Polecane posty

jimmy871    27

Panowie max 16pkt jest za podwojna srednia krajowa? czy wojewodzka????

 

bo mi sie wydaje ze za wojewodzka pod warunkiem ze ta srednia jest wieksza od sredniej krajowej a jak mniiejsza no to wtedy za podwojna krajowa jest 16 pkt

 

Dokładnie tak tak napisałeś.

 

P.S tylko czekać na kolege Szymona który podsumuję owe zasady :)

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Siema dziś do mnie dzwoniła babka z agenci w Lublinie i mam do poprawy oświadczenie o nie prowadzeniu działalności gosp że nie dostarczyłem drugiej strony a gdzie ta druga strona jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to 16 pkt dostaniemy w sytuacji gdy (mieszkamy w województwie w którym średnia jest większa większa jak średnia krajowa) nasza powierzchnia gruntów jest większa jak średnia wojewódzka a mniejsza jak dwukrotność średniej krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Z tego co ja wiem to 16 pkt dostaniemy w sytuacji gdy (mieszkamy w województwie w którym średnia jest większa większa jak średnia krajowa) nasza powierzchnia gruntów jest większa jak średnia wojewódzka a mniejsza jak dwukrotność średniej krajowej.

 

 

nie no to zes ladnie tu namieszal ;D gdyby tak bylo to niektrzy specjalnie by malo ha przespisywali by sie w tym zmiescic :) takze z calym szacunkiem ale to raczej bzdury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie no to zes ladnie tu namieszal ;D gdyby tak bylo to niektrzy specjalnie by malo ha przespisywali by sie w tym zmiescic :) takze z calym szacunkiem ale to raczej bzdury :)

po prostu na jakiejś stronie przeczytałem o tym ale to nie był żaden komentarz zaznaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Siema dziś do mnie dzwoniła babka z agenci w Lublinie i mam do poprawy oświadczenie o nie prowadzeniu działalności gosp że nie dostarczyłem drugiej strony a gdzie ta druga strona jest ??

 

Pierwsze słyszę, że do MR dołącza się oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej :) A druga strona tego oświadczenia o nieprowadzeniu działalności rolniczej o które Cię prosiła Pani jest tam gdzie i pierwsza.

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%20A/osw_o_nieprowadzeniu_dzial_bhj.doc


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

Też musiałem mieć zaświadczenie o nieprowadzeniu działalności rolniczej . Jak kolega wyżej mówi jest na pierwszej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

freetaxi - mam pytanie z ciekawości, czy jest to w ogóle określone, jaka może być dopuszczalna ilość poprawek, by nie odrzucili wniosku? Np: tych samych błędów lub różnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

za powierzchnie 10 pkt bez grosza bo średnia województwa to 13,46. za średnie masz 4 czyli łącznie nie całe 14 i teraz kwestia z jakiego powiatu jesteś żeby obliczyć bezrobocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

13.38 ha = 13,46ha ??? :ph34r:


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi - mam pytanie z ciekawości, czy jest to w ogóle określone, jaka może być dopuszczalna ilość poprawek, by nie odrzucili wniosku? Np: tych samych błędów lub różnych.

 

Nie wiem ja zawsze robię wszystko za pierwszym podejściem. Ale w innych działaniach zdarzało się, że przychodziły 2 wezwania, potem jeszcze ktoś dzwonił z Arimr się przypomnieć i potem po temacie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin5885    88

 

ja składałem w sobotę wniosek (podlaskie, białystok) 1839 wniosek, miałem 14,45 esu, 14 ha, 29sztuk bydła ile mogę mieć punktów?

 

ESU i bydło nie mają znaczenia. 14ha to niewiele. Zależy jeszcze od Twojego wykształcenia i poziomu bezrobocia w Twoim powiecie.

 

mam skończona szkołę rolniczą i zdany egzamin zawodowy a jakie bezrobocie w powiecie Bielskim to nie wiem, to ile mogę mieć punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

13.38 ha = 13,46ha ??? :ph34r:

o co chodzi?

 

Kolejny 1000 wniosków doszedł ;/

21 560 Młodych rolników złożyło wnioski o pomoc,

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

tak sobie liczyłem to 16,35 pkt w świętokrzyskim i jakoś wydaje mi się że małe szanse z taką punktacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Szczerze, to jak to będzie w praktyce dowiemy się 14.08, do tego momentu nikt Ci z forum nie jest w stanie powiedzieć czy dostaniesz czy nie.

 

 

 

Z resztą nie ma się co przejmować ilością bo podejrzewam że jak zostanie 13 000 to będzie góra. Ludzie poskładali wnioski ale co w nich mają wpisane to już inna sprawa. Bardzo dużo będzie decyzji odmownych podejrzewam ale dużo odpadnie jak zaczną się poprawki. Po prostu jak ktoś nie jest rolnikiem i popisał bzdury byle esu wyszło to przy poprawkach zacznie się zastanawiać po co mu to, za granicą zarobi tyle w dwa lata a tu musi siedzieć jak na szpilkach i pilnować czegoś o czym niema pojęcia a kase itak musi przeznaczyć na maszyny czy inne rzeczy z biznesplanu. Nie wyremontuje domu ani nie kupi nowego samochodu. Nie martwcie się, wiadomo że wszyscy nie dostaną ale ci kombinatorzy szybko się wykruszą a ci co by przeszli to będą tego żałować przy pierwszej kontroli

 

 

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

wnioski będą napływac jeszcze kilka dni pocztą, zostaną rozpatrzone te, na których widnieje stempel do 23.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derb    2

sądzę że te pocztą dziś dojdą ostatnie skoro to listy polecone musiały być, osobiście to jestem już po poprawkach bo składałem w drugim tygodniu ale z tego co mnie spotkało zauważyłem że agencja szuka każdego nawet najmniejszego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

TO jest propaganda według mnie jest to niemożliwe żeby aż tylu w polsce było MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj