Polecane posty

mlodyhef    214

nabór zle zorganizowany powinno być jak w poprzednich latach koperty wojewódzkie i poza tym na starcie odpowiednie wykształcenie rolnicze bądz staż i już kobinatorów niema!!

 

A ci co są w trakcie studiów, albo techników rolniczych już by nie mogli tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Po tych ostatnich kilkunastu wpisach/pytaniach wydaje mi się, że znaczna część ze składających wniosek nie wie w ogóle "z czym to się je" i złożyła sobie ot tak, a może coś dostanę i jeszcze żeby było śmieszniej zapewne wtopiła kilkaset złociszy na jakiegoś gościa co im zrobił papiery i obiecywał, że będzie kolorowo. No ale kto by się spodziewał, że aż tyle będzie chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

co do tego wykształcenia to bym się kłócił, sam nie robiłem szkoły rolniczej a ubezpieczony byłem w pracy u mamy, pomimo że pracowałem w gospodarstwie od dziecka więc możliwość uzupełnienia wykształcenia jest jak najbardziej ok... Bardziej wydaje mi się być nie fer dawanie dotacji studentom którzy uczą się w systemie stacjonarnym bo ciekawe kiedy w tym gospodarstwie pracują. Oczywiście są wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wiesz gdzie znajduje się zapis o tym mówiący, proszę wskaż go.

Wydaje mi się że jest zupełnie inaczej niż mówisz, wskazanie zapisu rozwiało by wszelkie wątpliwości.

 

Dajmy na to, że mieszkasz w mazowieckim i podajesz podwójną średnią mazowiecką (pożyczasz działki od sąsiada, brata czy nawet kochanki) dla maksimum punktacji za areał. A po ukazaniu się listy rankingowej robisz zmianę do wniosku i odejmujesz te fikcyjne hektary? Jeśli by tak było to za prosta sprawa :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Niby po naborze. Sam nie szukałem, dlatego pytam, są jakieś konkretne daty co do tego programu? Co dalej, kiedy listy itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listy będą koło 14 sierpnia a potem decyzje powoli...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dajmy na to, że mieszkasz w mazowieckim i podajesz podwójną średnią mazowiecką (pożyczasz działki od sąsiada, brata czy nawet kochanki) dla maksimum punktacji za areał. A po ukazaniu się listy rankingowej robisz zmianę do wniosku i odejmujesz te fikcyjne hektary? Jeśli by tak było to za prosta sprawa :)

 

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

 

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.

Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Panowie a istnieje możliwość aby ojciec mi przepisał całość swojego posiadanego pola i został ubezpieczony przy mnie jako domownik ? bo jeszcze nie ma lat do renty.

Bo myślę że teraz bym mógł zmienić wniosek z większą ilością pola jaką podałem w dniu składania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

 

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.

Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

 

dokładnie tak jest moim zdaniem, i wiem że była taka furtka 4 lata temu, bo mówili w agencji, że niestety jest taka furtka i dużo osób ją wykorzystuje, ale wszytsko zgodnie z prawem.

Teraz wprowadzili zapis, że owszem po 30 dniach czy iluś tam zmiany we wniosku nie wpływają na zmiane punktów, a więc mogę zmniejszyć areał a na liście rankingowej będę nadal w tym samym miejscu, z tym że w rozporządzeniu jest również napisane, że po zmianie musi być tyle punktów aby po przeliczeniu punktów wg nowej powierzchni również łapało się na listę.

czyli zgłosiłam teraz załóżmy 32 ha na dolnym śląsku by mieć 15 punktów za działke do tego 5 za powiat i 3 za szkołę, mam 23 punkty.

po ogłoszeniu listy rankingowej okazuje się, że łapią się osoby od 18 punktów, wtedy też możńa zmiejszyć areał o pare hektarów, ale tylko o tyle by w sumie dostać te 18 punktów i nie poniżej średniej krajowej... czyli na dolnym ślasku okazało sie, że wystarczy 16ha które dają 10 punktów a reszte nie wiem czy przeliczają już wg. nowego powiatu, o tym nie ma mowy... ale pewnie wystarczy wczytać się w rozporządzenie...

Jest dużo nieścisłości, które od lat są wykorzystywane, a co rok są zmieniane zasady, aby takich kruczków było co raz mniej.

 

inaczej jest juz po otrzymaniu pieniędzy na konto, wtedy o ile mi wiadomo nie można zmiejszać powierzchni gospodarstwa... ale przed otrzymaniem premii na konto można dość dużo zmieniać, w zasadzie cały biznesplan można zmienić łącznie ze zmianą województwa.

Edytowano przez porzeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Panowie a istnieje możliwość aby ojciec mi przepisał całość swojego posiadanego pola i został ubezpieczony przy mnie jako domownik ? bo jeszcze nie ma lat do renty.

Bo myślę że teraz bym mógł zmienić wniosek z większą ilością pola jaką podałem w dniu składania

 

Można.

Co do późniejszych zmian we wniosku to nie spotkałem się z takim "kombinowaniem" bo nie musiałem nigdy tak robić - wszystkie wnioski w MR łapały się na tzw. "zieloną listę". Jeśli jest osoba na tym forum, która robiła takie "myki" to niech napisze coś o tym. Dla mnie ogólnie to byłoby za proste. Ewentualnie trzeba drydnąć jutro do resortu i popytać co w trawie piszczy. Kto pyta, nie błądzi :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Nie żadne myki :)

Teraz gry składałem wniosek wpisałem tylko 4.7 ha bo jedna działkę chciał sobie tata zostawić ale teraz gdy mógłbym go ubezpieczyć przy mnie jako domownika to razem z jego działka miałbym na start 7,98 ha

Więc by to była podwójna województwa i byłoby 16 punktów ?

I kiedy można zamienić ten wniosek ? w każdej chwili czy czekać na poprawki z zmienić wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

TO jest propaganda według mnie jest to niemożliwe żeby aż tylu w polsce było MR

 

To nie jest propaganda - do tej pory były o ile pamiętam 4 rozdania MR przez 4 lata. Od 2011 do 2014 programu nie było co za tym idzie liczba chętnych narastała. W 4 rozdaniach wypłacono kasę dla 23tys osób - wniosków było więcej ale odpadły z różnych przyczyn. Teraz przez 3 lata uzbierało się 22 tys chętnych. Normalne jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie żadne myki :)

Teraz gry składałem wniosek wpisałem tylko 4.7 ha bo jedna działkę chciał sobie tata zostawić ale teraz gdy mógłbym go ubezpieczyć przy mnie jako domownika to razem z jego działka miałbym na start 7,98 ha

Więc by to była podwójna województwa i byłoby 16 punktów ?

I kiedy można zamienić ten wniosek ? w każdej chwili czy czekać na poprawki z zmienić wszystko ?

 

Zmiany, które wpłyną na zwiększenie punktacji możesz robić do 20 dni od końca naboru więc czas leci. W profilu masz województwo małopolskie gdzie średnia wojewódzka to 3,92 ha a więc:

  1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
  2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,
  3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się 16 punktów
     
    - w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

A nie z tego jest punktacja ?

  1. jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:

    1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie;
    2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej;
    3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów
       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Średnia powierzhchnia w Twoim województwie jest niższa niż średnia krajowa więc przeczytaj parę postów wcześniej co skopiowałem ze strony Arimr.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja ile bym miał punktów za 10,50 ha ziemi, wykształcenie: technikum rolnicze ukończone i bezrobocie w mazowieckim pow. mławski, z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Czyli w moim przypadku to

  1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej

W tych wartościach punktowych mieściłbym sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego czy tak trudno jest poczytać? masz nie całe 8 hektarów to nie masz nawet średniej krajowej (10,42). Mieścisz się w przedziale między 5 a 10 pkt, 5 za 3,92 a 10 za 10,42 , reszte już chyba nie tak trudno wyliczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Już rozumiem :) To żeby dostać maks pkt za powierzchnie trzeba miec podwójna średnia krajowa ?

A ten zapis ?

 

większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie czytasz tam gdzie trzeba kolego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj