Polecane posty

dzikidaniel    227

Może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią łąki używane intensywnie od traw polowych na zielonkę?

Czy wypełnianie tabeli 3.4 Roczne obroty stada jest konieczne jeśli u mnie wahania są niewielkie? Bo z instrukcji wychodzi że tylko w przypadku dużych wahań stada tak?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

wiem o tym, że będą nowe zasady, ale ciekawi mnie czy coś takiego by wogóle przeszło, czy z góry mam sobie to odpuścić, bo żadne uzasadnienie nie pomoże jeżeli nie mam zwierząt

Ja wpisałem zakup maszyn, część bezpośrednio z premii MR ok 36tys. zł. i jedną napisałem że zamierzam kupić na MGR współfinansowaną ze środków MR. W moim przypadku jest to zestaw uprawowo siewny za ok. 67 tys. zł. koszty kwalifikowane w MGR to 60% ceny netto czyli 33tys.zł. reszta 34tys.zł. to koszty MR

 

 

Złożyłem 2go czerwca, pismo dostałem 9go i 7 dni na poprawki.

Składałeś pewnie w regionalnym oddziale. Ja jak składałem w powiatowym to kobitka powiedziała mi że z a ok 5 dni dotrze do regionalnego i tam jeżeli wyjdzie poprawka to za ok 7 dni dostanę wezwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dziś informatyk, co obrabia stronę Agencji zrobił sobie chyba wolne - dotąd nie ma aktualizacji złożonych wniosków (ost. 9275 na 11.06).

 

podejrzewam, że wczoraj 12.06 pękło 10 000, a zostało jeszcze 5 dni naboru... (5 x 800 = 4000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

dotradca mowil ze nie mozna laczyc obecnego MR z przyszlym programem MGR bo obecny MR jest z prow 2007-2013 a przyszly MGR 2014-2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

dotradca mowil ze nie mozna laczyc obecnego MR z przyszlym programem MGR bo obecny MR jest z prow 2007-2013 a przyszly MGR 2014-2020

 

a skąd on ma taką informację? przecież nigdzie nie jest tak napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

dziś informatyk, co obrabia stronę Agencji zrobił sobie chyba wolne - dotąd nie ma aktualizacji złożonych wniosków (ost. 9275 na 11.06).

 

podejrzewam, że wczoraj 12.06 pękło 10 000, a zostało jeszcze 5 dni naboru... (5 x 800 = 4000).

 

do 11.06 było 9275 czyli za środę, czwartek i piątek nie ma danych. Do tego jeszcze 5 dni. Zakładając po 700wniosków w tych 3 dniach i po 500 w kolejnych 5 daje nam to liczbę 4,6tys + 9,3 tys = 14 tys wniosków. Spać spokojnie mogą wszyscy powyżej 22 pkt. Ci co mają mniej jak 17 mogą powoli godzić się z tym że nie dostaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

a skąd on ma taką informację? przecież nigdzie nie jest tak napisane...

 

Dokładnie. Nie ma dość sprecyzowanej informacji na ten temat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

dotradca mowil ze nie mozna laczyc obecnego MR z przyszlym programem MGR bo obecny MR jest z prow 2007-2013 a przyszly MGR 2014-2020

 

A mi mowil ze mozna. Co to za roznica ze to srodki z 2007-2013?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Beczka 10 000 litrów na MR pewnie przejdzie bez problemu ale z MGR to już jest inna bajka! Kolega na stado krów dojnych 100 sztuk i szambo wielkości 1 000 000 litrów dostał właśnie na 10 000 litrów beczke a wnioskował na 12 000.

 

Byłem dziś w Toruniu złożyłem zmiane wniosku i zastanawiam się cały czas skąd biorą się chętni!? Kolejka dwa razy taka jak dwa tygodnie temu gdy składałem wniosek.. W każdym bądź razie teraz po zmianie będę spał spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

A ja byłem w wojewódzkim ARIMR na spotkaniu dla młodych rolników i mówili że będzie można łączyć MR ten nabór z MGR 2014-2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Spać spokojnie mogą wszyscy powyżej 22 pkt. Ci co mają mniej jak 17 mogą powoli godzić się z tym że nie dostaną...

 

No ciekawe skąd wiesz, że akurat poniżej 17pkt odpadną, a nie np 20. Przecież gro wniosków może być z liczbą pkt koło 10, albo 20. Loteria...

 

http://www.agrofoto....-macie-punktow/

Wrzucajcie info o punktach w celach poglądowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A ja byłem w wojewódzkim ARIMR na spotkaniu dla młodych rolników i mówili że będzie można łączyć MR ten nabór z MGR 2014-2020

Mówienie mówieniem a wszystko rozchodzi się wokół przepisów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy ktoś cos wie na tamt czy wogóle są jakieś szanse zwiększenia puli? czy skądś mogą jeszcze dorzucić kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja takie pytanko na szybko. Wiem, że przysyłają decyzje pozytywne co do przyznania MR, a jeśli ktoś nie dostaje to przyślą decyzje negatywne odmowne, czy nic nie przysyłają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Dziś od znajomego z ODR usłyszałem "mają dołożyć i wszyscy dostaną". Odpowiedziałem mu tylko "gdzieś już to słyszałem". Póki co na niczym stanęło dokładanie pieniędzy na MGR a huczeli o tym już 2 miesiące temu :/

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

W młodym rolniku sprawdzają wnioskowaną maszynę na dany areał ? Bo np. chce wziąć opryskiwacz 2500 l na 25 ha czy będzie z tym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

chcialem pisac mlodego rolnika jako wklad wlasny w MGR to powiedzial ze tak nie mozna i kazal wybrac jakies maszyny? ktos zlozyl wniosek na MR jako wklad wlasny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

W młodym rolniku sprawdzają wnioskowaną maszynę na dany areał ? Bo np. chce wziąć opryskiwacz 2500 l na 25 ha czy będzie z tym problem ?

 

Kolego ja na 30 h wnioskuje o kombajn zbożowy 205km, 4,85 heder. Pani prowadząca wniosek twierdzi że wielkość areału nie ma tutaj znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

chcialem pisac mlodego rolnika jako wklad wlasny w MGR to powiedzial ze tak nie mozna i kazal wybrac jakies maszyny? ktos zlozyl wniosek na MR jako wklad wlasny?

 

Ja. Jak dostanę wezwanie do korekty czy coś w tej sprawie to napiszę tu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Równo po trzech tygodniach od złożenia wniosku otrzymałem wezwanie telefoniczne z ARiMR żeby stawić się u nich i uzupełnić nieścisłości ale to dosłownie sprawy kosmetyczne. Pan z agencji na koniec zapytał się czy napewno zakupię sprzęt ujęty we wniosku, czy przykładowo zamiast przyczepy 8t nie będe chciał kupic 6t? Weryfikując wniosek powiedział ze nie będzie problemu z przyznaniem mi maszyn na gospodarstwo które chcę utworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a czy ktoś cos wie na tamt czy wogóle są jakieś szanse zwiększenia puli? czy skądś mogą jeszcze dorzucić kasy?

 

Trudno powiedzieć. Czas pokaże.

 

W młodym rolniku sprawdzają wnioskowaną maszynę na dany areał ? Bo np. chce wziąć opryskiwacz 2500 l na 25 ha czy będzie z tym problem ?

 

Nie powinno być z tym problemu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Koledzy czy wiadomo kiedy ukażą się jakieś wstępne listy dotyczące młodego rolnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czy jeżeli pomoc zostanie już przyznana można zmienić maszyny które były wcześniej wpisane na inne np sadzarka do ziemniaków na sortownik albo np położenie kostki na podwórku?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Co do poprawek, to z koleżanką składaliśmy dokumenty 19 maja o tej samej godzinie. Do niej list z rzeczami do poprawy przyszedł już 23 maja, a do mnie dopiero 6 czerwca (ten sam oddział- Olsztyn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj