Polecane posty

MarcinCiesz    0

Witam mam kolejne pytanie. Otórz ojciec posiada gospodarstwo rolne o powierzchni całkowitej 7,80 ha. We wniosku o dopłaty wpisujemy 6,98 ha bo odliczamy na budynki i staw. Moje pytanie brzmi za co dostane pkt we wniosku na młodego za 6,98 wniosek obszarowy czy za całkowita POw gosp. 7,80? Z jakich hektarów będe musiał dobić do 10,42? Z 7,8 czy 6,98. Z góry dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Witam mam kolejne pytanie. Otórz ojciec posiada gospodarstwo rolne o powierzchni całkowitej 7,80 ha. We wniosku o dopłaty wpisujemy 6,98 ha bo odliczamy na budynki i staw. Moje pytanie brzmi za co dostane pkt we wniosku na młodego za 6,98 wniosek obszarowy czy za całkowita POw gosp. 7,80? Z jakich hektarów będe musiał dobić do 10,42? Z 7,8 czy 6,98. Z góry dzięki za odpowiedż

 

Sprawdź dokładnie co masz w wypisach z rejestru gruntów. Jako użytki rolne możesz zadeklarować użytki rolne zabudowane, grunty pod stawami.

 

Mazowieckie składa wnioski w Warszawie: al. Jana Pawła II 70?

 

Dokładnie. Wszystkie adresy są dostępne na www.arimr.gov.pl

 

 

freetaxi mam pytanie kolega składał na MR wniosek i bedzie miał przekazane 10.31 ha a krajowa to 10.42 czy to go stawia na straconej pozycji?

 

Kolego jakie województwo?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

do 6,98

We wniosku na młodego rolnika zamieszczasz pola uprawne oraz łąki, czyli te obszary do których będziesz składał wniosek o dopłaty bezpośrednie.

Najlepiej skontaktuj się z doradcą ODR, chociaż wnioski każdy może pisać, lecz dobrze jest poradzić się osoby która już to robiła.

 

Dzierżawy też się liczą ale na okres przynajmniej 10 lat, co więcej umowy na czas nieokreślony także, lecz jest już wymysł urzędniczy że maja być na określony czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

do 6,98

We wniosku na młodego rolnika zamieszczasz pola uprawne oraz łąki, czyli te obszary do których będziesz składał wniosek o dopłaty bezpośrednie.

Najlepiej skontaktuj się z doradcą ODR, chociaż wnioski każdy może pisać, lecz dobrze jest poradzić się osoby która już to robiła.

 

Dzierżawy też się liczą ale na okres przynajmniej 10 lat, co więcej umowy na czas nieokreślony także, lecz jest już wymysł urzędniczy że maja być na określony czas.

 

Zależy jaka powierzchnia jest użytkami rolnymi. Niech sobie najpierw sprawdzi wypis z rejestru gruntów :)

Nie sugeruj się dopłatami bezpośrednimi, w których Agencja potrafiła obniżyć PEG nawet do 15 arów w skali 5 lat. Co wtedy?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Sprawdź dokładnie co masz w wypisach z rejestru gruntów. Jako użytki rolne możesz zadeklarować użytki rolne zabudowane, grunty pod stawami.

 

 

 

Dokładnie. Wszystkie adresy są dostępne na www.arimr.gov.pl

 

 

 

Kolego jakie województwo?

 

 

 

 

Świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy z 12 pkt . jest sens skladania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulHertan    0

jako takiego algorytmu nie ma, jest natomiast instrukcja w rozporządzeniu, pozwalająca wyliczyć ilośc pkt, i była o tym mowa już ze 100 razy.

 

Od agencji na 5 lat, bo potem masz prawo pierwokupu a państwo nie chce sobie zamykać furtki do sprzedaży ziemi w razie konieczności np ratowania budżetu państwa. A dzierżawa od innego gospodarza wymagana jest na 10 lat aby ograniczyć ilość przekrętów przy staraniu się o premię.

 

 

 

dobrze, ale mogę zerwać umowę i oddać ziemię w 6 roku gospodarowania osobie prywatnej?? Mało kto chce się wiązać ,aby oddać na 10 lat. Poza tym można przecież zaprzestać być rolnikiem po 5 roku, więc jaki sens jest trzymać zbyteczną dzierżawę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris-str    0

czy z 12 pkt . jest sens skladania

 

Byłem dzisiaj u kobitki, która od początku programów zajmuje się wypełnianiem wniosków do Agencji. Pytałem czy mamy jakiekolwiek szanse. Bezrobocie niewielkie, gospodarstwo 17 ha oraz brak wykształcenia odpowiedniego. Mówiła, że bardzo ciężko to określić, ponieważ wyniki zawsze podawane są bez oceny punktowej i że możliwe jest praktycznie wszystko np.

 

1) scenariusz pierwszy: wielu potencjalnych młodych rolników składa wniosek i rozmyśla się po zakwalifikowaniu się dalej, wielu odpada ze względu na to, że korzystali już z MR, wielu odpada ze względu na inne okoliczności np. korzystanie z innych funduszy

2) scenariusz drugi: podwyższenie premii, wielu rolników z wykształceniem oraz rozbicie punktowe na regiony o mniejszej powierzchni niż średnia ogólnopolska i większej powierzchni niż ta średnia, powoduje, że niektóre województwa zostały uprzywilejowane, a inne zdegradowane, co nie zawsze równa się z efektywnym rozdysponowaniem środków

 

Stwierdziła, że ilość 13 pkt spokojnie wystarczy do osiągnięcia premii, a poniżej 10 nie ma szans. To oczywiście tylko indywidualna ocena. Ja uważam, że od tych 10 warto walczyć, poniżej raczej ciężko, ale kto tam wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GHC24    0

 

Byłem dzisiaj u kobitki, która od początku programów zajmuje się wypełnianiem wniosków do Agencji. Pytałem czy mamy jakiekolwiek szanse. Bezrobocie niewielkie, gospodarstwo 17 ha oraz brak wykształcenia odpowiedniego. Mówiła, że bardzo ciężko to określić, ponieważ wyniki zawsze podawane są bez oceny punktowej i że możliwe jest praktycznie wszystko np.

 

1) scenariusz pierwszy: wielu potencjalnych młodych rolników składa wniosek i rozmyśla się po zakwalifikowaniu się dalej, wielu odpada ze względu na to, że korzystali już z MR, wielu odpada ze względu na inne okoliczności np. korzystanie z innych funduszy

2) scenariusz drugi: podwyższenie premii, wielu rolników z wykształceniem oraz rozbicie punktowe na regiony o mniejszej powierzchni niż średnia ogólnopolska i większej powierzchni niż ta średnia, powoduje, że niektóre województwa zostały uprzywilejowane, a inne zdegradowane, co nie zawsze równa się z efektywnym rozdysponowaniem środków

 

Stwierdziła, że ilość 13 pkt spokojnie wystarczy do osiągnięcia premii, a poniżej 10 nie ma szans. To oczywiście tylko indywidualna ocena. Ja uważam, że od tych 10 warto walczyć, poniżej raczej ciężko, ale kto tam wie...

 

Witam. Z tym areałem jest jak najbardziej sens. Mogę pomóc w wypełnieniu wniosku i napisać odpowiedni biznesplan. W razie pytań proszę o mali - paulina@ghc24.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Byłem dzisiaj u kobitki, która od początku programów zajmuje się wypełnianiem wniosków do Agencji. Pytałem czy mamy jakiekolwiek szanse. Bezrobocie niewielkie, gospodarstwo 17 ha oraz brak wykształcenia odpowiedniego. Mówiła, że bardzo ciężko to określić, ponieważ wyniki zawsze podawane są bez oceny punktowej i że możliwe jest praktycznie wszystko np.

 

1) scenariusz pierwszy: wielu potencjalnych młodych rolników składa wniosek i rozmyśla się po zakwalifikowaniu się dalej, wielu odpada ze względu na to, że korzystali już z MR, wielu odpada ze względu na inne okoliczności np. korzystanie z innych funduszy

2) scenariusz drugi: podwyższenie premii, wielu rolników z wykształceniem oraz rozbicie punktowe na regiony o mniejszej powierzchni niż średnia ogólnopolska i większej powierzchni niż ta średnia, powoduje, że niektóre województwa zostały uprzywilejowane, a inne zdegradowane, co nie zawsze równa się z efektywnym rozdysponowaniem środków

 

Stwierdziła, że ilość 13 pkt spokojnie wystarczy do osiągnięcia premii, a poniżej 10 nie ma szans. To oczywiście tylko indywidualna ocena. Ja uważam, że od tych 10 warto walczyć, poniżej raczej ciężko, ale kto tam wie...

 

Wszystko zależy od tego ile będzie złożonych wniosków. Może się okazać, że dostaną wszyscy. Trudno powiedzieć na tę chwilę.

 

Świętokrzyskie

 

Kolego do 3 lat ma mieć średnią krajową.

 

dobrze, ale mogę zerwać umowę i oddać ziemię w 6 roku gospodarowania osobie prywatnej?? Mało kto chce się wiązać ,aby oddać na 10 lat. Poza tym można przecież zaprzestać być rolnikiem po 5 roku, więc jaki sens jest trzymać zbyteczną dzierżawę ???

 

Tak. Bo w MR musisz prowadzić działalność 5 lat od daty otrzymania pomocy. W szóstym roku jesteś bez zobowiązań.

 

Kolega z forum z Mazur, który podesłał mi wniosek do sprawdzenia w niedzielę proszę o ponowne wysyłkę. Pliki są uszkodzone a skasował mi się e-mail od Ciebie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_21    0

jakie dokumenty trzeba miec w dzien skladania wniosków??

 

sprawdzi mi ktos wnioski na MR kto sie zna prosze pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

jakie dokumenty trzeba miec w dzien skladania wniosków??

 

sprawdzi mi ktos wnioski na MR kto sie zna prosze pw

 

Listę dokumentów masz przecież we wniosku, który wypełniałeś.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0
Napisano (edytowany)

A ja mam takie pytanie czy jak wezmę w użyczenie stodołę od rodziców którą będę chciał przerobić na oborę dla krów za własną kasę to czy nie doczepią się ze będę wypychał obornik na teren który należy do moich rodziców ale nie będzie to płyta (nie jest obowiązkowa). A czy można np. wydzierżawić od rodziców jedno pomieszczenie z kilku w danym budynku ale z osobnym wejściem. I jeszcze jedno pytanie czy mogę po dwóch latach ubezpieczyć ojca w krusie jako domownika.

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

A ja mam takie pytanie czy jak wezmę w użyczenie stodołę od rodziców którą będę chciał przerobić na oborę dla krów za własną kasę to czy nie doczepią się ze będę wypychał obornik na teren który należy do moich rodziców ale nie bedzie to płyta (nie jest obowiązkowa). I jeszcze jedno pytanie czy mogę po dwóch latach ubezpieczyć ojca w krusie jako domownika.

 

Nie interesują ich inwestycje, które będziesz robił za inne pieniądze niż premia MR. Ojca możesz ubezpieczyć jako domownika w każdej chwili.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Freetaxi ale mi bardziej chodzi o tą część pytania z obornikiem a przy okazji możesz coś powiedzieć o wydzierżawieniu 1 pomiesczenia z budynku ale z osobnym wejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

panowie mam takie pytanie wziąłem ostatnio dofinansowanie na własną działalność czy jest jakiś okres czasu kiedy nie mogę wziąć następnego dofinansowania np MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

panowie mam takie pytanie wziąłem ostatnio dofinansowanie na własną działalność czy jest jakiś okres czasu kiedy nie mogę wziąć następnego dofinansowania np MR

 

A z jakiego programu brałeś dofinansowanie? Działanie z którego korzystałeś zapewne zmusiło Cię do prowadzenia działalności gospodarczej przez określony czas. Sprawdź sobie umowę, itd.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Szybkie pytanko z mojej strony, ktoś tu kiedyś pisał, że jakieś łąki czy pastwiska dla zwierząt (nie pamiętam niestety co dokładnie) nie liczy się do ESU? I teraz zapytanie - co to jest i dlaczego się nie liczy? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawasaki89    0

witam jak to jest z kosztorysem remontu i modernizacji pomieszczen obory moze byc kaki ogólny czy szczegółowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szybkie pytanko z mojej strony, ktoś tu kiedyś pisał, że jakieś łąki czy pastwiska dla zwierząt (nie pamiętam niestety co dokładnie) nie liczy się do ESU? I teraz zapytanie - co to jest i dlaczego się nie liczy? :ph34r:

 

Jak nie masz produkcji zwierzęcej to logicznie myśląc coś z towarem musisz zrobić. Czyli sprzedać. Wtedy uwzględniasz łąkę w ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Czyli łąkę w ESU uwzględniają tylko Ci, którzy nie mają zwierzaków? Bo tak wywnioskowałem z Twojej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj