdzie mi z tego-kujawsko-pomorskie-powieszchnia 19.70technikum agrobiznesumoj powiat ma drugie miejsce w województwie pod względęm bezrobociaZ GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH MŁODYCH I TYCH STARSZYCH ROLNIKÓW PS.SZKODA ŻE PIENIĄŻKÓW NIE MA WIĘCEJ WTEDY WIĘCEJ LUDZI BY SKORZYSTAŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koledzy co do przeliczania punktów proponuję zajrzeć http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tryb przyznawania pomocy

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Ważne żebyś płacił przelewem ze swojego konta a co zrobisz z kasą od momentu kiedy Ci agencja ją przeleje do momentu zapłaty za maszyne/ziemie czy na co tam ją wydasz to nikogo nie interesujue

Można płacić gotówką, faktura musi mieć adnotację "zapłacono gotówką". Podobno kwoty powyżej 10k tylko przelewem, ale nie znalazłem takiego przepisu.

Jak płacicie przelewem, to w tytule musi być nr faktury, bo jak nie, to będą kłopoty. Sprawdzone na własnym przykładzie ;)

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

No do 10.000 może być gotówka, to był skrót myślowy trochę. Nawet dla zaliczki poniżej 10.000 jeśli ogólna kwota zapłaty wynosi ponad 10.000 to też musi być płacone przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

23 199 wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj