Polecane posty

freetaxi    947

Czy ktoś próbował opłacić domownika wstecz?

 

Jedni piszą, że można w Krusie ubezpieczyć wstecz inni mówią, że nie. Ja kilka lat temu byłem świadkiem takiej sytuacji w mojej rodzinie. Teraz nie wiem. Najlepiej zadzwonić do swojego oddziału i zapytać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Hehe dobre iść na studia i nie wiedzieć jaki uzyskuje się tytuł po ich ukończeniu... magia :D takich studentów nam trzeba

 

takich magików jak Ty to nie trzeba:p

 

wiem jakie mam studia i kim po nich będę:P ale pytam się dokładnie o studia podyplomowe. Czy dają one zwód rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

idzie sie ubezpieczyć wstecz w krusie można wszystko :D

 

Praktykowałeś to w ostatnim czasie? Jeśli tak to proszę Cię, żebyś mi napisał pw odnośnie miejsca Twojego zamieszkania. Z chęcią zadzwonię w poniedziałek do Twojego Krusu.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam, czy mając 20 hektarów i nie majac żadnej hodowli można wziąć na prow czy mr ładowarkę przegubowo teleskopową taką małą za jakieś 150.000zł czy coś takiego nie przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czy można doliczyć las do powierzchni gospodarstwa i czy on będzie brany pod uwagę przy punktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

freetaxi mam takie pytanko.

znajomy chce wydzierżawić ziemię od jednych rolników,tylko ci za 5 lat przechodzą na rentę.po tych pięciu latach albo przepiszą na córkę albo na syna.jeśli nie będą chcieli to sprzedadzą i podzielą.

przeszła by taka dzierżawa.wiadomo dzierżawę trzeba podpisać na 10 lat.czy jeśli by sprzedali to po tych pięciu latach by musiał,wydzierżawić inną działkę.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

czy można doliczyć las do powierzchni gospodarstwa i czy on będzie brany pod uwagę przy punktacji?

 

Do powierzchni użytków rolnych nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

dwa lata temu jak sie ubezpieczałem sie pytali od kiedy jestem domownikiem i podałem date 2 lata wstecz jak szkołe szkończyłem i chcieli mi naliczyć skłaki wstecz za dwa lata ale ja sie nie zgodziłem bo bym musiał zapłacić 3000

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi mam takie pytanko.

znajomy chce wydzierżawić ziemię od jednych rolników,tylko ci za 5 lat przechodzą na rentę.po tych pięciu latach albo przepiszą na córkę albo na syna.jeśli nie będą chcieli to sprzedadzą i podzielą.

przeszła by taka dzierżawa.wiadomo dzierżawę trzeba podpisać na 10 lat.czy jeśli by sprzedali to po tych pięciu latach by musiał,wydzierżawić inną działkę.

 

Jeśli po pięciu latach będą robić ruchy ziemią to nie ma to żadnego znaczenia dla młodego rolnika. Umowa musi być z datą pewną a prowadzić gospodarstwo musisz 5 lat :)

 

dwa lata temu jak sie ubezpieczałem sie pytali od kiedy jestem domownikiem i podałem date 2 lata wstecz jak szkołe szkończyłem i chcieli mi naliczyć skłaki wstecz za dwa lata ale ja sie nie zgodziłem bo bym musiał zapłacić 3000

 

Kolego napisz mi pw jaki powiat zamieszkujesz jeśli możesz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

oddział Krus Inowrocław

 

Dzięki, pozwolę sobie zadzwonić jutro :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

hogan Ty se lepiej nie zawracaj premią gitary i zrób miejsce dla innych którzy lepeij rozdysponuja i zainwestuja pieniążki. Lewactwa i nieróbstwa nam nie trzeba...

 

Dokładnie, jest teraz identyczna sytuacja z MR tak jak z KRUS'em kilka lat temu... Mieszczuchy kupują za grosze jakieś nieużytki tylko po to żeby zgarnąć "setkę" z fakturami zakombinować też można, polak potrafi <_< a ty malutki rolniku napierdzielaj na takich cwaniaczków... "ROLNICY" z wiejskiej, którzy nigdy pługa nie widzieli są wielkoobszarowcami robią grubą kasę (dopłaty) na naszej krzywdzie, a my im jeszcze dopłacamy dzierżawą. Krzyknęli hasło dopłaty do produkcji i cisza, bo wtedy dostał by tylko ten któremu się należy!

W tym kraju nigdy nie będzie porządku, jeden drugiemu gówno pod nos podstawia, a ten drugi jeszcze mu za to płaci...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam Panów i Panie mama mi zapisała 10 ha i chciał bym startować na młodego rolnika . Tylko nie wiem jak się za to zabrać możecie mi powiedzieć co robić tak krok po kroku . Z całym szacunkiem dziękuje za odpowiedzi.

Jak ten wniosek musi wyglądać co ma być w nim napisane ?. To musi być taki jak by biznes plan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

witam może ktoś dokładnie określić na 100% czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy żeby można dostać te pieniądze na młodego rolnika czy wystarczy same skończenie szkoły oczywiście rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Kolego... śmieszny to Ty jesteś wraz ze swoimi teoriami. Piszesz że dla gospodarki lepiej gdy większy ma więcej a mali nie istnieją. Większy kupi JD 200km na 150ha a siedmiu mniejszych po 20ha kupi 7JD 80-100km (zależy od potrzeb). W którym wypadku wartość zakupu będzie większa? W którym wypadku firma zarobi więcej? Kiedy bank zarobi więcej? To właśnie tworzy miejsca pracy - KUPOWANIE.

Zaraz napiszesz o zwiększonej wydajności u tego co ma 150ha i tańszej produkcji. Wydajność spowodowała że obecnie ceny mleka lecą na łeb na szyję - bydła również. Na 150ha można ponegocjować cenę środków ochrony i nawozów - ale nic więcej i to będą niewielkie różnice w porównaniu z tym małym.

 

I najważniejsze. 7 rolników po 20ha wyżywi więcej osób (4-5 osobowe rodziny) i da większej liczbie osób pracę ( banki, dilerzy, fabryki, transport) niż taki jeden co ma 150ha (jedna rodzina 4-5 osób, 2 pracowników za minimalne wynagrodzenie).

 

miałem nie polemizować bo przy tak różnym światopoglądzie po prostu byśmy się nie zrozumieli, ale uderzę w twoją i twojego kolegi nutę.

 

piszecie o pomocy małym i sprawiedliwości.

wiec, pozostawiajac już temat gospodarowania na 10 ha, to, dlaczego niektóre województwa mają być faworyzowane?

co ma powiedzieć rolnik w zachodniopomorskim z 20ha ziemi co daje mu ok 16-18pkt jeżeli rolnicy z 11 ha w 7 z 16 województw będą mieli 21-23 pkt(i tam będzie najwięcej wniosków)?

czy winą tego rolnika jest to że jego sąsiedzi mają duże gospodarstwa?

w zachodniopomorskim złożono do dzisiaj 4 razy mniej wniosków, niż w niektórych województwach, i raczej sporo zostanie odrzuconych przez zbyt małą liczbę otrzymanych punktów.

czy celem MR jest dyskryminacja niektórych gospodarstw?

czym różni się gospodarstwo powiedzmy 15ha w zachodniopomorskim i podobne oddalone o 500km??

 

chciałbym zobaczyć po decyzji i rankingu w które województwa zostaną wpompowane te pieniądze i czy takie było założenie.

 

średnia pow gospodarstwa.

 

Województwo lubelskie

7,50

Województwo łódzkie

7,57

Województwo małopolskie

3,92

Województwo mazowieckie

8,51

Województwo podkarpackie

4,60

 

Województwo śląskie

7,24

 

Województwo świętokrzyskie

5,53

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

czyli za las punktów nie dostane?

 

Nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Różnica jest taka, że rolnik z zachodniopomorskiego MA 20 HEKTARÓW a rolnik z lubelskiego 7. Jak myślisz, komu bardziej potrzeba jest pomoc? Komu jest ciężej utrzymać się z ziemi? I właśnie po to jest ta pomoc, żeby wyrównać szanse. Z 20 hektarowego gospodarstwa można całkiem wygodnie żyć, trzeba mieć tylko pomysł i chęć do pracy. Myślę że na tym możemy zakończyć temat sprawiedliwości systemu punktowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam Panów i Panie mama mi zapisała 10 ha i chciał bym startować na młodego rolnika . Tylko nie wiem jak się za to zabrać możecie mi powiedzieć co robić tak krok po kroku . Z całym szacunkiem dziękuje za odpowiedzi.

Jak ten wniosek musi wyglądać co ma być w nim napisane ?. To musi być taki jak by biznes plan ?

 

Wzory dokumentów są na stronie www.arimr.gov.pl. Jeśli nie poradzisz sobie szukaj jakieś firmy, która przygotuje Ci wniosek i dokumenty towarzyszące.

 

witam może ktoś dokładnie określić na 100% czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy żeby można dostać te pieniądze na młodego rolnika czy wystarczy same skończenie szkoły oczywiście rolniczej

 

Ukończenie szkoły wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

miałem nie polemizować bo przy tak różnym światopoglądzie po prostu byśmy się nie zrozumieli, ale uderzę w twoją i twojego kolegi nutę.

 

piszecie o pomocy małym i sprawiedliwości.

wiec, pozostawiajac już temat gospodarowania na 10 ha, to, dlaczego niektóre województwa mają być faworyzowane?

co ma powiedzieć rolnik w zachodniopomorskim z 20ha ziemi co daje mu ok 16-18pkt jeżeli rolnicy z 11 ha w 7 z 16 województw będą mieli 21-23 pkt(i tam będzie najwięcej wniosków)?

czy winą tego rolnika jest to że jego sąsiedzi mają duże gospodarstwa?

w zachodniopomorskim złożono do dzisiaj 4 razy mniej wniosków, niż w niektórych województwach, i raczej sporo zostanie odrzuconych przez zbyt małą liczbę otrzymanych punktów.

czy celem MR jest dyskryminacja niektórych gospodarstw?

czym różni się gospodarstwo powiedzmy 15ha w zachodniopomorskim i podobne oddalone o 500km??

 

Co wolisz? Mieć 20ha dobrej ziemi (2-3klasa) w zachodniopomorskim czy 11 ha zdechliny (przewaga 5) na podlasiu czy wschodnim mazowszu?

Coś Ci się punkty pomieszały.... max za ziemię jest 16pkt.

 

Powiem tak: wolałby mieć na zachodzie 20-40ha dobrej ziemi i lepsze warunki pogodowe niż 10ha na mazowszu, podlasiu lubelszczyźnie i 100tys premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

Co wolisz? Mieć 20ha dobrej ziemi (2-3klasa) w zachodniopomorskim czy 11 ha zdechliny (przewaga 5) na podlasiu czy wschodnim mazowszu?

Coś Ci się punkty pomieszały.... max za ziemię jest 16pkt.

 

chodziło mi o sumę punktów, a nie pkt za samą ziemię.

 

i znowy wychodzi różnica światopoglądów

wolałbym dać średniemu gospodarstwu (15 ha) żeby produkowało dużo, niż takiemu 7 ha żeby produkowało minimalnie więcej. (analogicznie do klasy gruntów)

a ty wolałbyś przedłużyć agonie tych mikro, którzy i tak w przyszłości znikną, niż wspierać średniaków w konkurencji z dużymi

Zachodniopomorskie to słabe/średnie grunty, nie słyszałem żeby ktoś w okolicach miał 2 klasę, nie wiem skąd u Ciebie takie pomysły.

radze się lepiej przygotować, bo gdyby wziąć pod uwagę województwa o niższych średnich to okazałoby się że mają grunty wyższej klasy. Dlatego poruszanie kwestii jakości gruntów nie jest zasadne ( sam mam przewagę IV)

 

problemem jest to że pieniądze zostaną utopione w kilku województwach - na tym powinniśmy się skupić.

 

być może dobrym rozwiązaniem byłyby limity na każde województwo?

8tys na 16 województw to po 500 na każde, może warto byłoby ustalić limit przyznanej pomocy na max 700/województwo? pozwoliłoby to rozdysponować środki równomierniej, nie krzywdząc tych mikro(bo trudno nazwać ich inaczej), bo teraz to przy 10 ha z automatu maja premie, a mógłby ją dostać ktoś z 15-20 ha, kto teraz prawdopodobnie nie będzie miał najmniejszych szans.

to dałoby szansę tym dyskryminowanym przez położenie gospodarstwom

 

Powiem tak: wolałby mieć na zachodzie 20-40ha dobrej ziemi i lepsze warunki pogodowe niż 10ha na Mazowszu, Podlasiu lubelszczyźnie i 100tys premii.

 

totalna bzdura

 

cena ziemi w zachodniopomorskim w moim rejonie to ponad 30 tys(i i tak nie da się jej kupić) - za 100tys kupisz raptem 3 ha a porównujesz 10 ha do 40 ha.

 

to tak jakbyś powiedział że wolisz bugatti z pustym bakiem od zatankowanego malucha - odpowiedz jest oczywista.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj