Polecane posty

machtomi    39

jaroWM nie liczysz dobrze, bo nie uwzględniasz, że za pierwsze miejsce (najniższe bezrobocie) jest 0 pkt.

 

Nie wiem czy ten sposób z miejscami jest dobry, ale jeśli tak macie tu ode mnie małą pomoc.

Wpisujecie, na którym miejscu jest Wasz powiat w województwie oraz liczbę powiatów, a potem w odpowiednie miejsce wpisujecie liczbę z równania.

Wypełniacie tylko żółte pola.

 

http://www12.zippysh...71263/file.html

 

Czy do punktacji liczą sie wszystkie powiaty nawet te na prawach miejskich? Bo w moim woj. są 4 takie i teraz nie wiem czy mój powiat jest na piątym miejscu czy na pierwszym.

 

sposób dobry tylko miejsce liczymy od dołu czyli przykładowo.

miejsce na liscie nr 10 ( na 25) liczymy 15x0.2=3pkt dla powiatu Łańcuckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam pytanie,w biznesplanie wpisałem że zmodernizuje jedną oborę na trzode chlewną a drugą zmodernizuje i rozbuduje to w takim razie bede musiał robić jakieś plany na tą rozbudowe czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Witam jak to jest z dzierżawą od rodziny też musi być na 10 lat ?

 

Co w rodzinie to nie zginie :P no pewnie, że musi a czemu miałoby być na krócej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Czy jezeli w tym roku skorzystam z Młodego rolnika to w PROW 2014-2020 będe mógł korzystać z modernizacji gospodarstw rolnych?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czy jezeli w tym roku skorzystam z Młodego rolnika to w PROW 2014-2020 będe mógł korzystać z modernizacji gospodarstw rolnych?

 

Pewnie, że tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3
Napisano (edytowany)

Panowie bo tam wcześniej był temat o łączeniu MR z Modernizacją, To są osobne programy i nie można ich łączyć!! Oczywiście można wziąć obydwa programy. Ale pieniędzy z MR nie można przeznaczyć na Modernizacje. Pozdrawiam.

 

I dopisze jeszcze że w poprzednim naborze też nie można było łączyć tych programów. Więc proszę niektórych o nie wprowadzanie zamętu. Jestem beneficjentem poprzednich naborów więc wiem o czym mowie.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ile wnioskow juz jest?

 

Do 28 maja 3041 złożonych wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie ma możliwości łączenia Młodego rolnika z starego PROW z MGR w prowie 2014-2020. Informacja z prywatnego ODR.

Też mi źródło informacji. Wskaż to w rozporządzeniu wtedy będziemy rozmawiać.

Choć jeśli nie określają tego żadne przepisy czyli nie zabraniają ani nie umożliwiają to nie prościej będzie wpisać cokolwiek a później aneksować na wkład do przyszłej MGR?

 

Panowie bo tam wcześniej był temat o łączeniu MR z Modernizacją, To są osobne programy i nie można ich łączyć!! Oczywiście można wziąć obydwa programy. Ale pieniędzy z MR nie można przeznaczyć na Modernizacje. Pozdrawiam.

 

I dopisze jeszcze że w poprzednim naborze też nie można było łączyć tych programów. Więc proszę niektórych o nie wprowadzanie zamętu. Jestem beneficjentem poprzednich naborów więc wiem o czym mowie.

 

Jesteś beneficjentem poprzednich naborów, ok. Nie łączyłeś tych programów, ok. I twoim zdaniem jeśli sam tego nie doświadczyłeś to łączyć nie można. Jesteś w wielkim błędzie. Kolega miał kostkę brukową z MR, zrobił kostkę a agencja się czepnęła o jakiś głupi metr kwadratowy. To pojechał do biura, zmienił kostkę na wkład własny za ciągnik brany z udziałem MGR i tyle go widzieli. Po za tym nie on jeden przeznaczył kasę z MR jako wkład własny do MGR.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też mi źródło informacji. Wskaż to w rozporządzeniu wtedy będziemy rozmawiać.

Choć jeśli nie określają tego żadne przepisy czyli nie zabraniają ani nie umożliwiają to nie prościej będzie wpisać cokolwiek a później aneksować na wkład do przyszłej MGR?

 

Jest to wyjście najrozsądniejsze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć:

1. Czy można złożyć dwa wnioski zawierające te same działki rolne (ja i brat), a po ogłoszeniu list wybrać jeden a drugi wnioswek wycofać?

np:

pierwszy wniosek na działki: A,B,C- razem 10 punktów,

drugi wniosek na działki: A,B,C,D,E- razem 16 punktów

Jeżeli załapie się pierwszy wniosek to drugi wycofam i odwrotnie jezeli 10 punktów to będzie za mało, a 16 wystarczy wtedy wycofam pierszy wniosek.

 

2. czy we wniosku MR mogą się znależć działki na które jest złożony wniosek na "Modernizacją" (na ojca) ale jeszcze ciągle na białej liście, bo jeżeli nie załapie się (ojciec) na Modernizację to chcemy skorzystac z premi dla młodych a jeżeli wyjdzie coś z Modernizacji to wycofamy wniosek na Młodego Rolnika?

Przykład:

Mamy złożony wniosek ma "Modernizację", który jest poza zieloną listą i czekamy. We wnisku są podane działki A,B,C,D,E. Teraz chce złożyć wniosek na "Młodego" na działki A,B,C,D E i jeżeli okaże się że nie załapiemy się na MGR to wycofamy wniosek, a jeżeli wystarczy środków na MGR to wycofamy MR.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Panowie bo tam wcześniej był temat o łączeniu MR z Modernizacją, To są osobne programy i nie można ich łączyć!! Oczywiście można wziąć obydwa programy. Ale pieniędzy z MR nie można przeznaczyć na Modernizacje. Pozdrawiam.

 

I dopisze jeszcze że w poprzednim naborze też nie można było łączyć tych programów. Więc proszę niektórych o nie wprowadzanie zamętu. Jestem beneficjentem poprzednich naborów więc wiem o czym mowie.

Można było łączyć nie było problemu, kolego sam mieszasz, a wnowym prow to nic nie wiadomo jak będzie narazie nie ma żadnych rozporządzeń tylko projekt ogólny całego prow, wiec jak ktoś pisze że można łączyć lub nie można to chyba zgaduje.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Panowie bo tam wcześniej był temat o łączeniu MR z Modernizacją, To są osobne programy i nie można ich łączyć!! Oczywiście można wziąć obydwa programy. Ale pieniędzy z MR nie można przeznaczyć na Modernizacje. Pozdrawiam.

 

I dopisze jeszcze że w poprzednim naborze też nie można było łączyć tych programów. Więc proszę niektórych o nie wprowadzanie zamętu. Jestem beneficjentem poprzednich naborów więc wiem o czym mowie.

 

Możesz być sobie beneficjentem nawet nastepnych programów nie tylko poprzednich, ale można było łączyć MR z MGR i koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

mam takie pytanie,czy moge wydzierżawić grunty od osoby która ma tylko 1,5 ha i opłaca sobie na tej podstawie krus,czy jak puści mi to na oficjalną dzierżawe to już krusy nie bedzie mogła sobie płacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ponad 3k wniosków sporo ich ........ a gdzie do końca pewnie 10k przebije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie takie małe pytanko gdzie dokładnie można sobie przeliczyć tak teoretycznie ile zdobyłbym punktów jeśli bym składał wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Panowie takie małe pytanko gdzie dokładnie można sobie przeliczyć tak teoretycznie ile zdobyłbym punktów jeśli bym składał wniosek?

 

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym warunkiem przyznania pomocy jest uzyskanie co najmniej 7 punktów, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów:

  1. jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:

    1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie;
    2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej;
    3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów
       
      - w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest wyższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;
       

[*]jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:

  1. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
  2. nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,
  3. większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się 16 punktów
     
    - w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;
     

[*]jeżeli wnioskodawca posiada:

  1. wykształcenie wyższe rolnicze albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem - przyznaje się 5 punktów,
  2. wykształcenie średnie rolnicze albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie - przyznaje się 4 punkty,
  3. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe albo kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 5 - przyznaje się 3 punkty,
  4. kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 2 - przyznaje się 2 punkty,
  5. kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 4 - przyznaje się 1 punkt;
     

[*]jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:

  1. najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
  2. niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.
     


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

@damianzbr

piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Można gdzieś sprawdzić ile jest wniosków i nie chodzi mi o przeczytanie pod zdjęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można gdzieś sprawdzić ile jest wniosków i nie chodzi mi o przeczytanie pod zdjęciem.

 

Przecież pewnie informacje tam zawarte są miarodajne. Nigdzie indziej nie widziałem takich wiadomości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj