Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iwona1990    0

jak najbardziej nie ale co powiesz o przypadku w ktorym ktos chodzi do pracy wyciaga 4 koła i troche ziemi daje siostrze w dzierzawe siostra składa wniosek jak dostanie to cała kasa idzie do kolesia i gosciu bierze kase i chodzi do roboty i zdarza sie ze tydzein nie ma go w domu lub jak 2-3 dobrych sasiadów spisuje po troche ziemi na jedengo w dzierzawe ten jeden kupuje prase za 70 che odliczyc wat i dziela sie kasa co zostanie reszta i w taki sposob to nie jest dobry start dla młodych no ale tak to juz jest ze kto moze to korzysta i mi nie chodzi o przekrety tylko o kombinatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

kombinowanie, przekręty, wyłudzanie pieniędzy.. jak zwał tak zwał, wiemy o co chodzi i boli to tych, którzy na prawdę zasługują na te pieniądze a nie mogą ich otrzymać.

takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Ale niestety nic z tym nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Albo będą dofinansowania i przekręty albo nie będzie dofinansowań. Proste i logiczne. Nie da się wyeliminować takich rzeczy i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irgen    0

To prawda, "kto kombinuje ten żyje, taniej kupi drożej sprzeda to i wódki się też napije"

Taka nasza natura.

Ciekawe czy dobije do 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

mam pytanie odnosnie zmniejszenia stada swin powyzej 30% wiem ze trzeba zlozyc jakies pismo w tej sprawie do arimr i jak to ma mniej wiecej wygladac i co ma sie tam znajdowac czy jest gotowy jakis wzor tego pisma dodam ze u mnie zmniejszenie stada swin idzie w parze ze zwiekszeniem poglowia bydla tak krow jak i mlodziezy wiec z esu nie bedzie problemu czy ktos skladal takie pismo z gory dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

 

No właśnie - w tych 7 woj to nawet złożonych wniosków tyle nie będzie, żeby całą pulę zgarnąć. W zeszłym tygodniu w świętokrzyskim było raptem koło 600 wniosków.

 

 

a w warmińsko-mazurskim aż 800...

 

te przeszło 18000 wniosków to przegięcie pały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

Panowie a wiadomo kiedy będą "wyniki" MR ?

a co do przekrętów i tak dostaną ci "ważni" a uczciwi młodzi rolnicy będa dalej robić na starych maszynach ale nic już na to nie poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

 

 

a w warmińsko-mazurskim aż 800...

 

te przeszło 18000 wniosków to przegięcie pały!

 

A w mazowieckim pewnie z 2,5 tys.

 

Kasę dostaną te osoby co będą miały najwięcej punktów a nie ważni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Panowie a wiadomo kiedy będą "wyniki" MR ?

a co do przekrętów i tak dostaną ci "ważni" a uczciwi młodzi rolnicy będa dalej robić na starych maszynach ale nic już na to nie poradzimy

 

 

parę razy było, że lista szczęśliwców będzie opublikowana 14 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

pawelol111 myśle ze synek jakiegoś tam dyrektora albo kogoś innego ma mniej pkt od Ciebie i odemnie i on dostanie. Czas pokaże

Inatas dzięki za link

Edytowano przez kendzior15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

O żesz w mordę, do 22.06 18 tys 242 wnioski skąd biorą się ci ludzie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

mam pytanie odnośnie punktacji za bezrobocie.

Jestem z podkarpacia powiat przemyski.

ile dostanę punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Ja już dawno przestałem się łudzić ze się załapie. Zamiast gdybać czy się załapie lepiej pogłowić się kiedy będzie następny nabór i na jakich zasadach. Moim zdaniem wszyscy z 20 i więcej punktów dostaną premie. Poniżej 20 mało realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

a zapytam się Was o ilość punktów ile mi przysługuje za wykształcenie jeśli posiadam wyższe w innym kierunku niż rolnictwo (ochrona środowiska) a także w zeszłym roku ukończyłem szkołę policealną o kierunku rolniczym i posiadam dyplom technika rolnika, 4 czy 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

A ja mysle ze przejda wszyscy co maja powyzej 13-14 pkt, bo na logike to moze z 20% skladajacych ma jakiekolwiek wyksztalcenie rolnicze, a reszta nie ma i tym samym punktow 0, liczmy srednio ze kazdy kto sklada to ma 11 pkt za ziemie i doliczmy bezrobocie kolo 2,5 pkt i robi sie liczba 13,5 bez wyksztalcenia. Takze powyzej tych granic raczej dostana ludzie a kombinatorzy bez wyksztalcenia odpadna bo nie wierze ze kazdy uzbiera pod 20 ha ziemi, zwlaszcza w wojewodztwach z niska srednia. Co o tym myslicie ? :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze przejda wszyscy co maja powyzej 13-14 pkt, bo na logike to moze z 20% skladajacych ma jakiekolwiek wyksztalcenie rolnicze, a reszta nie ma i tym samym punktow 0, liczmy srednio ze kazdy kto sklada to ma 11 pkt za ziemie i doliczmy bezrobocie kolo 2,5 pkt i robi sie liczba 13,5 bez wyksztalcenia. Takze powyzej tych granic raczej dostana ludzie a kombinatorzy bez wyksztalcenia odpadna bo nie wierze ze kazdy uzbiera pod 20 ha ziemi, zwlaszcza w wojewodztwach z niska srednia. Co o tym myslicie ? :-)

 

zgadzam się w 100% z kolegą :D , dużo osób składa tylko z założenia a może się uda a mają parę hektarów zaledwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość złożonych wniosków jest na prawdę imponująca.

Powinni robić więcej kontroli, większe wymagania aby takie sytuacje się nie pojawiały jak kolega napisał wyżej.

Ten kto wiąże swoją przyszłość z rolnictwem na poważnie powinien dostać jak najbardziej, a nie takie osoby które nawet ciągnika nie potrafią uruchomić, o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa nie wspomnę.

 

 

Jeszcze więcej kontroli - czy Ty wiesz o czym mówisz? . Już teraz rolnik chodzi na smyczy jak pies. Wszelkiej maści agencje wymyślają jakieś bzdurne przepisy, a rolnik musi się dostosowywać do widzimisię "pana urzędnika". Niedługo trzeba będzie składać wniosek o pozwolenie wysrania się pod krzakiem na własnym podwórku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Z tego co piszecie to z 20,88 h w Lubelskim (powiat Chełmski) - 16 pkt za ziemie, 4-5 za bezrobocie, 0 za wykształcenie raczej powinienem się załapać :)

 

Oby tak było, bo nowy traktor by się przydał :D !

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

pawelol111 myśle ze synek jakiegoś tam dyrektora albo kogoś innego ma mniej pkt od Ciebie i odemnie i on dostanie. Czas pokaże

Inatas dzięki za link

 

Synek dyrektora to ma w D jakieś ochłapy dla młodego rolnika. Tam się grubsze pieniądze kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

 

zgadzam się w 100% z kolegą :D , dużo osób składa tylko z założenia a może się uda a mają parę hektarów zaledwie.

 

No przed naborem to wszędzie gdzie mogli trąbili, że premię dają i każdy kto to usłyszał pognał do Agencji. Poczekamy - zobaczymy. Mam tylko nadzieję, że jakiś nabór uzupełniający zrobią jeszcze w tym roku.

 

A czy jeśli ktoś z listy szczęśliwców odpadnie (bo zrezygnuje, albo nie spełni warunków) to czy kolejny z listy oczekujących wchodzi na jego miejsce, czy ta kasa przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj