Polecane posty

instas    21

Panowie a w woj. Małopolskim jeżeli jest średnia 3.92ha a w dniu składania wniosku mam wpisane 4.7ha to za to ile będzie punktów ?

10 punktów za to ze mam średnia woj. plus za ta resztę ?

 

I czy można zmienić jeszcze wniosek ? chodzi mi o to żeby wpisać więcej pola niz jest obecnie ? Wniosek został złożony 13,06

 

Jak sprawdzić który w kolejności był złożony mój wniosek ?

Kolego za średnią woj. 3,92ha dostajesz 5 pkt. dopiero za 10.42 masz 10pkt. czyli za każdy 1,3ha powyżej średniej woj. dostajesz 1pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Możemy mieć różne zdania ale racją jest że zasady przyszłego naboru będą mocno przeciwne dla pseudo rolników z miasta. Gdyby w tym naborze był wprowadzony obowiązek 70% własności ziemi to zapewne nawet połowy wniosków agencja by nie "oglądała"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

2 096 wniosków wpłynęło w naborze o przyznanie pomocy na "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z PROW 2007 - 2013

 

sorki ucięło mi 20 tysięcy :D

 

22 096 wniosków wpłynęło w naborze o przyznanie pomocy na "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z PROW 2007 - 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Polecony raczej dłużej niż 3 dni nie idzie. Pytanie czy ta liczba jest łącznie z tymi wnioskami z BP.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Nie żadne myki :)

Teraz gry składałem wniosek wpisałem tylko 4.7 ha bo jedna działkę chciał sobie tata zostawić ale teraz gdy mógłbym go ubezpieczyć przy mnie jako domownika to razem z jego działka miałbym na start 7,98 ha

Więc by to była podwójna województwa i byłoby 16 punktów ?

I kiedy można zamienić ten wniosek ? w każdej chwili czy czekać na poprawki z zmienić wszystko ?

 

Tak jak ci już koledzy pisali z tymi pktami i jeszcze dochodzi kwestia przymusu uzupełnienia powierzchni do średniej krajowej (10,42ha) w ciągu 3 lat.

Wniosek możesz zmienić w ciągu 20 dni od zakończenia naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

misio2614 a będziesz w stanie uzupełnić w małopolskim do średniej krajowej w ciągu 3 lat?

myślę że z powodu niespełnienia tego wymogu u nie jednego może być płacz za 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

No też mi się tak wydaje (nikogo nie straszę), ale ostatnio jest "głód" ziemi. Jeden drugiemu nie sprzeda/nie wydzierżawi/ nie odda. Kolega z poprzedniego naboru miał właśnie problem z utrzymaniem areału.

No i dochodzi jeszcze kwestia ceny, czy każdy może sobie pozwolić wyłożyć po 70-80tyś za ha

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

dokładnie! obowiązkowe wykształcenie rolnicze lub staż i z 22000 wniosków robi się 6000 (ok. 3/4 ludzi nie ma potrzebnego wykształcenia) - cwaniaczki wypadają.

 

mylisz się. Ja nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego (we wrześniu mam egzamin zawodowy), rodzice przepisali mi ponad 30 ha, chcę zostać na roli i niby czemu mam nie dostać 100 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

dokładnie! obowiązkowe wykształcenie rolnicze lub staż i z 22000 wniosków robi się 6000 (ok. 3/4 ludzi nie ma potrzebnego wykształcenia) - cwaniaczki wypadają.

Czyli że jak? Ja jestem cwaniakiem, gdyż nie mam wykształcenia rolniczego, bo po ogólniaku studiowałem nie rolniczy kierunek (elektronikę na PG)? To że od małego pomagałem na gospodarstwie, każde lato zasuwałem, ze studiów w każdy weekend zjeżdżałem do domu by pomóc na roli, że zbrakło mi 10 miesięcy do 3 lat krusu już mnie skreśla mimo że mam i wiedzę i chęci by na roli zostać i zaparcie by to pociągnąć? Powiedz mi ile z tych "prawdziwych rolników" sami wnioski wypełniało? Ja jako ten cwaniak sam sobie wniosek wypisałem, wszystkie dokumenty zebrałem, wszystkie rozporządzenia przeczytałem i co? Ja jestem cwaniakiem?...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

są zasady jakie są niestety :(

jak ktoś wiąże przyszłość z rolnictwem to powinien mieć wykształcenie lub przynajmniej staż w krus-ie

cwaniak cwaniakiem,ograniczenia powinny być,tak samo jak w strukturalnych rentach którymi polska wieś się wzbogaciła wczesniej urodzeni dostali porządne ponad 2tys./miesiecznie,reszta w nastepnym naborze już tylko nieco ponad 1000zł,i co tu gadac skoro już tego dzialania niema ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brajan4    0

Rent wprawdzie już faktycznie nie ma, ale zawsze można się starać o jednorazową premię w wysokości 120% ostatniej dopłaty bezpośredniej x ilośc lat do 2020 roku z tytułu przekazania gospodarstwa :mellow:

Plus ew. 100 tys. na rozpoczęcie działalności dla przekazującego.

Edytowano przez Brajan4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja też jestem cwaniakiem po ogólniaku, ale dorzuciłem sobie jeszcze mgr inż po PW, licka po SGH a że wiązałem plany z gospo to wziąłem na ruszt podyplomówkę na SGGW. Kto komu broni się dokształcać? (wszystkie studia zaoczne, więc sam na nie zarabiałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są zasady jakie są niestety :(

jak ktoś wiąże przyszłość z rolnictwem to powinien mieć wykształcenie lub przynajmniej staż w krus-ie

cwaniak cwaniakiem,ograniczenia powinny być,tak samo jak w strukturalnych rentach którymi polska wieś się wzbogaciła wczesniej urodzeni dostali porządne ponad 2tys./miesiecznie,reszta w nastepnym naborze już tylko nieco ponad 1000zł,i co tu gadac skoro już tego dzialania niema ;[

 

Nie za każdego tatuś płacił KRUS. Niektórzy studiowali, pracowali w czasie studiów żeby na nie zarobić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Czyli że jak? Ja jestem cwaniakiem, gdyż nie mam wykształcenia rolniczego, bo po ogólniaku studiowałem nie rolniczy kierunek (elektronikę na PG)? To że od małego pomagałem na gospodarstwie, każde lato zasuwałem, ze studiów w każdy weekend zjeżdżałem do domu by pomóc na roli, że zbrakło mi 10 miesięcy do 3 lat krusu już mnie skreśla mimo że mam i wiedzę i chęci by na roli zostać i zaparcie by to pociągnąć? Powiedz mi ile z tych "prawdziwych rolników" sami wnioski wypełniało? Ja jako ten cwaniak sam sobie wniosek wypisałem, wszystkie dokumenty zebrałem, wszystkie rozporządzenia przeczytałem i co? Ja jestem cwaniakiem?...

 

nie było moim zamiarem nikogo urazić, bo widać że nie każdy związany z rolą ma kierunkowe wykształcenie lub staż. chodziło mi o to, że za dużo ludzi z przypadku miało możliwość starania się o MR - takie ustalono zasady...

 

ja mam w Krusie 14 m-cy więcej, niż trzeba - gdyby można było - kopsnął bym Ci te brakujące 10 m-cy :)

 

także sam wypełniłem wniosek, wydrukowałem rozporządzenie, zgromadziłem dokumenty, długie godziny czytałem o MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Panowie mam pytanie:

 

spotkal sie ktos z was taka sytuacja? otoz dierzawie 4,5ha ziemi, ktorej nie wpisalem do wniosku bo dzierzawca (kuria) nie chce jej dac na 10 lat bo cos tam... bla bla bal a tylko na 5 plus moze mi wstawic poswiadczenie ze za 5 lat przedluzymy dzierzawe na na kolejne 5 lat. Sadzilem ze takie cos odpada wiec nie wpisywalem do wniosku a dzis sie dowiedzialem nieofcjalnie, że takie cos raczej wystarczy i bym mial to zaliczone jako 10 lat i z tego tytulu za te 4,5ha ziemi by mi sie liczylo w pkt? skadal ktos moze wniosek z takim czyms jak ja mam? z gory dzieki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

,,Dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. nr 196, poz. 1304), które obowiązuje od 22 października 2010 r. dzierżawy tego typu można już wliczać do całkowitej powierzchni gruntów rolnych gospodarstwa. Warunkiem ich zaliczenia do wymaganej powierzchni gospodarstwa jest zawarcie umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat. Umowa powinna być zawarta w formie aktu notarialnego albo mieć datę pewną, tj. datę poświadczoną przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza. ''

 

czy to co doczytalem moze swiadczyc o slusznosci tej mojej teorii ze 5 lat plus poswiadczenie na kolejne 5 lat bedzie ok? i bd liczone jako 10 lat lacznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

"W całej Polsce, z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powstało 17 Zespołów Ekspertów, które zaczęły pomagać rolnikom i innym beneficjentom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przygotowaniu uzupełnień lub wyjaśnień do złożonych wniosków o przyznanie pomocy, wypłatę wsparcia czy jego prawidłowe rozliczenie. Chodzi o wnioski złożone w ARiMR w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz wnioski o przyznanie wsparcia finansowego wstępnie uznanym grupom czy organizacjom producentów owoców i warzyw."

 

za www.arimr.gov.pl

 

Nie sądzicie Koledzy, że to dość ciekawa informacji w świetle naboru MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. nr 196, poz. 1304), które obowiązuje od 22 października 2010 r. dzierżawy tego typu można już wliczać do całkowitej powierzchni gruntów rolnych gospodarstwa. Warunkiem ich zaliczenia do wymaganej powierzchni gospodarstwa jest zawarcie umowy dzierżawy na co najmniej 10 lat. Umowa powinna być zawarta w formie aktu notarialnego albo mieć datę pewną, tj. datę poświadczoną przez organ państwowy, organ jednostki samorządu terytorialnego albo przez notariusza. ''

 

czy to co doczytalem moze swiadczyc o slusznosci tej mojej teorii ze 5 lat plus poswiadczenie na kolejne 5 lat bedzie ok? i bd liczone jako 10 lat lacznie?

 

 

Moim zdaniem nie.Jest napisane wyraźnie że zawarcie umowy na 10 lat, a nie na 5+5.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

 

Padło do mnie pytanie czy jestem w stanie uzupełnić w ciągu 3 lat do 10,42 ha

 

A więc odpowiem

Ojciec ma całości 8 ha i dodatkowo mam już zaklepane ponad wda hektary więc zostało by jeszcze 0.5 ha

Natomiast we wniosku mam wpisane na 4,7 ha ponieważ ojciec musi sobie zostawić min 1 ha pola a zostawiamy jedna działkę 3,15 ha ze względu że znajduje sie na niej tyton i pasuje by ta działka została ale została by ona przepisana z pewnością w 2017 roku gdy bym ubezpieczył tate przy sobie jako domownika :)

 

Więc wcale mi tak duzo nie brakuje :)

Gdyby było ważniejsza wartość ekonomiczna na starcie niz pole to myślę że miałbym bardzo łatwo załapać sie na młodego :)

U nas w Małopolsce to głownie warzywnicy i każdy żyje z kilu ha i potrafi otrzymać rodzinę :) A taka pomoc to z pewnością by mi się przydała, nie na żaden zakup nowego ciągnika bo mi to nie jest potrzebne ale na zakup kilku specjalistycznych maszyn do warzyw które by ułatwiły prace w gospodarstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Witam

 

Padło do mnie pytanie czy jestem w stanie uzupełnić w ciągu 3 lat do 10,42 ha

 

A więc odpowiem

Ojciec ma całości 8 ha i dodatkowo mam już zaklepane ponad wda hektary więc zostało by jeszcze 0.5 ha

Natomiast we wniosku mam wpisane na 4,7 ha ponieważ ojciec musi sobie zostawić min 1 ha pola a zostawiamy jedna działkę 3,15 ha ze względu że znajduje sie na niej tyton i pasuje by ta działka została ale została by ona przepisana z pewnością w 2017 roku gdy bym ubezpieczył tate przy sobie jako domownika :)

 

Więc wcale mi tak duzo nie brakuje :)

Gdyby było ważniejsza wartość ekonomiczna na starcie niz pole to myślę że miałbym bardzo łatwo załapać sie na młodego :)

U nas w Małopolsce to głownie warzywnicy i każdy żyje z kilu ha i potrafi otrzymać rodzinę :) A taka pomoc to z pewnością by mi się przydała, nie na żaden zakup nowego ciągnika bo mi to nie jest potrzebne ale na zakup kilku specjalistycznych maszyn do warzyw które by ułatwiły prace w gospodarstwie :)

 

Kolego nikt źle Tobie nie życzy ale i tak nie chciał bym sie z Tobą zamieniać. Jeśli nie miał bym "czystej" sytuacji to na pewno nie pytał bym nawet o owe 100 tys zł bo AR jest niczym bank.. Twierdzisz że masz "zaklepane" 2 hektary a jeśli coś nie wypali?

 

Oby wszystko Ci się powiodło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Byłęm wczoraj w agencji i powiedziany mi żebym był spokojny bo z 18pkt napewno się załapie na MR i że Sawicki chce z jakiegoś programu przenieś pieniądze na MR aby więcej osób dostało. Więc bądzmy dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeszcze lepszy fikcyjny zakup ziemi od znajomego - on użytkuje i faktycznie jest jego ten grunt a tylko w papierach młodego rolnika i tym sposobem 100tys środków na co się komu podoba. Nic chłopy nie myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj