Polecane posty

szymon0    0

tylko zapominasz o jednej kwestii jeśli ktoś, np: w małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim złoży wniosek jedynie ze średnią krajową to według mnie 3/4 z tych premi będzie do zwrotu bo kto nawet gdyby całość kasy przeznaczył na ziemię, w ciągu 3lat dobije do 10,5 czy 11ha? przy tych cenach jest to nierealne!!! w zachodniopomorskim i innych z większą średnią ten wymóg macie od razu spełniony.

 

chyba nie masz tych ludzi za gamoni, nikt przy zdrowych zmysłach nie składa wniosku wiedząc że nie spełni tego warunku.

 

zobaczysz statystyki (mam nadzieje że takie będą - jasne i przejrzyste) z ilością złożonych wniosków/punktacją i przyznanych dofinansowaniach w każdym województwie to się przekonasz.

tam gdzie jest średnia wyższa będzie drastycznie mniej złożonych wniosków i jednocześnie niższy procent przyznanych dofinansowań/wnioski

 

po prostu rolnicy w woj z wyższą średnią pow mają teraz tylko złudzenie że mają szanse na MR - ale to tylko iluzja - wszystko wezmą mikro gospodarstwa po 10 ha a mali 15-25ha we wspomnianych woj nie dostaną nic.

 

Na dzień 06.06.2014 w Zachodniopomorskim było złożonych 161 wniosków. Czyli w sumie niedużo.

i właśnie o tym piszę

 

śmiech na sali 161 z 6tys to ok 2.7%

i ilu dostanie ?

w 7 woj z 16 rolnicy z 10 ha mają więcej pkt od kogoś z 25 ha w zachodniopomorskim

 

jeżeli 10% z tych 161 wniosków znajdzie się w tych 7,8 tystys to będzie cud

 

czyli jakieś 0,27 % z funduszy z MR pójdzie w woj zachodniopomorskie

 

genialnie, tylko czy o to chodziło? o stworzenie iluzji że w województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim pomorskim, czy opolskim też można dostać premie?

 

może jakimś rozwiązaniem byłoby przyznanie każdemu województwu min 3-4% całej puli (48%-64% - ogólnych środków na wszystkie województwa) i reszty wg rankingu? i tak pozostałe 52% - 36% dostałyby dodatkowo, poza pulą gospodarstwa mikro po 10 ha, a ci mali po 15-25ha mieliby jakąkolwiek szansę zmieszczenia się w tych 3%-4%

bo jeżeli będzie to poniżej 3% - to będzie skandal.

 

pozdrawiam

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę złożyć wniosek,mam pytanie,czy dostanę jakieś potwierdzenie przyjęcia wniosku? :)

Bo poprostu różne rzeczy się działy np.przy rejestracji bydła,przemieszczeniach.A tu jednak jak dla mnie to bardzo duże pieniądze,nie chciałbym żeby okazało się że np.zaginął :).Jedyne co mnie wnerwia to wypowiedzi niektórych rolników(w telewizji) w stylu "premia jest o wiele za mała bo za te pieniądze to nawet porządnego ciągnika nie kupie".Wielce oburzeni,powinni ich z pałą pogonić skoro to dla nie których mało.Jak dostali po rodzicach niewiadomo ile to teraz myślą że wszystko im się należy a gospodarstwa np.10-20ha to powinny zniknąć.Fakt różne województwa będą uprzywilejowane a inne nie,ale sprawiedliwość to będzie dopiero po śmierci,chyba :)

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jutro jadę złożyć wniosek,mam pytanie,czy dostanę jakieś potwierdzenie przyjęcia wniosku? :)

Bo poprostu różne rzeczy się działy np.przy rejestracji bydła,przemieszczeniach.A tu jednak jak dla mnie to bardzo duże pieniądze,nie chciałbym żeby okazało się że np.zaginął :).Jedyne co mnie wnerwia to wypowiedzi niektórych rolników(w telewizji) w stylu "premia jest o wiele za mała bo za te pieniądze to nawet porządnego ciągnika nie kupie".Wielce oburzeni,powinni ich z pałą pogonić skoro to dla nie których mało.Jak dostali po rodzicach niewiadomo ile to teraz myślą że wszystko im się należy a gospodarstwa np.10-20ha to powinny zniknąć.Fakt różne województwa będą uprzywilejowane a inne nie,ale sprawiedliwość to będzie dopiero po śmierci,chyba :)

 

Dostaniesz potwierdzenie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak wyślę pocztą to jak sie mogę dowiedzieć czy doszło?

 

Wyślij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dodatkowo jest opcja powiadomienia sms o tym, że ktoś odebrał przesyłkę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

A czy można zadzwonić do regionalnego aby się upenić? Ktoś jest wstanie od ręki udzielić takiej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czy można zadzwonić do regionalnego aby się upenić? Ktoś jest wstanie od ręki udzielić takiej informacji?

 

Nie praktykowałem ale ponoć ktoś już z forum dzwonił i da się sprawdzić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@szymon0

 

niestety tak jak piszesz ten nabór premiuje małe gospodarstwa z południowej polski. Jeśli faktycznie jest tam tak krucho z ziemią (jest jej mało i jest droga) to coś mi się zdaje, że za 5 lat będzie tutaj straszny lament tych, którzy będą musieli oddać 100 TPLN + odsetki bo nie udało im się osiągnąć średniej krajowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Mam pytanie, a mianowicie czy jesli teraz wpisze w biznesplanie do przejecia kilkanaście ha ziemi a za rok czy dwa dojdzie mi kilka ha ( sprawy spadkowe ) to czy do tych hekatrów które mi dojdą a nie uwzględnie ich teraz w biznesplanie będę musiał robic jakies korekty w biznesplanie, poniewaz zmieni się np struktura zasiewów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu49    0

 

Wychodzi na to, że jednak nie da się ruszyć kwestii domownika w Krusie. Jeśli jednak komuś to się udało to prosimy o odpowiedni wpis na forum.

 

Witam, brakowało mi roku do 3 lat ubezpieczenia w KRUS, zapłaciłem wstecz za rok 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

@szymon0

 

niestety tak jak piszesz ten nabór premiuje małe gospodarstwa z południowej polski. Jeśli faktycznie jest tam tak krucho z ziemią (jest jej mało i jest droga) to coś mi się zdaje, że za 5 lat będzie tutaj straszny lament tych, którzy będą musieli oddać 100 TPLN + odsetki bo nie udało im się osiągnąć średniej krajowej...

 

dlatego moja sugestia jak najbardziej by pomogła, bo zamiast tych 10%(?) najmniejszych(a raczej mikro, bo małym gospodarstwem trudno to nazwać) posiadających po 5-7 ha dostaliby ci którzy nie mają teraz szans z 15-20 ha

mikrogospodarstwa mają swoje programy w nowym PROW

no i oczywiście środki skierowane byłyby w więcej niż 5 województw - jak to się ma sprawa teraz

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Mam pytanie, a mianowicie czy jesli teraz wpisze w biznesplanie do przejecia kilkanaście ha ziemi a za rok czy dwa dojdzie mi kilka ha ( sprawy spadkowe ) to czy do tych hekatrów które mi dojdą a nie uwzględnie ich teraz w biznesplanie będę musiał robic jakies korekty w biznesplanie, poniewaz zmieni się np struktura zasiewów?

 

jesli na te ha ktore dojda bedziesz bral doplaty to dostaniesz wezwanie do zlozenia korekty i bedziesz musial dopisac je w PRG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

no to proponuje panowie, żeby jutro zakończyli nabór wniosków to kasy starczy wszystkim :D a tak poważnie to już powoli trace nadzieje ze dostane premie za 14 pkt z hakiem, a jestem z opolskiego i mam 17,60 ha wpisane we wniosku, gdybym mieszkal w śląskim, gdzie mam 15 km do granic jego to bym miał plus minus14 pkt ale za samą ziemie plus szkola czyli, miedzy 18-19 pkt bez bezrobocia :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Czy wysyłając wniosek listem poleconym wystarczy napisać Arimr w białymstoku, czy trzeba list kierowac do kogoś dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

witaj w klubie, wpisałem 23 ha ok 9 ESU i mam ok 16 pkt - jestem z zachodniopomorskiego i nikłe szanse na premie.

 

wszystko pójdzie w 7 województw, w ogromnej części w mikrogospodarstwa

 

chyba program powinien zmienić nazwę na np. "zapomogi dla mikrogospodarstw południowej Polski" :)

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

 

A sąsiadowi skończył się okres 5 lat czy jeszcze? Jeśli nie to w przypadku zabrania mu dzierżawy będzie musiał poszukać sobie identycznej powierzchni użytków rolnych.

 

On dopiero wziął w tym roku pole. I w tym roku dostał MR. Ale on jakiś konsekwencji nie poniesie? Jakiejś kary czy coś? Bo to też jest mój sąsiad i głupio by mi było coś takiego zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekratko    0

Możesz narobić...

Nie można wypowiedzieć jednostronnie umowy dzierżawy z datą pewną, a taka jest potrzebna do MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tymi dzierżawami? Mam kilka hektarów dzieżaw ale dzierżawione na tzw. "gębe" a jest możliwość wydzierżawienia ich na umowę. Gdy chcę te działki wpisać do wniosku na młodego to ojciec musi mieć podpisaną umowę dzierżawy, czy mogę po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji podpisać umowę o dzierżawę? Aha i jeszcze jedno pytanie musi to byś umowa z datą pewną na 10 lat? Musi być zwarta u notariusza czy może być w gminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

witaj w klubie, wpisałem 23 ha ok 9 ESU i mam ok 16 pkt - jestem z zachodniopomorskiego i nikłe szanse na premie.

 

wszystko pójdzie w 7 województw, w ogromnej części w mikrogospodarstwa

 

chyba program powinien zmienić nazwę na np. "zapomogi dla mikrogospodarstw południowej Polski" :)

 

ja z warmińsko-mazurskiego wpisałem 42,36 ha - czyli ponad 4 średnie krajowe... 14,xx pkt.

 

za niemal 23% bezrobocie tylko 1,2 pkt, ale za wykształcenie na szczęście 5. razem ok. 20,5 pkt, ale i tak nie jestem pewien...

 

z ESU nie chciałem przesadzać - z ok. 3 w bazowym do ok. 6 w docelowym - choć mogłem mieć i kilkanaście. nie chciałem bata kręcić na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy wysyłając wniosek listem poleconym wystarczy napisać Arimr w białymstoku, czy trzeba list kierowac do kogoś dokładniej?

 

Adresuj na OR Arimr. Dokładne adresy znajdziesz na stronie arimr.

 

 

On dopiero wziął w tym roku pole. I w tym roku dostał MR. Ale on jakiś konsekwencji nie poniesie? Jakiejś kary czy coś? Bo to też jest mój sąsiad i głupio by mi było coś takiego zrobić....

 

W tym roku to raczej MR nie dostał...

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tymi dzierżawami? Mam kilka hektarów dzieżaw ale dzierżawione na tzw. "gębe" a jest możliwość wydzierżawienia ich na umowę. Gdy chcę te działki wpisać do wniosku na młodego to ojciec musi mieć podpisaną umowę dzierżawy, czy mogę po złożeniu wniosku i otrzymaniu decyzji podpisać umowę o dzierżawę? Aha i jeszcze jedno pytanie musi to byś umowa z datą pewną na 10 lat? Musi być zwarta u notariusza czy może być w gminie?

 

Po otrzymaniu decyzji o pomocy a przed złożeniem wniosku o płatność musisz mieć już umowę dzierżawy. Możesz podpisać taką umowę w Urzędzie Gminy na 10 lat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj