Polecane posty

marasp    7

 

Wpisać ją i doprowadzić do dobrej kultury rolnej.

 

 

Doprowadzenie do dobrej kultury odpada, a działka napewno zostanie wpisana. Jeśli uda mi się dostać premię i powiedzmy że przy przepisywaniu gosp. od rodziców wezmę np. 1 ha dzierżawy to czy w razie kontroli mogą się przyczepić do tego że na tej jednej deklarowanej działce były krzaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Witam. Mam mały problem. Nie wiem gdzie w tabeli wyliczania esu wpisać sad owocowy mieszany o powierzchni 0,13ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam, jak to wygląda w praktyce że ile trezba mieć hektarów aby dostać na prow ciągnik z turem 100km i inne sprzety do niego słyszałem że trzeba 20ha a i 10 wystarczy więc jak to z tym jest pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem dotyczący zasad rekrutacji. Gdzie można znaleźć szczegółówo opisane zasady?

Przejdę do tego o co chciałem spytać. W sąsiedniej wiosce mam gospodarstwo o powierzchni ok 4 ha, średnia w moim woj to 7,21 ha. Więc musiałbym mieć ok 5,1 ha własnych ?

Ojciec ma u siebie ok 20 ha w tym jakieś 2 ha swoich. I teraz czy ojciec mógłby mi przepisac te brakujące 2 ha ? A jemu zostałoby 18 ha dzierżaw.

 

Następna kwestia to staż ma być 3 lata? Na jakiej podstawie? Czy chodzi o to że byłem przez ten okres ubezpieczony w KURS jako domownik ?

Mam 21 lat i od 19 byłem ubezpieczony w urzędzie pracy.

 

Jak to jest z modernizacja gospodarstw. Mam stara stodołę i chciałbym ją zmodernizować na obore, z wybiegiem na łąkę (opsy). I teraz czy jest potrzebna jakaś zgoda sąsiadów czy mógłbym utrzymywać tam bydło? Mimo tego ze za dnia znajdowało by się na wybiegu, a tylko w nocy w oborze.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim tempie do końca naboru będzie około 12 tys wniosków patrząc na to , że dla niecałych 8 tyś są fundusze 30% osób odpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekratko    0

Tabela 3.4. Roczny obrót stada I dla okresu bazowego Obowiazuje w latach od do 2014 2016

 

 

Czy chodzi obrót w ciągu jednego roku, czy w latach 2014-2016?

Tak samo z okresem docelowym.

Edytowano przez slawekratko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

witam

czy kupując i umieszczając w biznesplanie maszynę za powiedzmy 80 tys, to po zatwierdzeniu mojego wniosku na konto dostane 100 tys?

czy dobrze rozumię zasadę że rozlicza się tylko z 70% ?

 

pytanie drugie, mniej związane z tematem,

czy będzie można wziąć w nowym PROW quada bez większych przeszkód? zarejestrowanego jako ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenonR    0

Witam mam zamiar składać o dotację MR jednak zastanawiam się czy mam wgl jakieś szanse.

 

1.Czy po przepisaniu na mnie gospodarstwa nie mogę podjąć żadnej innej pracy jeśli otrzymam te 100tys?

2.Czy można kupować używane sprzęty?

3.W woj maz. wystarczy 10,5ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

witam, jak to wygląda w praktyce że ile trezba mieć hektarów aby dostać na prow ciągnik z turem 100km i inne sprzety do niego słyszałem że trzeba 20ha a i 10 wystarczy więc jak to z tym jest pomoże ktoś?

 

A kolega z jakiego działania chciałby skorzystać?

 

Witam, mam problem dotyczący zasad rekrutacji. Gdzie można znaleźć szczegółówo opisane zasady?

Przejdę do tego o co chciałem spytać. W sąsiedniej wiosce mam gospodarstwo o powierzchni ok 4 ha, średnia w moim woj to 7,21 ha. Więc musiałbym mieć ok 5,1 ha własnych ?

Ojciec ma u siebie ok 20 ha w tym jakieś 2 ha swoich. I teraz czy ojciec mógłby mi przepisac te brakujące 2 ha ? A jemu zostałoby 18 ha dzierżaw.

 

Następna kwestia to staż ma być 3 lata? Na jakiej podstawie? Czy chodzi o to że byłem przez ten okres ubezpieczony w KURS jako domownik ?

Mam 21 lat i od 19 byłem ubezpieczony w urzędzie pracy.

 

Jak to jest z modernizacja gospodarstw. Mam stara stodołę i chciałbym ją zmodernizować na obore, z wybiegiem na łąkę (opsy). I teraz czy jest potrzebna jakaś zgoda sąsiadów czy mógłbym utrzymywać tam bydło? Mimo tego ze za dnia znajdowało by się na wybiegu, a tylko w nocy w oborze.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

 

Na stronie Arimr znajdziesz szczegółowo informacje. Staż liczy się między innymi na podstawie ubezpieczenia jako domownik. Kolego póki co modernizacji nie ma a zgoda sąsiadów to chyba nie ma nic do rzeczy. A z tym areałem to trochę poplątałeś. Sprecyzuj bardziej pytanie.

 

witam

czy kupując i umieszczając w biznesplanie maszynę za powiedzmy 80 tys, to po zatwierdzeniu mojego wniosku na konto dostane 100 tys?

czy dobrze rozumię zasadę że rozlicza się tylko z 70% ?

 

pytanie drugie, mniej związane z tematem,

czy będzie można wziąć w nowym PROW quada bez większych przeszkód? zarejestrowanego jako ciągnik?

 

Dostaniesz 100 000 PLN a rozliczyć masz 70 % kwoty brutto. Co do drugiego pytania to nawet nie wiedziałem, że quad można rejestrować jako ciągnik :)

 

Witam mam zamiar składać o dotację MR jednak zastanawiam się czy mam wgl jakieś szanse.

 

1.Czy po przepisaniu na mnie gospodarstwa nie mogę podjąć żadnej innej pracy jeśli otrzymam te 100tys?

2.Czy można kupować używane sprzęty?

3.W woj maz. wystarczy 10,5ha ?

 

Musisz być ubezpieczony w KRUS minimum 12 miesięcy. Kolego musisz sobie sprawdzić ile mniej więcej punktów możesz dostać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

termin realizacji mam wpisany 2014-2020 - czy mogę po otrzymaniu pozytywnej decyzji przesunąć to na 2015-2021?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

W tabeli 2.1 pozostałe użytki rolne nie użytkowane rolniczo wpisuje się także lasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Funjohndeere jak chcesz mieć staż to niech ojciec cię zarejestruje w krus jako domownik i zapłaci składkę za 3 lata wstecz

I wtedy kwestia wykształcenia jest załatwiona

Tylko nie wiem ile taka procedura trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie da ubezpieczyć wstecz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

termin realizacji mam wpisany 2014-2020 - czy mogę po otrzymaniu pozytywnej decyzji przesunąć to na 2015-2021?

 

Termin realizacji czego?

 

W tabeli 2.1 pozostałe użytki rolne nie użytkowane rolniczo wpisuje się także lasy ?

 

Las nie jest użytkiem rolnym.

 

Już się nie da ubezpieczyć wstecz.

 

Można. W Krusie wszystko można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba składać wniosek w wersji elektronicznej?

 

Można ale nie trzeba. Ale ogólnie jest to zalecane.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Kolego @freetaxi mam kilka pytań do ciebie, może będziesz się orientował w poniższych sprawach:

1.Czy do wniosku muszę dołączyć wypisy z rejestru gruntów? Jeśli tak to mam dopisać je ręcznie, że dołączam w miejscu gdzie są wypisane załączniki na wniosku?.

2.Czy jeśli przejmę część gospodarstwa od rodziców, a oni sieją buraki cukrowe i mają kontrakt oraz pobierają dopłaty cukrowe, to czy ja jak będę je siał na części działek to Agencja będzie odemnie wymagać kontraktu, czy spotkałeś się z takim klientem który ma podobną sytuację jak ja?

3. Czy to prawda że po 3 latach od przyznania płatności trzeba zrobić jakieś sprawozdanie z wykonania biznesplanu?

4.Czy jeśli z inwestycji wpisałem zakup przyczepy rolniczej i agregatu podorywkowego to w tabeli 1.1 wystarczy że na TAK zaznaczę poprawa sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji ? a resztę zaznaczam na NIE czy zostawiam puste pola?

5.Czy ziemię od rodziców muszę przejąć w formie darowizny czy też może być dzierżawa na 10 lat z rodzicami? (oczywiście mam na myśli wszystko przejąć notarialnie)

6. Czy na płytę trzeba zgrać sam biznesplan czy razem z wnioskiem i czy to jest obowiązkowe?

7. Ostatnie pytanie wpisując że kupuję maszyny to wystarczy że wpiszę że będzie to przyczepa rolnicza i agregat podorywkowy bez ładowności przyczepy i bez szerokości agregatu bo tak do końca nie wiem jeszcze jaką ładowność i szerokość wybiorę.

Trochę tego mi się nazbierało :), będę bardzo wdzięczny jeśli odpowiesz chociaż krótko na każde pytanie. Śledzę ten temat od początku wprowadzenia naboru MR i jeśli któreś pytanie wystąpiło na forum to przepraszam ale możliwe, że umknęło mojej uwadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego @freetaxi mam kilka pytań do ciebie, może będziesz się orientował w poniższych sprawach:

1.Czy do wniosku muszę dołączyć wypisy z rejestru gruntów? Jeśli tak to mam dopisać je ręcznie, że dołączam w miejscu gdzie są wypisane załączniki na wniosku?.

2.Czy jeśli przejmę część gospodarstwa od rodziców, a oni sieją buraki cukrowe i mają kontrakt oraz pobierają dopłaty cukrowe, to czy ja jak będę je siał na części działek to Agencja będzie odemnie wymagać kontraktu, czy spotkałeś się z takim klientem który ma podobną sytuację jak ja?

3. Czy to prawda że po 3 latach od przyznania płatności trzeba zrobić jakieś sprawozdanie z wykonania biznesplanu?

4.Czy jeśli z inwestycji wpisałem zakup przyczepy rolniczej i agregatu podorywkowego to w tabeli 1.1 wystarczy że na TAK zaznaczę poprawa sytuacji w zakresie higieny i bezpieczeństwa produkcji ? a resztę zaznaczam na NIE czy zostawiam puste pola?

5.Czy ziemię od rodziców muszę przejąć w formie darowizny czy też może być dzierżawa na 10 lat z rodzicami? (oczywiście mam na myśli wszystko przejąć notarialnie)

6. Czy na płytę trzeba zgrać sam biznesplan czy razem z wnioskiem i czy to jest obowiązkowe?

7. Ostatnie pytanie wpisując że kupuję maszyny to wystarczy że wpiszę że będzie to przyczepa rolnicza i agregat podorywkowy bez ładowności przyczepy i bez szerokości agregatu bo tak do końca nie wiem jeszcze jaką ładowność i szerokość wybiorę.

Trochę tego mi się nazbierało :), będę bardzo wdzięczny jeśli odpowiesz chociaż krótko na każde pytanie. Śledzę ten temat od początku wprowadzenia naboru MR i jeśli któreś pytanie wystąpiło na forum to przepraszam ale możliwe, że umknęło mojej uwadze :)

 

1. Wypisów się nie dołącza do wniosku.

2. Zapytać w BP Arimr. Mam tylko kilku z kilkuset klientów na dopłaty bezpośrednie, którzy mają buraki cukrowe.

3. Sprawozdanie.

4. W zasadzie powinieneś zaznaczyć TAK. Resztę na NIE. Ale podczas weryfikacji zobaczymy czego będą się czepiać.

5. Może być dzierżawa albo użyczenie.

6. Zaleca się. Nie jest to obowiązkowe.

7. Wpisz póki co podstawowe informacje. Jeśli osoba weryfikująca wniosek uzna to za mało to wtedy uzupełnisz.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

 

Termin realizacji czego?

 

 

Można. W Krusie wszystko można.

 

moj błąd :)

jeszcze raz:

czy moge przesunąć rok bazowy i docelowy po pozytywnej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj