Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralex    1

Witam wszystkich:) Chciałbym się dowiedzieć czy wykształcenie wyższe na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ukończone tytułem inż. specjalnośc konstrukcja i eksploatacja maszyn i pojazdów będzie dodatkowo punktowane przy rozpatrywaniu wniosku? Dodam, że od razu po uzyskaniu tytułu inż. zostałem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie mineły 3 lata od kąd jestem na krusie. Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z okresem po jakim można podjąć pracę by nie było trzeba zwracać pomocy i w przyszłosći np. po roku nie byłoby zastrzeżeń bym otworzył warsztat samochodowy? Właśnie borykam się z tym problemem czy warto wziąśc te 100tys jesli nie mogłbym niczym innym się zajmować i jak wygląda przyjęcie tej premi z tej perspektywy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

Jeśli jesteś na studiach oznacza to że skończyłeś szkołę średnią + 3 lata domownika masz 4 pkt inż. ci nie pomoże. Po dostaniu dotacji masz obowiązek rok być na KRUSIE oczywiście 5 lat gospodarstwo masz utrzymać.

 

Mam pytanie skonczyłem technikum rolnicze ale nie mam zdanego egzaminu zawodowego czy musze go zdac zeby otrzymac 100 tyś czy zdane technikum rolnicze wystarczy ?

technikum bez egzaminu wystarczy

 

Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być?

Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa, bo żona ma możliwość je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a zamierza kupić dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.

Jeżeli wpisze jako dzierżawa to co w przyszłości kupi to będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych?

ja tak robiłem i mozna pierw dzierżawa potem kupno i do pkt się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Witam wszystkich forumowiczów gorąco chciałem polecić użytkownika FREETAXI jeśli macie jakieś wątpliwości co do MR skontaktujcie się z nim jak najszybciej, mi pomógł pomoże i wam, szybko i solidnie ta osoba naprawdę się na tym zna .GORĄCO POLECAM

Edytowano przez jogi7137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Przeglądam temat ale pytania takiego nie było. Otóz. Startuję na młodego rolnika, Tata przekazuje mi calą gospodarkę z powodu choroby, lecz w 2011 roku brał program modernizacja gospodarstw i przechodził na vat. Zobowiązał się że przez 5 lat będzie vatowcem, Teraz niestety zachorował i nie może prowadzić gospodarstwa, ma rentę chorobową, przepisując mi ja zobowiązuję się nie zmniejszać pola i przejąć vat. Tylko czy po przepisaniu pola nie będzie tato musiał zwracać vatu z odsetkami? nigdzie nie mogę dostać dokładnej odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

czytalem kiedys w topagrar o podobnej sprawie, tata musi zlozyc jakis druk a ty musisz wtedy przejsc na vat. Jak znajde to podesle, ale po prostu da sie to zrobic bez zwrotu vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego na 10 lat

 

a mianowicie czy duzo z tym związanych jest formalności w jakim czasie taka umowa może zostać sporządzona w jeden dzień? u notariusza? jaki koszt? Trzeba wziąć ze sobą daną osobę (właściciela danej działki) i załatwimy to od ręki?

 

Co do kosztów nie wiem bo po co nabijać hajs notariuszom jak można to zrobić w "darmowy sposób" w UG. Ale nie trwa to długo. Pewnie załatwisz sprawę za jednym podejściem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukie250    3

Witam. A jesli w moim przypadku minelo 20 miesiecy po przepisaniu hektarów czy jest sens słożyć wniosek?

z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Co do kosztów nie wiem bo po co nabijać hajs notariuszom jak można to zrobić w "darmowy sposób" w UG. Ale nie trwa to długo. Pewnie załatwisz sprawę za jednym podejściem.

 

czyli nie trzeba pukac do notariusza napewno? Tzn że nie musi to byc sporządzane u notariusza? napeno notarialnego nie wymagają? a w UG na wydziale rolnictwa mam szukac odpowiednie osoby w tym celu, czyli mam wziąć własciciela ze sobą i kto to nam tam wypisze? I to wystarczy jak ten dokument bedzie brzmiał tzn nagłówek?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

A dużo do poprawek? Czego się czepiają ?

muszę tylko wykreślić z esu łąkę bo miałem wpisaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

czyli nie trzeba pukac do notariusza napewno? Tzn że nie musi to byc sporządzane u notariusza? napeno notarialnego nie wymagają? a w UG na wydziale rolnictwa mam szukac odpowiednie osoby w tym celu, czyli mam wziąć własciciela ze sobą i kto to nam tam wypisze? I to wystarczy jak ten dokument bedzie brzmiał tzn nagłówek?

 

Kolego poszukaj w necie umowy dzierżawy gruntów rolnych a do UG wystarczy zadzwonić czy podjechać. Nie wiem kto się u Ciebie tym zajmuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Czy te 100tys z MR mozemy wykorzstac na nowe maszyny czy moga byc tez 5 letnie i starsze pytam bo wczesniej padaly rozne odpowiedzi wiec wole sie upewnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ale wiesz czy na 100% taka forma umowy wystarczy? I również na 10 lat trzeba?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

 

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czy można zmienić jeszcze biznesplan i wniosek jak się zwiększyła ilość gruntów bądź coś innego się zmieniło np forma nabycia gruntów? Dodatkowo dokument o spełnieniu warunków ochrony środowiska, higieny i dobrostanu zwierząt był źle wypełniony. Można to przy okazji poprawić tzn zmienić ten dokument? Czy w takiej sytuacji znów trzeba kserować dokumenty, brać papiery z US i KRUS? Wniosek złożony tydzień temu, nikt nie wzywał do korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Witam, mam zamiar przeznaczyc premie, oczywiście jesli uda sie ją dostać na ziemie, i tutaj mam takie pytanie czy musze wpisywac w biznesplanie konkrente nr działek ziemi przewidywanej do kupna czy tylko w przyblizeniu powierzchnie i cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam, mam zamiar przeznaczyc premie, oczywiście jesli uda sie ją dostać na ziemie, i tutaj mam takie pytanie czy musze wpisywac w biznesplanie konkrente nr działek ziemi przewidywanej do kupna czy tylko w przyblizeniu powierzchnie i cenę?

 

Numerów działek nie musisz podawać ale cenę nieodbiegającą rażąco od rynkowej już tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak ale jak np cena w gus jest np 30 tys a jak za 30 tys to mozna pomarzyc a trzeba placic za ha ok 50 tysi wzwyz no to jak by to trzeba zrobic jak za cene gusowska nic nie kupi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Z jakich funduszy mozna starac sie na dofinansowanie na kostke brukowa i ile to procent zwrotu jesli jest sie na vacie ptzepraszam ze tu pisze ale nie znalazlem podobnego tematu a mysle ze zaciekawi to nie jednego forumowicza. Czy da sie kostke podpiac pod prow czy sa na to inne fundusze czy tez nie ma wcale z gory dziekuje za odpowiedz i czekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzisiaj jak codziennie dostałem mnóstwo telefonów i wiadomości na forum. Po kilku tygodniach mojej aktywności na forum stwierdzam, że niektórzy pracownicy w ODR-ach chyba pominęli się z powołaniem. Być może dla niektórych czytanie rozporządzeń może stanowić problem ale już podstawowe informacje na stronie ARiMR? Zacząłem dzień od zapytania odnośnie terminu w jakim trzeba dokonać zakupu. Otóż pewna wszystko wiedząca Pani stwierdziła, że trzeba się rozliczyć z premii do końca czerwca 2015 roku bo środki te pochodzą z PROW 2007-2013. Kompletna bzdura. Potem było jeszcze ciekawiej. Pewien miły młody człowiek już chciał rezygnować i wyrzucać dokumenty do kosza bo okazało się po dwóch tygodniach oczekiwania od pierwszej wizyty w ODR, że niestety nie będzie mógł złożyć wniosku ( za który de facto specjalista wycenił sobie okrągły 1000 PLN). Fajnie, że zadzwonił bo to co powiedział mu Pan za biurkiem okazało się także nieprawdą. Ów człowiek wniosek wraz z PRG ma już gotowy i jutro prawdopodobnie złoży go w ARiMR. Kolejny telefon od przyszłego klienta też bardzo śmieszny. Ponoć Wy przyszli młodzi rolnicy możecie podbić sobie punktację poprzez przejęcie czy zakup bydła. Ciekawe... Nie twierdzę, że wszystkie ODR-y mają naprawdę kiepsko znających temat doradców. Ale to co dzisiaj słyszałem woła o pioruny z nieba... Nie chodzi mi też o potencjalną reklamę mojej osoby bo na rynku są podobnie działające firmy jak moja. I pewnie jest dużo ludzi z wiedzą jeszcze większą jak tą, którą ja posiadam. Ale jeśli dopiero masz zamiar pisać wniosek dobrze zastanów się komu powierzasz swoje ewentualne przyszłe 100 000 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falkosssss    0

Witam. Miałbym kilka pytań odnośnie MR.

Mój ojciec chcę przepisać mi część gospodarstwa, ale pobiera on dotacje za program rolnośrodowiskowy (3 różne rośliny przez okres 5 lat). Do wywiązania się z programu potrzebujemy jeszcze rok, inaczej będziemy musieli oddawać dotacje z poprzednich lat.

Moje pierwsze pytanie brzmi: Czy program ten po przepisaniu ziemii może być kontynuowany przeze mnie i dokończony nie tracąc dopłat?

Drugie pytanie: Czy są jakieś specyficzne przywileje dla młodych rolników? Chodzi mi o jakieś specjalne programy unijne, czy np. jakieś zniżki lub wyższe dopłaty, cokolwiek, co różni się od normalnych gospodarstw.

Trzecie pytanie: Czy nie będzie później większych problemów z kupnem sprzętu rolniczego na kredyt, z powodu zmniejszonego areału (z 23ha na 11ha)?

Czwarte pytanie: Czy jest obowiązek ubezpieczenia młodego rolnika w KRUS-ie, jeśli uczy się on w szkole średniej i jest tam ubezpieczony?

 

Proszę o odpowiedzi na pytania i wasze opinie. Czy warto złożyć wniosek o dotację teraz, czy może lepiej by było poczekać do kolejnego programu? Jakie są najczęstsze problemy, które mogą wyniknąć po przepisaniu ziemi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam. Miałbym kilka pytań odnośnie MR.

Mój ojciec chcę przepisać mi część gospodarstwa, ale pobiera on dotacje za program rolnośrodowiskowy (3 różne rośliny przez okres 5 lat). Do wywiązania się z programu potrzebujemy jeszcze rok, inaczej będziemy musieli oddawać dotacje z poprzednich lat.

Moje pierwsze pytanie brzmi: Czy program ten po przepisaniu ziemii może być kontynuowany przeze mnie i dokończony nie tracąc dopłat?

Drugie pytanie: Czy są jakieś specyficzne przywileje dla młodych rolników? Chodzi mi o jakieś specjalne programy unijne, czy np. jakieś zniżki lub wyższe dopłaty, cokolwiek, co różni się od normalnych gospodarstw.

Trzecie pytanie: Czy nie będzie później większych problemów z kupnem sprzętu rolniczego na kredyt, z powodu zmniejszonego areału (z 23ha na 11ha)?

Czwarte pytanie: Czy jest obowiązek ubezpieczenia młodego rolnika w KRUS-ie, jeśli uczy się on w szkole średniej i jest tam ubezpieczony?

 

Proszę o odpowiedzi na pytania i wasze opinie. Czy warto złożyć wniosek o dotację teraz, czy może lepiej by było poczekać do kolejnego programu? Jakie są najczęstsze problemy, które mogą wyniknąć po przepisaniu ziemi?

 

Pozdrawiam.

 

1. Zadziałbym się skontaktować z doradcą rolnośrodowiskowym, który robił plan. On będzie (powinien) wiedział co i jak.

2. Raczej nie. Premię bierzesz i na tylw przywilejów.

3. Wszystko w rękach banku.

4. Tak. Musisz być potem ubezpieczony w KRUS 12 miesięcy minimum.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

 

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

 

 

A po co Ci ten rozrzutnik skoro nie masz hodowli?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

 

1. Zadziałbym się skontaktować z doradcą rolnośrodowiskowym, który robił plan. On będzie (powinien) wiedział co i jak.

2. Raczej nie. Premię bierzesz i na tylw przywilejów.

3. Wszystko w rękach banku.

4. Tak. Musisz być potem ubezpieczony w KRUS 12 miesięcy minimum.

 

 

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj