Polecane posty

jaroWM    44

niemożliwe - cyt. z dzisiaj ze strony Agencji: "Do 13 czerwca br. wnioski o takie wsparcie złożyło w Oddziałach Regionalnych ARiMR 11100 młodych rolników, a nabór, który rozpoczął się 15 maja potrwa do 21 czerwca 2014 r. Agencja ma do rozdzielenia na przyznanie takiej pomocy ok. 800 mln zł."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

dzwoniłem, nabór jest do 21.06, a z racji że 21 przypada w sobotę (dzień wolny od pracy), najprawdopodobniej w środę Sawicki ogłosi że ostatni dzień przyjmowania wniosków będzie z poniedziałek za tydzień, i stąd pewnie ta błędna informacja w mediach :) Ktoś pewnie nie do końca zrozumiał intencji ARiMR i pomyślał, że koniec naboru jest już dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Może papier im się skończył?? Albo długopisy wyczerpały. Nie mniej, nabór jest do 21 czerwca a wnioski wysłane np. pocztą 21 czerwca będą spływać jeszcze przez następny tydzień (poczta na Świętokrzyskiej w Warszawie jest czynna całą dobę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mam 16 ha na podstawie wypisów z rejestrów gruntów ale obrabiam i dopłat biorę za 15ha (około 1 ha to nieużytki podmokłe łąki,takie tam bagno w kilku działkach) to Agencja policzy mi punkty za te 15ha?tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dziś jak odbierałem zaświadczenie z US to 4 osoby składały wniosek o zaświadczenie, myślę, że ilość wniosków na koniec może być bardzo duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

dziś złożony wniosek w Warszawie, ok. godz. 10 kolejka 10-15 osób,

jak wnioskuje po numerze sprawy wniosków ok. 1900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Tak apropo, czy młody rolnik (dostanie dofinansowania) może wybrać się na studia dzienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Roxer, może. Chociaż dla mnie głupotą jest dawanie MR osobie, która wraca do domu np tylko na weekendy, a w tygodniu studiuje sobie w mieście. Na pewno takich przypadków jest wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja: na takiego samego maila wysłanego do ARIMR i do Ministerstwa Rolnictwa dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czego dotyczyło pytanie?

jeśli przedłużą składanie wniosków do kolejnego poniedziałku, to sporo osób pójdzie do sądu:p bo wszystkie osoby którym zabraknie kilka miejsc będą zwalać winą na tych co wnieśli po 21.

Moim zdaniem termin jest 21 i nie powinno być przedłużane, jak ktoś się spóźni jego wina, a nie od dziś wiadomo że w sobotę wniosków nie można składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ale jaja: na takiego samego maila wysłanego do ARIMR i do Ministerstwa Rolnictwa dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi ;)

 

 

Możesz napisać jakie pytanie zadałeś i odpowiedzi od nich, czy to info tajne przez poufne? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

czego dotyczyło pytanie?

jeśli przedłużą składanie wniosków do kolejnego poniedziałku, to sporo osób pójdzie do sądu:p bo wszystkie osoby którym zabraknie kilka miejsc będą zwalać winą na tych co wnieśli po 21.

Moim zdaniem termin jest 21 i nie powinno być przedłużane, jak ktoś się spóźni jego wina, a nie od dziś wiadomo że w sobotę wniosków nie można składać

 

 

Żadnego sądu nie będzie. Kwestia tego czy nabór zakończy się w piątek czy może być przedłużony do poniedziałku na pewno rozbija się o kwestie formalne, zawarte w ramach dokumentów odnośnie programu. Mogło się tak zdarzyć że w dokumencie złożonym do unii ktoś wpisał ilość dni przyjmowania wniosku i policzył też sobotę, zamiast zapisać ramy czasowe od tego do tego dnia. To tylko moje gdybanie, ale nie zapominajmy, że dokumenty unijne tłumaczone sa na język polski z innych języków, przez co właśnie czasami wychodzą takie jaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Koledzy czy moge wydzierżawić działke na której stoją budynki ale w umowie zapisac ze tylko same grunty orne bez budynków pomimo ze są na jednym numerze działki?no i czy to przejdzie w ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Panowie 21 czerwca to żadna pomyłka tylko najnormalniejsza informacja. Oddziały regionalne ARiMR będą czynne również tego dnia (sobota) i będzie można wniosek tego dnia złożyć - przedłużania do poniedziałku nie będzie!

 

Odtwórzcie sobie nagranie z Dyrektorem Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych ARiMR z dnia 13 czerwca - na stronie ARiMR to wszystko Wam wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Ja tam wiem co słyszałem, tym bardziej że dzwoniłem i do centrali w Warszawie na Poleczki i do Agencji w Lublinie (Elizówka). W lublinie pani dodatkowo wyraźnie stwierdziła że gdyby miała pracować w sobote 21 czerwca, to już pewnie by o tym wiedziała :) ale ostateczna decyzja na pewno ukaże się w formie jakiegoś komunikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz napisać jakie pytanie zadałeś i odpowiedzi od nich, czy to info tajne przez poufne? ;>

 

 

Zakup maszyn używanych:

 

Czy może być umowa kupna sprzedaży - ARIMR tak, Min Rol - nie, tylko faktura

Czy trzeba rzeczoznawcę - ARIMR - nie, Min Rol - tak

Czy możliwy zakup od osoby fizycznej ARIMR - tak, oby nie od rodziny, Min Rol - tylko od podmiotu zajmującego się sprzedażą

Płatnośc - ARIMR - dowolna, Min Rol - tylko i wyłącznie bezgotówkowa


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buyko    0

Ja tam wiem co słyszałem, tym bardziej że dzwoniłem i do centrali w Warszawie na Poleczki i do Agencji w Lublinie (Elizówka). W lublinie pani dodatkowo wyraźnie stwierdziła że gdyby miała pracować w sobote 21 czerwca, to już pewnie by o tym wiedziała :) ale ostateczna decyzja na pewno ukaże się w formie jakiegoś komunikatu.

 

Centrala to może nie pracować bo z tego co się orientuję wnioski na MR przyjmują tylko regionalne oddziały agencji. Natomiast Pani z Lublina może się kwestią MR nie zajmuje i pracować nie musi. Poza tym aby przyjmować wnioski to może przyjść dwóch pracowników i portier. Wstępna weryfikacja - czy są wszystkie strony i załączniki, potwierdzenie autentyczności DO i dyplomów...i tyle ich pracy w sobotę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaKul    1

Z kolei mój ojciec był dzisiaj w urzędzie gminy i kobieta wyczytała mu jakiś paragraf, że nie ma możliwości by przepisał Mi w dzierżawę ziemię co wiadomo jest potrzebnym warunkiem by ubiegać się o premię. Koleś wypełniający wniosek mówi, że pierwszy raz o takim czymś słyszy. Dodatkowo dowiedziałem się, że za mój ukończony kierunek nie otrzymuje się dodatkowych punktów a jest to Mechanika i Budowa Maszyn a jakieś Architektura krajobrazu się łapie. Co myślicie o tej dzierżawie, u was nie robią z tym żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

'Jakis paragraf'? Chcesz konkretnych odpowiedzi to konkretnie napisz o co jej chodzilo, nikt wrozka nie jest do czego konkretnie sie przyczepila i jakie prawa przytoczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

'Jakis paragraf'? Chcesz konkretnych odpowiedzi to konkretnie napisz o co jej chodzilo, nikt wrozka nie jest do czego konkretnie sie przyczepila i jakie prawa przytoczyla.

 

Niech kobitka poda jakiś przepis, który uniemożliwia dzierżawę to będziemy dyskutować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj