Polecane posty

zyher    27

I ja również słyszałem to co kolega ciastek12 - sprzęt w zależności od areału na podstawie "zasady doboru maszyn rolniczych".

 

Mam pytanie odnośnie tabeli 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym - w tabeli mam wypisać podział użytków rolnych (powierzchnie wzięte z kolumny 10 z tabeli XIV. wniosku) w zależności od klas bonitacyjnych - moje pytanie skąd mogę te dane wziąć? Dysponuję jedynie wypisem ze starostwa gdzie faktycznie są podane działki i klasy bonitacyjne, ale są to powierzchnie całkowite działek ewidencyjnych (kolumna 9 tabela XIV. wniosku). Dla przykładu działka wg. kolumny 9. tabeli XIV. ma powierzchnię 10 ha (i dla niej mam rozpisane jaki jest udział poszczególnych klas w powierzchni tej działki), natomiast wg. kolumny 10. tabeli XIV ma powierzchnię 9,50 ha (nie posiadam tutaj żadnego papieru, który mówi jaki jest udział poszczególnych klas bonitacyjnych w powierzchni tej działki). Co więc mam wpisać w tabeli 2.1 w komórkach poszczególnych klas bonitacyjnych? Jakie powierzchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Ma Ktos pewne informacje czy mozna przesunac premie do modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I ja również słyszałem to co kolega ciastek12 - sprzęt w zależności od areału na podstawie "zasady doboru maszyn rolniczych".

 

Mam pytanie odnośnie tabeli 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym - w tabeli mam wypisać podział użytków rolnych (powierzchnie wzięte z kolumny 10 z tabeli XIV. wniosku) w zależności od klas bonitacyjnych - moje pytanie skąd mogę te dane wziąć? Dysponuję jedynie wypisem ze starostwa gdzie faktycznie są podane działki i klasy bonitacyjne, ale są to powierzchnie całkowite działek ewidencyjnych (kolumna 9 tabela XIV. wniosku). Dla przykładu działka wg. kolumny 9. tabeli XIV. ma powierzchnię 10 ha (i dla niej mam rozpisane jaki jest udział poszczególnych klas w powierzchni tej działki), natomiast wg. kolumny 10. tabeli XIV ma powierzchnię 9,50 ha (nie posiadam tutaj żadnego papieru, który mówi jaki jest udział poszczególnych klas bonitacyjnych w powierzchni tej działki). Co więc mam wpisać w tabeli 2.1 w komórkach poszczególnych klas bonitacyjnych? Jakie powierzchnie?

 

Bo bierzesz sobie klasy botaniczne tylko użytków rolnych. Resztą Cię nie interesuje.

 

Ma Ktos pewne informacje czy mozna przesunac premie do modernizacji?

 

Nie ma pewnych informacji. Pewne są tylko śmierć i podatki.

 

Niema ograniczen kupujesz co chcesz to nie PROW

 

A ja słyszałem co innego, że właśnie sa ograniczenia tzn. sprzęt musi pasować do gospodarstwa...to jak to w koncu jest? :blink:

 

Po raz trzeci powtarzam, że nie spotkałem się z ograniczeniami co do wyboru maszyn. Wpisać co się marzy a potem będą ewentualnie wyjaśnienia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy można zatem kupować maszyny starsze niż 5 lat ???

 

Nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Chciałem się spytać czy już agencja zaczeła wysyłać wnioski do korekty?

Edytowano przez lukaszgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Jeszcze nie ma połowy dni naboru (będzie po dzisiejszym dniu), a złożonych wniosków więcej jak połowa puli, a tednencja w dalszym ciągu wzrostowa. Nie napawa to optymizmem.

 

@lukaszgg

Na wcześniejszych stronach kilku użytkowników pisało, że dostało wezwanie do korekty i co mieli zrobione źle.

 

Z tym oświadczeniem o standardach to już całkiem się zakręciłem. W instrukcji jest napisane jak byk, że składają je tylko ci, którzy już posiadają gospodarstwo. Ale jak piszecie, że trzeba to może lepiej to złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Rozmawialem z osoba ktora skladała wniosek, i mowila ze zostala wprowadzona zasada doboru maszyn, dlatego zdecydowala się na zakup ziemi. Czy moglby jeszcze ktos potwierdzic, jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Dziękuję freetaxi za odpowiedź. Może ostatnie pytanie w moim poście napisałem niepotrzebnie, bo chodziło mi głównie SKĄD te" klasy botaniczne tylko użytków rolnych" mogę wziąć? Nie mam żadnego papieru z agencji, którym mówiłby mi ile na jednej działce jest klas bonitacyjnych i jakie zajmują powierzchnie... Mam tylko ten wypis ze starostwa, ale tam są inne powierzchnie - całkowite ewidencyjne działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Rozmawialem z osoba ktora skladała wniosek, i mowila ze zostala wprowadzona zasada doboru maszyn, dlatego zdecydowala się na zakup ziemi. Czy moglby jeszcze ktos potwierdzic, jak to jest.

 

Ale gdzie jest taki zapis? Na stronie agencji? Czy w rozporządzeniu? Ja nigdzie takiego nie znalazłem, a może napisane jest jeszcze, że można kupić tylko JD i to ze 120KM na 10-12 ha bo inne ciągniki nie spełniają "standardów" europejskich? :P

Ja wpisałem takie maszyny jakie mi są potrzebne na gospodarstwo moje i ojca a nie tylko moje, jak potem się okaże, że nie moge ich brać to zrobię korektę.

 

Co do ilości wniosków mam nadzieje, że spełnią się słowa mojego taty, że większość ludzi czekała na MR jak na zbawienie i czym prędzej chcieli złożyć wniosek i zacznie się teraz tendencja spadkowa ilości wniosków, ale to tylko gdybanie :) Poza tym we wszystkich poprzednich naborach była część osób, która rezygnowała z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Witam mam pytanko na temat ESU, jak policzyć wskaźnik ekonomiczny dla kuca? Dzwoniłem do BWI i facet mówił żeby w internecie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Mam takie pytanie czy w kolejnych latach też będzie nabór na MR?

 

Będzie ale na innych zasadach. Teraz w roku docelowym musisz mieć 4 ESU, w nowych naborach 20 SO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy mozna łączyc programy to jest MR i np ten zwrot 50 badz 60 procent na maszyny rolnicze nowe maszyny i dodam ze jeszcze nie bralismy nic z tego typu rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tego jeszcze nie wiadomo. Ja wpisałem, że wykorzystam premię jako swój wkład własny w MGR z przyszłego PROWu, więc zobaczymy czy osoba weryfikująca wniosek się nie przyczepi. Jeżeli się przyczepi to wpisze się co innego. Chciałem jeszcze polecić towarzysza freetaxi, miałem kilka błędów w biznesplanie jeśli chodzi o powierzchnie i nie tylko tam, po czym wspólnie z nim to poprawialiśmy. Zna się chłop na fachu. Jutro składam wniosek w stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego jeszcze nie wiadomo. Ja wpisałem, że wykorzystam premię jako swój wkład własny w MGR z przyszłego PROWu, więc zobaczymy czy osoba weryfikująca wniosek się nie przyczepi. Jeżeli się przyczepi to wpisze się co innego. Chciałem jeszcze polecić towarzysza freetaxi, miałem kilka błędów w biznesplanie jeśli chodzi o powierzchnie i nie tylko tam, po czym wspólnie z nim to poprawialiśmy. Zna się chłop na fachu. Jutro składam wniosek w stolicy.

 

Kolego "towarzysz" to jakoś dziwnie zabrzmiało, tak komunistycznie troszkę a a ja z tym systemem nic wspólnego nie miałem, nie mam i mieć nie będę :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

Czy jeżeli ja otrzymuję samą ziemię to obowiązuje mnie to zobowiązanie o higienie i ochronie środowiska? Czy nie? Budynki i maszyny na umowę użyczenia.

To samo brat, otrzyma ziemię, ale bez budynków i maszyn, on z tym wyjątkiem, że w 2016 planuje uruchomić produkcję zwierzęcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

 

Tak łąkę możesz przenieść do ESU. Ile Ty będziesz miał tej powierzchni użytków rolnych w 3 roku łącznie?

 

W trzecim roku czyli 2017 będę miał 11 ha :)

Lecz chodzi o te łąki ze bez produkcji zwierzęcej będę miał 2 ha łąki z której będzie zbierana trawa na siano przez kogo innego :)

W agencji mówili mi ze może tak być tylko żeby trawa była koszona i zbierana ale żeby nie stało to ugorem. Tylko czy osoba weryfikująca wniosek nie będzie miała z tym problemu ze nie prowadzę żadnej produkcji zwierzęcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W trzecim roku czyli 2017 będę miał 11 ha :)

Lecz chodzi o te łąki ze bez produkcji zwierzęcej będę miał 2 ha łąki z której będzie zbierana trawa na siano przez kogo innego :)

W agencji mówili mi ze może tak być tylko żeby trawa była koszona i zbierana ale żeby nie stało to ugorem. Tylko czy osoba weryfikująca wniosek nie będzie miała z tym problemu ze nie prowadzę żadnej produkcji zwierzęcej ?

 

Nie bo trzeba ładnie opisać dodatkowo, że jest to w Twoim przypadku produkcja towarowa i koniec. Coś z tym musisz zrobić jeśli nie masz zwierząt więc sprzedasz :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To w ESU wpisać laka ekstensywna czy intensywna ?

 

Wpisz intensywną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w którym punkcie to uzasadnić ze trawa z łąki zostanie sprzedana ?

 

1.2 w PRG

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Wystarczy takie cos ?

 

"Łąka która planuje nabyć w formie dzierżawy będzie produkcja towarowa. Plon zostanie sprzedany ze względu na brak produkcji zwierzęcej w moim gospodarstwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj