Polecane posty

mandolina    0

panowie, a ja mam 2 pytania, mianowicie czy mozna przejac gospodarstwo po zlozeniu wniosku ale przed wydaniem decyzji a nawet przed ogloszeniem list, bo wiem ze jest na to 180 dni od wydania decyzji ale mi by pasowalo zrobic to jak najszybciej? no i drugie pytanie, zalozmy ze mam 10ha laki ale nie mam zwierzakow tylko prod. roslinna i przy wyliczaniu esu sa dwie mozliwosci: laki uzytkowane ekstensywnie i intensywnie, czym to sie rozni bo wielkosc esu jest spora miedzy nimi i chcialbym ta wieksza ale nie wiem czy moge..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

A jakie mam wyjście w sytuacji jeśli ja nie mogą wziąść już MR żona też już nie syn niepełnoletni. Jest jakieś wyjście??? Może przepisać na brata lub siostrę?

A jeśli by żona kupiła gospodarstwo, tylko i wyłącznie na siebie czyli np. podpisalibyśmy taka intercyzę na to gospodarstwo że ono jest tylko jej, to co wtedy?


  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

Województwo pomorskie

Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w 2013 roku

(w hektarach): 18,95

Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju w 2013 roku wynosi 10,42 ha

 

"nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,"

 

masz 23 ha czyli jakieś 11 - 12 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0
Napisano (edytowany)

to razem jakies 16-18 punktow

moze niech kazdy poda ile mu wychodzi

Edytowano przez emil902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek już złożony mi wychodzi 19 pkt. w 99 % jestem przekonany ze dostane premie i w biznes planie wpisalem ciagnik tak jest najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

no mi wychodzi koło 15 pkt. i myśle, ze przejdzie jakos, przynajmniej bardzo bym chciał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jeden z dealerów mówił, że jeżeli chodzi o maszyny to najpewniej wpisać ciągnik w biznes planie i później ewentualnie aneksować np. na maszyny. Po zakwalifikowaniu wniosku jest to najlepsza opcja aby otrzymać premię. Nie wiem jak to rozumieć.

 

haha bujda na resorach. Deler widzi że ma klienta i chce mu wcisnąć na czym najlepiej zarobi. To na co wydasz premie nie ma znaczenia przy punktacji a tylko od niej zależy czy dostaniesz premie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

No właśnie. Ja zawsze uważam, że trzeba wnioskować o to co jest potrzebne i uzasadnione ekonomicznie. Ten dealer nawet nie zapytał jakie są ciągniki w gospodarstwie. A to jest chyba podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacoob    0

a ja mam takie pytanie żeby po wydaniu decyzji uzupełnić powierzchnię do tych prawie 11ha to muszę je przejąć na własność czy moze być dzierżawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a ja mam takie pytanie żeby po wydaniu decyzji uzupełnić powierzchnię do tych prawie 11ha to muszę je przejąć na własność czy moze być dzierżawa?

 

Może być dzierżawa, użyczenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a dzierżawa może być na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a dzierżawa może być na 5 lat

  1. dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy;
  2. dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

    1. w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
    2. na okres co najmniej 10 lat.
       


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Freetaxi pisałeś, że robiłeś wnioski w poprzednich naborach więc proszę odpowiedz mi na pytania:

 

1. Czy przy doborze maszyn zawsze trzymałeś się sztywno wytycznych z agencji czy wpisywałeś zakup maszyn, które "się nie należą" dla gospodarstwa o określonej powierzchni, a jeśli tak to jak na to patrzyli podczas rozpatrywania wniosku? Jak ma się do tego argumentacja?

2. Czy jeśli wpiszę, że chcę zakupić ciągnik o większej mocy niż mi przysługuje, a w agencji przy rozpatrywaniu wniosku tego nie zaakceptują to czy mój wniosek automatycznie trafia do kosza czy będą mnie wzywali do zrobienia korekty?

3. Wpisując w tabeli 5.2 Planowane inwestycje ciągnik rolniczy to muszę podać markę i model tak samo jak to jest w tabeli 4.1 Zestawienie ciągników... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Freetaxi pisałeś, że robiłeś wnioski w poprzednich naborach więc proszę odpowiedz mi na pytania:

 

1. Czy przy doborze maszyn zawsze trzymałeś się sztywno wytycznych z agencji czy wpisywałeś zakup maszyn, które "się nie należą" dla gospodarstwa o określonej powierzchni, a jeśli tak to jak na to patrzyli podczas rozpatrywania wniosku? Jak ma się do tego argumentacja?

2. Czy jeśli wpiszę, że chcę zakupić ciągnik o większej mocy niż mi przysługuje, a w agencji przy rozpatrywaniu wniosku tego nie zaakceptują to czy mój wniosek automatycznie trafia do kosza czy będą mnie wzywali do zrobienia korekty?

3. Wpisując w tabeli 5.2 Planowane inwestycje ciągnik rolniczy to muszę podać markę i model tak samo jak to jest w tabeli 4.1 Zestawienie ciągników... ?

 

1. Nie. I nikt nigdy nie kwestionował mi zestawienia inwestycji.

2. Zależy od osoby weryfikującej wniosek ale przypominam sobie zakup ciągnika o mocy 100 KM na gospodarstwo około 12 ha. Nikt niczego do kosza nie wyrzucał.

3. Wpisz przedział mocy. W razie czego będą wzywać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

To dobrze, mam nadzieję, że w tym naborze też nie będą się tego czepiać. Ewentualnie mogę sobie przygotować plan B, żeby w razie czego szybko dokonać korekty.

 

Wielkie dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

 

1. Nie. I nikt nigdy nie kwestionował mi zestawienia inwestycji.

2. Zależy od osoby weryfikującej wniosek ale przypominam sobie zakup ciągnika o mocy 100 KM na gospodarstwo około 12 ha. Nikt niczego do kosza nie wyrzucał.

3. Wpisz przedział mocy. W razie czego będą wzywać.

chciałbym kupic używany traktor. jednak nie wiem jeszcze jakiej firmy w przedziale mocy 90-110 koni prawie 5 letni co mam wpisać we wniosku? koszt będzie gdzieś powyżej 100 tysięcy więc jak to okazać? mniej więcej czy jak? póżniej rozumiem że rzeczoznawca , ale teraz?

musze mieś oferte od dealera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

chciałbym kupic używany traktor. jednak nie wiem jeszcze jakiej firmy w przedziale mocy 90-110 koni prawie 5 letni co mam wpisać we wniosku? koszt będzie gdzieś powyżej 100 tysięcy więc jak to okazać? mniej więcej czy jak? póżniej rozumiem że rzeczoznawca , ale teraz?

musze mieś oferte od dealera?

 

Napisz, że kupujesz ciągnik rolniczy w konkretnym przedziale mocy i przybliżony koszt. Z premii musisz się rozliczyć na 70 000 PLN. Postępowanie ofertowe nie jest wymagane w działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co się dowiedziałem w paru OR telefonicznie już ponoć wysyłają wezwania do wyjaśnień, uzupełnień.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo234m    0

freetaxi bo jestes bardzo obeznany w temacie powiedz mi bo nie dokonca rozmumiem sprawe wyksztalcenia... mam skonczonego technika mechanizacji rolnictwa dwa lata temu teraz studiuje zaocznie tez rolnictwo, a w tygodniu pomagam w prowadzeniu gospodarstwa rodzicom i stad moje pytanie o co chodzi z tym stazem pracy w rolnictwie tam cos 3 lata pisze, to musi byc jakos potwierdzone przez urzad pracy czy cos ze odbywalem staz w gospodarstwie rolnym? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

Freetaxi a orientujesz sie moze jaki sprzet mozna kupic za ta premie? bo sam juz niewiem. a ODR mi mowia ze wedlug rozporzadzenia czyli na areal 25ha przysluguje mi opryskiwacz 1000l itp. siewnik 3m? czy moge np. kupic 3000l opryskiwacz? bo taki by sie przydal bo obrabiam 150ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj