Polecane posty

Szyszek3005    0

Lepiej zrobić kurs R3 czy R16? W Gronowie woj. kujawsko pomorskie taki kurs jest darmowy. Zaocznie zjazdy co 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @szymon0 ja powiem ci czym się różni rolnik z tych 7 woj. od tego z pozostałych 9. A powiem to na swoim przykładzie chodzi o różnice w klasach ziemi ja mam użytków rolnych 16.38 z tego 6.98 stanowią łąki położone na torfach. Jak łatwo policzyć ornego zostaje mi 9.40 ha. Z tego ponad 7 ha to grunty V VI i VIz klasy. A ty jaką masz klasę ziemi u siebie? W tamtym roku robili u nas aktualizację klas bonifikacyjnych gleby to facet powiedział do mnie tak: panie albo zasadź las albo otwieraj kopalnie. A ja żyję z tego. Po prababci i po wuju mam dodatkowo 8 ha i też połowa łąki a połowa orne. Wziąłbym więcej ornego w dzierżawę ale nie mam jak bo mentalność i podejście ludzi jest jaka jest sami nic nie robią ale i drugiemu nie dadzą nic zrobić. I czy te pieniądze z MR nie należą mi się? Chciałbym się rozwinąć ułatwić sobie pracę bo sam człowiek jest i musi sobie radzić nie ma kto pomóc. Dodatkowo w moich stronach jest takie rozdrobnienie gospodarstw i działek że gro czasu idzie na przejazdy. Ja nie płacze i nie zazdroszcze nikomu bo to co mam zawdzięczam swojej pracy i pracy moich rodziców. Nauczyłem się jednego jak umiesz liczyć to licz na siebie najlepiej na tym wyjdziesz. Może i jestem mikrogospodarstwem ale to gospodarstwo zapewnia mi, żonie, naszym dzieciom oraz rodzicom i dziadkom godne życie. Jak dostanę MR to dobrze jak nie to trudno nie będę płakał tylko będę żył dalej i kombinował jak rozwijać się i dalej godnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

puste? No słuchaj znam osoby które oddaja kasę za te puste wymagania. Nie napisałem że każdego to spotka ale każdy niech się z tym liczy. Mógłbyś napisac mi w którym miejscu sie ze mna nie zgadzasz, będzie to owocowało dla innych. Ja ostrzegam, a każdy sobie rozważy czy podoła z wymogami czy nie, tyle.

Nie chodzi o to czy się zgadzam czy nie lecz o ład i skład Twojej wypowiedzi. Przeczytałem ją, ale z wielkim trudem zrozumiałem o co chodziło. W niektórych momentach przytaczałeś jakieś niestworzone rzeczy i sumując to wszytko wyszło mi że jest to biadolenie.

Myślę że intencje miałeś dobre, ale jakoś tak chaotycznie wyszło. Moim zdaniem koniec tematu, było minęło. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Kolego @szymon0 ja powiem ci czym się różni rolnik z tych 7 woj. od tego z pozostałych 9. A powiem to na swoim przykładzie chodzi o różnice w klasach ziemi ja mam użytków rolnych 16.38 z tego 6.98 stanowią łąki położone na torfach. Jak łatwo policzyć ornego zostaje mi 9.40 ha. Z tego ponad 7 ha to grunty V VI i VIz klasy. A ty jaką masz klasę ziemi u siebie? W tamtym roku robili u nas aktualizację klas bonifikacyjnych gleby to facet powiedział do mnie tak: panie albo zasadź las albo otwieraj kopalnie. A ja żyję z tego. Po prababci i po wuju mam dodatkowo 8 ha i też połowa łąki a połowa orne. Wziąłbym więcej ornego w dzierżawę ale nie mam jak bo mentalność i podejście ludzi jest jaka jest sami nic nie robią ale i drugiemu nie dadzą nic zrobić. I czy te pieniądze z MR nie należą mi się? Chciałbym się rozwinąć ułatwić sobie pracę bo sam człowiek jest i musi sobie radzić nie ma kto pomóc. Dodatkowo w moich stronach jest takie rozdrobnienie gospodarstw i działek że gro czasu idzie na przejazdy. Ja nie płacze i nie zazdroszcze nikomu bo to co mam zawdzięczam swojej pracy i pracy moich rodziców. Nauczyłem się jednego jak umiesz liczyć to licz na siebie najlepiej na tym wyjdziesz. Może i jestem mikrogospodarstwem ale to gospodarstwo zapewnia mi, żonie, naszym dzieciom oraz rodzicom i dziadkom godne życie. Jak dostanę MR to dobrze jak nie to trudno nie będę płakał tylko będę żył dalej i kombinował jak rozwijać się i dalej godnie żyć.

 

mam IV/V(65%/35%) klasę

Rozumiem twoje położenie, zawsze będzie ktoś ze skrajnie dobrymi gruntami i przeciwnie(niezależnie od województwa)

 

klasa gleby generalnie nie różni tych województw tak znacznie(7 od pozostałych 9), i sądzę że jest odwrotnie niż twierdzisz... w tych 7 województwach jest lepsza gleba niż średnia krajowa.

 

czyli wracamy do punktu wyjścia.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Tak samo jest właśnie w u nas w Lubuskim średnia woj. bardzo wysoka bo ponad 20ha. Aby uzyskać większą ilość punktów to troszeczkę trzeba mieć tej ziemi. Jeżeli natomiast chodzi o klasę ziemi to w mojej okolicy jest zróżnicowania i przeważnie te mniejsze gospodarstwa mają te "złote piaski" czyli V-VIz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Ta duża ilość wniosków do 11.06 wzbudza trochę we mnie obaw, mimo iż jestem z woj. lubelskiego i przekraczam średnią krajową, zwłaszcza że biorąc pod uwagę jeszcze sporo dni zostało.

 

 

Słyszałem że kwota będzie wypłacana w ratach, pierwsza 80% druga 20%, czy ktoś wie w jakim okresie będzie wypłacona ta druga rata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ta duża ilość wniosków do 11.06 wzbudza trochę we mnie obaw, mimo iż jestem z woj. lubelskiego i przekraczam średnią krajową, zwłaszcza że biorąc pod uwagę jeszcze sporo dni zostało.

 

 

Słyszałem że kwota będzie wypłacana w ratach, pierwsza 80% druga 20%, czy ktoś wie w jakim okresie będzie wypłacona ta druga rata?

 

Źle słyszałeś. Jeśli chodzi o ten nabór dostaniesz 100 % kwoty od razu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

zamiast zabijać się na forum o te pieniądze najpierw napiszcie wniosek i go złóżcie w czym pomoże użytkownik "freetaxi", a ma pojęcie co robi e przeciwieństwie do niektórych naciągaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Witam. Mam pytanie w sprawie punktacji jeśli ktoś uzupełnia wykształcenie to dostaje tyle pkt ile będzie miał gdy je uzupełni, czy tyle pkt co do wykształcenia jakie am nadzień składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam. Mam pytanie w sprawie punktacji jeśli ktoś uzupełnia wykształcenie to dostaje tyle pkt ile będzie miał gdy je uzupełni, czy tyle pkt co do wykształcenia jakie am nadzień składania wniosku?

 

Liczy się stan faktyczny kolego. Czyli dostaniesz tyle punktów za wykształcenie jakie masz w dniu składania wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

Mógłbyś napisać co miałeś do poprawki.

 

 

Trochę drobnicy do poprawek typu: brak podpisu, brak skreślenia w oświadczeniu.

No i błąd przy powierzchni UR o cale 8 arów. Poprawiłem, zawiozłem, porozmawiałem z miłą panią z agencji. Zważywszy na to, że wniosek i PRG zrobiłem sam to nie jest źle. Teraz tylko oczekiwać, oczekiwać ...

 

Mam nadzieję, że nie na kolejną korektę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Mam jeszcze takie pytanie. We wniosku mam wpisane 17 ha , nie mam produkcji zwierzęcej i żeby wyszło mi 4 esu musiałbym sadzić 15 arów ziemniaków. I teraz taka kwestia, Np w trzecim roku kupiłbym ziemie lub przejął na dzierżawę notarialną, to jak to wtedy wygląda? Trzeba zrobić zmiane w biznesplanie odnośnie powierzchni i np nie musiałbym sadzic tych ziemniaków jeśli mieściło by się to w tych 30% zmian zasiewów czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

na 17 ha nie wychodzi Ci 4 esu? ja mam 18 i wychodzi mi ponad 5esu, a mam same zboża i trochę rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

na 17 ha nie wychodzi Ci 4 esu? ja mam 18 i wychodzi mi ponad 5esu, a mam same zboża i trochę rzepaku

 

To wszystko zależy od regionu jaki zamieszkuje. Dlatego możecie mieć inne wielkości ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zamieszkuje w wielkopolsce. Uprawiam głównie kukurydze na ziarno i pszenice. Mam kawałek łąki dlatego odchodzi z areału i ESU wychodzi mi tak w granicach 3,95 bez tych ziemniaków To jak to jest z tym? robi się zmianę w biznes planie czy ten areał który przybędzie się nie liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zamieszkuje w wielkopolsce. Uprawiam głównie kukurydze na ziarno i pszenice. Mam kawałek łąki dlatego odchodzi z areału i ESU wychodzi mi tak w granicach 3,95 bez tych ziemniaków To jak to jest z tym? robi się zmianę w biznes planie czy ten areał który przybędzie się nie liczy?

 

Łąki wpisałeś intensywnie czy ekstensywnie i czy w ogóle ją uwzględniłeś w ESU?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak zostalo dotarczony wniosek to jak beda jakeis ewentualne poprawki to kiedy wysla do poprawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a jak zostalo dotarczony wniosek to jak beda jakeis ewentualne poprawki to kiedy wysla do poprawek ?

 

W swoim czasie przyślą powiastkę. Przykład - wniosek złożony pierwszego dnia naboru w mazowieckim. Wezwanie przyszło tydzień temu 05 czerwca.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi mam pytanie, z racji czas nagli. Ojciec przepisze mi 12ha, planuje przeznaczyc premie na jalowki badz krowy miesne. Czy w takim wypadku wystarczy ze zloze biznesplan i wniosek i dostarcze dokumenty? W biznesplanie uwzglednil bym przepisanie ziemi dzialka z budynkami. Ale do rzeczy czy zdaze do 21 ile zajmuje zrobienie tego biznesplanu i reszta. Co do dokumentow to tez raczej nie trwa to dlugo.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj