Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Możliwe kolego. Tak samo w Mgr. Miało być mało wniosków a okazało się inaczej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś się orientuje w tym temacie że jeżeli dostałbym MR to będę mógł się starać o 60 tyś. na rozwój małych gospodarstw? oczywiście spełniając wszystkie kryteria, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Mi wychodzi coś miej więcej 15 pkt.

województwo Podlaskie, 14 ha (myślę, że 11 pkt jakoś chyba będzie). za wykształcenie 4, no i mój nieszczęsny powiat Wysokomazowiecki z bezrobociem najniższym w województwie, masakra - 0 pkt będzie prawdopodobnie. Ale staram się być dobrej myśli i powinna na prawdę duża część odpaść, która pewnie szła za przykładem poprzednich naborów, gdzie wystarczyło mieć bodajże te 7pkt żeby kasę dostać. Zobaczymy.

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

w mazowieckim za 17,25, czyli trochę więcej niż średnia wojewódzka, będę miał 16 punktów? czy za podwójną krajową dają 16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

powyżej podwójnej średniej krajowej będziesz miał 16 pkt w mazowieckim

 

Witam może ktoś się orientuje w tym temacie że jeżeli dostałbym MR to będę mógł się starać o 60 tyś. na rozwój małych gospodarstw? oczywiście spełniając wszystkie kryteria, pozdrawiam.

Nie, ponieważ jedno wyklucza drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

w Mazowieckim jako, że średnia wojewódzka jest niższa niż średnia krajowa, na 16 pkt trzeba mięć więcej niż podwójna średnia krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

czyli za 17,25 będę miał 15 pkt? tak?

Edytowano przez czyzyk85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Takie pytanko :

Jezeli we wniosku napisałem 13,38 ha.

A bede chciał przepisać 13, 20 to bedzie to jakiś problem ??

sa to budynki które nie sa objęte we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Moge zmienić jeszcze oświadczenie dotyczące uzupełnienia wykształcenia? I czy moge zrobić to pozniej za 2,3 miesiace ? Napisalem, ze uzupelnie wyksztalcenie o kwalifikacje R16, a wystarczy mi R3 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Panowie a w woj. Małopolskim jeżeli jest średnia 3.92ha a w dniu składania wniosku mam wpisane 4.7ha to za to ile będzie punktów ?

10 punktów za to ze mam średnia woj. plus za ta resztę ?

 

I czy można zmienić jeszcze wniosek ? chodzi mi o to żeby wpisać więcej pola niz jest obecnie ? Wniosek został złożony 13,06

 

Jak sprawdzić który w kolejności był złożony mój wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

bezrobocie w moim poiwecie wynosi 12.9

woj wlkp. Ile bedize punktów ??

 

to zależy które to miejsce wtedy dzielisz 5 punktów przez liczbe powiatów (-1 powiat bo on ma 0 ) i mnożysz wynik przez Twoje miejsce licząc od najniższej skali bezrobocia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Takie pytanko :

Jezeli we wniosku napisałem 13,38 ha.

A bede chciał przepisać 13, 20 to bedzie to jakiś problem ??

sa to budynki które nie sa objęte we wniosku

 

Powierzchnia użytków rolnych nie może się zmniejszyć więc proponuję zrobić zmianę do wniosku żeby potem nie było płaczu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

 

Powierzchnia użytków rolnych nie może się zmniejszyć więc proponuję zrobić zmianę do wniosku żeby potem nie było płaczu.

 

 

A można przepisać działkę bez budynków ??? wtedy ha bedą sie zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

nabór zle zorganizowany powinno być jak w poprzednich latach koperty wojewódzkie i poza tym na starcie odpowiednie wykształcenie rolnicze bądz staż i już kobinatorów niema!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a ja się zastanawiałem nad taką kwestią, powierzchnie działek liczyłem według wypisu z rejestru gruntów, i na kilku działkach były w wypisie lasy, których już nie ma, teraz mam tam sad, w sumie prawie 1ha tego było, we wniosku o dopłaty jest liczona powierzchnia już bez tych lasków, nie przeszło by jak bym zmienił i wpisał powierzchnie na podstawie wniosku o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Powierzchnia użytków rolnych nie może się zmniejszyć więc proponuję zrobić zmianę do wniosku żeby potem nie było płaczu.

Jeśli wiesz gdzie znajduje się zapis o tym mówiący, proszę wskaż go.

Wydaje mi się że jest zupełnie inaczej niż mówisz, wskazanie zapisu rozwiało by wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie a w woj. Małopolskim jeżeli jest średnia 3.92ha a w dniu składania wniosku mam wpisane 4.7ha to za to ile będzie punktów ?

10 punktów za to ze mam średnia woj. plus za ta resztę ?

 

I czy można zmienić jeszcze wniosek ? chodzi mi o to żeby wpisać więcej pola niz jest obecnie ? Wniosek został złożony 13,06

 

Jak sprawdzić który w kolejności był złożony mój wniosek ?

Nie kolego. 10 punktów masz jakbyś miał średnią krajową. za wojewódzką masz 5 + jakieś 0,6 za reszte. Masz jakieś wykształcenie czy nie ? Ktoś kiedyś pisał że do dwóch tyg od zakonczenia naboru zmiany będą uwzględnione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Wykształcenie zawodowe wiec 3 punkty i za bezrobocie jakieś 2,5 pkt.

 

Ale to już chyba nie będę zmieniał :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj