Polecane posty

DEVBOL    0

ja mam 18pkt. ale czekam do samego końca jak będzie "niebezpiecznie" to będe wpisywał więcej pola...

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Ludzie, dajcie spokój nie składajcie już wniosków! :P W następnym naborze ma być 300 tys. :D

 

A tak na serio to gdyby było 8-9 tys wniosków to moooże znaleźli by jakieś rezerwy, ale więcej to czarno to widzę... No ale Pan Sawicki w tym momencie ma pole do popisu, czy wart jest tego stanowiska ;) Jakaś kasa zawsze się znajdzie, ale trzeba chcieć ją znaleźć...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

 

Trzeba patrzeć na wszystko optymistycznie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

 

 

Z taką ilością to moim zdaniem możesz spać spokojnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Najprawdopodobniej ziemie, możesz kupić dopiero po wydaniu decyzji o przyznaniu MR, a nie po zlozeniu wniosku. Bynajmniej taka jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

Kup na np na brata a potem odkupisz za tą sama cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na brata nie. Lepiej ciotka, wujek. Kupić ziemię można przed przyznaniem premii ale trzeba jakieś umowy wstępne pisać itp. Płacić można po uzyskaniu kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

za ziemię trzeba zapłacić przelewem czy może być kasa przy notariuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

sposób płatności to kwestia dogadania

 

ja bym podpisał umowę przedwstępną u notariusza, ze sporym zadatkiem i zobowiązał się do podpisania właściwej umowy za 2-3 miesiące, jak dasz spory zadatek to może na to pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

 

Nie zaliczą Ci wydatków, które dokonałeś przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HulkHogan    0

Witam Serdecznie,

 

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

 

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

 

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Witam Serdecznie,

 

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

 

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

 

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

 

z daleka pachnie mi tu wyłudzaniem kasy.

pamiętaj, że nawet jak Ci się uda tą kasę dostać to jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiał ją oddać z odsetkami, jeśli np nie utrzymasz tych 4 ESU albo nie spełnisz innych warunków. Nie wystarczy wydzierżawić kilkanaście ha nieużytków za grosze i udawać że będzie się coś robiło, bo po to są kontrole żeby sprawdzać czy nie dochodzi do oszustw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

ESU bazowe wyliczasz z upraw które są aktualnie na polu, gdyby w roku bazowym każdy miał 0 esu to było by zbyt pięknie.. Jeśli masz problem z osiągnięciem nadwyżki a jak widzę siejesz byle siać i otrzymać premie to może zdecydujesz się na kwiaty ? :D Esu mają wysokie :)

Swoją drogą w taki właśnie sposób wyczarowują się niezrozumiałe liczby składanych wniosków :]

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hogan Ty se lepiej nie zawracaj premią gitary i zrób miejsce dla innych którzy lepeij rozdysponuja i zainwestuja pieniążki. Lewactwa i nieróbstwa nam nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Ponawiam pytanie, czy ktoś pomoże?

 

jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Kolego po studiach podyplomowych dla absolwentów szkół nierolniczych nie otrzymujesz zawodu. Twój zawód to tytuł który otrzymałeś po ukończeniu studiów inż/mgr. Z ciekawości zapytam co to za uczelnia sggw? Ja sam skończyłem takie studia podyplomowe tyle że na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym. Informacja najważniejsza to taka że za owe wykształcenie jest 5/5pkt :) Oczywiście po jej skończeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

rozumiem, ale we wniosku jak piszę jaka uczelnie ukończę, to muszę napisać specjaloność lub zawód, i nie wiem szczerze mówiąc kim jestem po tych studiach. A Ty we wniosku jak to napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

Mam mały problem chce wziac pole w dzierżawe od mojej przyszłej tesciowej , ale Ona w marcu poszła na rente i pole wydzierzawiła na umowe w starostwie , i czy ja moge złozyc we wniosku te działki które sa juz dzierzawione ? Po dostaniu dotacji tamta umowa zostanie rozwiazana i zostanie zawarta ze mna notarialna .

Prosze o odpowiedz bo nie wiem jak agencja do tego podejdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam wszystkich .

Mam mały problem chce wziac pole w dzierżawe od mojej przyszłej tesciowej , ale Ona w marcu poszła na rente i pole wydzierzawiła na umowe w starostwie , i czy ja moge złozyc we wniosku te działki które sa juz dzierzawione ? Po dostaniu dotacji tamta umowa zostanie rozwiazana i zostanie zawarta ze mna notarialna .

Prosze o odpowiedz bo nie wiem jak agencja do tego podejdzie .

 

Wpisz te działki. Nie powinieneś mieć z tym kłopotów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

rozumiem, ale we wniosku jak piszę jaka uczelnie ukończę, to muszę napisać specjaloność lub zawód, i nie wiem szczerze mówiąc kim jestem po tych studiach. A Ty we wniosku jak to napisałeś?

 

Kolego ja nie odpowiem Ci kim ty jesteś po swoich studiach, ja jestem z wykształcenia mgr Hydrologii i taki też zawód wpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hehe dobre iść na studia i nie wiedzieć jaki uzyskuje się tytuł po ich ukończeniu... magia :D takich studentów nam trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj