Polecane posty

michalcium    1367

ja nie jestem niczyim ,,ziomkiem,, i jakoś te zasady mi odpowiadają (woj mazowieckie) 20 ha bedzie odpisane wiec jak dobrze licze to za to ok 15,5 pkt +bezrobocie ok 4,5 pkt co daje delikatnie ponad 20 pkt wiec wydaje mi sie ze szanse spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Gdyby pieniędzy było nie na 8 a na 18 tys wniosków nie było by tego tematu i podejrzeń o ewentualne przekręty i faworyzowanie "drobnych" województw, niestety pieniędzy jest tylko tyle i nie ma co się czarować że dołożą więcej bo ani pieniędzy ani czasu agencja mieć nie będzie. Powiem więcej jakiś czas temu w temacie "prow 2007-2013" użytkownicy nie kryli swego oburzenia jak można robić nabór MR skoro są ogromne braki pieniędzy w modernizacji? Swoje racje mieli bo w tej sytuacji niestety fiaskiem zakończy się zarówno MGR jak i MR.. Jak wcześniej ktoś wspomniał nigdy nie dogodzi się wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

szymon0

 

Człowieku nie panikuj. Robisz w gacie jakbyś miał 7 pkt. Właśnie o to chodzi że kwalifikacje rolnicze ma garść osób. Skąd to wiem? W latach ubiegłych po naborach w technikach zaocznych przybywało chętnych - w Siedlcach w TWP roczniki miały 50-60 osób. Wtedy kiedy ja zaczynałem - 2012 w lutym. W 2014 w styczniu egzamin. Było nas 18 osób z czego 3 albo 4 już miały premię.

 

Żeby mieć 16 pkt w województwach które mają poniżej średniej krajowej trzeba mieć 20,85ha. Myślisz że raptem się zbierze każdemu taka liczba w rejonach gdzie jest średnio 4-6ha? Oni ledwo na 10,42 wskoczą. Dlatego nie ma co panikować. Tam gdzie dużo wniosków tam duże rozdrobnienie.

 

Dodatkowo liczysz średnie bezrobocie na 2,5 pkt - też bzdety. Jedni dostaną 4 inni poniżej 1. Wrzuć na luz.

 

 

możemy sobie tutaj dywagować, ale wątpię, że coś to zmieni w kwestii rozlokowania środków w poszczególnych województwach.

ile masz pkt i ha? czy jest to tajemnicą?

 

przyjąłem 2.5, bo DOKŁADNIE taka będzie średnia - to jest oczywiste

 

w przypadku o których piszesz to 16 + 5 + 2.5 = 23.5 pkt....

a ja mam na myśli 10 ha + średnie 4pkt + 2.5 bezrobocie = 16.5 pkt...

 

tak jak pisałem 7 województw na 16 weźmie wszystkie środki, mikrogospodarstwa po 10 ha.

 

jak inaczej to nazwać jak nie skandalem?

 

ja nie jestem niczyim ,,ziomkiem,, i jakoś te zasady mi odpowiadają (woj mazowieckie) 20 ha bedzie odpisane wiec jak dobrze licze to za to ok 15,5 pkt +bezrobocie ok 4,5 pkt co daje delikatnie ponad 20 pkt wiec wydaje mi sie ze szanse spore

 

po prostu jesteś w jednym z 7 uprzywilejowanych województw, chociaż 20 ha to już małe gospodarstwo(nie mikro).

byłoby zadziwiające gdybyś nie dostał premii, a ktoś z 10 ha kawałek dalej się załapał.

 

Gdyby pieniędzy było nie na 8 a na 18 tys wniosków nie było by tego tematu i podejrzeń o ewentualne przekręty i faworyzowanie "drobnych" województw, niestety pieniędzy jest tylko tyle i nie ma co się czarować że dołożą więcej bo ani pieniędzy ani czasu agencja mieć nie będzie. Powiem więcej jakiś czas temu w temacie "prow 2007-2013" użytkownicy nie kryli swego oburzenia jak można robić nabór MR skoro są ogromne braki pieniędzy w modernizacji? Swoje racje mieli bo w tej sytuacji niestety fiaskiem zakończy się zarówno MGR jak i MR.. Jak wcześniej ktoś wspomniał nigdy nie dogodzi się wszystkim.

 

dogodzisz 8 tys, pytanie tylko którym?

możesz też dogodzić rolnictwu.

Można pakować wszystkie środki w 7 województw i mikrogospodarstwa, lub dać szansą też tym pozostałym rolnikom(przyszłym), przejmującym małe gospodarstwa, z realnymi szansami podniesienia konkurencyjności i gospodarzenia przez 20 lat, a nie przez 12 miesięcy KRUS.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

słuchaj składaliśmy znaczy sie ojciec składał na moderniznacje i przez 2 ha buraków nie można było na mleko złozyć i kasa przepadła takze niema co sie wkur... bo to nerw szkoda taki mamy system i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HulkHogan    0

Cześć,

 

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

 

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Cześć,

 

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

 

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź!

 

nie wiem jaka jest wasza opinia... ale to powinno być karalne, mam na myśli urzędnika który w tym uczestniczył (mam nadzieję, że to był tylko jeden epizod)

macie informacje gdzie i kto do tego dopuszczał?

jawny przekręt

czy ktoś nad tym jeszcze panuje?

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holeryk    0

Nie koniecznie w ZUS. Po 3 letniej karencji w KRUSie możesz dopisać działalność gospodarczą podlegającą pod KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Szymon. Ogarnij się chłopie. Dlaczego każdemu liczysz po 4 pkt za wykształcenie? Trzeba wpierw mieć technikum rolnicze - zakładam że 50% osób nie będzie miało żadnego wykształcenia i 0 pkt. Większość uderza na licea a potem jakieś studnia marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić. Warunek nieprowadzenia działalności rolniczej w rozumieniu rozporządzenia bardzo łatwo spełnić. Stąd takie duże zainteresowanie - wujek przekazuje fikcyjne na 10letnią dzierżawę swojemu np chrześniakowi - za 70 tys coś kupuje, 30 dostaje młody na swoje potrzeby. Obie strony zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Takie szybkie pytanie o wyliczenie pkt za powierzchnię gospodarstwa w przypadku gdy jest spełniona średnia krajowa, a do wojewódzkiej trochę brakuje. W jaki sposób wyliczamy ? Dzielimy średnią wojewódzką przez 10, a następnie powierzchnię gospodarstwa dzielimy przez powstały wcześniej wynik ? Z góry thx :)


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

a ja mam pytanie czy powierzchnia przeliczeniowa działek ma znaczenie ? wpisuje sie to w PRG? ( poza tabelą z klasa ziemi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szymon. Ogarnij się chłopie. Dlaczego każdemu liczysz po 4 pkt za wykształcenie? Trzeba wpierw mieć technikum rolnicze - zakładam że 50% osób nie będzie miało żadnego wykształcenia i 0 pkt. Większość uderza na licea a potem jakieś studnia marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić. Warunek nieprowadzenia działalności rolniczej w rozumieniu rozporządzenia bardzo łatwo spełnić. Stąd takie duże zainteresowanie - wujek przekazuje fikcyjne na 10letnią dzierżawę swojemu np chrześniakowi - za 70 tys coś kupuje, 30 dostaje młody na swoje potrzeby. Obie strony zadowolone.

 

 

Ja akurat nie mam rolniczego ale moje studia nie są jakieś tam "marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić" , więc nie wsadzaj wszystkich do jednego worka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy a ja z innej beczki, z racji że z prowu raczej na pewno nic nie wyjdzie przymierzamy się z ojcem by zmienić wniosek MR i zamiast ciągnika wstawić kombajn. Typowy kombajn 200 km mocy ok 4.8 heder. Nie ulega wątpliwości że dołożymy ziemi we wniosku na podwójną wojewódzką (ok 30h) by zapewnić sobie spokój i owe 16pkt za areał. Zastanawiamy się czy w zaopiniowaniu wniosku ma znaczenie wielkość areału podanego we wniosku..? Teoretycznie w MR nie ma sztywnych wytycznych jak to ma miejsce w MGR i nie ma min areału na który można otrzymać dany kombajn czy też ciągnik ale czy aby na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

 

Ja akurat nie mam rolniczego ale moje studia nie są jakieś tam "marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić" , więc nie wsadzaj wszystkich do jednego worka.

 

Kolego szanowny napisałem "większość" co nie oznacza że wszyscy. 70% studentów studiuje aby studiować a potem i tak nie pracuje w zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Kolego szanowny napisałem "większość" co nie oznacza że wszyscy. 70% studentów studiuje aby studiować a potem i tak nie pracuje w zawodzie.

 

czy ilość uzyskanych pkt i posiadanych ha przez Ciebie jest jakąś tajemnicą?

 

(co do reszty - mam nadzieję że upubliczniona zostanie informacja jak rozdysponowane zostały środki, na woj i pow gosp - wtedy dokończymy dyskusję)

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Tak, to tajemnica.

 

mazowieckie :)

jedno z uprzywilejowanych województw, pewnie masz z 10 ha i 20 pkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

szymon0 a Ty masz jakieś problemy ze sobą że innym zazdrościsz? No trudno takie zrobili zasady i nic nie zrobisz, płakać sobie możesz, że inni są w lepszej sytuacji (lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie) ale co to da?

Ale średnia gospodarstw w województwie skąd się wzieła u mnie w lubelskim jest dużo małych gospodarstw i średnia 7,5 ha więc ludzie mają problem dobić do 10,42 w zachodniopomorskim średnia gospodarstwa to ok 30 ha więc średnią krajową macie już na start.

Nie podoba sie to nie składaj i po problemie a to że innym wytykasz, że są w "lepszy" województwie to troche śmieszne...

I śmieszy mnie to że używasz sformułowania "mikrogospodarstow" które ma 10ha, człowieku u nas w Polsce jest taka śrenia co oznacza że średnio statystyczny Polski rolnik ma 10ha i nie ma za mało ani za dużo, ma po środku

 

I dalej nie powiedziałeś z jakiego powiatu jesteś. Ile ty masz tam bezrobocia? 40% że się tak wyróżnia na tle kraju?

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

szymon0 no i dobrze no człowieku daj juz spokój z tym zasad juz niezmienisz karty rozdane i tyle

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

szymon0 a Ty masz jakieś problemy ze sobą że innym zazdrościsz? No trudno takie zrobili zasady i nic nie zrobisz, płakać sobie możesz, że inni są w lepszej sytuacji (lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie) ale co to da?

Ale średnia gospodarstw w województwie skąd się wzieła u mnie w lubelskim jest dużo małych gospodarstw i średnia 7,5 ha więc ludzie mają problem dobić do 10,42 w zachodniopomorskim średnia gospodarstwa to ok 30 ha więc średnią krajową macie już na start.

Nie podoba sie to nie składaj i po problemie a to że innym wytykasz, że są w "lepszy" województwie to troche śmieszne...

I śmieszy mnie to że używasz sformułowania "mikrogospodarstow" które ma 10ha, człowieku u nas w Polsce jest taka śrenia co oznacza że średnio statystyczny Polski rolnik ma 10ha i nie ma za mało ani za dużo, ma po środku

 

I dalej nie powiedziałeś z jakiego powiatu jesteś. Ile ty masz tam bezrobocia? 40% że się tak wyróżnia na tle kraju?

 

tylko dzielę się swoim zdaniem, dzięki że dzielisz się swoim.

mi się pomysł MR podoba, tylko lokowanie środków w 7 na 16 województw już mniej :)

i 10 ha to mikrogospodarstwo, popatrz na temat z szerszej perspektywy, twoim rywalem na rynku nie jest sąsiad zza miedzy, weźmy pod uwagę unie europejską, jako wspólny rynek o podobnych standardach produkcji.

średnia w Niemczech - 45 ha, we Francji - 55 ha. Jak polskie rolnictwo może z nimi konkurować jeżeli w Polsce robi się projekt który de fakto zamurowuje gospodarstwa na poziomie 10 ha, a często te 15-25 ha z pewnym potencjałem konkurencyjności zostają ominięte z powodu lokalizacji o 300km od uprzywilejowanych(nie lepszych) województw?

 

nie napisałem że się wyróżnia w skali kraju, ale jest wysoko w pierwszej 100 na 380 powiatów, a mam za to 2.5-3 pkt na 5 pkt. Absurd?

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Szymon a gdzie wyślesz tych ludzi co skasują swoje 10ha ? Oni z tego żyją bo mają np produkcję zwierzęcą. W Polsce w rolnictwie zatrudnione jest ok 17 % osób. Zniszcz gospodarstwa do 15ha to Ci wzrośnie bezrobocie o 10 %. To co może Auschwitz uruchomić i nadwyżkę kominem puścić bo wielce pokrzywdzony Szymon nie dostanie 100tys?

 

A ja mam 10,42 ha, studia rolnicze i największe bezrobocie... cieszysz się?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cześć,

 

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

 

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź!

 

Nie można.

 

a ja mam pytanie czy powierzchnia przeliczeniowa działek ma znaczenie ? wpisuje sie to w PRG? ( poza tabelą z klasa ziemi)?

 

A co masz za pojęcie "powierzchnia przeliczeniowa"?

 

Znacie przypadki zwrotów premii?

 

Znam parę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Znacie przypadki zwrotów premii?

Oczywiście, nawet niedaleko koleś przepił wtedy 50 tys i musiał oddać z procentem to pole sprzedawał, i kilku było że szkoły nie zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Zwrot był po całości czy tylko część premii ?? Do wczoraj w lubelskim OR wpłynęło ok 900 wniosków, sam też jeszcze nie składałem, nawet nie zacząłem wypełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj