Polecane posty

freetaxi    947

A WNIOSEK PAPIEROWO TYLKO SKLADAMY CZY JESZCZE NA CZYMS INNYM DODATKOWO

 

Zaleca się nagranie na płytkę CD/DVD.

 

Koleżanko jak już to średnie nierolnicze i 3 lata stażu w rolnictwie czyli jako domownik pracownik na umowę i odbywanie praktyk lub stażu też liczy się do stażu w rolnictwie a nie 5 lat jak piszesz. Okres 5 lat dotyczy wykształcenia zawodowego jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić.

 

Jeśli średnie inne niż rolnicze to jeszcze 3 lata stażu w rolnictwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Cześć.

1. Czy ktoś się orientuje czy można złożyć dwa wnioski na te zame działki rolne (ja i brat) a po ogłoszeniu list wybrać jeden a z drugiego zrezygnować???

2. czy we wniosku MR mogą się znależć działki na które jest złożony wniosek na "Modernizacją" (na ojca) ale jeszcze ciągle na białej liście, bo jeżeli nie załapie się (ojciec) na Modernizację to chcemy skorzystac z premi dla młodych a jezeli wyjdzie coś z Modernizacji to wycofamy wniosek na Młodego Rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Aby w województwie mazowieckim (czyli średnia gospodarstw woj. mniejsza niż średnia gospodarstw w kraju) ile potrzeba gruntów aby uzyskać 16 pkt? Oraz jakich gruntów, przeliczeniowych z nakazu podatkowego czy z użytkowanych rolniczo na które otrzymuje się dotacje co roczne?

 

podwójna wojewódzka czyli 20,85ha jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroABC    0

Zgadza się 2xśrednia w kraju (ponieważ średnia województwa jest mniejsza od średniej krajowej), czyli 20,84 ha.

 

 

 

 

Powierzchnię użytków rolnych w gospodarstwie należy obliczyć posługując się wypisem z ewidencji gruntów i budynków. W wypisie podana jest powierzchnia tych gruntów, które sklasyfikowano jako użytki rolne, a więc: gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami, gruntów pod rowami.

Do obliczeń bierzemy pod uwagę dane tych działek ewidencyjnych, które są przedmiotem:

  • własności;
  • użytkowania wieczystego;
  • dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego na okres co najmniej 5 lat;
  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na okres co najmniej 10 lat.


Doradztwo rolnicze agropartner24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24
Napisano (edytowany)

300/dzień .... to dopiero się rozkręca impreza. x 27 dni naboru... bite 9 tys będzie.

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3
Napisano (edytowany)

26dni jak ktos potrafi liczyć :rolleyes:

Edytowano przez marcin1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak policzyłeś te 25 dni, bo mi wychodzi 26: 15 i 16 maj to 2 + 4 pełne tygodnie (20) + ostatni tydzień 4 dni, bo jest Boże Ciało.

 

Jeśli tendencja się utrzyma to zostanie złożonych około 12 700 wniosków.

 

post-105863-0-21111100-1401355751_thumb.jpg

Edytowano przez orkidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiem jak policzyłeś te 25 dni, bo mi wychodzi 26: 15 i 16 maj to 2 + 4 pełne tygodnie (20) + ostatni tydzień 4 dni, bo jest Boże Ciało.

 

Jeśli tendencja się utrzyma to zostanie złożonych około 12 700 wniosków.

 

post-105863-0-21111100-1401355751_thumb.jpg

 

Fachowa kalkulacja :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Cóż, to już jest jakieś zboczenie zawodowe, z wykształcenia jestem inżynierem.

 

Niestety przy takiej ilości wniosków nawet nie mam co liczyć na premię, ba nawet jak będzie nieco powyżej 8 000 to moje szanse są bardzo małe przy moich niespełna 11 punktach. Dlatego uważnie przyglądam się ilości złożonych wniosków, bo może po prostu nie ma sensu składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cóż, to już jest jakieś zboczenie zawodowe, z wykształcenia jestem inżynierem.

 

Niestety przy takiej ilości wniosków nawet nie mam co liczyć na premię, ba nawet jak będzie nieco powyżej 8 000 to moje szanse są bardzo małe przy moich niespełna 11 punktach. Dlatego uważnie przyglądam się ilości złożonych wniosków, bo może po prostu nie ma sensu składać.

 

Różnie bym na to patrzył. Jeśli sam sobie zrobisz wniosek to w przypadku gdy nie załapiesz się na listę to straciłeś tylko swój czas na przygotowanie dokumentacji. Jeśli jednak nie zrobisz tego sam a zlecisz zewnętrznej firmie to musisz zapłacić. W myśl zasady nie ryzykujesz, nie pijesz szampana.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

W biznesplanie napisałem, że chcę dotację z MR wydać jako swój wkład własny w modernizacje gospodarstw rolnych w PROWie 2014-2020. Wykonałem więc parę telefonów:

 

Infolinia ARiMR - nic nie wiemy, bo cały czas do nas dochodzą informacje z centrali. :D

 

MRiRW - pierwsza babka - przełączam na inny dział, druga babka - przełącza mnie na kolejny dział, trzecia powiedziała, że łączenie tych dwóch programów jest niemożliwe i co najlepsze - te 70 tysięcy trzeba wydać do połowy 2015 roku, a nie przez trzy lata. :D

 

ODR - tu też nie wiedzą.

 

freetaxi miałeś przypadek pisania komuś wniosku o łączenie MR z MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

ja obstawiam koła 16 tyś wniosków może zróbmy zakłady :)

 

jak się liczy punkty za bezrobocie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

 

W myśl zasady nie ryzykujesz, nie pijesz szampana.

 

 

ja bym poszedł dalej - nie ryzykujesz - nie kąpiesz się w szampanie :)

 

tak na poważnie - w tym naborze podobno są zniesione "limity procentowe wojewódzkie" (czy jak to się zwało?) - tzn. wszyscy są wrzucani do jednego ogólnopolskiego "worka".

 

dla kogo to lepiej, a dla kogo gorzej?

 

jak się liczy punkty za bezrobocie dokładnie?

 

5 dzielisz przez liczbę powiatów z danego województwa. np. u mnie jest to 21.

 

5 / 21 = 0,24 pkt

 

później patrzysz jak kształtuje się bezrobocie w twoim powiecie - na którym miejscu w województwie jest powiat.

 

za każde miejsce masz 0,24 pkt

 

mój powiat jest na 6 miejscu w województwie (na 21 powiatów) - to mam za bezrobocie (ok. 23 %) tylko 1,44 pkt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

W biznesplanie napisałem, że chcę dotację z MR wydać jako swój wkład własny w modernizacje gospodarstw rolnych w PROWie 2014-2020. Wykonałem więc parę telefonów:

 

Infolinia ARiMR - nic nie wiemy, bo cały czas do nas dochodzą informacje z centrali. :D

 

MRiRW - pierwsza babka - przełączam na inny dział, druga babka - przełącza mnie na kolejny dział, trzecia powiedziała, że łączenie tych dwóch programów jest niemożliwe i co najlepsze - te 70 tysięcy trzeba wydać do połowy 2015 roku, a nie przez trzy lata. :D

 

ODR - tu też nie wiedzą.

 

freetaxi miałeś przypadek pisania komuś wniosku o łączenie MR z MGR?

 

 

Nie ma możliwości łączenia Młodego rolnika z starego PROW z MGR w prowie 2014-2020. Informacja z prywatnego ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że 30% na "wolne wydatki" nie ujęte w biznesplanie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

 

 

Nie ma możliwości łączenia Młodego rolnika z starego PROW z MGR w prowie 2014-2020. Informacja z prywatnego ODR.

 

raczej bzdura, czym to uzasadniają?MR można było łączyć z MGR, a w informacjach na temat nowego PROW nigdzie się nie spotkałem, żeby wprowadzili taki zakaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1825

Raczej ufam ludziom, którzy biorą odpowiedzialność za informacje, które mi przekazują. Ty, choćbyś nie wiem jak się starał, pisząc tylko na forum, do takich nie należysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

mnie nie obchodzi co ty myślisz, piszę tylko po to żeby wyprowadzić ludzi z błędu w który wg. mnie ich wprowadzasz, jak ktoś ci przekazuje jakieś informacje to niech to jakoś uzasadni, a ODR to tak nieomylne źródło informacji...

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Pozostaje zadzwonić do Sawickiego albo Grossa i się ich spytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witam. od sąsiada biorę w dzierżawe ziemię wraz z łąką na 10 lat. teraz wpisuje to w plan na MR a po otrzymaniu decyzji idziemy do gminy i spisujemy umowę. pytanie brzmi co jesli sąsiad nagle sie rozmysli i nie podpisze później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam. od sąsiada biorę w dzierżawe ziemię wraz z łąką na 10 lat. teraz wpisuje to w plan na MR a po otrzymaniu decyzji idziemy do gminy i spisujemy umowę. pytanie brzmi co jesli sąsiad nagle sie rozmysli i nie podpisze później?

 

To szukasz sobie nowej działki nie mniejszej użytkowo niż ta, która była we wniosku. Piszesz pismo do Arimr.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Idź teraz z nim do gminy, spiszcie umowe z datą przyszłą (np 1 września 2014, tzn że od tego dnia obowiązuje umowa) i masz już pewność że się nie rozmyśli. A w razie czego, gdybyś nie dostał premi (odpukać) umowa leci do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0
Napisano (edytowany)

jaroWM nie liczysz dobrze, bo nie uwzględniasz, że za pierwsze miejsce (najniższe bezrobocie) jest 0 pkt.

 

Nie wiem czy ten sposób z miejscami jest dobry, ale jeśli tak macie tu ode mnie małą pomoc.

Wpisujecie, na którym miejscu jest Wasz powiat w województwie oraz liczbę powiatów, a potem w odpowiednie miejsce wpisujecie liczbę z równania.

Wypełniacie tylko żółte pola.

 

http://www12.zippysh...71263/file.html

 

Czy do punktacji liczą sie wszystkie powiaty nawet te na prawach miejskich? Bo w moim woj. są 4 takie i teraz nie wiem czy mój powiat jest na piątym miejscu czy na pierwszym.

Edytowano przez orkidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie! Mam taką zagwozdkę: przejąłem w październiku ubiegłego roku gospodarstwo ojca, teraz piszę wniosek o MR. Wśród przejętych działek mam dwie, na których są pozostałości starego sadu (za mało drzew żeby określić to mianem sad) wykorzystywane do tej pory jako łąki i pastwiska. Nie wiem jak te kawałki wpisać do tabeli gdzie liczy się ESU, czy jako łaki up. intensywnie czy ekstensywnie, czy może w tej tabeli pominąć te wątpliwe części działek?. Nie będę miał zwierząt, tylko prod. roślinna. Będę wdzięczny za podpowiedź. :)

Edytowano przez marcin_rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj