Polecane posty

szymon0    0

A Ty myślisz że po ile jest cena ziemi na wschodzie? 30-50 tys za 4-5 klase.

 

ty tak na serio czy się z grywasz??

 

10 ha x 50 tys = 500 tys

40 ha x 30 tys (BARDZO optymistycznie, raczej nierealnei) = 1,2 mln

i piszesz że wolisz 1,2 mln niż 500 tys + 100 tys z MR

 

czy nie jest to oczywiste?

 

trochę więcej pragmatyzmu, przekonywanie że trzeba pomagać najmniejszym i najbiedniejszym jest populizmem i bardzo dobrze brzmi, ale realnie nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo środki w nie wpompowane są jak kroplówka która utrzymuje przy życiu przez jakiś czas, ale nie wyleczy.

 

 

w sumie udowadniasz to co jest oczywiste - nie ma różnicy między gospodarstwem z 3-4 klasa ziemi w zachodniopomorskim a większością gospodarstw o takim samym areale w woj o niskich średnich

 

a w punktacji jest to różnica 5-10 pkt - dyskwalifikująca tych z zachodniopomorskiego, warminsko-mazurskiego, lubuskiego i innych w mniejszym, lub większym stopniu.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Piszesz o niesprawiedliwości więc Ci udowadniam że lepiej być pokrzywdzonym przez nieotrzymanie premii i mieć 20-30ha niż ciułać kawałeczki żeby naciułać 10,5ha do średniej krajowej i mieć te 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Piszesz o niesprawiedliwości więc Ci udowadniam że lepiej być pokrzywdzonym przez nieotrzymanie premii i mieć 20-30ha niż ciułać kawałeczki żeby naciułać 10,5ha do średniej krajowej i mieć te 100tys.

 

tylko gdzie jest tego granica?

tak można schodzić do 1 ha - bo przecież taki rolnik też chce sobie dociułać do 5 czy 10 ha. Tylko czy nie warto byłoby się skupić na gospodarstwach które mają największą szansę przetrwać 20 lat? chypa akurat w tym działaniu o to powinno chodzić. Młody rolnik to z założenia aktywny rolnik wiążący swoją przyszłość z rolnictwem.

Jak już pisałem, problem w tym że pieniądze zostaną teraz utopione w woj o najmniejszych średnich, i zostanie odebrana szansa tym 15-25ha w innych na rozwój.

 

jak dla mnie to każdy rolnik mógłby dostać po 1 mln, ale niestety nie nie ma $$$ i trzeba to rozdysponować uwzględniając interesy wszystkich rolników, nie tylko tych najmniejszych

 

mi chodzi o kondycję Polskiego rolnictwa, i osobiście nie chciałbym syna ładować w 10 ha i skazywać go na ciułaczkę i trudność wiązania końca z końcem za te 100 tys. Lepiej chyba sprzedać sąsiadowi który ma 10 ha i tak powstałoby konkurencyjne gospodarstwo 20 ha - tam może jedna rodzina sie utrzyma.

 

co myślicie o limicie przyznanej pomocy dla MR do 700 na województwo?

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Czy jesli w planie rozwoju wpisze ze do roku docelowego wstawie 20szt bydla to podniose sobie tym esu tak? Boteraz nie ma hodowli a za 5 lat bedzie bydlo czyli podniose esu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zauważyłeś taką kwestię - ustalający zasady nie są z kosmosu. Prócz tego że chcą dofinansować rolnictwo i zwiększyć zainteresowanie młodych ludzi wiedzą że gospodarstwa są rozdrobnione, na wsi jest bezrobocie ukryte i te 10ha pozwoli na przeżycie gdy się dorzuci pare groszy np z pracy sezonowej. Swojego syna nie wiążesz z 10ha do końca życia - musi być ubezpieczony w krus przez jedynie rok i przez 5 lat prowadzić gospodarstwo a potem robi co chce. Żony zmieniają a profesji nie można?

 

Przekręty były i będą, SAPARD, PROW też nie były sprawiedliwe. To nie komuna że wszystkim po równo. Ktoś zyska, ktoś nic nie dostanie grunt żeby będąc w danej sytuacji wykorzystać maksymalnie wszystko żeby polepszyć swoją sytuację materialną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny360    0

witam wszystkich,mam takie pytanie odnośnie planu mlody rolnik,w tym roku zdaję zawodówkę na mechanika,ale od małego interesuję się rolnictwem,pomagam znajomym na gospodarce i poprostu mnie to kręci,a mam możliwość zdania kursu rolniczego twającego rok i chciałbym się ubiegać za rok o premię dla młodego rolnika gdy oczywiście zdam ten kurs aby mieć wykształcenie do tego potrzebne,tyle że rodzice nie mają żadnej ziemi rolnej i właśnie chciałbym o to zapytać czy jak nie mam żadnej ziemi a mogłbym sporo u nas jej wziąść w dzierżawę to brane jest to pod uwage czy musze ją mieć na własność? z góry dziękuję wam za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szymon0 dobrze prawisz dzisiaj gospodarstwo które nie ma 20 ha ( nawet z dzierżawami) po prostu nie jest rentowne na tyle aby dać możliwość dalszego rozwoju dlatego wspieranie takich jest po prostu bez sensu. Równie dobrze te 100 tyś można wydać na zasiłki dla bezrobotnych i skutki dla przyszłości polskiego rolnictwa będą takie same czyli żadne .A w dofinansowaniach chyba chodzi o zwiększanie konkurencyjności polskiego rolnictwa na tle UE / świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

celem jest również "odmłodzenie" rolnictwa, i żeby to osiągnąć dofinansowanie powinny dostać gospodarstwa które będą długo i efektywnie zarządzane, a nie brane w formie przekrętu, że na rok się ubezpieczę , wezmę 100 tys a później się pomyśli.

 

piszesz że trzeba w każdej sytuacji wykorzystać wszystkie opcje do polepszenia swojej sytuacji. Niestety środki są ograniczone, a każdy chce polepszyć swoja sytuacje, więc dlaczego nie skierować tych pieniądzy tam gdzie najlepiej przysłużą się rolnictwu ?

 

napisz lepiej co myślisz o tym limicie 600 - 800 zatwierdzonych wniosków na województwo?

 

można byłoby to bardzo prosto zaimplementować.

po prostu każde województwo do podstawowego rankingu zgłasza max 600-800 wniosków(co daje 9,6 - 12.8 tys) - dzięki temu ci z województw o niższej średniej(z tych 600-800) mają 95% że w tej klasyfikacji wygrają, a jednocześnie ci z województw o wysokiej średniej i 15 - 25 ha będą mieli jakiekolwiek szansę, których teraz niestety, nie mają (to jest jasne po dynamice przyrostu złożonych wniosków)

 

do tego, zainspirowałoby to tych malutkich do większego wysiłku i poprawy swojej punktacji, bo teraz, jak już pisałem, z 10 ha mają dofinansowanie z automatu w 7 z 16 województwach, a w niektórych 20 ha to będzie za mało.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

 

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

 

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

Masz racje ukończenie szkoły daje tylko wykształcenie średnie żeby mieć tytuł technika trzeba zdać testy zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież egzamin zawodowy czy zdanie inż lub mgr itp itd potwierdza kwalifikacje a co za tym idzie możliwość korzystania z różnych premii dopłat dofinansowań zawsze tak było nie słyszałem ze by coś się zmieniło jeśli tak by nie było to każdy lepszy "SŁUP" z niby dzierżawą mógłby zgarnąć premię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jest z tego 5 czerwca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca

z 6 czerwca będzie dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki perdo ja jutro wysyłam do Torunia komplet dokumentów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarP    0

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)

Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.

Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

ile masz ha i z jakiego regionu jestes?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)

Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.

Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.

Pozdrawiam

 

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Składać czy nie składać? Zaryzykuj kolego a zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

 

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

 

Dzwonią wcześniej więc nie ma problemu, że wpadną tak nagle :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarP    0

Ok dzięki wielkie chyba spróbuje, chociaż jestem świadom, że szanse znikome ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powodzenia

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0lszuwka7    0

Ile punktów można uzyskać za 16ha w woj. łódzkim i ile za bezrobocie? Proszę o odpowiedź

Edytowano przez Matey
capslock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

 

Tryb przyznawania pomocy :)

Edytowano przez freetaxi
cytowanie poprzedniego posta

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj