Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    11

Witam

 

Mam bardzo ważne pytanie

Ponieważ wartość ESU jest liczona z bieżącego roku 2014. Przypuszczalnie utrzymuje pozytywna decyzje do sierpnia i wiec czy od sierpnia 2014 roku do sierpnia 2017 roku muszę zdobyć pole do średniej w kraju ? Oraz od otrzymania decyzje np w sierpniu 2014 to do sierpnia 2017 roku muszę się rozliczyć z 70 procent ?

 

I rok docelowy to jest rok 2019 ?

 

Proszę o szybka odpowiedz

rok docelowy 2020, w ciągu 3 lat musisz wydatkować 70% i uzyskać średnią krajową jeśli masz średnią woj. niższą od krajowej

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

Witam

 

Mam bardzo ważne pytanie

Ponieważ wartość ESU jest liczona z bieżącego roku 2014. Przypuszczalnie utrzymuje pozytywna decyzje do sierpnia i wiec czy od sierpnia 2014 roku do sierpnia 2017 roku muszę zdobyć pole do średniej w kraju ? Oraz od otrzymania decyzje np w sierpniu 2014 to do sierpnia 2017 roku muszę się rozliczyć z 70 procent ?

 

I rok docelowy to jest rok 2019 ?

 

Proszę o szybka odpowiedz

 

Witam.

Dokumenty musisz dostarczyć przy wniosku o płatność (faktyczne przejęcie gospodarstwa ). Wszystkie inne terminy liczysz od daty podpisania umowy.

W razie pytań prosze o kontakt na email: paulina@ghc24.eu

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Chodzi mi o trochę inną rzecz. Skoro wielkość ekonomiczna jest liczona za ten rok czyli 2014 choć pole jeszcze jest na tate to czy od tego roku trzeba liczyc te 3 lata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

 

A gdzie zaznaczamy, że MR jest VATowcem czy nie?

 

masz rację....(sprawdziłem i faktycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

GHC24 o czym ty piszesz w mr nie ma żadnej umowy!!!!


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

GHC24 o czym ty piszesz w mr nie ma żadnej umowy!!!!

 

Ta Pani to chyba nie ma pojęcia o czym pisze. Wczoraj widziałem wpis na temat wykształcenia i stażu pracy, dzisiaj już lepiej nie pisać...

 

 

masz rację....(sprawdziłem i faktycznie)

 

Dokładnie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

oprócz wliczania zbóż do ESU

to mam kawałek łąki którą wpisałem że wykorzystuje ekstensywnie i do ESU w roku bazowym

a w ARIMR że najlepiej żeby wykasować ją z ESU (w następnych latach łąka będzie zaorana i zboże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Też widzę po postach że słabo z wiedzą w temacie. Ja rozumiem że każdy chciałby zarobić ale chociaż minimum wiedzy trzeba wykazać w temacie żeby się ogłaszać jako pomoc przy wypełnianiu wniosków. I żeby nie było że tutaj się wywyższam czy coś, ale naprawdę jak ktoś nie wie co pisze i wprowadza ludzi w błąd to nie mogłem się powstrzymać żeby tego nie napisać.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

GHC24 o czym ty piszesz w mr nie ma żadnej umowy!!!!

 

 

Witam.

Faktycznie nie ma umowy tylko decyzja do wniosku.

Skrót myślowy - dziękuję za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

A jak mam w tabelach 2,2 i 3,1 podany rok 2021 a moim rokiem docelowym jest rok 2020 to wypełniam te tabelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@freetaxi tą kwotę to rozliczamy brutto.popraw mnie jak się mylę.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

@freetaxi tą kwotę to rozliczamy brutto.popraw mnie jak się mylę.

 

Brutto. Nawet w tabeli 5.2 w PRG mamy informację, że podajemy kwoty z VAT.

 

A jak mam w tabelach 2,2 i 3,1 podany rok 2021 a moim rokiem docelowym jest rok 2020 to wypełniam te tabelki?

 

A Pani zaznaczyła Ci rok 2021 jako docelowy czy 2020?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

W tabelach 6,1- 6,4 kazała mi wpisać rok docelowy 2020

a w tabeli 3,1 zaznaczyła mi że dane z roku 2021 nie zgadzają się z danymi z tabeli 6 w której podany jest rok docelowy 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tabelach 6,1- 6,4 kazała mi wpisać rok docelowy 2020

a w tabeli 3,1 zaznaczyła mi że dane z roku 2021 nie zgadzają się z danymi z tabeli 6 w której podany jest rok docelowy 2020

 

To chyba się babce pomyliło tak mi się wydaje. Kolego napisz na pw do mnie. Coś pomyślimy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

 

To proszę mi podesłać tą właściwą instrukcję na biuro@prow14-20.pl

 

Witam.

Czy to jakas propozycja współpracy?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

Witam.

Czy to jakas propozycja współpracy?

Pozdrawiam

 

Raczej nie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

sorry to nie którzy niech nie piszą głupot na forum.pomogę wypełnić,a nie wie czy brutto czy netto.....

dzięki freetaxi..

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

 

 

Dziekuje bardzo czyli od września do szkoły jednak...

 

Witam.

Nie musisz się spieszyć. Na uzupełnienie są 3 lata, a do wniosku dodajesz tylko oświadczenie kiedy, gdzie i jaki kurs odbędziesz. Jeżeli masz średnie to kurs roczny wystarczy..

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
Napisano (edytowany)

Jakieś 6,7 pkt dostaniesz

 

 

Czytam rozporządzenie do znużenia i nie rozumiem dlaczego miał bym mieć 6-7pkt za 20h w kujawsko pomorskim.. Może ktoś wytłumaczy mi to łopatologicznie ..? Wg mojego rozumowania z rozporządzenia wynika że należy mi się nie 6-7 a ok 12-13 pkt..

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

 

 

Kolego a masz staż na podstawie ubezpieczenia w KRUS jako domownik?

 

 

4 lata jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

4 lata jako domownik

 

To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

nie no nie mogę po prostu już nie mogę jedynie co dobrze wychodzi panu/pani @GHC24 to słowo "pozdrawiam"

wszedłem na forum zobaczyć co piszą w tym temacie a tu cyrk! Jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?!

jak przeczytałem o tych kwotach netto a później o tym że zaznaczamy czy jesteśmy VAT-owcem czy na ryczałcie we wniosku no to po prostu padłem. Żona się mnie pyta czemu tak się śmieję a ja jej na to że czytam głupoty co to niektórzy wypisują bez urazy ale dla mnie wprowadzanie ludzi w błąd poprzez swoją nie wiedzę to głupota.

Ja nie jestem alfą i omegą w temacie al CZYTAĆ umie i z instrukcją wypełniania wniosku jak i z samym wnioskiem się zapoznałem tak samo z PRG.

Teraz znów to wykształcenie. Jest w rozporządzeniu jakie kursy agencja uznaje jako uzupełnienie wykształcenia. Tylko jest małe ale. W poprzednim naborze wymagane były dwa kursy jak będzie w tym tego nikt nie wie. A kończąc powiedzmy jakiegoś technika zaocznie mamy święty spokój. Chcieć się upewnić to trzeba zadzwonić do regionalnego oddziału agencji i co oni powiedzą. Ale trzeba wziąć pod uwagę że każda osoba może udzielić nam innej informacji tak jak ze wszystkim.

Jak to powiedział kolega @freetaxi jak pani każe pisać "góra" przez takie "u" to tak piszemy.

 

A tak poza tym na uzupełnienie wykształcenia jest dokładnie 3 lata i 9 miesięcy.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Znowu mijasz się z prawdą - na uzupełnienie wykształcenia jest 3 lata i 9 miesięcy wg rozporządzenia właściwego ministra z dnia 17 kwietnia 2014r. Niby mały szczegół a jednak, tak samo z posiadaniem gospodarstwa przed złożeniem wniosku z 12 m-cy zrobiło sie 15.

W lubelskim ARiMR do dzisiaj złozono ok. 370 wniosków a szacuje się, że będzie ich jakieś 2000. Troszke sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

 

 

Czytam rozporządzenie do znużenia i nie rozumiem dlaczego miał bym mieć 6-7pkt za 20h w kujawsko pomorskim.. Może ktoś wytłumaczy mi to łopatologicznie ..?

 

Witam.

Piszą tak bo jest lista ogólnokrajowa - z tym areałem możesz komuś miejsce zabrać na zielonej liście.

W razie pytań prosze o kontakt na email: paulina@ghc24.eu

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników.

Pozdrawiam

 

nie no nie mogę po prostu już nie mogę jedynie co dobrze wychodzi panu/pani @GHC24 to słowo "pozdrawiam"

wszedłem na forum zobaczyć co piszą w tym temacie a tu cyrk! Jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?!

jak przeczytałem o tych kwotach netto a później o tym że zaznaczamy czy jesteśmy VAT-owcem czy na ryczałcie we wniosku no to po prostu padłem. Żona się mnie pyta czemu tak się śmieję a ja jej na to że czytam głupoty co to niektórzy wypisują bez urazy ale dla mnie wprowadzanie ludzi w błąd poprzez swoją nie wiedzę to głupota.

Ja nie jestem alfą i omegą w temacie al CZYTAĆ umie i z instrukcją wypełniania wniosku jak i z samym wnioskiem się zapoznałem tak samo z PRG.

Teraz znów to wykształcenie. Jest w rozporządzeniu jakie kursy agencja uznaje jako uzupełnienie wykształcenia. Tylko jest małe ale. W poprzednim naborze wymagane były dwa kursy jak będzie w tym tego nikt nie wie. A kończąc powiedzmy jakiegoś technika zaocznie mamy święty spokój. Chcieć się upewnić to trzeba zadzwonić do regionalnego oddziału agencji i co oni powiedzą. Ale trzeba wziąć pod uwagę że każda osoba może udzielić nam innej informacji tak jak ze wszystkim.

Jak to powiedział kolega @freetaxi jak pani każe pisać "góra" przez takie "u" to tak piszemy.

 

A tak poza tym na uzupełnienie wykształcenia jest dokładnie 3 lata i 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego @jimmy871 dlatego dostaniesz tyle pkt gdyż prowadzisz gospodarstwo w województwie ze średnią powierzchnią gospodarstwa rolnego większą niż średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w kraju czyli:

masz 20 ha

średnia krajowa to 10,42 ha

średnia dla kuj-pom. to 15,14 ha

 

 

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym warunkiem przyznania pomocy jest uzyskanie co najmniej 7 punktów, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów:

  1. jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:

    1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie;
    2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej;
    3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów
       
      - w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest wyższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;

[*]jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:

  1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
  2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,
  3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się 16 punktów
     
    - w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj