Polecane posty

warchest    253

a jak na maszyny zlozylem i przyznaja a to mozna na ziemi pozniej zmienic i czy cena jakas jest konkretna na ziemie czy pisze sie ze dzialak np 2 ha czy 5 ha czy jak to jest z tym ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Koledzy czy wiadomo kiedy ukażą się jakieś wstępne listy dotyczące młodego rolnika ??

 

Jeszcze z dobre 2 miesiące.

 

Czy jeżeli pomoc zostanie już przyznana można zmienić maszyny które były wcześniej wpisane na inne np sadzarka do ziemniaków na sortownik albo np położenie kostki na podwórku?

 

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak na maszyny zlozylem i przyznaja a to mozna na ziemi pozniej zmienic i czy cena jakas jest konkretna na ziemie czy pisze sie ze dzialak np 2 ha czy 5 ha czy jak to jest z tym ?????????

i jak to z tym jest kolego freetaxi jak moglbys odpowiedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a jak na maszyny zlozylem i przyznaja a to mozna na ziemi pozniej zmienic i czy cena jakas jest konkretna na ziemie czy pisze sie ze dzialak np 2 ha czy 5 ha czy jak to jest z tym ?????????

 

Można. Według przepisów cena za 1 ha nie może odbiegać rażąco od ceny rynkowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dziek iza dopowiedz ale cena rynkowa a cena rzeczywista to 2 rozne rzeczy u nas np jakby dobrze sie trafilo to ok 50 ys za ha moze by i kupil cos to wtedy trzeba by kredytu dobrac i agencyjna cena by wyszla mozna z kredytem to laczyc i czy nie ebdzie duzo problemow ze zmiana zamiast zakupu maszyn na ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

dziek iza dopowiedz ale cena rynkowa a cena rzeczywista to 2 rozne rzeczy u nas np jakby dobrze sie trafilo to ok 50 ys za ha moze by i kupil cos to wtedy trzeba by kredytu dobrac i agencyjna cena by wyszla mozna z kredytem to laczyc i czy nie ebdzie duzo problemow ze zmiana zamiast zakupu maszyn na ziemie ?

 

We wcześniejszych naborach nie było problemów więc i tu nie powinno być.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Ze zmianą problemu nie będzie jednak o wszytskim musisz powiadomić agencję i dokonać korekty we wniosku tak aby potem w przypadku kontroli nie było żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

 

Liczy się stan faktyczny kolego. Czyli dostaniesz tyle punktów za wykształcenie jakie masz w dniu składania wniosku.

 

czyli jeśli w dniu składania wniosku nie posiadam wykształcenia rolniczego to będzie 0 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

czyli jeśli w dniu składania wniosku nie posiadam wykształcenia rolniczego to będzie 0 pkt?

 

Tak. Będzie 0 pkt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nom tak jakoś miało być koniec lipca początek sierpnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

W młodym rolniku sprawdzają wnioskowaną maszynę na dany areał ? Bo np. chce wziąć opryskiwacz 2500 l na 25 ha czy będzie z tym problem ?

 

U mnie musiałem zmniejszyć wały uprawowe z 6m na szerokość 4m, bo miałem za mały areał.

 

Kolego ja na 30 h wnioskuje o kombajn zbożowy 205km, 4,85 heder. Pani prowadząca wniosek twierdzi że wielkość areału nie ma tutaj znaczenie.

 

Chciałbym składać wniosek do tej Pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie musiałem zmniejszyć wały uprawowe z 6m na szerokość 4m, bo miałem za mały areał.

 

 

 

Chciałbym składać wniosek do tej Pani.

 

Niestety jak sami widzicie nie ma jednolitego systemu weryfikacji wniosków w Arimr. Jedni mówią jedno, drudzy znowu co innego. Zależy na kogo trafi. Ja osobiście tak jak pisałem wcześniej nie spotkałem się z argumentem, żeby dopasowywać konkretne modele maszyn czy urządzeń do areału.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ile będę miał punktów za wykształcenie średnie nierolnicze?

we wniosku zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia rolniczego :D

 

0 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią łąki używane intensywnie od traw polowych na zielonkę?

Czy wypełnianie tabeli 3.4 Roczne obroty stada jest konieczne jeśli u mnie wahania są niewielkie? Bo z instrukcji wychodzi że tylko w przypadku dużych wahań stada tak?

Odpowie mi ktoś na powyższe?

 

Co do zwiększenia puli to z ARiMR w Gdyni wyszło info że Unia nie zgodziła się na to.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

U mnie musiałem zmniejszyć wały uprawowe z 6m na szerokość 4m, bo miałem za mały areał.

 

 

 

Chciałbym składać wniosek do tej Pani.

 

U nas facet na MGR dostał na 12 ha UR Forterrę 120 i pług obrotowy 4 skibowy :o pole oddalone od gospodarstwa 12m (przez drogę) więc różnie to bywa ;)

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A z jakich zwierząt składa się te Twoje stado ?

Tylko bydło mięsne czyli cielęta, opasy i mamki.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

To tak jak u mnie i ja nie robiłem tej tabeli. według mnie ona jest dla drobiu prosiąt itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Odpowie mi ktoś na powyższe?

 

Co do zwiększenia puli to z ARiMR w Gdyni wyszło info że Unia nie zgodziła się na to.

 

Jakiej puli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakiej puli ?

 

Bzdura z tym powiększeniem puli.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Czy to prawda że małżonek wnioskodawcy również musi przedstawić zaświadczenie z KRUS i US ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy to prawda że małżonek wnioskodawcy również musi przedstawić zaświadczenie z KRUS i US ?

 

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to jest napisane? Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię ( wiem, wiem nie znają się) ale babka mówiła że małżonek nie musi takich zaświadczeń przestawiać.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj