Polecane posty

DawidWawer    0

Witam, staram się rownież o dofinansowanie. Mieszkam w woj. śląskim ale większość pola mam w świętokrzyskim a moja pytanie brzmi z jakiego woj. bedzie mi liczone bezrobocie i srednia wielkosc powierzchni gruntów? Z woj mojego zamieszkania czy z woj gdzie mam dzialki? Wniosek musiałem zawozić do Kielc.

 

Jak Wy liczycie te punkty ? za bezrobocie i grunty rolne? Na wniosku mam 13ha. To ile bede mial za to punktów no i ile za bezrobocie?

 

No ja jestem w szoku ile wniosków zostalo złożonych.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowano przez DawidWawer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

W Małopolsce nie jest aż tak wiele wniosków, wczoraj było ok. 300 złożonych. Więc nie wiem, które województwa tak nabijają ilość tych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witam, staram się rownież o dofinansowanie. Mieszkam w woj. śląskim ale większość pola mam w świętokrzyskim a moja pytanie brzmi z jakiego woj. bedzie mi liczone bezrobocie i srednia wielkosc powierzchni gruntów? Z woj mojego zamieszkania czy z woj gdzie mam dzialki? Wniosek musiałem zawozić do Kielc.

 

Jak Wy liczycie te punkty ? za bezrobocie i grunty rolne? Na wniosku mam 13ha. To ile bede mial za to punktów no i ile za bezrobocie?

 

No ja jestem w szoku ile wniosków zostalo złożonych.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

przeszukaj ten temat a napewno znajdziesz odpowiedz

Edytowano przez dexter00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidWawer    0

No własnie w tym problem,że "przeleciałem" 30stron a jest 600 jeszcze :)

Moze jednak ktos napisze raz jeszcze i nie będzie to dla niego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponawiam pytanie,czy ktoś mądry :) może mi odpowiedzieć??

mam wypisy z rejestrów gruntów na 16ha,ale w tym prawie 2ha to nieużytki i na dopłaty piszę 14ha z groszami.

Od jakiego areału ARiMR policzy mi punkty? 16? czy 14?

To w miarę istotne bo jestem z kuj-pom. i załapałbym się w wyższym przedziale punktowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Pkt są naliczane na podstawie kolumny 10 w tabeli 2, w biznesplanie. Jeśli masz te nieużytki oznaczone na wypisie z rejestru gruntów jako "n" (nieużytki) to nie możesz ich dać do tej kolumny. Jeśli natomiast jest to grunt orny z klasą gleby na wypisie a w rzeczywistości tego nie uprawiasz to wtedy wpisujesz do kolumny 10 i wtedy pkt będą naliczone na 16ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Wow, niemal maksimum :) Premia w kieszeni. Ile miałeś ha, jakie wykształcenie i który powiat?

 

Świętować będę gdy konto wzbogaci się o 100 tys zł. We wniosku mam 31 h czyli dokładnie 2x wojewódzka, (nie chcieliśmy póki co z ojcem robić więcej bo cały czas mamy małą nadzieje na skorzystanie ze starego MGR), wykształcenie 5/5 - wyższe nierolnicze + podyplomowe rolnicze, powiat Żnin 3,47 pkt.

 

W Małopolsce nie jest aż tak wiele wniosków, wczoraj było ok. 300 złożonych. Więc nie wiem, które województwa tak nabijają ilość tych wniosków.

 

W Podkarpackim wczoraj było wszystkich tylko 200.

 

Ciekawe co powie na to nasz kolega który twierdzi że "lwią część" 8 000 tys wniosków zgarnie "szczęśliwa siódemka" :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nierozumiem tylko po co przesuwają jeszcze nabor na poniedziałek jeżeli chętnych jest już dużo więcej niż srodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

 

 

Myślę że nie będzie problemu. Teraz łatwiej Ci osiągnąć esu niż temu co ma podobną powierzchnię w innym regionie. A fakt, z 10ha zrobić 4 esu to sztuka bo mało kto pójdzie na jakieś ziółka czy sałatę. Za duże koszty.... Truskawki? Też wsadź kasę w 3ha i potem albo nie ma ceny albo zmarzły albo coś tam... no i też kto to zbierze i zadba skoro ludzi nie ma i nie mają pojęcia...

 

Nie rozumiemy sie... spodziewam sie se w tym naborze sie nie zalapie, bo mam 23ha i tylko 8.25 pkt za to. Mam nadzieje ze w nastepnym navorze bede mial szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@DawidWawer w tym województwie, w którym znajduję się większość gruntów. Tak czytam i czytam i czuję nutę zawiści po niektórych wpisach. To, że ktoś zdobędzie powiedzmy te 10pkt, nie posiada wykształcenia nie znaczy, że zależy mu tylko na pieniądzach i nie chce rozwijać gospodarstwa. Sam będę miał punkty tylko za ziemię plus bezrobocie więc jak ktoś wyżej ujął "śmiech na sali". Aczkolwiek mam obronę w przyszłym roku w marcu i wtedy już będę posiadał wykształcenie - znam masę osób w podobnej sytuacji, nikomu nie zależy na samej kasie tylko rozwoju gospodarstwa. Więc nie dzielmy ludzi na Nas i Tych, pazernych na kasę.

Edytowano przez k0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem tylko po co przesuwają jeszcze nabor na poniedziałek jeżeli chętnych jest już dużo więcej niż srodkow

 

 

Jak ktoś nie ma zamiaru składać to 1 dzień naboru więcej go do tego nie zmotywuje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Witam, staram się rownież o dofinansowanie. Mieszkam w woj. śląskim ale większość pola mam w świętokrzyskim a moja pytanie brzmi z jakiego woj. bedzie mi liczone bezrobocie i srednia wielkosc powierzchni gruntów? Z woj mojego zamieszkania czy z woj gdzie mam dzialki? Wniosek musiałem zawozić do Kielc.

 

Jak Wy liczycie te punkty ? za bezrobocie i grunty rolne? Na wniosku mam 13ha. To ile bede mial za to punktów no i ile za bezrobocie?

 

No ja jestem w szoku ile wniosków zostalo złożonych.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Z tego co się orientuję to bezrobocie będzie liczone z powiatu w którym masz położone gospodarstwo tz. jeżeli większą część gruntów ornych masz położonych w województwie świętokrzyskim to z powiatu w tym województwie masz liczone bezrobocie.

 

Za grunty masz coś ok. 11 z groszem, natomiast z bezrobociem trzeba znać powiat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a czy pozostale użytki rolne (nieużytkowane rolniczo) licza się do punktacji ???

 

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

18 pkt mi wychodzi, mało bo za wykształcenie mam 0, i bądź tu mądry. Ktoś przepisze 12 ha i ma wykształcenie i ma w raz więcej pkt :D

No nic, trzeba czekać. Zobaczymy ile będzie wniosków. Na bank 16k pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja dziś byłem w Toruniu złozyć wniosek. Masa ludzi. Sam mam ok 23-24 pkt.Za bezrobocie mam 5 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Można jakoś samemu obliczyć punkty za ziemie ? Jeśli tak to prosiłbym o podanie jakiegoś przykładu.

Edytowano przez CrazyFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można jakoś samemu obliczyć punkty za ziemie ? Jeśli tak to prosiłbym o podanie jakiegoś przykładu.

 

Patrz TRYB PRZYZNAWANIA POMOCY w http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Mam pytanie

Planuje zakup gruntów rolnych i najprawdopodobniej zrobię to na początku roku 2015, więc rokiem bazowym jest 2014 ? (tak mi powiedzieli w ODR)

I jeszcze druga sprawa, w tabele wpisuje koniczyna i lucerna zielonka, ale to będę dopiero miala po zakupie gruntu, a teraz ten grunt jest ugorem.

w ODR powiedzieli, że mam wpisać w tabeli ESU ugór, by bylo widać , że w bazowym roku mam zero ESU a w docelowym ponad 5.

Ale nie ma takiej możliwości, nie ma w tabeli ugór,

więc zrobiłam tak, że rok bazowy 2014 zostawiłam pusty a docelowy 5 esu.

w innej tabeli gdzie jest podział na wszytskie lata w 2014 jest pusto a w następnych są hektary koniczyny i lucerny.

 

Jeszcz pytanie odnoścnie dzierżaw, jeśli podpisze dzierżawe na 10 lat od osoby która składa wnioski o dopłaty, ja złożę dopiero pierwszy wniosek w maju 2015, to agencja może skontrolować mnie przed wypłatą środków, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa skoro dopłaty są na inną osobę?

Mój znajomy miał kontrolę gospodarstwa przed wypłatą pieniędzy... skontrolowali czy faktycznie ma to co wpisał we wniosku i wyszło, że sam nie uprawia, kasy nie dostał.

z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj