Polecane posty

MarcinCiesz    0

Wniosków na dziś 1175.

Mam pytanie. Jeśli bym wzioł w dżierżawe pole na 10 lat to czy ja musze składać wniosek o PO czy może właściciel gruntu. Jak to jest? Z góry dzięki za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam:) Ja mam takie pytanie względem wykształcenia osoby ubiegającej sie o dotacje MR. Czy wystarczy posiadać wykształcenie średnie rolnicze, czy potrzebny jest zdany technik ?

 

Ponieważ gdzieś wyczytałam, że jeżeli posiada sie takie wykształcenie( czyt. średnie rolnicze) i na świadectwie ukończenie szkoły jest napisane jaki kierunek został ukończony, to nie ma potrzeby okazywania sie zdanym egzaminem zawodowym....Wie może ktoś, coś na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosków na dziś 1175.

Mam pytanie. Jeśli bym wzioł w dżierżawe pole na 10 lat to czy ja musze składać wniosek o PO czy może właściciel gruntu. Jak to jest? Z góry dzięki za odpowiedż

 

Jako dzierżawca z umową z datą pewną Ty powinieneś składać wniosek o dopłatę.

 

Witam:) Ja mam takie pytanie względem wykształcenia osoby ubiegającej sie o dotacje MR. Czy wystarczy posiadać wykształcenie średnie rolnicze, czy potrzebny jest zdany technik ?

 

Ponieważ gdzieś wyczytałam, że jeżeli posiada sie takie wykształcenie( czyt. średnie rolnicze) i na świadectwie ukończenie szkoły jest napisane jaki kierunek został ukończony, to nie ma potrzeby okazywania sie zdanym egzaminem zawodowym....Wie może ktoś, coś na ten temat ??

 

Jeśli masz na świadectwie jaką szkołę kończyłaś to wystarczy jeśli nie to musisz poprosić o zaświadczenie ze szkoły.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Również mam pytanie dotyczące jakby szkoły,a zarazem dofinansowania :) Czy po technikum mechanizacji rolnictwa też przysługuje dofinansowanie ? ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

dwa kursy nalezy miec ukonczone jezeli marzy sie srednie rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Dzis byłem pisac wniosek na MR u znajomego, który tym sie zajmuje i pytam sie jak tam zaintersowanie jest?? On odp. ze na brak zainteresowanych nie narzeka a mówi, że dzwonił do kumpla w innym rejonie to tam szał na całego dziela gospodarstwa jak tylko sie da zeby jak najwiecej z rodziny dostało MR. I znów oczywista racja sie nasówa ze polakowi daj palec połknie całą ręke kombinatorzy hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzis byłem pisac wniosek na MR u znajomego, który tym sie zajmuje i pytam sie jak tam zaintersowanie jest?? On odp. ze na brak zainteresowanych nie narzeka a mówi, że dzwonił do kumpla w innym rejonie to tam szał na całego dziela gospodarstwa jak tylko sie da zeby jak najwiecej z rodziny dostało MR. I znów oczywista racja sie nasówa ze polakowi daj palec połknie całą ręke kombinatorzy hehe;)

 

Grunt, że mają co dzielić :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Rozumiem, ale moim zdaniem powinna byc jednakowa szansa jeden MR na jedno gospodarstwo a nie ze z jedego zrobi sie kilka mniejszych i kazdy dostanie. A gdzie tu polityka scalania ziemi i zwiekszania gospodarstw a nie tworzenkie kilku nastepnych małych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, ale moim zdaniem powinna byc jednakowa szansa jeden MR na jedno gospodarstwo a nie ze z jedego zrobi sie kilka mniejszych i kazdy dostanie. A gdzie tu polityka scalania ziemi i zwiekszania gospodarstw a nie tworzenkie kilku nastepnych małych??

 

Nie przeskoczymy tego niestety...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ciekaw jestem, czemu wcześniej nie brali MR albo MGR, że teraz tak mogą dzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

ciekaw jestem, czemu wcześniej nie brali MR albo MGR, że teraz tak mogą dzielić

 

Na początku w MR było 50 tyś, potem 75 a teraz 100. KRUS skrócili tyle ile mogli. Rok zleci moment. Można iść do pracy. I warunki do takich działań są jak widzisz. Nikt przy tym prawa nie łamie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5
Napisano (edytowany)

takie pytanko,

obecnie trzeba brać dzierżawy długoterminowe czyli na te 10 lat. OK. a co by było jak by przykładowo dostać zapomogę i po 3 latach lub po 5 latach (od otrzymania zapomogi) doszło do zerwania takiej dzierżawy. Czy był by to jakiś problem czy nie ?

 

edit:

odnośnie ESU

ZIOŁA POD OSŁANAMI za 1ha dają 994.989, a w przypadku posiadania ograniczonej ilości tuneli, to czy można to bez problemu wliczyć? pytam bo dla zobrazowania 1 tunel 30m kwadratowych daje niemal 3000 więc jest to więcej jak 2 ha pszenicy więc to bardzo dużo !

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paajonk    0
Napisano (edytowany)

Czy umowa użyczenia maszyn rolniczych przez rodziców "młodemu rolnikowi" musi być potwierdzona np. przez notariusza?

Edytowano przez paajonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

 

To nie modernizacja to MR :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

dziki daniel

wczytaj sie tu http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/arimr-przypomina-mlodym-rolnikom-o-uzupelnieniu-wyksztalcenia.html

jest tu mowa ze zeby zdobyc srednie rolnicze naley skonczyc kurs w wiecej niz jednej kategorii

 

z tymze tak jak mowilem tu jest luka w armir. nie dopracowali tego. to sa mozliwosci jak ktos dostal wczesniej mr i mial uzupelnic wyksztalcenie

natomiast armir nie wziela pod uwage ze ktos moze miec juz takie kursy pokonczone i staje teraz do programu, teraz jest tak ze samo skoncznie tych kursow nie daje kwalifikacji

a tym ktorzy wzieli mr wczesniej, takie kursy daja kwalifikacje

pomieszanie z poplataniem

 

marcin 1832 widze kolejny ktoremu nie podoba sie ze ktos ubiega sie o mr

boli cie kto ze chlopina stara sie o kase? tez sie staraj, jaki problem

ma leb to kombinuje

takie czasy ze trzeba patrzec i brac co jeest

ci na gorze nie takie przekrety robia i maja w d*pie czy to jest moralne czy nie, czy sie nalezy czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7
Napisano (edytowany)

1. W instrukcji wypełniania planu rozwoju gospodarstwa widnieje zapis w tabelce, że rokiem bazowym ma być rok 2014 (strona 3 http://www.arimr.gov...wypelniania.pdf) Dalej na stronie 14 odnośnie tabeli 2.2 owej instrukcji widnieje zapis:

 

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach,należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.

Stąd moje pytanie: wypełniając rok bazowy muszę uwzględnić obecne zasiewy mojego ojca, które będą zbierane w żniwa roku obecnego. Mam rację?

Edytowano przez fryciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wiecie co uważacie ze pisze głupoty hee dobre jak ktoś skłądał wniosek na MGR w roku ubiegłym powinnien wiedziec o co chodzi a teraz MR i 100tys a do tego masa ludzi czekała własnie na ten nabór z przekazaniem gospodarstw bo w koncu nie było nic od 2011 smiejcie sie ale wszystko sie okaze tylko ja patrze na to ze spokojem a szeroka rzesza składajacych pisze i mysli w super lewatywach ze jak złożyło sie wniosek to sie dostanie itd. bo w latach ubiegłym dostali to i ja dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1. W instrukcji wypełniania planu rozwoju gospodarstwa widnieje zapis w tabelce, że rokiem bazowym ma być rok 2014 (strona 3 http://www.arimr.gov...wypelniania.pdf) Dalej na stronie 14 odnośnie tabeli 2.2 owej instrukcji widnieje zapis:

 

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach,należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.

Stąd moje pytanie: wypełniając rok bazowy muszę uwzględnić obecne zasiewy mojego ojca, które będą zbierane w żniwa roku obecnego. Mam rację?

 

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

2. Ma ktoś jakiś przykładowy wypełniony plan rozwoju gospodarstwa z lat ubiegłych i podzieliłby się nim ze mną? Mam kilka problemów z wypełnieniem początkowych formularzy, a solidny przykład by mi dużo pomógł. Byłbym wdzięczny masterol@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

 

nie chodzi o kombinowanie, a o to głupie 4 ESU, którego może mi trochę braknąć z tego co obecnie mam więc chcąc nie chcąc coś działać trzeba, zostaje albo dzierżawa i dogadanie się z kimś albo ... zioło :D

 

a jeśli chodzi o pracę na gospodarce robię bo lubię i tym samym nowy sprzęt by się przydał, a Twe ambicje mam w głębokim poważaniu, bo skoro dają to mam do tego takie samo prawo jak Ty ambitny kolego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @marcin1832 a co ci przeszkadza ktoś mądry kiedyś powiedział "masz łeb i c..j to kombinuj. Poza tym nie każdy ma 40 ha i więcej w dobrej klasie ziemi to może z samego zboża i rzepaku będzie ponad 4 ESU ale nie wszyscy są w takiej sytuacji. Ja mam paręnaście ha ale co z tego jak to głównie V klasa sam piasek i jak mam z tego wyciągną 4 ESU? Może kolega ma podobną sytuację nie ocenia się książki po okładce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj