Polecane posty

Maciek1091    2

Szymon, no chyba muszą być duże gospodarstwa. W końcu coś tą średnią podbiło. + macie taki, że u Was są lepsze ziemie niż na lubelszczyźnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Nie. Jak go wyślesz priorytetem to wtedy jest priorytetowy...

 

stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo - maks. 5 pkt. (oznacza to priorytet dla rolników gospodarujących na terenach na których panuje wysokie bezrobocie) Tak pisze na stronie arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Oznacza to że samo to że masz 5 pkt zwiększa szansę na MR i nic więcej. Jak masz za ziemię 5pkt i bezrobocie 5 pkt bez wykształcenia to i tak masz całe G punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Za ziemie nie wiem ile mam :P mam 17,17 ha w pomorskim (średnia woj 18,95 )

Edytowano przez CrazyFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Szymon, no chyba muszą być duże gospodarstwa. W końcu coś tą średnią podbiło. + macie taki, że u Was są lepsze ziemie niż na lubelszczyźnie :)

 

średnią podbiło kilka wielkich gospodarstw(ponad 1000 ha) np taki Poldanor. Ale czy to wina pozostałych rolników?

gdyby odjąć top 50 największych gospodarstw, to okazałoby się że średnia pow jest drastycznie niższa

Cieszę się że poruszyłeś ten temat, bo tu jest problem. Gospodarstw które kwalifikują się do złożenia wniosku jest dramatycznie mało(widać to po ilości złożonych wniosków), co więcej, dostają bardzo mało pkt za powierzchnie gospodarstwa.

 

posługujesz się jakimiś danymi że stwierdzasz że w zachodniopomorskim są lepsze gleby? domyślam się że zgadujesz, bo gleby tam nie są wcale dobre, są zdecydowanie gorsze niż w 7 uprzywilejowanych województwach.

 

stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo - maks. 5 pkt. (oznacza to priorytet dla rolników gospodarujących na terenach na których panuje wysokie bezrobocie) Tak pisze na stronie arimr

 

bzdura... w obecnej klasyfikacji nie ma dosłownie żadnego zróżnicowania jeżeli chodzi o punkty za bezrobocie między województwami, to chyba tylko próba stworzenia iluzji że bezrobocie ma jakieś znaczenie.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Wymień w końcu mi te uprzywilejowane województwa, nie chce mi się szukać :)

Posługuję się wiedzą nabytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Wymień w końcu mi te uprzywilejowane województwa, nie chce mi się szukać :)

Posługuję się wiedzą nabytą.

 

to podziel się danymi, a nie przypuszczeniami.

google.com nie boli - 7 województw o średniej mniejszej niż 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Skoro to są przypuszczenia to pochwal się jakie masz dokładnie klasy ziemi. Pytanie: a skąd wiesz, że kasa pójdzie tam gdzie średnia jest niższa niż 10 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Skoro to są przypuszczenia to pochwal się jakie masz dokładnie klasy ziemi. Pytanie: a skąd wiesz, że kasa pójdzie tam gdzie średnia jest niższa niż 10 ha?

 

nie można z tobą poważnie dyskutować. Piszesz coś z powietrza, bez żadnych merytorycznych podstaw i chcesz żebym udowadniał że nie masz racji, w momencie w którym to na tobie spoczywa ciężar dowodu.

 

Co za różnica jaką ja mam glebę jeżeli rozmawiamy o całym województwie? (pisałem już jaką mam)

 

kasa pójdzie w te 7 województw, bo zasady są tak skonstruowane, żeby się tak stało.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Może tak koniec tego beczenia i obrażania się na cały świat ? Już mi bokiem wychodzi w kółko to co piszesz o tych 7 województwach :blink: Są jakieś warunki i tak trudno się dostosować ? Ciekaw jestem co napiszesz gdy np. załapiesz się na MR. Czy też tak będziesz trąbił <_<

 

PS. jestem z podlaskiego jak coś i jakoś nie mam żalu do całego świata.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możw warto założyć osobny temat na takie dyskusje.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

szymon0 płacze tylko na forum pisząc swoje rozpaczliwe frazesy a nie wie jak punktowane są województwa które mają mniejszą średnią od krajowej w ha

rolnicy w tych województwach żeby osiągnąć 16 pkt potrzebują podwojonej średniej krajowej czyli 20,84 ha

bo co nie którzy tego nie rozumieją ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Panowie na tej dotacji świąt się kończy. Nie widzę sensu skakać sobie do gardeł. Kto dostanie to dostanie i tego żadnym gadaniem nie zmienimy. Więc czy warto skakać sobie no gardeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

przez takie gospodarstwa jak Stokłosy zawyżone są średnie województwa jak on sam ma 18 tysięcy hektarów i wiele innych i taka jest polityka z tą średnią województw

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulHertan    0

 

te które mają średnią powierzchnie gospodarstwa poniżej 10 ha

za te 10 ha można mieć już 10 pkt

i tam zostaną utopione wszystkie środki

 

 

a kto ma w tych województwach po 10 ha , jak średnia jest ok 4 ha małopolska , podkarpackie.. by uzyskać 16 punktów trzeba mieć 21 ha - a to nie nade częste "tutaj". Do tego 0 za bezrobocie etc. Nie ma uprzywilejowanych województw!! Też bym chciał wojewódzką, a nie krajową , bo wielu z "uprzywilejowanych" miałoby szansę ,a tak to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jesteś w uprzywilejowanym województwie :) więc wyluzuj.

jak się nie mylę masz 16 pkt za 20 ha(czy 15 ha ?), ja mam 23 ha w zachodniopomorskim i tylko 8,25 pkt za to...

 

kolego, ale u nas 60 ha to jak u Was 200 :D. w moim regionie średnia gospodarstwa wynosi może z 5ha.... o pole ciężko, u nas praktycznie nie da się powiększyć gospodarstwa do 200ha... i nie ma ładnych kawałków ziemi z ANR tylko jakieś same ary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Mógł by dziś informatyk z ARiMR się wysilić, odświeżyć liczbę złożonych wniosków a mieli byśmy nowy temat do obgadania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

nie przeżywajcie tak strasznie w tych województwach co są niby uprzywilejowane będzie mało wniosków bo będzie ciężko uzyskać nawet średnią krajową więc nie ma się czym przejmować . a tak poza tym byłem złożyć wniosek w piątek rano i w Rzeszowie byłem 178 więc na podkarpaciu nie ma dużo wniosków .

 

nie przeżywajcie tak strasznie w tych województwach co są niby uprzywilejowane będzie mało wniosków bo będzie ciężko uzyskać nawet średnią krajową więc nie ma się czym przejmować . a tak poza tym byłem złożyć wniosek w piątek rano i w Rzeszowie byłem 178 więc na podkarpaciu nie ma dużo wniosków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

a tak przy okazji, żeby dołożyć ognia ( :D) np w lubelskim też mamy np PPUH PRO-HAND Parczew, mające 500ha, GR Hutcze 870ha, GR Koroszczyn 850ha, mam wymieniać dalej? A mimo to w lubelskim mamy średnią wielkość gospodarstwa na poziomie 8ha (mimo nabijania średniej przez molochy). Więc ile ziemi może mieć przeciętny Lubelski rolnik? Tak wiec śmiać mi się chce, jak ktoś pisze że ma problem, że ma mało punktów do MR bo ma tylko 20ha ziemi...

 

Więc Szymon0 - Zamień się ze mną, albo z moim sąsiadem. On na pewno odda Ci premię MR (jeżeli ją dostanie), ale zamień swoje 20+ha gospodarstwo na jego 9ha, 4/5 klasa ziemi + 100 tys zł :)

 

 

A teraz całkiem serio. Wierzcie lub nie, ale w Ministerstwie pracują ludzie rozumni, myślący, wykształceni. Dodatkowo posiadają oni statystyki, wyniki badań i analiz. Operując tymi danymi stworzyli program, który zasili w środki rolników, którzy ich zdaniem najbardziej jakiej pomocy potrzebują. I na nic się zda nasze gdybanie czy wylewanie żali. Ten program został skonstruowany tak a nie inaczej, gdyż taki był cel ministerstwa rolnictwa. Być może następne programy będą ułożone inaczej, aby udzielić pomocy rolnikom z poza tych 7 województw o których mowa była w tej zażartej dyskusji prowadzonej przez ostatnie kilka dni, może punkty będą przydzielane na podstawie innych kryteriów, ale jeżeli chodzi o obecny nabór - nic nie zmienimy :) I należy się z tym pogodzić.

Edytowano przez Mlooody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

 

 

 

A teraz całkiem serio. Wierzcie lub nie, ale w Ministerstwie pracują ludzie rozumni, myślący, wykształceni. Dodatkowo posiadają oni statystyki, wyniki badań i analiz. Operując tymi danymi stworzyli program, który zasili w środki rolników, którzy ich zdaniem najbardziej jakiej pomocy potrzebują. I na nic się zda nasze gdybanie czy wylewanie żali. Ten program został skonstruowany tak a nie inaczej, gdyż taki był cel ministerstwa rolnictwa. Być może następne programy będą ułożone inaczej, aby udzielić pomocy rolnikom z poza tych 7 województw o których mowa była w tej zażartej dyskusji prowadzonej przez ostatnie kilka dni, może punkty będą przydzielane na podstawie innych kryteriów, ale jeżeli chodzi o obecny nabór - nic nie zmienimy :) I należy się z tym pogodzić.

 

W następnym naborze nie będzie już takich problemów :D Pieniędzy będzie "pełna pula" a chętnych z racji wielu nowych "utrudnień" proporcjonalnie nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

A teraz całkiem serio. Wierzcie lub nie, ale w Ministerstwie pracują ludzie rozumni, myślący, wykształceni. Dodatkowo posiadają oni statystyki, wyniki badań i analiz. Operując tymi danymi stworzyli program, który zasili w środki rolników, którzy ich zdaniem najbardziej jakiej pomocy potrzebują. I na nic się zda nasze gdybanie czy wylewanie żali. Ten program został skonstruowany tak a nie inaczej, gdyż taki był cel ministerstwa rolnictwa. Być może następne programy będą ułożone inaczej, aby udzielić pomocy rolnikom z poza tych 7 województw o których mowa była w tej zażartej dyskusji prowadzonej przez ostatnie kilka dni, może punkty będą przydzielane na podstawie innych kryteriów, ale jeżeli chodzi o obecny nabór - nic nie zmienimy :) I należy się z tym pogodzić.

 

miejmy nadzieję że w przyszłości pozostałe województwa wpadną w łaski ustalających zasady i ktoś z 20 ha z zachodniopomorskiego będzie miał jakieś szansę na premię :)

 

I pkt za bezrobocie będą przyznawane w odniesieniu do wszystkich powiatów w Polsce, zamiast w województwie, bo o ile można pracować w sąsiednim powiecie, to odległość do innego województwa to uniemożliwia. Co czyni obecny system przyznawania dodatkowych pkt bezcelowym, bo nie premiuje województw z najwyższym bezrobociem.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Na jakiej zasadzie przeliczamy stopę bezrobocia na pkt?? 14 powiatów w woj, z czego mój jest na 3 miejscu ;) Jak ułożyć proporcję??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Na jakiej zasadzie przeliczamy stopę bezrobocia na pkt?? 14 powiatów w woj, z czego mój jest na 3 miejscu ;) Jak ułożyć proporcję??

 

 

5/14*3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj